Autor Wątek: Nagrody Komendanta Głównego  (Przeczytany 51925 razy)

Offline Pułkownik_Moralność

• Stary Wyga
  • **
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 13, 2017, 08:47:31 »
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy?

Tak. Stanowiska Kierowania podczas nawałnic nic nie robią i mają totalną sielankę...
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 08:50:43 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline strazak444

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 13, 2017, 10:47:37 »
Jak chcecie poznać zasady „niezrozumiałego widzimisię” to sprawdźcie jaki jest odsetek związkowców „S” wśród zastępców dowódców zmian i dyżurnych SK. Przestańcie mówić o tym kto ile pracuje i jak ciężko, to nie ma obecnie żadnego znaczenia. Obecny 01 ma swoją politykę, najpierw podzielił strażaków na zwolenników dobrej zmiany i tych gorszego sortu. Teraz wszyscy patrzą krzywo na zastępców dowódców zmian i dyżurnych SK, ciekawe ilu kolegów im ubędzie po tej akcji nagrodowej. Szkoda mi tych chłopaków co dostali te marne 1000 zł. szumu dużo a kasa żadna. 

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2017, 13:38:05 »
A mi szkoda, że tylu jełopów jest w straży, co za parę złotych dali by sobie na sucho ogolić....I wystarczy, ze góra rzuci ochłap na podział i już się towarzystwo szarpie. Ale cóż pewnie właśnie o to chodziło. Brawo WY!!!

Offline strażakPSK

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 13, 2017, 16:34:35 »
Zapraszam wszystkich chętnych na M/PSK szczególnie pracujacych w systemie 12/24 bez możliwości złapania 0,5% z marnym dodatkiem służbowy w jednoosobowej obsadzie. Pierwsze słyszę żeby DOP mieli dostać nagrode od KG. pozdrawiam

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 13, 2017, 17:46:07 »
Zapraszam wszystkich chętnych na M/PSK szczególnie pracujacych w systemie 12/24 bez możliwości złapania 0,5% z marnym dodatkiem służbowy w jednoosobowej obsadzie. Pierwsze słyszę żeby DOP mieli dostać nagrode od KG. pozdrawiam
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura. Każdy robi to co ma w obowiązkach. Na nieszczęście są też takie osoby które się nie nadają w żadne z wyżej wymienionych, biorą nagrody i dodatki i to najbardziej boli ale wypływu na to nie mamy.

Offline strażakPSK

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 13, 2017, 17:52:16 »
O tu się zgadzam . Ale tak właśnie wygląda dziś PSP mnóstwo plecaków, dupowlazow i pod.........y.  Co prawda odbiegam od tematu przewodniego ale nie mogłem się powstrzymać przed wpisaniem tego zdania.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 13, 2017, 17:56:28 »
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura.
Mylisz się, był u mnie czas w komendzie, że na SK przenoszono strażaków na siłę... Powodował to system 12/24/12/48 który jest fatalny...
I wystarczy, ze góra rzuci ochłap na podział i już się towarzystwo szarpie.
Zdajesz sobie sprawę, że nagrody w listopadzie dostało 1465 strażaków? (info ze strony KG). Być może się nie znam ale razem z dowódcami zmian to prawdopodobnie ponad 2000 osób... Jeżeli wynosiły tak jak piszecie po 1000 zł. To KG przekazał z budżetu KG PSP dla systemu zmianowego około 2 000 000 zł... To więcej niż średnie województwo ma do dyspozycji na nagrody dla wszystkich strażaków (na cały rok)... Małe województwa mają około 1 mln zł (KW+KM/KP na cały rok).   

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 13, 2017, 18:16:04 »
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura.
Mylisz się, był u mnie czas w komendzie, że na SK przenoszono strażaków na siłę... Powodował to system 12/24/12/48 który jest fatalny...
Nie rozumiem, w czym się mylę?? To że ktoś jest przenoszony na siłę to ja się mylę? Bzdury piszesz. Myli się ten kto ludzi bez kompetencji i doświadczenia wrzuca do innej komórki.

