Autor Wątek: Ustawa o jawnosci życia publicznego  (Przeczytany 31360 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2017, 21:40:37 »
Parę osób wspomniało o wpisywaniu w oświadczeniach dochodów współmałżonków. Z tego co doczytałem to dochodów współmałżonków nie ma obowiązku podawać. Tym bardziej że moja żona ma w dupie ustawę o PSP i inne dokumenty, które jej nie dotyczą. Czy mogę w jakiś sposób ją do tego zmusić aby podała mi swoje dochody?

Offline Lomin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2017, 21:48:21 »
Parę osób wspomniało o wpisywaniu w oświadczeniach dochodów współmałżonków. Z tego co doczytałem to dochodów współmałżonków nie ma obowiązku podawać. Tym bardziej że moja żona ma w dupie ustawę o PSP i inne dokumenty, które jej nie dotyczą. Czy mogę w jakiś sposób ją do tego zmusić aby podała mi swoje dochody?
Chciałbym powiedzieć że to wolny kraj i do niczego nie możesz jej zmusić ale

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2017, 22:00:55 »
Ale nigdy nie wpisywałem dochodów współmałżonki i nigdy się do tego nie przyczepili. Oświadczenia oczywiście były kilka razy otwierane "Komisyjnie"

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 21, 2017, 22:34:47 »
... a moja żona jest dumna, że jestem strażakiem (PSP). Jeżeli ktoś ma w d..pie Ustawę o PSP to i pewnie ma też nas (strażaków). Wnioskuję, że i swoich mężów (strażaków) - to tak na marginesie.
Proponuję zapoznać się z czymś takim jak "wspólnota małżeńska" - i wszystko będzie jasne (niestety trzeba wykazywać).
A nasze żony jak godziły się na męża strażaka - to oczywiście brały z całym naszym dobrodziejstwem ;)
hasici99: kiedyś były różne wzory oświadczeń w KP/KM - co kraj ... ;)
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2017, 07:48:45 »
... a moja żona jest dumna, że jestem strażakiem (PSP). Jeżeli ktoś ma w d..pie Ustawę o PSP to i pewnie ma też nas (strażaków). Wnioskuję, że i swoich mężów (strażaków) - to tak na marginesie.
Proponuję zapoznać się z czymś takim jak "wspólnota małżeńska" - i wszystko będzie jasne (niestety trzeba wykazywać).
A nasze żony jak godziły się na męża strażaka - to oczywiście brały z całym naszym dobrodziejstwem ;)
hasici99: kiedyś były różne wzory oświadczeń w KP/KM - co kraj ... ;)
A małżonce swej (jeżeli ową posiadasz) robisz zmianę służby w domu? Brała męża strażaka nie po przepisach ale z miłości do niego. Ale skoro jesteś służbista to żal mi twojej małżonki.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 22, 2017, 09:01:26 »
... a moja żona jest dumna, że jestem strażakiem (PSP). Jeżeli ktoś ma w d..pie Ustawę o PSP to i pewnie ma też nas (strażaków). Wnioskuję, że i swoich mężów (strażaków) - to tak na marginesie.
Proponuję zapoznać się z czymś takim jak "wspólnota małżeńska" - i wszystko będzie jasne (niestety trzeba wykazywać).
A nasze żony jak godziły się na męża strażaka - to oczywiście brały z całym naszym dobrodziejstwem ;)
hasici99: kiedyś były różne wzory oświadczeń w KP/KM - co kraj ... ;)
Kolega szanowny nie zarejestrował się czasem specjalnie tylko po to żeby bronić ustawy ?  :szalony:  :kwit: 

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 22, 2017, 11:45:19 »
... zarejestrował się, aby bronić resztek, które zostały z naszej służby. Bronić Ustawy to nie, bo jak widzę - większość jej nie zna. A to nasza Ustawa. Dziwne ;)
... żonę takową posiadam ;)
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 22, 2017, 16:26:34 »
Ustawa jest dobra ale ma jedno wielkie ale.... Nie powinna dotyczyć wszystkich strażaków, zwolnieni z publikacji oświadczeń majątkowych powinni być pracownicy systemu zmianowego, o ile nie uczestniczyli w pracach żadnych komisji przetargowych, opracowujących jakieś normatywy standardy czy akty prawne.
... żonę takową posiadam ;)
I żona przestrzega ustawy o PSP? A jej pracodawca? Dał jej dodatkowy urlop? Przestrzegane są w jej przypadku czasookresy w stopniu itd. No w końcu idąc twoim tokiem rozumowania to żona strażaka.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 22, 2017, 19:29:25 »
... żonę takową posiadam ;)

