Autor Wątek: Nagrody Komendanta Głównego  (Przeczytany 65293 razy)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2017, 12:51:24 »
I właśnie takie jest podejście w tej formacji... zamiast cieszyć się ze jest kasa, że ludzie cokolwiek dostają poza wypłata to wielkie oburzenie... brak słów... u mnie komendzie to samo... za parę złotych ludzie by się pozabijali...

Nie przez przypadek Polska zajmuje ostatnie miejsce w Europie pod względem tzw. zaufania społecznego. Tutaj nikt nikomu nie ufa, a jak kolega nie daj boże dostanie coś więcej zaczyna się narzekanie "a dlaczego nie ja?". Jeśli natomiast komuś podwinie się noga "śmiechom nie ma końca". Zawiść, zazdrość i donosicielstwo te negatywne cechy z którymi żyjemy na co dzień. 

PSP to kwintesencja tzw. "polskości".

Gratuluję wszystkim nagrodzonym!
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 15:05:17 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2017, 12:58:33 »
Zgadzam się z przed mówcą 100%.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2017, 16:42:01 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2017, 17:25:46 »
Szkoda że o kierowcach i ratownikach z PB nikt nie pomyśli. Oni podczas usuwania skutków ostatnich wichur leżeli i pierdzieli w kanapy...
To samo na mojej jednostce. Komendant obdarował tylko część dowódców i 100% obsady SK. Reszta plebsu cieszy się niesamowicie z sukcesów swoich kolegów.

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2017, 18:37:29 »
Nagrody komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nagrody-komendanta-glownego-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36469


W warmińsko-mazurskim to można zaryzykować stwierdzenie, że praca funkcjonariuszy z SK raczej nie jest doceniana...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2017, 19:05:23 »
Panowie przerażacie mnie pamięta ktoś taką skale nagród od KG dla systemu zmianowego?
Po jednej powodzi z tego co pamiętam spadło po 1000 zł. dla każdego kto brał udział a tak naprawdę nie pamiętam takich akcji.
I co z tego wychodzi? Qrwa Polska zawiść w najczystszej postaci, dostał dowódca zmiany to czemu nie zastępca tak było w maju teraz dostali zastępcy d-cy zmiany i dyżurni...
Ja się pytam lepiej jeść tort w pięciu czy gówno samemu? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2017, 19:14:20 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2017, 19:20:32 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?
Znam trzy osoby co dostały, żaden nie powiedział.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2017, 19:33:35 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?

2000

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2017, 20:05:44 »
Z tego co wiem to po 1000

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2017, 22:58:20 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?
2000
A to o mnie mówią troll  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 10, 2017, 23:16:50 »
A jakiej to są wysokości te nagrody?
2000
A to o mnie mówią troll  :wacko:

Nie mogłem się powstrzymać. Chciałem tylko podwoić jad płynący od prawdziwych polaków ;)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2017, 20:01:59 »
Panowie przerażacie mnie pamięta ktoś taką skale nagród od KG dla systemu zmianowego?
Po jednej powodzi z tego co pamiętam spadło po 1000 zł. dla każdego kto brał udział a tak naprawdę nie pamiętam takich akcji.
I co z tego wychodzi? Qrwa Polska zawiść w najczystszej postaci, dostał dowódca zmiany to czemu nie zastępca tak było w maju teraz dostali zastępcy d-cy zmiany i dyżurni...
Ja się pytam lepiej jeść tort w pięciu czy gówno samemu?

