Autor Wątek: Jaki polar strażacki kupić?  (Przeczytany 7271 razy)

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Jaki polar strażacki kupić?
« dnia: Październik 14, 2017, 00:18:44 »
Witam wszystkich,
może ktoś polecić jakiś dokładny model (najlepiej link do strony gdzie można go zamówić).
Sam zastanwiam się nad tym http://sklepogniowy.pl/p/158/747/polar-strazacki-panstwowa-straz-pozarna-liberty-nr-kat-1661-bluzy-polarowe-polary-bluzy-kurtki-odziez-hobby-gadzety.html
posiada ktoś? warto?

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2017, 10:22:48 »
Polecam z tej firmy, dobra jakość.
http://www.haftprojekt.pl/dla-strazakow/polary

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2017, 12:47:19 »
Arthaft  -_- http://arthaft.pl/dla-strazy-pozarnej.html
Dobra obsługa, szybka realizacja, znakomitej jakości haft, super cena :straz:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2017, 20:17:50 »
Nie ma czegoś takiego jak polar strażacki.
Nie ma czegoś takiego jak polar w tabeli należności.
Z jednej strony na forum piętnuje się tych co naruszają przepisy m. in. w zakresie umundurowania, a z drugiej strony sami się nakręcacie na jakieś polary.
Kiedyś za niezgodne z przepisami umundurowanie 01 jechał po dodatku. Może czas najwyższy żeby przełożeni zaczęli korzystać ze swoich uprawnień, a skończą się polarki, koszulki polo z pagonami, itp. wymysły.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2017, 21:03:22 »
Nie ma czegoś takiego jak polar strażacki.
Nie ma czegoś takiego jak polar w tabeli należności.
Z jednej strony na forum piętnuje się tych co naruszają przepisy m. in. w zakresie umundurowania, a z drugiej strony sami się nakręcacie na jakieś polary.
Kiedyś za niezgodne z przepisami umundurowanie 01 jechał po dodatku. Może czas najwyższy żeby przełożeni zaczęli korzystać ze swoich uprawnień, a skończą się polarki, koszulki polo z pagonami, itp. wymysły.
Ah ten na strażacki beton... Jeszcze u Ciebie pewnie obowiązuje zabetonowany pełen koszar pod ubraniem specjalnym. Wgl.. pokaż mi przepis, który obliguje mnie do chodzenia w ubraniu koszarowym po koszarach?
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2017, 21:42:39 »
Kup ten z możliwością założenia pagonów.
Będziesz kłuł w oczy "betoniarzy", a wyglądał jak prawdziwy strażak z Zachodu lub Stanów, a nie w tej wieśniackiej koszarówce sprzed 30 lat.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2017, 21:47:42 »
Ah ten na strażacki beton... Jeszcze u Ciebie pewnie obowiązuje zabetonowany pełen koszar pod ubraniem specjalnym. Wgl.. pokaż mi przepis, który obliguje mnie do chodzenia w ubraniu koszarowym po koszarach?

No to inaczej. Pokaż mi przepis, który daje nam dowolność doboru tego w czym chodzimy.
Zakłamanie i obłuda. Jak nam jest wygodniej to się zastawiamy służbą, pragmatyką, regulaminami, przepisami itp.
A z drugiej strony w d...e mamy przepisy i kupujemy sobie to w czym nam jest ładniej, wygodniej itp. Polo, polary, itp.
Oczywiście nasze ubrania nie są doskonałe i do doskonałości im daleko. Ale jesteśmy formacją mundurową i do przestrzegania przepisów jesteśmy zobligowani. Pokaż mi policjanta, żołnierza, strażnika granicznego borowika, który w czasie służby wykorzystuje elementy ubiory cywilnego. Oczywiście wszystkie formacje maja polary w należności, tylko chyba u nas ich brak, ale to nie znaczy że mamy teraz robić pokazy mody i każdy w innym polarze będzie śmigał.
A poza tym rozp. w spr. umundurowania mówi, że:
2.  Strażakowi  zabrania  się  noszenia  przedmiotów umundurowania,  odzieży  specjalnej,  środków  ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego, dystynkcji, odznak i znaków identyfikacyjnych:
1) niezgodnie z ich przeznaczeniem;
2)  w  połączeniu  z  przedmiotami  ubioru  cywilnego.
A polar który nie jest w tabeli należności jest ubiorem cywilnym, choćby miał nie wiadomo co wypisane na plecach.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2017, 22:44:09 »
Człowieku  :wall: :wall:
Pokaż mi brak mojego profesjonalizmu.. mnie podobnie tak tego policjanta nikt nie widział w prywatnych ubraniach bo koszary są obiektem zamkniętym dla osób postronnych. Więc jeżeli chodzę sobie w dresie po koszarach i wyjeżdżam na ubraniu specjalnym i widzisz w tym problem to jesteś żenujący. Powtórzę pokaż mi przepis który nakazuje mi chodzenia w trakcie pełnienia służby w ubraniu koszarowym.  Piszesz, że w d**ie mamy przepisy ale wskaż mi ten przepis, który łamie. Bo ciągle piszesz o łamaniu regulaminu ale ciągle nie widzę punktu który łamie. Twoim tokiem rozumowania to nie mogę prywatnych majtek nosić razem z ubraniem koszarowym. Co nie jest prawnie zabronione... Jest dozwolone. Betonie! Kruszej! :wall:

