Autor Wątek: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs  (Przeczytany 2020 razy)

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« dnia: Listopad 06, 2017, 14:53:42 »
Witam, niestety iw mojej jednostce pewne tematy od kilku lat nie są pozamykane. Jedną z takich spraw jest aktualny Krs. Od 2012 taki sam chodź zarząd z powodów personalnych zmienił sie już dwu krotnie. Ja jestem Naczelnikiem od 01.10 tr.i chce jak najszybciej to wyprostować ale nie jest łatwo. Paru zaufanych ludzi powiedziało mi żebyśmy zrobili zebranie walne nadzwyczajne i poprostu zrobili wszystko tak jak jest naprawdę,  czyli odwołali tamten zarząd i powołali nowy-obecny zarząd.  Zebranie walne przypada w 2021 więc to chyba jedyne wyjście a jeszcze dotego mam projekt nowego statutu.
Proszę o pomoc w tym jak ogarnąć mądrze te zebranie pod względem papierkowym, czy musimy wszystkue pkt.zachaczyc jak na zwykłym walnym, czyli te raporty i sprawozdania, czy wystarczy tylko poruszyc te tematy dla których dane zebranie zostalo powolane przez zarząd,  czyli zmiana zarządu i statutu i koniec.

powiedzcie Proszę jak to zrobić a żeby miało to ręce i nogi.
z góry dzieki i pozdrawiam

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2017, 16:28:27 »
A na jakiej podstawie były odwołane osoby z zarządu, który jest podany do krs a powołane te co są obecnie?

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 17:29:40 »
W 2013 1/3 na zebraniu zarządu czyli sekretarz i skarbnik, pozniej w 2016 roku na walnym dokoptowano 4 nowych co dawało 9 osób.  W tym roku w październiku 1/3 z tych 9 osób na zarzadzie. A nasza jednostka reaktywowana byla w 2012 roku, niestety ten pierwszy zarząd tworzyły słomiane zapały.

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2017, 17:49:35 »
To jeżeli to podejmowaliście na zebraniu to po co robic nowe zebranie? Według mnie trzeba wysłać protokół z zebrania, uchwały o wyborze członków zarządu i odpowiednie druki do sądu i krs będzie zmieniony.

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2017, 07:59:21 »
Tak byśmy mogli zrobić ale wszystkich tych dokumentów poprostu nie ma. A dodatkowo mamy nowy statut, który chcemy również wprowadzić w życie na tym zebraniu, ponieważ chcemy działać na przyszłorocznym sprawozdawczym już na jego zasadach. Stąd moje pytanie do was koledzy, czy dokumenty na walnym nadzwyczajnym zebraniu musza zawuerac te wszystkie sprawozdania i plany co na zwykłym walnym, czy tylko te potrzebne do uchwalenia nowego zarządu i statutu. Czyli protokół specjalny komisje mandatowe, wyborcze, ststutowe, skrutacyjne i potrzebne ku temu uchwały.

pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zebranie nadzwyczajne-aktualny Krs
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2017, 08:40:49 »
Nadzwyczajne Walne z porządkiem obrad zawierającym zmiany w statucie i wybór władz. Obecny zarząd może (nie musi) podać się do dymisji i oczywista konieczność zwołania nadzwyczajnego walnego. Sprawozdanie finansowe i organizacyjne winno być. Odnośnie planów zobacz zapis w waszym statucie. Komisje niezbędne do przeprowadzenia walnego. Projekt statutu wcześniej przedstawiony członkom osp biorącym udział w walnym. Powodzenia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe