Autor Wątek: Policja w SGSP  (Przeczytany 17242 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 11, 2017, 15:10:00 »
Myślałem że jesteś jednak bardziej kumaty, chccesz argumentu - masz...
Myślałeś i pisałeś tak:
Leżę na podłodze i szukam kontaktu z tobą... ale Cię tu nie ma... idę do piwnicy...
aczkolwiek jestem skazany na porażkę bo nie mam takiego doświadczenia....
Przecież człowieku dyskutowałeś ze mną i uznałeś mnie za idotę bo parafrazowałeś ten aforyzm:
"Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
Więc nie wciskaj mi kitu, bo nie kupuje tego.
od jutra walę kielicha w pracy co służbę, stary jak się będzie przypierdalał to powiem, że na użytek własny... i nie przekraczam normy by podlegać pod przestępstwo... Ok?
Znajdziesz z kilka argumentów żeby mnie obronić jak zechce mnie zwolnić?
Oczywiście, że znajdę... Alkoholizm to jest choroba i trzeba Cię leczyć (zresztą jak każdego chorego człowieka należy leczyć), bo jak czytam twoje wypowiedzi to problem poszedł wyżej niż wątroba jest umiejscowiona... Chcesz kilka kolejnych argumentów??
Student teologii  nie podlega pod ustawę o PSP, chyba że ustawa o PSP dla ciebie to szmata....
Ale każdy podlega pod ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu narkomanii... A jakoś tylko w PSP robi się wielką aferę bo jointa (czy 2) znaleźli w akademiku...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Si vis pacem, para bellum

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 11, 2017, 18:42:03 »
żeby nie było, że mam jakieś dojścia do informacji niepublikowanych dot. tej sprawy ale:
- moim zdaniem ta sprawa jest "śmierdząca" i może być "wierzchołkiem góry lodowej" lecz dla "dobra formacji" nie będzie dalej drążone,
- oby nie okazało się, że na koszarach odbywała się dilerka na dużą skalę, coraz więcej przyszłych oficerów było tam "zaniuchanych" i jak to w życiu bywa po przekroczeniu pewnej granicy konsumentów niemożliwe jest utrzymanie tego w tajemnicy, bo zaczyna w danym środowisku huczeć i info dociera do osoby która nigdy nie powinna się dowiedzieć o sprawie,
- moim zdaniem nie ma mowy o użytku własnym i dwóch sztukach skrętów, bo za dwa skręty nie wylatuje się z SGSP,
- oby nie okazało się, że w powszechnym użyciu przez niektórych było coś mocniejszego przed sesjami aby sobie elewi "poszerzali możliwości przyswajania" wiedzy czyli np. amfa........
pozdrawiam
ps.
Eqinox - wiem że niejednokrotnie masz zdanie "na przekór" innym forumowiczom, lubisz dyskusję i "wkładanie kija w mrowisko", ale chyba zdajesz sobie sprawę jak negatywny wpływ na postrzeganie oficerów po dziennej przez "zwykłych strażaków" mają takie zdarzenia. Chłopaki u mnie podczas śniadań czy obiadów wypowiadali tak negatywne komentarze dot. SGSP i tej sprawy że uszy więdły. Nie było żadnego który chciałby ich brać w obronę za zapalenie skręta. Nie wyobrażam sobie aby taki oficer wylądował u mnie w JRG, na PB i miał być d-cą zmiany i być wzorem dla swoich podwładnych zwłaszcza młodych służbą.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2017, 20:14:35 »
Kolega z warszawskiej JRG opowiadał że po zakończonych działaniach podczas zwijania sprzętu do kierowcy podszedł obywatel zapytać czy ma towar. Strażak nie wdając się w bezsensowną dyskusję odpowiedział krótko "nie", no co obywatel - aaaano tak, wy przecież nie ze szkoły... :-( Niestety poszła fama po społeczeństwie.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 11, 2017, 20:48:30 »
Kolega z warszawskiej JRG opowiadał że po zakończonych działaniach podczas zwijania sprzętu do kierowcy podszedł obywatel zapytać czy ma towar. Strażak nie wdając się w bezsensowną dyskusję odpowiedział krótko "nie", no co obywatel - aaaano tak, wy przecież nie ze szkoły... :-( Niestety poszła fama po społeczeństwie.

