Autor Wątek: Zbieranie danych związkowców  (Przeczytany 49714 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:56:50 »
A mnie ptaszki ćwierknęły, że szykują się nagrody dla zasłużonych przewodniczących ciekawe czy tylko z jedynie słusznego związku czy z pozostałych też. Jeżeli tak to czy to nie stoi wszystko na głowie :gwiazdki:. I śmieszne to i straszne jak powiedział klasyk.
Jeżeli mial bym stawiac pieniądze to dostaną wszstkie ZZ. Bo inna opcja nie miała by uzasadnienia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:06:42 »
A jakie uzasadnienie ma tego typu akcja.  Czy to kupowanie przewodniczących  :wall:. Ustawa o zz art. 1 pkt.2. Związek zawodowy jest niezależny w swojej działalności statutowej od pracodawców, administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz od innych organizacji. Po otrzymaniu takiego uznania za działalność społeczną to już tylko trzeba przytakiwać  :rofl:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:43:06 »
Modlę się by przewodniczący ZZ dostali nagrody KG. To poprawi nastroje i jest oczekiwane.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:42:25 »
A może przyjdzie wskazanie do nowych stanowisk....???  :gwiazdki:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:19:45 »
A może przyjdzie wskazanie do nowych stanowisk....???  :gwiazdki:
Nie bo nikt nie pytał o wyszkolenie pożarnicze, a stanowisko w pytaniu było zapewne po to aby wykluczyć emerytów i cywili bo im nie można nagród dać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 08, 2017, 20:52:07 »
Przychylę się do przedmówcy bo słyszałem że główny chce wykluczyć osoby będące poza PSP.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 08, 2017, 21:22:47 »
Przychylę się do przedmówcy bo słyszałem że główny chce wykluczyć osoby będące poza PSP.
Bo nie może dać im nagrody z tego paragrafu... Nie wiem czy w ogóle ma możliwosć dania nagrody emerytowi.
Swoją drogą złożyła się cała historia w logiczną całość :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 19, 2017, 11:42:38 »
Gdybym był przewodniczącym związku to głupio było by mi przyjąć taką nagrodę.
Ogólnie to powinien iść pozew zbiorowy o udostępnienie danych osobowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 14:52:48 wysłana przez adam.pul »

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 19, 2017, 17:03:22 »
Szczerze wątpię w te nagrody, przecież rozpoczęły się wybory do struktur związkowych. W niektórych komendach już nastąpiły zmiany przewodniczących, np. w związku przejściem poprzednich na zaopatrzenie emerytalne. Więc zastanawia mnie prawdziwy powód zbierania danych. Bo gdyby chciał ich kupić to pewnie poczekałby kilka miesięcy.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:49:10 »
http://kspnszz.org/index.php/2017/12/30/odpowiedz-komendanta-glownego-panstwowej-strazy-pozarnej-w-sprawie-zbierania-danych-osobowych/
pozdrawiam
ps.
 podobno od stycznia 01KG zbierał będzie dane strażaków podziału bojowego będących jednocześnie naczelnikami/prezesami OSP, aby występować do wójtów gmin o nagrodzenie za działalność prospołeczną. :rofl: :rofl: :szalony:

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 31, 2017, 13:27:34 »
Zapytam nieskromnie czy ktoś takową nagrodę otrzymał?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2017, 13:29:41 »
Zapytam nieskromnie czy ktoś takową nagrodę otrzymał?
Nic mi na ten temat nie wiadomo przynajmniej u mnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 31, 2017, 18:41:43 »

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2018, 11:53:12 »
Jeśli o to chodzi to widzę że zaszaleli bo nagrody za "ognika" u nas już były a za związki nie :-(. Strasznie wybiórcze te nagrody, obsada PSK też nie dostała.  :gwiazdki:
Najlepszego w nowym roku..

