Autor Wątek: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1  (Przeczytany 4680 razy)

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« dnia: Październik 18, 2017, 13:00:25 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie podać podstawę prawną wykonywania okresowego przeglądu /legalizacji redaktora do butli tlenowej w zestawie PSP R1 w przypadku, gdy w instrukcji nie jest napisane, że dany model wymaga przeglądów? Czy jest przepis mówiący, że trzeba badać wszystkie reduktory bez względu na producenta?

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2017, 23:12:01 »
Butle tlenowe jako zbiorniki ciśnieniowe są badane co kilka lat ale o badaniu reduktora pierwszy raz słyszę. Może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Przed chwilą znalazłem na forum wątek dot. reduktora do butli tlenowej. --> http://www.strazak.pl/index.php/topic,26932.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 23:25:41 wysłana przez Ira »

Offline Druh1923

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2017, 09:21:11 »
Witam . My w naszej jednostce corocznie robimy badanie/legalizacje reduktora. Dodatkowo dodam że słyszałem coś że i tlen w butli powinien być wymieniany co roku

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2017, 10:10:24 »
Tlen ma 3 lata ważności. Właśnie wiem, że niektórzy badają reduktory tylko bym chciał podstawę prawną poznać jeżeli taka jest.

Offline raffi334

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2017, 17:42:05 »
Witam , u nas na reduktorze pisało ważność 7 lat potem wymiana i tak zrobiliśmy Jak pytałem o legalizacje starego to mi powiedzieli ze sie nie opłaca A co do ważności tlenu to nie wiem ale jak by miał sie popsuć skoro niema dostępu do  do powietrza jest zamknięty
 

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Legalizacja reduktora w zestawie PSP R1
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2017, 15:38:04 »
Nie o to chodzi czy się psuje czy nie. Producent (w tym wypadku firma napełniająca butlę) określa po ilu latach dana substancja wg. nich  powinna być wymieniona na nową. Nie przeczę, że są to praktyki zazwyczaj stosowane w celach zarobkowych ale nie można tych zapisów nie przestrzegać.