Autor Wątek: Nagrody Komendanta Głównego  (Przeczytany 65450 razy)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 15, 2017, 09:44:05 »
Nie obawiaj się- obecny 01 nie da nic prewntystom, których jak widzę bardzo nie lubisz. Może czas się przenieśc do prewencji i popróbowac sił "na mieścia" bez liczenia na ochłapy?
Na razie dał etaty do prewencji. Od bardo dawna nikt nie widział nowych etatów w biurach.
Zgadza sie, ale ten wątek nie dotyczy nowych etatów a nagród dla funkcjonariuszy w slużbie. Swoją drogą w KW już się cieszą z nowych pracowników. To oni przejmą znaczną część tych nowych etatów - czy na pewno o to chodziło?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:51:14 »
Zgadza sie, ale ten wątek nie dotyczy nowych etatów a nagród dla funkcjonariuszy w slużbie. Swoją drogą w KW już się cieszą z nowych pracowników. To oni przejmą znaczną część tych nowych etatów - czy na pewno o to chodziło?
To chyba zależy gdzie, bo u mnie na województwie 75% leci na powiaty.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:04:14 »
dobra zmiana na lepszy i gorszy sort strażaków

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:17:57 »
dobra zmiana na lepszy i gorszy sort strażaków
za to "za poprzedniej koalicji po psl" to co teraz 01KG rozdaje, poprzednik na jego stanowisku też rozdawał - tylko że w samej komendzie głównej, a na dół czyli do nie wszystkich powiatów schodziły jedna-dwie nagrody w roku dla wskazanych przez 01KM/KP poprzez kadry KW.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:23:27 »
dobra zmiana na lepszy i gorszy sort strażaków
Skończ pieprzyć bo to zaczynać być męczące. Prawda jest taka, że jeszcze nigdy KG nie dał tak dużo pieniędzy dla KM/KP.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:52:50 »
 żeby było jasne to nie narzekam bo sam jestem w grupie obdarowanych, ale po co takie podziały,mało tego, to mało kto wiedział na zmianie, że takie nagrody zostały rozdane,dla kogo i na jakich zasadach 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:56:37 »
żeby było jasne to nie narzekam bo sam jestem w grupie obdarowanych, ale po co takie podziały,mało tego, to mało kto wiedział na zmianie, że takie nagrody zostały rozdane,dla kogo i na jakich zasadach
Bo komendant powiatowy nie udostępnił wam pisma a szło to mniej więcej tak: wnioski należy składać na funkcjonariuszy którzy zajmują stanowisko xyz, którzy są od co najmniej 3 miesięcy na tym stołku, nie przebywali na L-4 i nie byli karani dyscyplinarnie. Niestety nigdzie nie było zapisu że wnioski należy składać na wszystkich. Mój 01 wnioskował na wszystkich których mógł i wszyscy dostali.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 15, 2017, 22:53:41 »
dobra zmiana na lepszy i gorszy sort strażaków
Skończ pieprzyć bo to zaczynać być męczące. Prawda jest taka, że jeszcze nigdy KG nie dał tak dużo pieniędzy dla KM/KP.
 
A to i prawda, ale szkoda, że jeszcze jakiś klucz rozdawania w poszczególnych KP/KM istniał skoro nie wszyscy dostali równo, obowiązki wszyscy mają zbliżone i robotę robią, a jednak coś nie zagrało. Choć śmiem myśleć, że to KP namieszali.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 15, 2017, 23:02:06 »
A to i prawda, ale szkoda, że jeszcze jakiś klucz rozdawania w poszczególnych KP/KM istniał skoro nie wszyscy dostali równo, obowiązki wszyscy mają zbliżone i robotę robią, a jednak coś nie zagrało. Choć śmiem myśleć, że to KP namieszali.
Pisane było na wszystkich dyżurnych i wszyscy dostali po równo... Ale u mnie 01 pracował na SK  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:22:34 »
Cytuj
Pisane było na wszystkich dyżurnych i wszyscy dostali po równo... 
i tak i nie
np. dyżurni z komend IV kategorii - nie, strażak który zajmuje stanowisko etatowe dyżurny stanowiska kierowania ale ze względu na staż ma stanowisko inne - nie, główna księgowa która podobnie ze względu na wysługę ma etat np. inspektora - nie; itd
Nie zakładam że jakis komendant powiatowy/miejski mając okazję doceniena ludzi z "lewych" pieniędzy nie napisał wniosku, nie zakadam również że głowny zajmował się takimi pierdołami jak przytoczyłem wyżej - ale wnioski przechodziły przez kadry/organizacyjną w KW, pewnie przez kilka biur w KG - pracując już trochę w tej firmie mam podejrzenie graniczące z pewnością że na każdym z tych etapów wykazano sie odpowiednią kreatywnością w "uściślaniu zasad".
ps. KG zapomniał o komendantach :-)