To że Tusk dał strażakom po 1000zł w 2010r znaczy że mam do końca życia być wdzięczny i nie odzywać się ponieważ ktoś rozdaje nagrody według swojego niezrozumiałego widzimisię??
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy? To ratownicy robią brudną robotę przemoknięci i przemarznięci nie wracając do koszar po kilkanaście godzin. Są to ludzie najczęściej na niskich grupach, którzy nie wiedzą co to jest dodatek służbowy.
Takie decyzje powodują obniżanie i tak już beznadziejnie niskiego morale na PB. Panu Suskiemu chyba pomyliły się lata w jakich służy i realia jakie są podczas naborów...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2017, 21:49:54 »
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy? To ratownicy robią brudną robotę przemoknięci i przemarznięci nie wracając do koszar po kilkanaście godzin. Są to ludzie najczęściej na niskich grupach, którzy nie wiedzą co to jest dodatek służbowy.
Takie decyzje powodują obniżanie i tak już beznadziejnie niskiego morale na PB. Panu Suskiemu chyba pomyliły się lata w jakich służy i realia jakie są podczas naborów...
Ja chyba w innej straży służę bo u mnie d-cy zmian i zastępcy jeżdżą do działań... I normalnie działają...
Zastanawia mnie jedno morale na PB (jak piszesz) jest beznadziejnie niskie... To jakie było jak nikt z PB (lub jednostki) dostawał nagród?
Co mają realia naborów do nagród?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2017, 07:05:24 »
Jak nikt nie dostawał nagród. U mnie jeszcze takiego roku nie było, żeby na dzień strażaka i w okolicach świąt nagród nie było. Chyba, że chodzi tylko o nagrody KG to faktycznie nie było, choć to w przypadku mojej komendy to jedynie oszczędność dla finansów KP, ponieważ jak dostaniesz od KG to nie dostaniesz od KP......Takie to żonglowanie...

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 13, 2017, 08:47:31 »
Weź się chłopie ogarnij. Kto zapierdala podczas zdarzeń? SK, d-cy?

Tak. Stanowiska Kierowania podczas nawałnic nic nie robią i mają totalną sielankę...
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 08:50:43 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 13, 2017, 10:47:37 »
Jak chcecie poznać zasady „niezrozumiałego widzimisię” to sprawdźcie jaki jest odsetek związkowców „S” wśród zastępców dowódców zmian i dyżurnych SK. Przestańcie mówić o tym kto ile pracuje i jak ciężko, to nie ma obecnie żadnego znaczenia. Obecny 01 ma swoją politykę, najpierw podzielił strażaków na zwolenników dobrej zmiany i tych gorszego sortu. Teraz wszyscy patrzą krzywo na zastępców dowódców zmian i dyżurnych SK, ciekawe ilu kolegów im ubędzie po tej akcji nagrodowej. Szkoda mi tych chłopaków co dostali te marne 1000 zł. szumu dużo a kasa żadna. 

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 391
  • OSP & PSP
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2017, 13:38:05 »
A mi szkoda, że tylu jełopów jest w straży, co za parę złotych dali by sobie na sucho ogolić....I wystarczy, ze góra rzuci ochłap na podział i już się towarzystwo szarpie. Ale cóż pewnie właśnie o to chodziło. Brawo WY!!!

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 13, 2017, 16:34:35 »
Zapraszam wszystkich chętnych na M/PSK szczególnie pracujacych w systemie 12/24 bez możliwości złapania 0,5% z marnym dodatkiem służbowy w jednoosobowej obsadzie. Pierwsze słyszę żeby DOP mieli dostać nagrode od KG. pozdrawiam

