Autor Wątek: Nagrody Komendanta Głównego  (Przeczytany 42616 razy)

Offline bombeiro

• Strażak Sam
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2017, 22:44:44 »
I właśnie takie jest podejście w tej formacji... zamiast cieszyć się ze jest kasa, że ludzie cokolwiek dostają poza wypłata to wielkie oburzenie... brak słów... u mnie komendzie to samo... za parę złotych ludzie by się pozabijali...

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2017, 07:59:11 »
I właśnie takie jest podejście w tej formacji... zamiast cieszyć się ze jest kasa, że ludzie cokolwiek dostają poza wypłata to wielkie oburzenie... brak słów... u mnie komendzie to samo... za parę złotych ludzie by się pozabijali...
Raczej złotego środka nie znajdziesz. U mnie jest tak ,że cieszą się z kasy zawsze ci sami.
Nie wymagaj od ludzi którzy nie wymurowali 01 garażu czy innego domku letniskowego, albo za prywatną "mechanikę samochodową" aby się cieszyli z kasy którą dostają osoby po"budowlance i mechanice".

Offline seksyjny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2017, 08:31:28 »
"Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadier Leszek Suski, w uznaniu za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz wysoki poziom dyscypliny służbowej, przyznał nagrody finansowe ze środków budżetowych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej zaplanowanych na 2017 r. dla strażaków realizujących zadania służbowe na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany."

To są kur...a jakieś jaja.A reszta to co?Czy d-ca sekcji,zastępu mają niski poziom dyscypliny?Czy nie ma ratowników  młodszych, starszych,kierowców ,operatorów wykonujących swoje  zadania służbowe wzorowo?O ch..... tu chodzi?Czy jest tu ktoś kto może w sensowny sposób to wytłumaczyć?Oczywiście bez podziałów.

sory za wulgaryzmy, ale inaczej się nie da

kolego. da się inaczej. tylko trzeba też sobą coś prezentować. wyjść i nabluzgać to potrafi średnio rozwinięty pijaczek pod sklepem jak mu nie wrzucisz 50gr na nalewkę. A spokój cechuje mistrza. Co do samych nagród. Nie jestem dowódcą zmiany ani zastępcą nie dostałem tej nagrody ale jest mi to obojętne ze wskazaniem raczej pozytywnym dzisiaj dostali oni, jutro dostaną kierowcy, pojutrze ratownicy może i ja dostanę. Tak na to patrzę.  Ale jak już ktoś wyżej napisał malkontentów nie brakuje a za 100 zł to w tej formacji niektórzy daliby sobie jaja ogolić. Tak się oburzyłeś jakby to była ostatnia nagroda jaką 01 chce dać. A tak chyba nie jest.

Offline vade

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2017, 11:44:47 »
"Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadier Leszek Suski, w uznaniu za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz wysoki poziom dyscypliny służbowej, przyznał nagrody finansowe ze środków budżetowych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej zaplanowanych na 2017 r. dla strażaków realizujących zadania służbowe na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany."

To są kur...a jakieś jaja.A reszta to co?Czy d-ca sekcji,zastępu mają niski poziom dyscypliny?Czy nie ma ratowników  młodszych, starszych,kierowców ,operatorów wykonujących swoje  zadania służbowe wzorowo?O ch..... tu chodzi?Czy jest tu ktoś kto może w sensowny sposób to wytłumaczyć?Oczywiście bez podziałów.

sory za wulgaryzmy, ale inaczej się nie da

kolego. da się inaczej. tylko trzeba też sobą coś prezentować. wyjść i nabluzgać to potrafi średnio rozwinięty pijaczek pod sklepem jak mu nie wrzucisz 50gr na nalewkę. A spokój cechuje mistrza. Co do samych nagród. Nie jestem dowódcą zmiany ani zastępcą nie dostałem tej nagrody ale jest mi to obojętne ze wskazaniem raczej pozytywnym dzisiaj dostali oni, jutro dostaną kierowcy, pojutrze ratownicy może i ja dostanę. Tak na to patrzę.  Ale jak już ktoś wyżej napisał malkontentów nie brakuje a za 100 zł to w tej formacji niektórzy daliby sobie jaja ogolić. Tak się oburzyłeś jakby to była ostatnia nagroda jaką 01 chce dać. A tak chyba nie jest.
Sztukę spokoju Opanowaleś na poziomie mistrzowskim. No to teraz następne wyzwanie przed Tobą, czytanie ze zrozumieniem.

Offline samozapłon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2017, 12:23:16 »
A czy już ktoś dostał przelew ?

Offline Pułkownik_Moralność

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2017, 12:51:24 »

Nie przez przypadek Polska zajmuje ostatnie miejsce w Europie pod względem tzw. zaufania społecznego. Tutaj nikt nikomu nie ufa, a jak kolega nie daj boże dostanie coś więcej zaczyna się narzekanie "a dlaczego nie ja?". Jeśli natomiast komuś podwinie się noga "śmiechom nie ma końca". Zawiść, zazdrość i donosicielstwo te negatywne cechy z którymi żyjemy na co dzień. 

