Autor Wątek: Komisja Mswia  (Przeczytany 8854 razy)

Offline samsung1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Komisja Mswia
« dnia: Listopad 18, 2017, 09:58:07 »
Witam, jestem po zabiegu acl, częściowym wycięciu łekotki i czeka mnie komisja mswia. I takie pytania:
jak wygląda przebieg takiej komisji??
czy wykonuje sie jakieś ćwiczenia sprawdzające stan kolana??
jak się przygotować na tąką komisję??
czy ogólnie ciężko dostać zdolność po takim urazie??

Jeśli nasuwają się wam jakieś jeszcze uwagi to napiszcie

Dzięki i pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2017, 10:28:38 »
Kandydat czy funkcjonariusz?
Bo funkcjonariuszy znam kilkunastu, którzy po zerwaniu więzadeł wracali do służby. Nie znam żadnego który dostał by niezdolny...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samsung1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2017, 11:41:02 »
Funkcjonariusz. :mellow:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2017, 12:45:40 »
Funkcjonariusz. :mellow:
To zero spiny, zrób rzetelnie rehabilitację i wracaj do służby  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2017, 14:17:18 »
nie tak szybko z tymi radami.
1. nie stawaj na nią jak nie będziesz miał zakończonej rehabilitacji.
2. ortopeda powykręca twoją nogę na wszystkie sposoby i choćbyś twierdził że wszystko w porządku to jest on w stanie udowodnić że się mylisz.
3. może być ważne ile lat służby masz. Czy jesteś młodym na stażu (gorzej) czy strażakiem z 15 letnim stażem (lepiej).
pozdrawiam

ps.
wypadek w służbie czy prywatnie ? ile dni byłeś na zwolnieniu ? dlaczego jesteś na komisji msw ? nie starczył zwykły lekarz medycyny pracy czy on po przebadaniu ciebie wskazał że ma być komisja msw ? czy twój 01 wszystkich kieruje na komisję msw w podobnych urazach czy też długotrwałych zwolnieniach czy tylko ciebie ? 
Wbrew pozorom to są istotne pytania .........

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2017, 14:19:23 »
nie tak szybko z tymi radami.
1. nie stawaj na nią jak nie będziesz miał zakończonej rehabilitacji.
2. ortopeda powykręca twoją nogę na wszystkie sposoby i choćbyś twierdził że wszystko w porządku to jest on w stanie udowodnić że się mylisz.
3. może być ważne ile lat służby masz. Czy jesteś młodym na stażu (gorzej) czy strażakiem z 15 letnim stażem (lepiej).
pozdrawiam
Znasz kogoś kto po zerwaniu więzadła dostał niezdolny?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samsung1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2017, 14:26:32 »
-Wypadek na służbie
-staż nieco ponad rok.
-ogólnie takie terminy i kolejki a nie wszyscy lekarze z którymi miałem do czynienia robiąc w jednym zabiegu łekotkę i więzdała.
oraz od czasu wypadku do zabiegu minęło troche czasu(ogólnie rzecz biorać chcąc nie chcą będe chorował ponad 182 dni więc komisja mnie czeka-tyle co się dowiedziałem)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2017, 14:37:53 »
jak w służbie to musowo komisja msw.
musisz być 100 % na chodzie stając u ortopedy przed komisją na badanie które będzie następnie przedstawione komisji. można "rozpoznać teren" idąc prywatnie do takiego ortopedy który orzeka na komisji a najlepiej u takiego się leczyć.
ilość dni zwolnienia w Twoim przypadku niewielkie ma już znaczenie chyba że będzie to (z tego co pamiętam) powyżej 1 roku.
pozdrawiam

Offline samsung1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2017, 21:58:08 »
Dzięki za inf. jeśli miałby ktoś jescze jakieś doświadczenie lub pojęcie na ten temat proszę o wypowiedź. :straz:

Offline maniek1086

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2017, 12:17:22 »
Wedle mojej wiedzy nie ma zadnego zapisu, ktory obliguje 01 do skierowania na komisję dot przudarnosci dodo sluzby po niezdolnosci do sluzby trwajacej 182 dnI. Bedzie napewno komisja dot uszczerbku na zdrowiu

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2017, 18:09:16 »
Miałem złamaną kostkę, wypadek na służbie. Zwolnienia 89 dni i komisji nie było. Powyżej 90 dni zwolnienia komisja obowiązkowa (stan prawny na rok 2015). Komisja odnośnie odszkodowania była ale to inna bajka.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2017, 18:29:09 »
Wedle mojej wiedzy nie ma zadnego zapisu, ktory obliguje 01 do skierowania na komisję dot przudarnosci dodo sluzby po niezdolnosci do sluzby trwajacej 182 dnI. Bedzie napewno komisja dot uszczerbku na zdrowiu
Takiego zapisu chyba już nie ma, ale 01 może każdego strażaka w każdej chwili skierować na komisję jeżeli ma wątpliwości czy jego stan zdrowia (fizyczny lub psychiczny) pozwala na pełnienie służby w PSP. Tylko to zawsze są koszty dla komendy (ładnych kilka stówek) i chyba komisje zwykle dają "przydatny"