Offline sas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:00:13 »
\Jeśli mnie pamięć nie myli to 12 też nie dostali ani zeta.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 16, 2017, 15:28:35 »
\Jeśli mnie pamięć nie myli to 12 też nie dostali ani zeta.
Ja bym raczej mówił, jeszcze nie dostali bo słyszałem rozmowę dwóch naczelników jak dostawali dyżurni... I potem im to przypomniałem  :wacko: Az się czerwoni zrobili.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 28, 2017, 12:12:16 »
\Jeśli mnie pamięć nie myli to 12 też nie dostali ani zeta.
Prawdę rzeczesz

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:14:36 »
Ostatnio oglądałem serial "Dom". Mieszkańcy chcieli odwołać gospodarza domu a "władza" dała mu nagrodę... to było dawno, te czasy (mam nadzieję) nie wrócą.
Od nagradzania strażaków są bezpośredni przełożeni. KG powinien się ograniczyć do wyrazów uznania (na wniosek przełożonych) w postaci dyplomów, chyba że chodzi o osiągnięcia w skali kraju.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 02, 2018, 23:36:50 »

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 03, 2018, 18:15:38 »
"... za wzorowe wykonywanie zadań i obowiązków służbowych". Jest taki jeden zespół krajowy, który nic nie dostał. Napracowali się ludzie poza obowiązkami własnymi. Po pracy w zespole musieli w jednostkach macierzystych nadrabiać zaległosci "niebycia" w służbie. Ale KG się zespół  lub jego praca (widocznie) nie podobał więc dostali przysłowiowego fakulca.

Wniosek: nie wszystko jest przejrzyste i oczywiste, a być powinno jak najbardziej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 18:20:52 wysłana przez Oggi »

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 03, 2018, 23:10:03 »
Jakie to zadania czy funkcje społeczne się pełni w służbie??? Za które ostatnie nagrody zostały przyznane ?? Kto wie niech odpowie?? Funkcje w ZZ?? Ale których??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 11, 2018, 21:18:39 »
Nagrody dla kierownictwa Komendy Głównej PSP.

https://remiza.com.pl/nagrody-dla-kierownictwa-komendy-glownej-psp/

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 11, 2018, 21:27:52 »
Bez komentarza  :gwiazdki:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 11, 2018, 21:56:57 »
A jaką nagrodę powinien dostać? 1500 zł czy może 3300? Abstrahując od tego co zrobili/nie zrobili nie ukradli tych pieniędzy, tylko tak zostali ocenieni i tyle nam do tego. Zaraz opublikują nagrody jakie dostali powiatowi i tez będzie larum o nie wiadomo co. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 11, 2018, 22:11:43 »
Zgoda, tylko dlaczego 4 razy w roku?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 12, 2018, 08:59:01 »
Jak to dlaczego? Każdy kto pracował w budżetówce gdzie wynagrodzenia są blokowane jakimiś uwarunkowaniami prawnymi, wie że nagroda jest najlepszą formą podniesienia wynagrodzenia w legalny sposób. Nie chodzi tu o docenienie danej osoby tylko wyłącznie o przekazanie jej kasy – podniesienie wynagrodzenia. Najlepszy przykład mamy ostatnio w rządzie – jak wiemy, rząd który miał być „inny niż poprzednie” (przez 8 ostatnich lat… hahah), przyznał sobie (dokładnie premier przyznała) duże nagrody „za zasługi”. Problem jest w tym że ludzie na najwyższych stanowiskach zarabiają za mało w stosunku do odpowiedzialności jaka ponoszą (wg mnie), dotyczy to również naszych komendantów od powiatowego poczynając. tak więc nagrody kwartalne to taki stały dodatek do pensji, mający podnieść ogólne wynagrodzenie.

Uzupełniam to co laskawie lang raczył usunąć:

W przypadku naszego kochanego 01, który publicznie mówił ze zarabiamy za dużo, przyznawanie jakichkolwiek nagród jest klasyczną hipokryzją!
Trzeba zauważyć ze jego osoba budzi poważne wątpliwości co do etyki (strajk, mieszkania) jak i kompetencji i możliwości pełnienia wysokich funkcji publicznych (problem z uzyskaniem dopuszczenia do informacji niejawnych w okresie w którym były mu niezbędne do podejmowani kluczowych decyzji podczas organizacji dużych międzynarodowych wydarzeń - w pełni nie uczestniczył, w tym procesie a nagrody i tak za to dostał). Jak wiemy nasz panujący ma dobre poparcie polityczne, czyli jest swój, a jak swój to nietykalny... a że dodatkowo wierny, to trzeba nagradzać.

lang daruj sobie kasowanie postów które są zgodne z regulaminem - to żałosne i pachnie (a właściwie to jest) cenzurą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 08:44:00 wysłana przez wikson »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 12, 2018, 13:17:05 »
Niedługo podwyżki...od stycznia kolejne. Przy tak już mocno spłaszczonej siatce płac wydaje mi się, że wobec tego co robi nasz przenajjaśniejszy, zostanie rzucone hasło zmiany całokształtu naszych zdaniem głównego płac.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 15, 2018, 17:35:02 »