Autor Wątek: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP  (Przeczytany 5065 razy)

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« dnia: Listopad 02, 2017, 20:54:31 »
Witam, mam pytanie. Otrzymaliśmy w tym roku wóz bojowy Renault zarejestrowany na 8 osób. Miejsc w aucie mamy 8. A dochodzą nas słuchy ,ze maksymalna ilość ratowników podczas wyjazdu do akcji to 6. Szukałem w przepisach nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w postaci jakichkolwiek regulacji prawnych.

Pozdrawiam

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 21:08:24 »
Zobacz w dowodzie na ile osób jest zarejestrowany i w tyle osób jeździjcie

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2017, 21:12:15 »
W dowodzie jest 8 osób. Chodzi mi o regulacje prawne Ustawy P.Poż ,która powinna mówić od ilu ratowników do ilu powinno brać udział w akcji.

Pozdrawiam

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2017, 21:18:54 »
Kolega  @ jens16 dobrze napisał tyle ile jest w dowodzie . Drugorzędną kwestią jest czy gmina pokryje koszt ekwiwalentu więcej niż sześciu osobom. U mnie jest tak, że nie pokrywa i reszta jezdzi w gratisie a mamy 9 cio osobowe Renault .

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2017, 21:20:51 »
Kolejna sprawa to zwróćcie uwagę na to czy w OC została określona obsada osobowa, w razie wynoszącej 6 osób nie ryzykowałbym wyjazdu w większej liczbie ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2017, 06:30:51 »
Kolejna sprawa to rozporządzenie o ksrg, gdzie zastęp to od 3 do 6 ratowników. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy miejsc w pojeździe mamy mniej. Jest jednak jedno ,,ale" bo sekcja to już dwa zastępy. Moim zdaniem jeśli nie macie problemu z wójtem to ktoś albo chce zabłysnąć, albo się do was przyczepić.  W sytuacji,  gdy dokumenty dopuszczają więcej jak sześć osób, to co kogoś boli, ze jest 8 osób. Ustalenie maksymalnej liczby osób na sześć w zastepie było spowodowane wprowadzaniem zasad,  wedle których pierwszy wóz miał mieć pełną obsadę. Wyszło jak wyszło,  bo 6 osób to nie raz jest jak dwa wózki poleca (PSP), ALE minimum spełnione.  Moim zdaniem byli zapobiegliwi bo w PSP też bywały auta na 8 osób.  Mało tego znam przynajmniej jeden pojazd, który niedawno był w podziale PSP  i zdarzało się,  ze 8 osób nim jechało.

Offline firemanklwz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2017, 12:03:09 »
U mnie w gminie jest jeden pojazd GCBA Renault zarejestrowany na 9 osób. Nikt nie robi im problemów, tak samo przy wyjeździe do działań zawsze mówią że jest ich np.8-9 i żaden dyspozytor się nie przyczepił. Podejrzewam że takich samochodów w całej Polsce jest od groma np. niemieckie mercedesy na 7-8 osób . Także takie słuchy można sobie w nos wsadzić najwyżej. :straz:

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2017, 21:00:29 »
Stara 266 mamy na 8 miejsc a fiata ducato na 9 miejsc. Do akcji jedzie tylu chłopaków ilu legalnie wejdzie do danego auta w danym momencie potrzebnego do akcji.
A w książce działań czy też na kartach które zdajemy w gminie jest opisane nie zastęp tylko np. sekcja 1, sekcja 2 itd. Nikt nigdy nie robił z tym problemu, ponieważ wasze kp psp wie na pewno czym jeździcie i na ile osób dany samochód jest przeznaczony.
Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2017, 23:02:28 »
Witam, mam pytanie. Otrzymaliśmy w tym roku wóz bojowy Renault zarejestrowany na 8 osób. Miejsc w aucie mamy 8. A dochodzą nas słuchy ,ze maksymalna ilość ratowników podczas wyjazdu do akcji to 6. Szukałem w przepisach nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w postaci jakichkolwiek regulacji prawnych.

Pozdrawiam

Cytuj
2) zastęp – pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany
do realizacji zadania ratowniczego;

Roz. o KSRG.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2017, 07:12:37 »
Zastęp (3-6 ), a jak do pierwszego wyjazdu leci drugi z wodą , drabina , slrr itp  to na miejscu masz jeden czy dwa zastępy w IzZ? Mogą jeździć w tyle ile jest w dowodzie, jedynie trzeba sprawdzić czy w OC ktoś nie zapomniał podać zgodnej liczby osób....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2017, 11:00:34 »
Zastęp (3-6 ), a jak do pierwszego wyjazdu leci drugi z wodą , drabina , slrr itp  to na miejscu masz jeden czy dwa zastępy w IzZ? Mogą jeździć w tyle ile jest w dowodzie, jedynie trzeba sprawdzić czy w OC ktoś nie zapomniał podać zgodnej liczby osób....

Było zapytanie o przepis prawny, to go podałem, nie interesuje mnie w ilu jeździcie do ..............., możecie nawet autobus przejąć z PSP i jeździć w 50.  :rofl:

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2017, 23:15:41 »
8 osób  :straz: to w nie jednej PSP jedzie cała zmiana + dyspozytor  ^_^ ^_^

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Liczba strażaków podczas wyjazdu do Akcji Rat-Gaś OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:23:08 »
Witam, mam pytanie. Otrzymaliśmy w tym roku wóz bojowy Renault zarejestrowany na 8 osób. Miejsc w aucie mamy 8. A dochodzą nas słuchy ,ze maksymalna ilość ratowników podczas wyjazdu do akcji to 6. Szukałem w przepisach nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w postaci jakichkolwiek regulacji prawnych.

Pozdrawiam
Polecam sprawdzić homologację wystawioną przez CNBOP. Tam powinno być napisane ile osób.
A jak nie ma nic wspomniane to należy się kierować zapisami z dowodu rejestracyjnego.
A jak się operacyjna dopie... to niech się tumany douczą  z zasad taktyki bo nie da się jednoznacznie określić ile osób może liczyć zastęp bowiem zależne to jest od rodzaju pojazdu który obsadza.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 18:30:30 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein