Autor Wątek: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch  (Przeczytany 3372 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« dnia: Listopad 11, 2017, 11:08:56 »
https://youtu.be/ysEpV7sNCf0 - od 0:40.

Patrząc na to, jakie zatory i niebezpieczne sytuacje powodowane są przez nagrywanie filmów aut mijających miejsce zdarzenia (przede wszystkim kierowcy!!!), jak najbardziej jestem za tym rozwiązaniem i u nas - myślę, że kilka pilotażowych akcji z nagłośnieniem tego, szybko zrobiłoby robotę.

Na portalach typu: https://www.trojmiasto.pl/raport/ pojawia się masa filmów i zdjęć wykonanych "po drodze", bardzo często z perspektywy kierowcy, po czym film (czy zdjęcie), za chwile ląduje na tej lub podobnej stronie, oczywiście nadal zza kółka.


PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2017, 11:11:34 »
ja kiedyś udawałem że nagrywam takich nagrywających. Reakcje bezcenne  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2017, 11:14:06 »
W lecie i z działka przez otwarte okna i szyberdachy  :wacko:
Na poważnie jestem za, wczoraj wracałem z podróży było ślisko i doszło do kolizji na drodze (dwupasmowej) a, że stało rozbite porsche to ludzie dostali małpiego rozumu z tymi telefonami....
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2017, 11:27:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2017, 11:35:56 »
Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc jest z tym coraz gorzej...

Zdarzały się sytuacje, że był wypadek na końcu powiatu i zanim chłopaki z JRG dojechali na miejsce zdarzenia (około 25 min) to po drodze już wiedzieli co dokładnie zastaną na miejscu, bo fotki i filmiki z miejsca wypadku do którego właśnie jechali już były na portalu społecznościowym.

Nie mam żadnych badań ani statystyk, ale zauważyłem taką zależność, że jak jest gdzieś wypadek na drodze szybkiego ruchu (z pasem zieleni) to po drugiej stronie zazwyczaj po chwili jest jakaś kolizja.

Wracając do tematu, to uważam, że sposób bardzo dobry, tylko z co z tego jak w tym kraju według mnie jest to niemożliwe do zrealizowania, ze względu na niesprecyzowane prawo, które prawie zawsze można interpretować na kilka sposobów itd.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2017, 22:53:53 »
U nas to się nie sprawdzi. Społeczeństwo z dnia na dzień bardziej roszczeniowe - zaraz taki kierowca by się zatrzymał i oskarżył o powodowanie dodatkowego zagrożenia czy też niszczenia jego mienia itp. Ale pomysł super ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Niemiecki sposób na gapiów spowalniających ruch
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2017, 13:01:07 »
Ale co nas obchodzą zatory i stłuczki? Mają czas - niech się gapią, niech sobie filmują, niech sobie tłuką blachy - nie nasz problem.