Offline pb11

• Weteran
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 13, 2017, 18:25:39 »
Tak retorycznie a co ON ze swojego dał,  od ust sobie odjął? .
Super że dał nagrody tylko u mnie dostały trzy osoby, ale wcześniej wymuszono na nas przekazanie na nadgodziny z wakatów prawie 53 tys. zł.  (z środków które wcześniej przesuwaliśmy na nagrody lub zakup sprzętu który poprawiał warunki bytowe strażaków na jednostce) więc jak widzisz dostaliśmy 3 tys. a oddaliśmy 53.   Tak więc dla nas w komendzie pełen sukces radość i wdzięczność KG ma u nas zapewnioną do końca swych dni.
I może Cię to rozczaruje ale tak tą sytuację postrzegają w KP prawie wszyscy ( biuro, PB, SK)  gdyż kasa z wakatów zawsze była uczciwie dzielona i rozdysponowywana na wszystkich, i tym sposobem suma summarum wszyscy mieliśmy po 1000. Od razu też wyjaśniam aby nie być posądzanym o niskie pobudki,  nie jest to żadne żałowanie tym co dostali tylko prosty rachunek zysków i strat.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 13, 2017, 18:38:36 »
Super że dał nagrody tylko u mnie dostały trzy osoby, ale wcześniej wymuszono na nas przekazanie na nadgodziny z wakatów prawie 53 tys. zł.  (z środków które wcześniej przesuwaliśmy na nagrody lub zakup sprzętu który poprawiał warunki bytowe strażaków na jednostce) więc jak widzisz dostaliśmy 3 tys. a oddaliśmy 53.   
Kto na was wymusił? Oszczędności na wakatach zalicza się do tzw. "płacówki" i nikt ZZ nie zmusi do podpisania takiego dokumentu. Pozatym gdzie trafi kasa z nadgodzin? To powiem szczerze lepsze nadgodziny niż sprzęt...
Nie rozumiem, w czym się mylę?? To że ktoś jest przenoszony na siłę to ja się mylę? Bzdury piszesz. Myli się ten kto ludzi bez kompetencji i doświadczenia wrzuca do innej komórki.
A czym się różni służba strażaka na PB od służby strażaka na SK (w sensie kompetencyjnym) poza obsługą komputera z SWD?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 18:45:18 wysłana przez Eqinox »

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2017, 18:49:08 »
A czym się różni służba strażaka na PB od służby strażaka na SK (w sensie kompetencyjnym) poza obsługą komputera z SWD?

Czy ty aby na pewno wiesz co przed chwilą napisałeś?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 13, 2017, 18:57:16 »
Czy ty aby na pewno wiesz co przed chwilą napisałeś?
Oczywiście, ale to nie jest w temacie wątku. Większość przenoszonych ludzi na SK nie ma nawet kursu dla dyspozytorów, są to po prostu podoficerami, aspirantami i oficerami... 

Offline pb11

• Weteran
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 13, 2017, 19:03:17 »
Kto na was wymusił? Oszczędności na wakatach zalicza się do tzw. "płacówki" i nikt ZZ nie zmusi do podpisania takiego dokumentu. Pozatym gdzie trafi kasa z nadgodzin? To powiem szczerze lepsze nadgodziny niż sprzęt...

Oj zarząd ZZ stawiał taki opór że dopiero po tygodniu dowiedzieliśmy się że takie coś podpisali ( tak to jest jak się coś dostało i teraz trzeba się wypłacić) a na nadgodziny zawsze kasa z KW wchodziła i wcale ich w tym półroczu nie było więcej niż poprzednio w skali KP i KW tylko ktoś postanowił się wykazać.
Więc i kasa z nadgodzin do nas trafiała i z płacówki a sprzęt, który był kupowany z tych środków zawierał się w  kategorii "umilaczy czasu na służbie".

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 13, 2017, 20:47:30 »
Czyli po raz kolejny dochodzimy do wniosku, że jak nie dają to jest źle, a jak dają, to jeszcze gorzej...I po raz kolejny też widać, że co komenda, to inny "folwark". 

leszno

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 18, 2017, 10:29:49 »
Pytanie -czy dostał ktoś nagrode jako d-ca sekcji p.o. zastępcy dow.zmiany lub p.o. dow. zmiany? bo u nas nie ma zastępców dow. zmiany  i nikt nie dostał nagrody.

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 18, 2017, 10:40:08 »
W tym roku KG obdarzył nagrodą strażaków na stanowiskach - zastępca d-cy zmiany, jeśli chodzi o PB. Tak jak w ubiegłym roku dowódcę zmiany. Osoby na etatach , nie p.o. Może w przyszłym roku dostaną d-cy sekcji, może operatorzy.... tego nie wie nikt.

Offline snieg

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2017, 11:10:16 »
Witam
Mam pytanko.
Ponieważ dowiedziałem się ze u mnie w KP PSP wszyscy z-cy d-cy zmiany nie dostaną nagrody z okazji 11 listopada  od komendanta powiatowego  jak wszyscy pozostali ponieważ uważa ze skoro dostali od KG to im się nie należy. ?????

Offline seksyjny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2017, 11:22:29 »
zatem, jakie jest to pytanie?

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2017, 11:51:10 »
Witam
Mam pytanko.
Ponieważ dowiedziałem się ze u mnie w KP PSP wszyscy z-cy d-cy zmiany nie dostaną nagrody z okazji 11 listopada  od komendanta powiatowego  jak wszyscy pozostali ponieważ uważa ze skoro dostali od KG to im się nie należy. ?????
Czy moralne jest kilkukrotne nagradzanie za jedno święto?

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2017, 12:42:28 »
Nagroda od Komendanta Powiatowego nie jest z okazji  świąt lecz za pracę i wkład w funkcjonowanie jednostki i komendy. Tylko wypłacane jest w terminach świąt.  Nagroda KG ..... W zasadzie nie wiem czy chce ocieplić oblicze czy intencja jest inna.  W mojej komendzie 01 zrezygnował z takiego rozwiązania i zawsze jeśli się pojawi nagroda z zewnątrz, nie będzie miała wpływu na nagrody za służbę, pracę, zaangażowanie itd. na rzecz komendy przez cały rok.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 20:43:19 wysłana przez Spartan998 »