No poszla. Bo niestety strazak, tak jak policjant, ma byc wzorem do nasladowania - i teraz bedzie sie ciagnelo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2017, 21:11:51 »
Eqinox - wiem że niejednokrotnie masz zdanie "na przekór" innym forumowiczom, lubisz dyskusję i "wkładanie kija w mrowisko", ale chyba zdajesz sobie sprawę jak negatywny wpływ na postrzeganie oficerów po dziennej przez "zwykłych strażaków" mają takie zdarzenia. Chłopaki u mnie podczas śniadań czy obiadów wypowiadali tak negatywne komentarze dot. SGSP i tej sprawy że uszy więdły. Nie było żadnego który chciałby ich brać w obronę za zapalenie skręta. Nie wyobrażam sobie aby taki oficer wylądował u mnie w JRG, na PB i miał być d-cą zmiany i być wzorem dla swoich podwładnych zwłaszcza młodych służbą.
Pamiętaj @peterek "Tylko śnięte ryby płyną z prądem", mam i będę miał zdanie na przekór... Bo mam takie prawo aby mieć swój głos a zarzuty, że robię to od dwóch lat są totalnie nietrafione bo robię to dużo dłużej...
Co do ludzi wypowiadających się na zmianie negatywnie na temat SGSP, to bardzo dobrze bo nie jest to szkoła dla klechów i kreowanie absolwentów tej szkoły na świętych ma tyle wspólnego z prawdą co fiat 126p podczas wyścigu formuły 1... To są zwykli ludzi a kreacja w PSP powoduje, że rośnie jakiś głupi mit...
PS. to kolejny kamyczek do lawiny, która kiedyś zmusi KG i MSW do reformy szkolnictwa  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 12, 2017, 08:51:17 »
Mam nadzieję, że przełożeni i komisje dyscyplinarne jednak nie podzielą Twojego lajtowego podejścia do problemu. Dla nas to nie są "zwykli ludzie" ani studenci, tylko strażacy w służbie kandydackiej pełniący ją w systemie skoszarowanym, który polega na tym, że w zasadzie cały czas jest się na służbie. Dla pozostałej części społeczeństwa to po prostu strażacy. Złościmy się na utożsamianie pijanego ochotnika pod remizą z obrazem strażaka ratownika, zabraniamy krytycznego wypowiadania się w mediach społecznościowych, a tu przyjmujemy, że jest OK? Szczyt hipokryzji. Jeśli te osoby pozostaną w służbie to będzie jasny przekaz, że w PSP jest przyzwolenie na to, żeby do akcji wyruszać naćpany a stres rozładowywać jarając blanty. Nie życzę nikomu prowadzenia działań z takim "studentem" bo nie wiadomo czy pójdzie w ogień za kolegą.
PS. Tu nie jest potrzebna reforma szkolnictwa tylko egzekwowanie zasad, które sami ustaliliśmy. Nie każdy przyjęty (może przez pomyłkę) musi zostać strażakiem, a już na pewno nie oficerem, który za chwilę będzie przełożonym i wzorem dla innych.

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 12, 2017, 08:58:59 »
Może i nie dobrze, że sprawa nabrała takiego obiegu ale jak to mówią nie ma tego złego...... bo podobno proceder się mocno rozrósł  :fiuu: 
Wiec ktoś musi to porządnie posprzątać...........  :tuba:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2017, 09:52:33 »
Wychodzi na to, ze w elitarnej szkole jaranie blantów jest dopuszczalne, bo przeciez to nic złego, a motto szkoły brzmi: 'Sadzić, palić, zalegalizować'.
Dwa blanty mogą być, a gdyby miał 4? A 10? Gdzie jest granica w takim wypadku?
Kiedyś oficer to była elita wśród elit. Wzór do naśladowania i ogromna odpowiedzialność. Katyń, a następnie błędne wzorce zrobiły swoje.
Prawo stanowi jasno, że posiadanie marihuany jest nielegalne, więc nie rozumiem o co ta dyskusja. Dostanie wyrok to wyrzucić ze służby na zbity pysk i najlepiej to jeszcze ogłosić światu, by inni zastanowili się nad konsekwencjami dwa razy.
Parafrazując znaną polską komedię:
-...odpowiedz sobie na jedno zajebiście ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubie w życiu robić, a później zacznij to robić.
- gasić pożary, a Ty sobie odpowiedziałeś na to pytanie?
- jarać blanty.
