Autor Wątek: Ukończenie zaocznej Aspirantki  (Przeczytany 7663 razy)

Offline zizur_5

  • www.sportpozarniczy.cba.pl
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Sport Pożarniczy
Ukończenie zaocznej Aspirantki
« dnia: Listopad 14, 2017, 06:17:51 »
Witam,
mam pytanie czy po ukończeniu zaocznej Aspirantki powinienem otrzymać awans na stanowisko starszy ratownik ? Czy nie jest to konieczne ? Obecnie zajmuje stanowisko ratownik.
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik. Słyszałem że po zaocznej jest tak samo. Można to znaleźć gdzieś w przepisach ?
Ukończyłem w tym roku zaoczna Aspirantke, w lipcu mieliśmy promocje i od tego czasu nic oprócz stopnia się nie zmieniło. Dwóch moich kolegów z innych jednostek też nie dostali awansu i są ratownikami.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2017, 07:23:00 »
Jak to... ukończyłeś aspirantkę a nie ma dla Ciebie stanowiska aspiranckiego? Przecież zgodnie z teorią antyeksternistyczną to niemożliwe. Jesteś wybrańcem. Nie "przeskoczyłeś systemu" i "nie byłeś nadgorliwy co jest gorsze od faszyzmu" przecież. Zostałeś skierowany do szkoły bo było/jest takie zapotrzebowanie zapewne. Nie chcę nawet myśleć, że brak stanowiska aspiranckiego dla ciebie, jest zmarnowaniem pieniędzy przez komendanta, a przynajmniej nieracjonalnym jego przeznaczeniem. Najniższym stanowiskiem aspiranckim jest coś z puli 7 grupy (dowódca zastępu albo starszy operator sprzętu spec.). Wprost nie ma nigdzie napisane, że kończąc szkołę aspirantów musisz dostać stanowisko. W domyśle jedynie, skoro ktoś Ciebie skierował to po to, żebyś takie stanowisko piastował. I choćby analizować nawet teorie poszlakowe to pójście z czymś takim do szefa skończy się ustawieniem się przez niego okoniem i udowadnianie, że on nic nie musi. Taki lajf.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2017, 09:38:41 »
Chłopak ja skończyłem zaocznie trzy lata temu i nadal siedze na 3 gr.  :fiuu: A wakaty wiszą wolne od dwóch lat.

Offline kapitan.sztabowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2017, 14:57:19 »
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik.

Po dziennej też czasami siedzą na ratowniku, nie ma zasady.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2017, 22:03:17 »
Witam,
mam pytanie czy po ukończeniu zaocznej Aspirantki powinienem otrzymać awans na stanowisko starszy ratownik ? Czy nie jest to konieczne ? Obecnie zajmuje stanowisko ratownik.
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik. Słyszałem że po zaocznej jest tak samo. Można to znaleźć gdzieś w przepisach ?
Ukończyłem w tym roku zaoczna Aspirantke, w lipcu mieliśmy promocje i od tego czasu nic oprócz stopnia się nie zmieniło. Dwóch moich kolegów z innych jednostek też nie dostali awansu i są ratownikami.

A czy przypadkiem nie dostałeś się na aspirantkę z "odgórnego" przydziału (nie bezpośrednio poprzez decyzję swojego KM/KP)?

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2017, 22:27:59 »
Siedem, dość uszczypliwy komentarz, szkoda tylko że te żale nie do tej osoby  :stop:  zizur_5,  u mnie w jednostce również dzienni  asp. jak przychodzą mają minimalnie IV grupę ( a oficerowie VII), przekazane zostało przez 11,że KW tak kazała bo to są  najniższe stanowiska które mogą oni zajmować. co do zaocznych, to dostawali po kilku miesiącach.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2017, 23:19:20 »
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik.

Po dziennej też czasami siedzą na ratowniku, nie ma zasady.
Żeby otrzymać dowódcę zastępy trzeba mieć 4 lata służby.

Offline kapitan.sztabowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2017, 08:29:12 »
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik.

Po dziennej też czasami siedzą na ratowniku, nie ma zasady.
Żeby otrzymać dowódcę zastępy trzeba mieć 4 lata służby.

Chodziło mi o to, że po dziennej aspirantce się dostaje często stanowisko ratownika a nie starszego.

Offline Popoz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2017, 17:00:24 »
Siedem, dość uszczypliwy komentarz, szkoda tylko że te żale nie do tej osoby  :stop:  zizur_5,  u mnie w jednostce również dzienni  asp. jak przychodzą mają minimalnie IV grupę ( a oficerowie VII), przekazane zostało przez 11,że KW tak kazała bo to są  najniższe stanowiska które mogą oni zajmować. co do zaocznych, to dostawali po kilku miesiącach.

Przecież wystarczy zajrzeć do rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych, jakie stanowisko mają otrzymać dzienni absolwenci. Aspiranci 4 grupa, kapitanowie 7 grupa. A że czasami bywa inaczej, to już inna bajka.

Offline zizur_5

  • www.sportpozarniczy.cba.pl
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Sport Pożarniczy
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2017, 20:47:06 »
Wiem że po dziennej aspirantce jak chłopaki przychodzą to najniższym stanowiskiem jest starszy ratownik.

Po dziennej też czasami siedzą na ratowniku, nie ma zasady.
Żeby otrzymać dowódcę zastępy trzeba mieć 4 lata służby.

Żeby dostać dowódcę zastępu trzeba mieć 3 lata służby :)
kolesie po dziennej dostało u mnie po 3 .

Dzięki za odpowiedzi :)

Offline ratowniKK998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2018, 09:35:21 »
Witam,
czy ma ktoś wzór raportu do KP z prośba o skierowanie do SA

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Ukończenie zaocznej Aspirantki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:34:53 »
Napisz mi adres mail na priv, to  popołudniu Ci prześle. mam taki który samemu skleciłem