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 02, 2018, 13:26:50 »
Nagrody dla związkowców?  :wall: osiągamy granice absurdu..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 02, 2018, 15:41:29 »
Nagrody dla związkowców?  :wall: osiągamy granice absurdu..
A co w tym absurdalnego... Związkowcy stanowią 50% PSP :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 02, 2018, 16:55:52 »
Czy jeżeli KG daje nagrody przewodniczącym to... Nie gryzie się z punktem 4 statutu NSZZ Solidarność? Etycznie się gryzie.. ale no tak wymagać od ZZ Etyki..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 02, 2018, 17:05:56 »
Czy jeżeli KG daje nagrody przewodniczącym to... Nie gryzie się z punktem 4 statutu NSZZ Solidarność? Etycznie się gryzie.. ale no tak wymagać od ZZ Etyki..
Podchodząc tak do tego to żaden członek ZZ nie powinien dostawać nagród a taka interpretacja to kosmiczna bzdura.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 02, 2018, 18:54:03 »
Nagrody za działalność związkową chyba nawet Bareja by tego nie wymyślił - toż to postawienie działalności związkowej na głowie   :gwiazdki: "Art. 1 pkt.2.  Ustawy o ZZ: Związek zawodowy jest niezależny w swojej działalności statutowej od pracodawców, administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz od innych organizacji."  Kto mówi, że jest to dobre to albo nie zna ustawy o ZZ albo ma wypaczony obraz związku zawodowego, to proste kupowanie związkowców i żadne tłumaczenia nie zmienią mojego zdania. Jedynym honorowym rozwiązaniem dla "obdarowanych" tak przewodniczących jest przekazanie tej nagrody na cele społeczne. Pozdrawiam myślących.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 02, 2018, 18:57:27 »
Nagrody za działalność związkową chyba nawet Bareja by tego nie wymyślił - toż to postawienie działalności związkowej na głowie   :gwiazdki: "Art. 1 pkt.2.  Ustawy o ZZ: Związek zawodowy jest niezależny w swojej działalności statutowej od pracodawców, administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz od innych organizacji."  Kto mówi, że jest to dobre to albo nie zna ustawy o ZZ albo ma wypaczony obraz związku zawodowego, to proste kupowanie związkowców i żadne tłumaczenia nie zmienią mojego zdania. Jedynym honorowym rozwiązaniem dla "obdarowanych" tak przewodniczących jest przekazanie tej nagrody na cele społeczne. Pozdrawiam myślących.
A osoby myślące inaczej są zdeprawowane i wypaczone? Nie zamierzam zmieniać twojego zdania ale 99% związkowców w PSP to strażacy czynni zawodowo więc idąc twoim tokiem rozumowania nie powinni dostawać w ogóle nagród? Awansować itp...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 02, 2018, 18:58:34 »
Ale nie za działalność związkową proszę Cię nie broń czegoś co nie da się obronić :wall:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 02, 2018, 19:01:42 »
Ale nie za działalność związkową proszę Cię nie broń czegoś co nie da się obronić :wall:
Mam naprawdę odmienne zdanie i również mnie nie przekonasz  :wacko: Za każdą korzystna dla PSP działalność powinno się wręczać nagrody. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 02, 2018, 19:55:28 »
Ale nie za działalność związkową proszę Cię nie broń czegoś co nie da się obronić :wall:
Mam naprawdę odmienne zdanie i również mnie nie przekonasz  :wacko: Za każdą korzystna dla PSP działalność powinno się wręczać nagrody.
Ustawa o PSP:
Art.  95a.  1.  Strażakowi  mogą  być  przyznawane  nagrody  w  formie  pieniężnej  lub rzeczowej,  za  wzorowe  wykonywanie  zadań  służbowych,  szczególne  osiągnięcia w służbie,  realizowanie  zadań  w  szczególnie  trudnych warunkach  lub  wymagających znacznego nakładu pracy.
Jak tu przypiąć działalność związkową -> szczególne  osiągnięcia w służbie????

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:54:50 »
Pokaż mi firmę w której pracodawca przyznaje nagrody ZZ. Eqinox jesteś zwykłym hipokryta..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zbieranie danych związkowców
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 02, 2018, 23:12:36 »
Pokaż mi firmę w której pracodawca przyznaje nagrody ZZ. Eqinox jesteś zwykłym hipokryta..
Kopalnie, szpitale, PKP, VW, Fiat itd.... Nagrody? Znam firmę prywatną gdzie szef zabrał przewodniczącego na wycieczkę do Azji :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.