Autor Wątek: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych  (Przeczytany 7333 razy)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« dnia: Październik 27, 2017, 17:59:39 »
Chciałbym dowiedzieć się jakie są możliwości rozwiązania tematu wysyłania SMSów do osób funkcyjnych i innych. Wiem, że jest moduł do SWD AbakuSMS, ale nie wiem jak on działa. Czy moglibyście się wypowiedzieć jak to u Was wygląda ?

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2017, 20:01:14 »
W czasach darmowych smsów, ja wysyłałem info o zdarzeniach po prostu ze swojego telefonu. Krótka, zwięzła wiadomość do kierownictwa i tyle. Kto chciał wiedzieć więcej na temat danego zdarzenia dzwonił do SKKP.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2017, 20:05:49 »
Ten dodatek wysyła informację z karty zdarzenia dla konkretnej grupy. Można tesz wpisać informację ręcznie. Istnieje też mozliwość alarmowania OSP w momencie dysponowania pojazdu do zdarzenia. Minusem jest ograniczenie liczby znaków do 160.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2017, 20:11:59 »
Fajne jest i tyle, nawet informacje o zebranich kasy zapomogowej mozna wysłać   :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2017, 21:16:34 »
super sprawa, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego.
Kilkoma kliknięciami można wysyłać sms o zdarzeniach do wybranej grupy osób, informacja generowana jest automatycznie z karty zdarzenia.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wysyłanie wiadomości SMS do osób funkcyjnych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2017, 20:52:35 »
 W SWD działa to na zasadzie podpiętej zewnętrznej usługi czyli takiej bramki sms.  Można wysyłać wiadomości  z poziomu SWD lub poprzez stronę internetową.  Plus jest taki że praktycznie 3 kliknięcia i wysyłasz wiadomość. U nas grupa to Komendanci,  operacyjna,  dowództwo  JRG oraz PCZK. Wszyscy święci dostają za jednym zamachem i jeśli są zainteresowani to dzwonią.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)