Autor Wątek: Strony typu zrzutka.pl - rozliczenie.  (Przeczytany 1881 razy)

Offline mr.b

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Strony typu zrzutka.pl - rozliczenie.
« dnia: Listopad 27, 2017, 15:17:35 »
Cześć,
 czy ktoś ma doświadczenie w zbiórkach na stronach typu zrzutka.pl, w jaki sposób to rozliczacie? Jako zbiórkę publiczną (zgłoszenie) czy jakiś inny sposób.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Strony typu zrzutka.pl - rozliczenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 15:52:35 »
Dołączam się do pytania jak Wy to widzicie itd...
My ze zrzutki.pl zebraliśmy bodajże 250 zł, opłata rejestracyjna została zwrócona na konto dlatego o tą złotówkę za bardzo się nie martwię. Myślę, że nie jako zbiórka publiczna bo jak by nie patrzeć my nie jesteśmy zbierającym tylko firma lub fundacja która prowadzi taki portal... Tytuł przelewu z wypłatą środków miał taki tytuł: Wypłata środków ze zrzutka.pl - cel (nazwa zrzutki) Cele statutowe.
Słowa cele statutowe to ja sam dodałem na końcu tytułu zrzutki. Niejako przewidziałem, że dobrze jest mieć opisana zrzutkę i łatwo ją później rozliczyć to dopisałem te słowa.
Co do opinii na ten temat myślę, że warto napisać do Zrzutki, SiePomaga czy innego typu usługodawcy...

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Strony typu zrzutka.pl - rozliczenie.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2017, 19:05:19 »
Cytuj
Co zbiórką publiczną nie jest (nie zgłasza się jej i nie rozlicza na zbiórki.gov.pl):
Obowiązkiem zgłoszenia zbiórki i zamieszczenia sprawozdania z jej przeprowadzenia nie jest objęta zbiórka, z której pozostaje ślad przepływu pieniędzy i darów, są one ewidencjonowane w inny sposób, np.:
    przelewy na konto bankowe stowarzyszenia, fundacji, apele o takie wpłaty,
    wpłaty na konto on-line, przekazywanie darów, pieniędzy za pomocą wirtualnych platform (np. crowdfunding),
    publikowanie w mediach, internecie, wysyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (mailing, SMS-y), także z wykorzystaniem bazy danych (w tym również zakupionej bazy danych) apeli o: przekazywanie wpłat na konto, złożenie zleceń stałych / przelewów na konto bankowe lub o przesłanie SMS-ów na określony numer,
    SMS-y charytatywne dla organizacji pozarządowych,
    sprzedaż, np. biletów na koncert (to sprzedaż więc powinna odbywać się w ramach działalności gospodarczej, więcej na ten temat dalej).

http://poradnik.ngo.pl/zbiorki-publiczne