Autor Wątek: Wrocław nabor  (Przeczytany 2313 razy)

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Wrocław nabor
« dnia: Październik 15, 2017, 22:11:55 »
Siema , jest ktoś kto się dostał w tym roku w naborze ?

Offline BartekW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2017, 22:55:40 »
Tak, jestem.

Strażak90

  • Gość
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2017, 18:15:39 »
Prześledziłem wszystkie etapy tego naboru, po tym jak został anulowany i dla mnie dziwna sprawa. Osoby, które dostały się na Komisję lekarską z 0pkt.... przecież warunkiem  pójścia na SP PSP w Bydgoszczy jest posiadane kursu technicznego i KPP. Bez nich taka osoba nie zostanie przyjęta. Widocznie Komenda będzie teraz organizowała kursy OSP i kazała zrobic KPP tym kandydatom, dla mnie to strata czasu i $.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2017, 18:56:46 »
Prześledziłem wszystkie etapy tego naboru, po tym jak został anulowany i dla mnie dziwna sprawa. Osoby, które dostały się na Komisję lekarską z 0pkt.... przecież warunkiem  pójścia na SP PSP w Bydgoszczy jest posiadane kursu technicznego i KPP. Bez nich taka osoba nie zostanie przyjęta. Widocznie Komenda będzie teraz organizowała kursy OSP i kazała zrobic KPP tym kandydatom, dla mnie to strata czasu i $.
kolego - głupoty opowiadasz. Od tego roku to co mówisz jest nieaktualne. Nawet bez kpp mogli się dostać do PSP.
pozdrawiam

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2017, 21:04:08 »
Prześledziłem wszystkie etapy tego naboru, po tym jak został anulowany i dla mnie dziwna sprawa. Osoby, które dostały się na Komisję lekarską z 0pkt.... przecież warunkiem  pójścia na SP PSP w Bydgoszczy jest posiadane kursu technicznego i KPP. Bez nich taka osoba nie zostanie przyjęta. Widocznie Komenda będzie teraz organizowała kursy OSP i kazała zrobic KPP tym kandydatom, dla mnie to strata czasu i $.

Czyli uważasz, że lepiej przyjąć średniaka z kursem OSP niż wybitnego chłopaka bez pkt preferencyjnych? Bo taniej?
Idąc Twoim tokiem rozumowania ktoś kto nie nalezy do OSP nie może zostac strazakiem PSP  :wall:
Zasady się zmieniły i osobiscie uwazam ze na plus.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

zyraf

  • Gość
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2017, 22:27:35 »
A przypadkiem nie było tak zawsze, że nie trzeba mieć kursów z OSP i KPP? Jak masz to masz pkt i to jest Twoja przewaga a nie wymóg formalny.
Na pierwszych naborach w których startowałem nie miałem kompletu kursów OSP a na pierwszym swoim naborze tak z marszu nie miałem nic ładnych parę lat temu i odpadłem po rozmowie z komisją przed rozmową z komendantem.


ediit atut gościa z kursami był taki, że mógł jeździć do akcji zanim go do szkoły na kurs wysłali. Strażak bez kursów z OSP ciągnął służby na wartowni.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 00:09:47 wysłana przez zyraf »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wrocław nabor
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2017, 06:59:15 »
A przypadkiem nie było tak zawsze, że nie trzeba mieć kursów z OSP i KPP? Jak masz to masz pkt i to jest Twoja przewaga a nie wymóg formalny.
Na pierwszych naborach w których startowałem nie miałem kompletu kursów OSP a na pierwszym swoim naborze tak z marszu nie miałem nic ładnych parę lat temu i odpadłem po rozmowie z komisją przed rozmową z komendantem.


ediit atut gościa z kursami był taki, że mógł jeździć do akcji zanim go do szkoły na kurs wysłali. Strażak bez kursów z OSP ciągnął służby na wartowni.
Był krótki okres (2 albo 3 lata) w którym wymagane były kursy OSP aby pójść na kurs podstawowy PSP i był to objaw choroby psychicznej w PSP gdyż sztabowcy wymyślili zasady nie znając realiów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.