PSP to kwintesencja tzw. "polskości".

Gratuluję wszystkim nagrodzonym!
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 15:05:17 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline samozapłon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2017, 12:58:33 »
Zgadzam się z przed mówcą 100%.

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2017, 16:42:01 »

Offline hasici99

• Strażak Sam
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2017, 17:25:46 »
Szkoda że o kierowcach i ratownikach z PB nikt nie pomyśli. Oni podczas usuwania skutków ostatnich wichur leżeli i pierdzieli w kanapy...
To samo na mojej jednostce. Komendant obdarował tylko część dowódców i 100% obsady SK. Reszta plebsu cieszy się niesamowicie z sukcesów swoich kolegów.

Offline memer

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2017, 18:37:29 »
Nagrody komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nagrody-komendanta-glownego-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36469

W warmińsko-mazurskim to można zaryzykować stwierdzenie, że praca funkcjonariuszy z SK raczej nie jest doceniana...

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2017, 19:05:23 »
Panowie przerażacie mnie pamięta ktoś taką skale nagród od KG dla systemu zmianowego?
Po jednej powodzi z tego co pamiętam spadło po 1000 zł. dla każdego kto brał udział a tak naprawdę nie pamiętam takich akcji.
I co z tego wychodzi? Qrwa Polska zawiść w najczystszej postaci, dostał dowódca zmiany to czemu nie zastępca tak było w maju teraz dostali zastępcy d-cy zmiany i dyżurni...
Ja się pytam lepiej jeść tort w pięciu czy gówno samemu? 
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

ŻARTS

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2017, 19:14:20 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2017, 19:20:32 »
Znam trzy osoby co dostały, żaden nie powiedział.

Offline bombaj998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2017, 19:33:35 »

2000

Offline samozapłon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2017, 20:05:44 »
Z tego co wiem to po 1000

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2017, 22:58:20 »
2000
A to o mnie mówią troll  :wacko:
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline bombaj998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 10, 2017, 23:16:50 »
2000
A to o mnie mówią troll  :wacko:

Nie mogłem się powstrzymać. Chciałem tylko podwoić jad płynący od prawdziwych polaków ;)

Offline hasici99

• Strażak Sam
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2017, 20:01:59 »
Panowie przerażacie mnie pamięta ktoś taką skale nagród od KG dla systemu zmianowego?
Po jednej powodzi z tego co pamiętam spadło po 1000 zł. dla każdego kto brał udział a tak naprawdę nie pamiętam takich akcji.
I co z tego wychodzi? Qrwa Polska zawiść w najczystszej postaci, dostał dowódca zmiany to czemu nie zastępca tak było w maju teraz dostali zastępcy d-cy zmiany i dyżurni...
Ja się pytam lepiej jeść tort w pięciu czy gówno samemu?

To że Tusk dał strażakom po 1000zł w 2010r znaczy że mam do końca życia być wdzięczny i nie odzywać się ponieważ ktoś rozdaje nagrody według swojego niezrozumiałego widzimisię??
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy? To ratownicy robią brudną robotę przemoknięci i przemarznięci nie wracając do koszar po kilkanaście godzin. Są to ludzie najczęściej na niskich grupach, którzy nie wiedzą co to jest dodatek służbowy.
Takie decyzje powodują obniżanie i tak już beznadziejnie niskiego morale na PB. Panu Suskiemu chyba pomyliły się lata w jakich służy i realia jakie są podczas naborów...

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2017, 21:49:54 »
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy? To ratownicy robią brudną robotę przemoknięci i przemarznięci nie wracając do koszar po kilkanaście godzin. Są to ludzie najczęściej na niskich grupach, którzy nie wiedzą co to jest dodatek służbowy.
Takie decyzje powodują obniżanie i tak już beznadziejnie niskiego morale na PB. Panu Suskiemu chyba pomyliły się lata w jakich służy i realia jakie są podczas naborów...
Ja chyba w innej straży służę bo u mnie d-cy zmian i zastępcy jeżdżą do działań... I normalnie działają...
Zastanawia mnie jedno morale na PB (jak piszesz) jest beznadziejnie niskie... To jakie było jak nikt z PB (lub jednostki) dostawał nagród?
Co mają realia naborów do nagród?
Winston Churchill

ŻARTS

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2017, 07:05:24 »
Jak nikt nie dostawał nagród. U mnie jeszcze takiego roku nie było, żeby na dzień strażaka i w okolicach świąt nagród nie było. Chyba, że chodzi tylko o nagrody KG to faktycznie nie było, choć to w przypadku mojej komendy to jedynie oszczędność dla finansów KP, ponieważ jak dostaniesz od KG to nie dostaniesz od KP......Takie to żonglowanie...