Autor Wątek: Rękawice pożarnicze Seiz One4All  (Przeczytany 2933 razy)

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Rękawice pożarnicze Seiz One4All
« dnia: Grudzień 06, 2017, 11:06:15 »
Witam.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa (używał) wspomnianych rękawic?
Bardzo mi zależy na opinii, gdyż jestem przed zakupem większej ilości rękawic do działań gaśniczych.
Pozdrawiam

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Rękawice pożarnicze Seiz One4All
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 17:26:17 »
U mnie w OSP kupiliśmy wiekszą ilość. Używane są od roku. Czucie w rekawicach na wysokim poziomie jak na rękawice pożarnicze. Na minus wywijające się palce przy wilgotnej dłoni. Jeden z chłopaków wypalił dziurę na palcu. Widziałem jak te rękawice po praniu zgodnie z zaleceniami producenta zmniejszyły się o 2 rozmiary. Nie wiem czy to był jednostkowy przypadek czy bolączka tych rękawic.
Gdybym stał przed wyborem rękawic to albo dołożyłbym do Seiza Firefighter Premium albo kupiłbym Proline II mimo, że trochę tańsze. Premiumek sam używam i jestem bardzo zadowolony. Postaram się o opinię drugich.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Rękawice pożarnicze Seiz One4All
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2017, 21:34:25 »
To nie jest jednostkowy przypadek.
U mnie co prawda tylko jeden kolega ale po jednej akcji je wyrzucił. Wyciąga się podszewka z palców i potem ciężko założyć rękawice.
@joker26 poproś o pzesłanie do testów - powažna firma nie odmówi.

Offline Scaven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rękawice pożarnicze Seiz One4All
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2018, 22:39:15 »
Panowie, te problemy z rękawicami reklamowaliście u producenta/dystrybutora? Jaki był wynik złożonych reklamacji?
Czy to tylko takie "narzekanie"?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Rękawice pożarnicze Seiz One4All
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2018, 14:47:06 »
A co producent poradzi na podwijanie wewnętrznej warstwy rękawicy? Wewnętrzna warstwa wychodzi razem z dłonią przy ściąganiu rękawicy.
Znam przypadek reklamacji rękawicy, która po praniu skurczyła się o 3 rozmiary. Reklamacja odrzucona.
U mnie w OSP te rękawice już kariery nie zrobią.
Sam mam Seiza FF Premium i złego słowa nie powiem ale tańszy brat niestety nie robi szału przy tej cenie. Zobaczymy co pokaże skórzany model wchodzący na rynek.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...