Autor Wątek: Policja w SGSP  (Przeczytany 17239 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Policja w SGSP
« dnia: Listopad 09, 2017, 14:19:51 »
Si vis pacem, para bellum

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2017, 14:30:25 »
Szukanie sensacji, sprawcy zostali ukarani i koniec tematu.
Szkoda, że wyszło po za mury szkoły. Znając życie ta sama "miła" osoba co wysłała anonim o narkotykach pewnie i doniosła do mediów.
Takie sprawy powinno się rozwiązywać w swoim zaciszu.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2017, 14:44:12 »
Czyżby zemsta na pchorach za nagłośnienie afery płotkowej?  :fiuu:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2017, 15:06:39 »
raczej nie

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2017, 16:06:57 »
"Rence opadywujom" normalnie, jak coś takiego czytam.....
http://www.rmf24.pl/fakty/news-akcja-policji-w-szkole-glownej-sluzby-pozarniczej-na-uczelni,nId,2463159
Czemu "opadowywują"?
Wielkie mi coś znając życie jak się chłopaki dobrze zakręcą (albo skręcą  :rofl:) to będzie warunkowe umorzenie kary  :wacko:
I zostaną tylko konsekwencje służbowe, ale bodźmy poważni za dwa blaty ścigać młodych ludzi...
Ku przestrodze dla konserwatywnych obrońców moralności:
https://www.youtube.com/watch?v=yetcP52vOFE
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2017, 16:12:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2017, 16:37:38 »
"Rence opadywujom" normalnie, jak coś takiego czytam.....
http://www.rmf24.pl/fakty/news-akcja-policji-w-szkole-glownej-sluzby-pozarniczej-na-uczelni,nId,2463159
Czemu "opadowywują"?
Wielkie mi coś znając życie jak się chłopaki dobrze zakręcą (albo skręcą  :rofl:) to będzie warunkowe umorzenie kary  :wacko:
I zostaną tylko konsekwencje służbowe, ale bodźmy poważni za dwa blaty ścigać młodych ludzi...
Ku przestrodze dla konserwatywnych obrońców moralności:
https://www.youtube.com/watch?v=yetcP52vOFE


3 zostało już wywalonych z uczelni, jeden(ten od blantów) wykręcił się i dostał naganne.
Tych 3 to chyba sporo towaru miało jak cały pion w budynku kują.
Szkoda chłopaków bo już ostatni rok kisili się w koszarach, w maju byłyby promocje oficerskie...
Jestem ciekaw co z Rektorem Komendantem, jak są konsekwentni to Pan Kępka może podzielić los kolegi po fachu z Poznania

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2017, 16:52:21 »
Ojej.
Straszna "zbrodnia". To państwo jest zupełnie niepoważne.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2017, 17:36:11 »

Tych 3 to chyba sporo towaru miało jak cały pion w budynku kują.
Szkoda chłopaków bo już ostatni rok kisili się w koszarach, w maju byłyby promocje oficerskie...

No właśnie - przyszli oficerowie. Mi jakoś nie szkoda, skoro ostatni rok "kisili" się jak to ty mówisz w koszarach to powinni wiedzieć jakie są zasady w tej firmie. Chwały nam nie przynieśli taką sprawą, przysłużyć też się raczej niczym przez 4 lata nie przysłużyli, to i na promocje nie zasłużyli.  :angry:

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2017, 17:48:28 »
Widać nie każdy potrafi docenić to że uczy się w jedynej szkole oficerskiej psp także moim zdaniem powinni zostać ukarani poprzez co najmniej wyrzucenie z uczelni dla przykładu że ta szkoła ma swój prestiż i tradycje

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2017, 18:51:50 »
Żadnych ton nie było, śladowe ilości zostały znalezione, a media rozdmuchują temat jakby w SGSP całe furgonetki koksu stały.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2017, 19:14:04 »
3 zostało już wywalonych z uczelni, jeden(ten od blantów) wykręcił się i dostał naganne.
Sąd zadziałał tak błyskawicznie, czy komisja dyscyplinarna?
Art. 114c. 1. Strażaka w służbie kandydackiej wydala się ze służby w razie:
1) skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności lub karę pozbawienia praw publicznych;
2) wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby.

