Autor Wątek: SGSP - pytanie  (Przeczytany 3270 razy)

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
SGSP - pytanie
« dnia: Grudzień 04, 2017, 21:44:18 »
Witajcie.
Przekopałem forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
Obecnie będę bronił inżyniera z Zarządzania Produkcją. Niestety od  dwóch lat myślę aby je skończyć tylko i iść do SGSP albo SA PSP  jednak wolałbym kolejne studia. Mam takie pytanie. Czy jeśli skończę  4 letnie studia będę miał tytuł kapitana to mogę iść już pracować na PB, bo tutaj większość trafia osób i magistra zrobić zaocznie czy jeśli chcę pracować na PB lub innych stanowiskach muszę mieć inż + mgr ? A jak myślicie mój kierunek z którego się teraz bronię może być mi w czymś pomocny w pracy jeśli miałbym już stopień mł. kap / mł.asp?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 10:30:38 »
Skąd informacja że większość osób trafia na PB? Teraz obowiązują przydziały, wiec nigdy nie wiadomo gdzie i na jaką jednostkę się trafi. PB można widzieć wtedy najwyżej przez dwa lata, chociaż nie wiadomo jak to będzie, jak Ty będziesz kończył, bo może być tak, że prosto do biura polecisz. Nie, nie musisz mieć mgr, możesz iść z samym inżynierem i robić zaocznie SGSP.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2017, 14:29:02 »
Własnie jak to z tymi przydziałmi jest? Osoby z najwyższa srednia i najlepszymi wynikami w nauce, maja możliwośc wyboru kierunku dalszej kariery czy jednak rozkaz komendanta i tam gdzie przydziela, tam sie pojdzie? Jeszcze jakis czas temu, można było na własna ręke szukac jednostki i trafic na PB ;)
Z tego co slyszałem od podchorązych w SGSP, to niektporzy chca własnie na biuro trafić zamiast na podział :straz:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:11:51 »
Fireldz, teraz było tak, że prymus wybierał jednostkę, a cała reszta jakoś sobie radziła. Była określoną ilość miejsc na województwo i jak ktoś nie miał miejsca u siebie to szukał szczęścia w świecie. A do biura podchorążowie trafiają, bo takie jest ich przeznaczenie teraz.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Szymon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2018, 00:30:37 »
Czyli uważasz że jeśli ktoś chce pracować na podziale to nie ma po co się pchać do sgsp? W takim razie tylko zostaje SA?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2018, 14:42:49 »
Straszycie. U mnie 3 z 4 oficerów pracujących na podziale jest po dziennej SGSP.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2018, 17:48:04 »
Kiedy przyszli do sluzby stalej na PB? Zaloze sie ze gdzies wczesniej niz 2015/2016 roku 😉

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2018, 19:33:51 »
Jeden faktycznie, pozostali dwaj w 2015 i 2016 r.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:59:01 »
Rafał.bula przez dwa lata oficerowie tak czy inaczej trafiają na podział, pytanie co dalej ;) zresztą trzeba brać pod uwagę jaka jest teraz tendencja
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: SGSP - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:38:59 »
Cytuj
A jak myślicie mój kierunek z którego się teraz bronię może być mi w czymś pomocny w pracy jeśli miałbym już stopień mł. kap / mł.asp?

żadne studia oprócz SGSP nie są przydatne w służbie
chociaż teraz jest nacisk na ratowników medycznych