Autor Wątek: Przydomowa oczyszczalnia scieków przy OSP  (Przeczytany 2219 razy)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Przydomowa oczyszczalnia scieków przy OSP
« dnia: Listopad 07, 2017, 22:55:42 »
Witam. W mojej jednostce mamy następujący problem.
Udało nam się przekonac mieszkanców sołectwa i wójta aby przeznaczyli kwotę 7 tyś zł z funduszu sołeckiego na zakup i montaż przydomowej oczyszczalni scieków przy osp (budynek - wieczyste użytkowanie dla osp, własność gminna - pełni funkcję świetlicy wiejskiej). Generalnie wszystko fajnie, firma zajmująca się wykonaniem usług dograna, ale problem pojawil się po stronie starostwa powiatowego, które nie wyraziło zgody na inwestycję ze względu na to, ze jest to budynek użytecznosci publicznej i w tej sytuacji wymaga się wykonania projektu budowlanego, co jak wiadomo trwa długo i jest kosztowne. Czas na wykorzystanie srodkow mamy do konca roku i nie bardzo wiadomo co zrobic z tym fantem. Chcemy przydomową oczyszczalnie, poniewaz czasem w sali są duze imprezy np wesela i wtedy kilka tys litrów ląduje w zbiorniku w ciągu 2 dni i zdarza się ze w jeden weekend trzeba 2 razy wywozic nieczystosci a tak wodę odprowadziłyby rury. Moje pytanie do Was - czy przechodziliscie juz podobny problem? jesli tak, jak go rozwiązaliscie. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Przydomowa oczyszczalnia scieków przy OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2017, 10:02:30 »
Trzeba było robić nie zgłaszać . A jak urzędasy maja chęć zarobić na projektach to niech Wam kase na to dadzą . Biurokraci :angry:

Offline PanInżynier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przydomowa oczyszczalnia scieków przy OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2017, 20:22:41 »
Może nie odpowiem Ci konkretnie na Twoje pytanie, ale wiem że Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków (POŚ) ma określoną przepustowość.
Jej zasada działania oparta jest na procesach biologicznych i wątpię, że oczyści ścieki powstałe przy weselu. Ona najlepiej działa przy stałym dopływie, przy dużych wahaniach ładunku lub ilości ścieków nie będzie działać. Przemyślcie to, bo firma Wam mogła o tym nie powiedzieć, ale później ktoś może się do tego doczepić.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przydomowa oczyszczalnia scieków przy OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2017, 12:16:01 »
Może nie odpowiem Ci konkretnie na Twoje pytanie, ale wiem że Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków (POŚ) ma określoną przepustowość.
Jej zasada działania oparta jest na procesach biologicznych i wątpię, że oczyści ścieki powstałe przy weselu. Ona najlepiej działa przy stałym dopływie, przy dużych wahaniach ładunku lub ilości ścieków nie będzie działać. Przemyślcie to, bo firma Wam mogła o tym nie powiedzieć, ale później ktoś może się do tego doczepić.
Dużego zrzutu tak szybko to te biedne bakterie nie przerobią - jest określony czas filtracji w każdej z komór. Tak jak mówisz te oczyszczalnie są na określoną ilość osób (wiem o 4-7) i to się już określa przy zakupie. Wątpię aby była na 30 osób. Chyba, że panowie chcą mieć żeby była formalnie - a nieczystości sobie przepłyną.
http://muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-pos,38_4931.html