Cytuj
I żona przestrzega ustawy o PSP? A jej pracodawca? Dał jej dodatkowy urlop? Przestrzegane są w jej przypadku czasookresy w stopniu itd. No w końcu idąc twoim tokiem rozumowania to żona strażaka.
@Eqinox
Z tą żoną to tylko odpowiadałem @GordonShumway - że posiadam - nie, że przestrzega Ustawy ;)
A zabieram głos w dyskusji dlatego, że kilku kolegów dywaguje czy wypisywać oświadczenie, czy żonę zamieszczać, dochody itp.
Jest Ustawa (przepis) i trzeba go stosować (służba) a nie dywagować czy tak, czy tak zrobić - dziecinada.
Jeżeli komuś to nie pasuje - walczyć wyżej, nie na forum wylewać żale, że jest się strażakiem !
Czy to dobre czy złe ? Też się nie zgadzam z wieloma przepisami - ALE ONE SĄ i trzeba ich przestrzegać !
Co wnoszą takie żale na forum ????????????
A tak na marginesie - jak czyjaś żona będzie się "nielegalnie" wzbogacać a mąż jest w to zamieszany - czy to przystoi strażakowi ??? Ponoć mamy być czyści jak łza ;) Tak pewnie myśleli ci co tworzyli ten obowiązek składania oświadczeń majątkowych...
Tak na koniec - ja tylko wyraziłem swoje poglądy. Każdy wyciągnie z tego co chce, a może się zastanowi ... to już się opłacało ;)
Przy okazji: Pozdrowienia dla wszystkich "owych" naszych żon  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 20:34:25 wysłana przez wujo 2010 »
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 22, 2017, 19:46:25 »
ja myślę że nikt tu nie ma nic przeciwko złożeniu oświadczenia majątkowego włącznie z ujawnieniem dochodów współmałżonka. Zapewne wielu strażaków złożyło by również oświadczenie o rozmiarze bielizny noszonej osobiście czy przez współmałżonka.

Problem dotyczy jednak kwestii czy takie oświadczenia powinny być publiczne.

Myślę że złożenie oświadczenia na piśmie i przesłanie go np. do KG PSP, gdzie działała by odpowiednia komórka do weryfikacji tych oświadczeń (oczywiście powołana przez polityków i składająca się z wyłącznie zaufanych ludzi prezesa) byłoby wystarczające.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 19:54:47 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 22, 2017, 19:55:40 »
Np:
Parę osób wspomniało o wpisywaniu w oświadczeniach dochodów współmałżonków. Z tego co doczytałem to dochodów współmałżonków nie ma obowiązku podawać. Tym bardziej że moja żona ma w dupie ustawę o PSP i inne dokumenty, które jej nie dotyczą. Czy mogę w jakiś sposób ją do tego zmusić aby podała mi swoje dochody?

... nie wszyscy ;) I o to mi chodziło.

Oczywiście jestem również PRZECIW publikowaniu. Ale jak będzie taki wymóg - to muszę zrobić.
Nic mi to nie da, że się Wam tu pożalę ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 22, 2017, 20:24:52 »
Jestem ciekawy jak aparat propagandy wypowiedziałby się o tym projekcie trzy lata temu. Jeszcze tylko czekać aż się dowiemy, że te zapisy to sukces cieżkich negocjacji organizacji.

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 22, 2017, 21:29:46 »
Nie powinna dotyczyć wszystkich strażaków, zwolnieni z publikacji oświadczeń majątkowych powinni być pracownicy systemu zmianowego, o ile nie uczestniczyli w pracach żadnych komisji przetargowych, opracowujących jakieś normatywy standardy czy akty prawne.

to jakiś kabaret, przecież na zmianach też można ulec kuszącej pokusie korupcji biorąc w łapę za usuwanie os, pompowanie wody z podwórka czy wycinanie skrzywionych drzew  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ponadto kto więcej pracuje poza służbą system zmianowy czy codzienny???

Zamiast bić pianę proszę się głęboko zastanowić jaki jest cel publikowania oświadczeń

Czy zna ktoś oficjalne stanowisko central związkowych w tej sprawie???


Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 22, 2017, 21:49:59 »


Zamiast bić pianę proszę się głęboko zastanowić jaki jest cel publikowania oświadczeń

Czy zna ktoś oficjalne stanowisko central związkowych w tej sprawie???
 