Naganę też komisja przyznaje...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2017, 22:38:11 »
Sąd zadziałał tak błyskawicznie, czy komisja dyscyplinarna?
Art. 114c. 1. Strażaka w służbie kandydackiej wydala się ze służby w razie:
1) skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności lub karę pozbawienia praw publicznych;
2) wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby.
Naganę też komisja przyznaje...
Coś czuje, że jak się za decyzje o wywaleniu ze służby wezmą prawnicy to szybko chłopaki wrócą....
Mogę się nawet o to założyć... Wystarczy, że odwołają się od decyzji i wytrwają do 4 maja 2018 :) a wtedy stopień jako absolwenci dziennej SGSP dostaną z marszu :) Tam nie ma możliwości niedania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2017, 07:44:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2017, 17:33:30 »
Po pierwsze - nie sądzę, żeby tak szybko ktoś wydał decyzję o wydaleniu. @Fanatyk raczej bajki pisze.
Mogę się nawet o to założyć... Wystarczy, że odwołają się od decyzji i wytrwają do 4 maja 2018 :) a wtedy stopień jako absolwenci dziennej SGSP dostaną z marszu :) Tam nie ma możliwości niedania.
Po drugie - moim zdaniem to nie jest takie oczywiste jak piszesz. Ja bym się w każdym razie nie zakładał ;)
Art. 114b. 1. Strażaka w służbie kandydackiej zwalnia się ze służby w razie:
1) utraty obywatelstwa polskiego lub nabycia obywatelstwa innego państwa;
2) orzeczenia przez komisję lekarską niezdolności do służby;
3) stwierdzenia w opinii służbowej nieprzydatności do służby;
4) braku postępów w nauce.
2. Strażaka w służbie kandydackiej można zwolnić ze służby na jego wniosek, w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

To prostsze niż 114c, choć wydalenie też jest realne przed 4 maja .

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2017, 17:37:09 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2017, 18:18:51 »
Po pierwsze - nie sądzę, żeby tak szybko ktoś wydał decyzję o wydaleniu. @Fanatyk raczej bajki pisze.
Bo nie wydał i to bujda :)
Po drugie - moim zdaniem to nie jest takie oczywiste jak piszesz. Ja bym się w każdym razie nie zakładał ;)
Art. 114b. 1. Strażaka w służbie kandydackiej zwalnia się ze służby w razie:
1) utraty obywatelstwa polskiego lub nabycia obywatelstwa innego państwa;
2) orzeczenia przez komisję lekarską niezdolności do służby;
3) stwierdzenia w opinii służbowej nieprzydatności do służby;
4) braku postępów w nauce.
2. Strażaka w służbie kandydackiej można zwolnić ze służby na jego wniosek, w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
To prostsze niż 114c, choć wydalenie też jest realne przed 4 maja .
1. Obywatelstwo mają...
2. Komisje zapewne przechodzi w sierpniu lub lipcu więc mają badania...
3. Sam proces opiniowania i stwierdzania nieprzydatności do służby jest bardzo złożony i nie przejdzie w tej sprawie...
4. Są na 4 roku więc ktoś kiepsko się im przyglądał jak by to teraz stwierdził...
Od decyzji o zwolnieniu ze służby przysługuje odwołanie do KG.... Potem skarga WSA :) a tam strażackie obyczaje mają w poważeniu :) i w nosie mają nasze komisje dyscyplinarne itp... Prestiż szkoły  :rofl: :rofl: :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2017, 18:38:32 »
Informacje o wydaleniu prosto od członka Komisji więc czy takie bujdy to nie wydaje mi się. 
Drogą prawną nie ma opcji ponieważ jak dotąd tylko 1 osoba dostała zarzuty, chłopak od skrętów ale nic mu nie zrobią.
Cieszmy się, że tylko ta afera wyszła na jaw bo była jeszcze jedna w której 3 i 4 rocznik też sobie nagrabili. 

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2017, 18:40:05 »
A za to ze 90% chlopaków wóde chleje to nie wywalą tak? Takie standardy sa ok? Rozdmuchali sprawe bez potrzeby ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2017, 19:31:46 »
Na komisje lekarską można skierować zawsze i nie wiele to ma wspólnego z badaniami okresowymi w medycynie pracy, ale jak są zdrowi to nic im ze strony komisji nie grozi. Brak postępów w nauce może zdaje się oznaczać nie zaliczenie jednego przedmiotu (przecież to studia wyższe), ale tak jak piszesz - jak się nauczyli to wszystko pozdają. Opiniowanie w służbie kandydackiej wygląda chyba trochę inaczej niż w stałej.
@Eqinox - jesteś pewny, że skarga do WSA wstrzymuje wydalenie ze służby?
@Fanatyk - członek komisji stwierdził, że w niecały tydzień powołano rzecznika, przeprowadził dochodzenie, przesłuchał świadków, komisja się zebrała, przesłuchała wszystkich i wydała wyrok + 01 wydał decyzję? Wiele już widziałem ale takie cuda.....
Nie chcę tu nikogo oceniać ale samo posiadanie narkotyków w niewielkiej ilości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat. Strażacy raczej powinni się od takich specyfików trzymać z daleka a służba kandydacka jak sama nazwa wskazuje to okres próby.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2017, 19:35:12 »
Nigdzie nie napisałem że wstrzymuje bo tego nie wiem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2017, 23:22:44 »
Nigdzie nie napisałem że wstrzymuje bo tego nie wiem
Wstrzymywać wstrzymuje i jest popisem dla prawników w celu wydłużania procesu tak, aby uległ przedawnieniu zgodnie z "Orzeczona kara dyscyplinarna nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata (przedawnienie wykonania kary)". No chyba że: "Jeżeli popełniony czyn zawiera znamiona przestępstwa, przedawnienie dyscyplinarne nie może nastąpić wcześniej niż przedawnienie przewidziane w przepisach Kodeksu karnego". To z ustawy o PSP art. 119
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2017, 23:25:59 wysłana przez sorbent »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2017, 23:32:34 »
Sąd zadziałał tak błyskawicznie, czy komisja dyscyplinarna?
Art. 114c. 1. Strażaka w służbie kandydackiej wydala się ze służby w razie:
1) skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności lub karę pozbawienia praw publicznych;
2) wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby.
Naganę też komisja przyznaje...
Coś czuje, że jak się za decyzje o wywaleniu ze służby wezmą prawnicy to szybko chłopaki wrócą....
Mogę się nawet o to założyć... Wystarczy, że odwołają się od decyzji i wytrwają do 4 maja 2018 :) a wtedy stopień jako absolwenci dziennej SGSP dostaną z marszu :) Tam nie ma możliwości niedania.