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 13, 2017, 17:46:07 »
Zapraszam wszystkich chętnych na M/PSK szczególnie pracujacych w systemie 12/24 bez możliwości złapania 0,5% z marnym dodatkiem służbowy w jednoosobowej obsadzie. Pierwsze słyszę żeby DOP mieli dostać nagrode od KG. pozdrawiam
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura. Każdy robi to co ma w obowiązkach. Na nieszczęście są też takie osoby które się nie nadają w żadne z wyżej wymienionych, biorą nagrody i dodatki i to najbardziej boli ale wypływu na to nie mamy.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 13, 2017, 17:52:16 »
O tu się zgadzam . Ale tak właśnie wygląda dziś PSP mnóstwo plecaków, dupowlazow i pod.........y.  Co prawda odbiegam od tematu przewodniego ale nie mogłem się powstrzymać przed wpisaniem tego zdania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 13, 2017, 17:56:28 »
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura.
Mylisz się, był u mnie czas w komendzie, że na SK przenoszono strażaków na siłę... Powodował to system 12/24/12/48 który jest fatalny...
I wystarczy, ze góra rzuci ochłap na podział i już się towarzystwo szarpie.
Zdajesz sobie sprawę, że nagrody w listopadzie dostało 1465 strażaków? (info ze strony KG). Być może się nie znam ale razem z dowódcami zmian to prawdopodobnie ponad 2000 osób... Jeżeli wynosiły tak jak piszecie po 1000 zł. To KG przekazał z budżetu KG PSP dla systemu zmianowego około 2 000 000 zł... To więcej niż średnie województwo ma do dyspozycji na nagrody dla wszystkich strażaków (na cały rok)... Małe województwa mają około 1 mln zł (KW+KM/KP na cały rok).   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 13, 2017, 18:16:04 »
Ktoś się nadaje na podział, ktoś na SK, a jeszcze inny do biura.
Mylisz się, był u mnie czas w komendzie, że na SK przenoszono strażaków na siłę... Powodował to system 12/24/12/48 który jest fatalny...
Nie rozumiem, w czym się mylę?? To że ktoś jest przenoszony na siłę to ja się mylę? Bzdury piszesz. Myli się ten kto ludzi bez kompetencji i doświadczenia wrzuca do innej komórki.


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 13, 2017, 18:25:39 »
Tak retorycznie a co ON ze swojego dał,  od ust sobie odjął? .
Super że dał nagrody tylko u mnie dostały trzy osoby, ale wcześniej wymuszono na nas przekazanie na nadgodziny z wakatów prawie 53 tys. zł.  (z środków które wcześniej przesuwaliśmy na nagrody lub zakup sprzętu który poprawiał warunki bytowe strażaków na jednostce) więc jak widzisz dostaliśmy 3 tys. a oddaliśmy 53.   Tak więc dla nas w komendzie pełen sukces radość i wdzięczność KG ma u nas zapewnioną do końca swych dni.
I może Cię to rozczaruje ale tak tą sytuację postrzegają w KP prawie wszyscy ( biuro, PB, SK)  gdyż kasa z wakatów zawsze była uczciwie dzielona i rozdysponowywana na wszystkich, i tym sposobem suma summarum wszyscy mieliśmy po 1000. Od razu też wyjaśniam aby nie być posądzanym o niskie pobudki,  nie jest to żadne żałowanie tym co dostali tylko prosty rachunek zysków i strat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Nagrody Komendanta Głównego
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 13, 2017, 18:38:36 »
Super że dał nagrody tylko u mnie dostały trzy osoby, ale wcześniej wymuszono na nas przekazanie na nadgodziny z wakatów prawie 53 tys. zł.  (z środków które wcześniej przesuwaliśmy na nagrody lub zakup sprzętu który poprawiał warunki bytowe strażaków na jednostce) więc jak widzisz dostaliśmy 3 tys. a oddaliśmy 53.   
Kto na was wymusił? Oszczędności na wakatach zalicza się do tzw. "płacówki" i nikt ZZ nie zmusi do podpisania takiego dokumentu. Pozatym gdzie trafi kasa z nadgodzin? To powiem szczerze lepsze nadgodziny niż sprzęt...
Nie rozumiem, w czym się mylę?? To że ktoś jest przenoszony na siłę to ja się mylę? Bzdury piszesz. Myli się ten kto ludzi bez kompetencji i doświadczenia wrzuca do innej komórki.
A czym się różni służba strażaka na PB od służby strażaka na SK (w sensie kompetencyjnym) poza obsługą komputera z SWD?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 18:45:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.