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2017, 19:00:12 »
Miałem złamaną kostkę, wypadek na służbie. Zwolnienia 89 dni i komisji nie było. Powyżej 90 dni zwolnienia komisja obowiązkowa (stan prawny na rok 2015). Komisja odnośnie odszkodowania była ale to inna bajka.
zarówno w 2015 jak i teraz nie ma czegoś takiego jak powyżej 90 dni obowiązek komisji lekarskiej. Przy urazie w służbie, jest obowiązek powołania komisji niech będzie że nazywa się BHP, która po zapoznaniu się z okolicznościami, przeprowadzeniu swoich prac przekazuje sporządzony protokół dla swojego 01. Jeżeli komisja uznaje i 01 akceptuje że nastąpił uraz/uszczerbek w związku ze służbą to 01 ma obowiązek przesłać jedną kopię na komisję lekarską MSWiA bez brania pod uwagę czy zwolnienie miało 3 dni czy 33 dni.

każdy z nas może wylądować na komisji lekarskiej MSWiA w każdej chwili nawet jak ma zwolnienie od lekarza zwykłego na kilka dni np. na zatoki. Decyduje o takim postępowaniu 01 bo to mogło być np. 6 zwolnienie w przeciągu 3 miesięcy a twój d-ca napisze że obawia się o twoją zdolność do służby na PB bo praca w OUO, itp.

każdy z nas ma obowiązek uzyskania zaświadczenia "zdolny do służby" od lekarza medycyny pracy w przypadku ciągłego zwolnienia powyżej dwóch miesięcy czyli 60 dni. I to jest jedyne czasowe uwarunkowanie. Natomiast to, że niektórzy 01 prawdopodobnie traktują uzyskanie takiego zaświadczenia równoznaczne ze skierowaniem na komisję lekarską MSWiA to inna sprawa.
pozdrawiam

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2017, 13:50:03 »
Komendant może Cię wysłać na komisją zarówno po trzech dniach chorobowego jak po 364 dniach chorobowego i wiem co piszę , a jeszcze po tym można starać się o urlop zdrowotny 3 razy po 2 miesiące jeśli rokujesz nadzieje powrotu do służy choć nikogo takiego nie znam ale jak poszukasz to w ustawie się doczytasz nigdzie nie ma zapisu że po 180 dniach absencji obligatoryjnie KOMISJA  i  nie klepcie bzdur tak jest ale w ZUSie.

Sam wróciłem do służby po 7 miesiącach badanie kontrolne  u lekarza medycyny pracy i powrót do służby.

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2017, 18:55:33 »
Zgodnie z art 42 ust. 2 ustawy o PSP, Strażak  może  być  skierowany  do  komisji  lekarskiej  podległej  ministrowi  właściwemu do spraw wewnętrznych:
pkt 1 z urzędu lub na jego wniosek w celu określenia stanu zdrowia oraz ustalenia  zdolności  fizycznej  i psychicznej  do  służby,  jak  również  związku  poszczególnych chorób ze służbą;
pkt. 2,  z urzędu  w celu sprawdzenia prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności  do  służby  z powodu  choroby  lub  prawidłowości  wykorzystania  zwolnienia  lekarskiego.
W powyższym przepisie normy są zdefiniowane fakultatywnie, dając możliwość Komendantowi, nie określając ram czasowych co oznacza że może on w każdym czasie skierować strażaka na komisje lekarską podległą MSWiA.
Ponadto, zgodnie z par. 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej, po 60 dniach niezdolności do służby z powodu choroby PRZEPROWADZA się badania profilaktyczne. W tym przepisie mamy normę o dyspozycji obligatoryjnej, co powoduje że Komendant jest w obowiązku skierować strażaka na badania profilaktyczne. następnie na podstawie ust 4 tego par. lekarz może rozszerzyć badania profilaktyczne jeżeli jest to niezbędne dla orzeczenia o zdolności do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych.

Offline zizur_5

  • www.sportpozarniczy.cba.pl
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Sport Pożarniczy
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2017, 20:49:49 »
Panowie można więcej informacji o tym urlopie zdrowotnym ??
Komu przysługuje i kiedy ?

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Komisja Mswia
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:32:56 »
Tu muszę się z gościem, z którym na ogół się nie zgadzam, zgodzić. Tez byłem 7 miesięcy za zwolnieniu z tym samym problemem i na komisji nie robili mi problemów, bardziej w komendzie byli wystraszeni i parę miesięcy posiedziałem na SK. Przede wszystkim dbaj o rehabilitacje.