Autor Wątek: Wybór książki  (Przeczytany 4550 razy)

Offline kubanow1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wybór książki
« dnia: Grudzień 01, 2017, 18:49:30 »
Witajcie. To mój pierwszy post.
Chciałbym zasięgnąć porady, dotyczącej wyboru książki z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jestem świeżo po kursie KPP i chciałbym sobie kupić książkę, aby mieć do czynienia cały czas z teorią. Mam na oku dwie, które wydają mi się interesujące. Są to:
1. Kwalifikowana pierwsza pomoc. Vademecum ratownika; B. Wiśniewski, K. Lepka Wyd. Elamed
2. Kwalifikowana pierwsza pomoc (zgodne z wytycznymi ERC 2015); A. Kopta, J. Mierzejewski, G. Kołodziej Wyd. PZWL
Obie sprawiają wrażenie cennych naukowo z mojego punktu widzenia, jednak mam dylemat, co do wyboru jednej z nich. Dlatego proszę Was o pomoc. Jeśli przeczytaliście jedną lub obie, przekażcie mi swoje opinie na ich temat. Jeżeli znacie jakieś inne "białe kruki" dotyczące KPP to również chciałbym, żebyście je opisali i napisali, czy warto ją zdobyć. 

Dziękuję za pomoc!

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wybór książki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2017, 19:27:33 »
Bierz drugą, mam, czytałem, jest rozsądna.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Wybór książki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2017, 19:46:46 »
posiadam obie
Do kursu i egzaminu zdecydowanie Wiśniewski gdzie znajdziesz też aktualne pytania. Jest też chyba przystępniej napisana.
D"czerwonej książeczki" zajrzałem może ze dwa razy tylko po to aby potwierdzić to co u Wiśniewskiego nei zgadzało się z tym co w necie znalazłem.
Aha Wiśniewski fajne schematy blokowe robi, prawie jak procedury co też wpływa na przejrzystość książki.

Pamiętaj że procedury też się zmieniają, pytania na recertyfikacje również. Ja zauważyłem, że łatwiej i szybciej odnaleźć informacje w necie (oczywiście na stronach medycznych, a nie na pudelkach itp) czy w apkach na komórkę.