 :fiuu:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2017, 11:58:24 »
Nie idealizujmy oficerów tak kiedyś tak i teraz trafiały się czarne owce przypominając tylko Wieniawe Dlugoszewskiego i polskich lotników walczących w RAFie na polu walki niedoscignieni, ale poza raczej nie należeli za wzory cnót. Więc nie popadajmy w paranoję i dajmy rozstrzygnąć sprawę odpowiednim organom.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 12, 2017, 14:09:41 »
Cały czas piszecie o 2 blantach. Przecież tam było tego więcej, sporo więcej niż 2 blanty. DWA blanty to miała 1 osoba,a 3 pozostałych ile tego spuścili w kanalizację albo wyrzucili gdzieś indziej to nikt nie wie.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 12, 2017, 14:41:44 »
Piękne wypowiedzi pokazujące szacunek do naszych oficerów.. Tylko czemu teraz każdy stawia oficera jako wzór, a przy wypłacie różnica jest znikoma, bo to co dostanie w grupie oficer to podoficerowie mają w dodatku.. Tak to 4 lata szkoły to dla wszystkich są 4 lata szkoły, a nie służby(nie chce mi się grzebać w forum, ale ile było awantury o to, że szkoła wlicza się do stażu służby).. A tu piszecie, że 4 lata szkoły to ciągłą służba bez przerwy.. Niech każdy z was spojrzy na swoje wyczyny w życiu.. Szczególnie te sięgające kilkunastu lat wstecz. Czy popełniałeś czyny, które na różne sposoby był zabronione, niedozwolone? Kto jest bez winy niech rzuca kamieniami w tych 3 chłopaków dalej.. Ale od oceny tego jak bardzo zostało złamane prawo i jaką karę powinni ponieść jest sąd oraz komisja dyscyplinarna. I niech każdy zda sobie sprawę z tego, że to forum jest czytane nie tylko przez prostych strażaków.. ale przez prasę, media, kg, i inne służby. Podsumowując niech nikt mi nie zarzuca, że ich bronię. Ja chciałbym, aby nie siać plotek.. bo to o czym pisze Fanatyk. to z informacji, które ja posiadam to w części zwykła bujda i nieprawda. I przeglądając posty na forum to kol. Fanatyk chyba nie jest w służbie za długo, o ile wgl skończył już SA. I w jego wypowiedziach o SGSP zazwyczaj jest silna krytyka. Czyżby jakiś uraz do SGSP Panie kolego?
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2017, 15:27:10 »
No tak. Jak ktoś pisze niewygodna prawdę to już źle.
Pewnie powiesz, że ostatni nalot i kontrola (nie chodzi o narkotyki) to tez bujda.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2017, 16:06:57 »
Skąd twa wieczna nienawiść do SGSP. Nie będę wytykał tego co jest kłamstwem z tego co napisałeś. Ale jest tego trochę. I naucz czytać się ze zrozumieniem.. tam w mojej wypowiedzi padło słowo "CZĘŚĆ"!
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2017, 16:18:03 »
Pewnie powiesz, że ostatni nalot i kontrola (nie chodzi o narkotyki) to tez bujda.
Czego tym razem szukali?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2017, 18:26:17 »
Piękne wypowiedzi pokazujące szacunek do naszych oficerów.. Tylko czemu teraz każdy stawia oficera jako wzór, a przy wypłacie różnica jest znikoma, bo to co dostanie w grupie oficer to podoficerowie mają w dodatku.. Tak to 4 lata szkoły to dla wszystkich są 4 lata szkoły, a nie służby(nie chce mi się grzebać w forum, ale ile było awantury o to, że szkoła wlicza się do stażu służby).. A tu piszecie, że 4 lata szkoły to ciągłą służba bez przerwy.. Niech każdy z was spojrzy na swoje wyczyny w życiu.. Szczególnie te sięgające kilkunastu lat wstecz. Czy popełniałeś czyny, które na różne sposoby był zabronione, niedozwolone? Kto jest bez winy niech rzuca kamieniami w tych 3 chłopaków dalej.. Ale od oceny tego jak bardzo zostało złamane prawo i jaką karę powinni ponieść jest sąd oraz komisja dyscyplinarna. I niech każdy zda sobie sprawę z tego, że to forum jest czytane nie tylko przez prostych strażaków.. ale przez prasę, media, kg, i inne służby. Podsumowując niech nikt mi nie zarzuca, że ich bronię. Ja chciałbym, aby nie siać plotek.. bo to o czym pisze Fanatyk. to z informacji, które ja posiadam to w części zwykła bujda i nieprawda. I przeglądając posty na forum to kol. Fanatyk chyba nie jest w służbie za długo, o ile wgl skończył już SA. I w jego wypowiedziach o SGSP zazwyczaj jest silna krytyka. Czyżby jakiś uraz do SGSP Panie kolego?       
                 ale jakie lata ja po 8.5 roku mam 2630 zł jestem w grupie nurkowej i to moja pensja prosze bardzo wrzucić pasek następnym razem starszy sekcyjny