Zapisali się już do ciebie do związku? Więc włos im z głowy na pewno nie spadnie...
A tzw. Etyką funkcjonariusza PSP to sobie można podetrzeć 4 litery...
Dwa lata temu - jak byś taki wpis zobaczył, to byś zjadł ekran za taką patologię - za obecnego układu - dla obecnego układu - wyliżesz ekran....
EGO = 1 / wiedza

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 11, 2017, 08:21:11 »
Wstrzymywać wstrzymuje i jest popisem dla prawników w celu wydłużania procesu tak, aby uległ przedawnieniu zgodnie z "Orzeczona kara dyscyplinarna nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata (przedawnienie wykonania kary)". No chyba że: "Jeżeli popełniony czyn zawiera znamiona przestępstwa, przedawnienie dyscyplinarne nie może nastąpić wcześniej niż przedawnienie przewidziane w przepisach Kodeksu karnego". To z ustawy o PSP art. 119
@sorbent -  obawiam się, że  przepisy cytowane przez Ciebie średnio odnoszą się do omawianej sytuacji na tym etapie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2017, 10:57:56 »
Zapisali się już do ciebie do związku?
Nic mi na ten temat nie wiadomo i raczej nie ma tam organizacji...
A tzw. Etyką funkcjonariusza PSP to sobie można podetrzeć 4 litery...
Wiesz czym jest ogólnie etyka? Etyka to nauka o molarności... Wiesz, że  religie to  systemy etyczne np. islam i chrześcijaństwo... Mimo iż się zasadniczo różnią np. w kwestii nie zabijaj... Etyka to najgłupszy z działów filozofii (chociaż cała filozofia jest kiepska). Nie da się pogodzić motywizmu i efektywizmu...
Dwa lata temu - jak byś taki wpis zobaczył, to byś zjadł ekran za taką patologię - za obecnego układu - dla obecnego układu - wyliżesz ekran....
O nie nie "misiu kolorowy" 2 blanty i trochę błota z rur to jakaś patologia? Pojedź do Pragi zobacz co się dzieje :D (Serdecznie polecam taką wycieczkę). Sprawy narkotyków w szkołach były już wcześniej ale nikt tego nie rozdmuchiwał.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2017, 14:18:37 »
Leżę na podłodze i szukam kontaktu z tobą... ale Cię tu nie ma... idę do piwnicy...
aczkolwiek jestem skazany na porażkę bo nie mam takiego doświadczenia....
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 11, 2017, 14:30:11 »
Leżę na podłodze i szukam kontaktu z tobą... ale Cię tu nie ma... idę do piwnicy...
aczkolwiek jestem skazany na porażkę bo nie mam takiego doświadczenia....
Czyli brak argumentu  :rofl: Bo parafraza przysłowia o idiocie to *uj nie argument...
No trudno, więcej się po tobie spodziewałem  :wacko:
Człowieku student to student czy to na prawie, teologii czy strażactwie... Jeżeli ktoś nie rozumie tego to trudno...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Policja w SGSP
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 11, 2017, 14:46:51 »
Myślałem że jesteś jednak bardziej kumaty, chccesz argumentu - masz...
od jutra walę kielicha w pracy co służbę, stary jak się będzie przypierdalał to powiem, że na użytek własny... i nie przekraczam normy by podlegać pod przestępstwo... Ok?
Znajdziesz z kilka argumentów żeby mnie obronić jak zechce mnie zwolnić?

Lubisz cytaty wiec masz:
.....
Człowieku student to student czy to na prawie, teologii czy strażactwie... Jeżeli ktoś nie rozumie tego to trudno...
Student teologii  nie podlega pod ustawę o PSP, chyba że ustawa o PSP dla ciebie to szmata....
EGO = 1 / wiedza