Tak @grzela o tym informował w temacie o Związkach Zawodowych

Posiedzenie Rady Federacji ZZSM W dniu 16 listopada 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady FZZSM, poniżej publikujemy komunikat z posiedzenia oraz wystąpienie do Sekretarza Stanu w KPRM.

http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2017/2017_11_21/komunikat_FZZ-SM_z-16.11.2017.pdf

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 18, 2018, 18:11:31 »
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/strazak-bibliotekarka-kierownik-basenu-150-zawodow-ma-pokazac-swoje-majatki,140,2497
Może wreszcie skończy się pierdolenie co poniektórych oficerów z biura jak to oni słabo zarabiają i musza "kraść" nadgodziny szeregowym i podoficerom z PB :)
Wszystko ma swoje wady i zalety... Taka ustawa to skarb do rozmów dla ZZ z 01...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 18, 2018, 19:59:49 »
Cytuj
Wszystko ma swoje wady i zalety...
Tu się zgodzę.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 18, 2018, 20:11:28 »
Szerokie pole do po pisu dla Sygnalistów czytaj życzliwych sąsiadów  :szalony:  . Z tego wychodzi że lepiej nic nie robić brać zasiłki i stać pod sklepem niż być zaradnym i sobie dorobić między służbami do kiepskiej wypłaty  :wall:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 18, 2018, 20:25:31 »
Szerokie pole do po pisu dla Sygnalistów czytaj życzliwych sąsiadów  :szalony:  . Z tego wychodzi że lepiej nic nie robić brać zasiłki i stać pod sklepem niż być zaradnym i sobie dorobić między służbami do kiepskiej wypłaty  :wall:
Zarabiaj ile chcesz ale płać podatki....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 18, 2018, 20:28:35 »
Oświadczenia 01 i 02 będą do wglądu w sieci a reszta łapie się na pkt 97 z art.46 czyli składane są oświadczenia tak jak to było do tej pory. Bez umieszczania w sieci.
http://www.jawnosc.pl/wp-content/uploads/2018/01/wersja-IV-8-stycznia-2018-1.pdf

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 18, 2018, 20:39:26 »
Oświadczenia 01 i 02 będą do wglądu w sieci a reszta łapie się na pkt 97 z art.46 czyli składane są oświadczenia tak jak to było do tej pory. Bez umieszczania w sieci.
http://www.jawnosc.pl/wp-content/uploads/2018/01/wersja-IV-8-stycznia-2018-1.pdf
Cytuj
Należy tu jednak pamiętać, że poszczególne "punkty" (czyli całe grupy zawodowe) zmieniają swoje miejsce w projekcie z wersji na wersję i raz są w części jawnej, a raz w tej, która ma nie być publikowana w sieci. Lepiej więc śledzić prace i być na bieżąco. (http://www.tvn24.pl)
Nikt na chwilę obecną nie wie czy będziemy umieszczać w sieci czy też nie.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 19, 2018, 08:55:36 »
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/strazak-bibliotekarka-kierownik-basenu-150-zawodow-ma-pokazac-swoje-majatki,140,2497
Może wreszcie skończy się pierdolenie co poniektórych oficerów z biura jak to oni słabo zarabiają i musza "kraść" nadgodziny szeregowym i podoficerom z PB :)
Wszystko ma swoje wady i zalety... Taka ustawa to skarb do rozmów dla ZZ z 01...

Aż żal komentować... na szczęście ani ty ani inni wojujący związkowcy nie będą mieli wglądu do oświadczeń innych funkcjonariuszy. Obejrzysz sobie tylko to co teraz możesz zobaczyć.
W swoim zaślepieniu nawet nie widzisz zagrożeń wynikających z takiej ustawy - na szczęście są tacy którzy je widzą i próbują coś zmienić. Mam nadzieję że im się uda.

Szerokie pole do po pisu dla Sygnalistów czytaj życzliwych sąsiadów  :szalony:  . Z tego wychodzi że lepiej nic nie robić brać zasiłki i stać pod sklepem niż być zaradnym i sobie dorobić między służbami do kiepskiej wypłaty  :wall:
Zarabiaj ile chcesz ale płać podatki....

Dokładnie, ale jak już zapierdalam i płacę podatki na pensje m.in. nierobów ze zz, to ch... cię interesuje jakie.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 19, 2018, 09:18:36 »
Uwierz mi ZZ a przynajmniej S nie interesują oświadczenia majątkowe strażaków. Natomiast nieuzasadnione nierówności w uposażeniach tak. Ale to można ustalić bez tej ustawy.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 19, 2018, 09:43:31 »
Idealna ustawa dla złodziei..  :wall:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Ustawa o jawnosci życia publicznego
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2018, 09:50:41 »
Jak byście potrafili czytać ze zrozumieniem to przestalibyście p...dolić głupoty i wiedzielibyście, ze w PSP będzie dotyczyć to tylko Komendanta i jego z.cy.