Do starego też idziesz w dresie? Luz.... :mellow: :mellow: powiedz staremu, żeby nie pierd...lił, że musisz do niego iść  odpicowany w conajmniej  jakąś koszarówkę...
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2017, 23:43:06 wysłana przez robn »
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2017, 22:53:00 »
Przedmówca Firek998 ma całkowitą rację całkowity brak profesjonalizmu gdy kupujecie polary i chodzicie w bluzach za własne pieniądze .
Bo gdybym sam nie kupował czarnych koszulek to wygadał bym jak strach na wróble .
 Gdyż to co dostałem kilka lat temu dawno uległo BIO-degradacji . Masz racje nie zgodne z regulaminem jest to że kupujemy bluzy , ale w tych zjeb.... koszarówkach zimom idzie Kurw.... zamarznąć  .
 Do tego wygadamy w nich jak srający kot za płotem.
Nie to co w umundurowaniu Dow-sztabowym i tu się chyba wszyscy zgodzą że w tym wygląda się lepiej , Ale nie dla Psa kiełbasa zapewne .

Czas aby o nas zadbano to nie było by na forum takich tematów .     

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2017, 23:46:31 »
   Podczas jednej z inspekcji gotowości operacyjnej kilka lat temu jeden z oficerów KW zwrócił uwagę strażakowi podziału bojowego że nie powinien mieć założonego swetra od ubrana służbowego do spodni ubrania koszarowego. Niestety temu oficerowi koledzy strażaka z PB zwrócili uwagę że nosi polar do spodni dowódczo-sztabowych i zapytali się który z nich bardziej łamie regulamin.  :rofl: :rofl:
pozdrawiam
ps.
polecam polar np. producenta Helicon
ps2
czy czapek zimowych bawełnianych czarnych z emblematem PSP lub bez też nie nosicie bo nie ma ich w sortach mundurowych ?
czy czarnych butów sportowych wygodnych dobrej marki też nie nosicie na koszarach bo są przecież b. fajne buty koszarowe ?
czy czarnej koszulki z długim rękawem fajnej termoaktywnej prywatnie zakupionej też nie nosicie pod koszarówką czy nomeksem zamiast wielokrotnie spranej fatalnej jakości wydanej w ramach sortów mundurowych ?
ps3
gdyby żołnierze pierwszych kontyngentów w Afganistanie nie "modyfikowali" praktycznie każdego sortu mundurowego począwszy od butów skończywszy na "modyfikacjach pancerza" pojazdów swoich to by ich dzisiaj nie było, a pozostali wyjeżdżający na misje po nich dalej męczyliby się w umundurowaniu nieprzystosowanym do warunków pustynnych.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2017, 11:35:17 »
Człowieku  :wall: :wall:
Pokaż mi brak mojego profesjonalizmu.. mnie podobnie tak tego policjanta nikt nie widział w prywatnych ubraniach bo koszary są obiektem zamkniętym dla osób postronnych. Więc jeżeli chodzę sobie w dresie po koszarach i wyjeżdżam na ubraniu specjalnym i widzisz w tym problem to jesteś żenujący. Powtórzę pokaż mi przepis który nakazuje mi chodzenia w trakcie pełnienia służby w ubraniu koszarowym.  Piszesz, że w d**ie mamy przepisy ale wskaż mi ten przepis, który łamie. Bo ciągle piszesz o łamaniu regulaminu ale ciągle nie widzę punktu który łamie. Twoim tokiem rozumowania to nie mogę prywatnych majtek nosić razem z ubraniem koszarowym. Co nie jest prawnie zabronione... Jest dozwolone. Betonie! Kruszej! :wall:

Do starego też idziesz w dresie? Luz.... :mellow: :mellow: powiedz staremu, żeby nie pierd...lił, że musisz do niego iść  odpicowany w conajmniej  jakąś koszarówkę...

Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania.
Twoim obowiązkiem jest znać przepisy ciebie dotyczące. Poszukaj i przeczytaj ze zrozumieniem, to nie boli.

A brak twojego profesjonalizmu wynika właśnie m.in. a może przede wszystkim z braku podstawowej wiedzy, ze znajomości pragmatyki służbowej, z ignorancji. Zaczyna się o ignorowania małych niby nic nie znaczących przepisów, a kończy się na anarchii. Może zbyt górnolotnie poleciałem. Ale nawet kanalarze, wodociągowcy, służby oczyszczania miasta, pracują w tym, co im firma dała. A my jesteśmy ponoć formacją mundurową. Od nas wymaga się czegoś więcej.

Tak jak już powiedziałem wcześniej. W/g niektórych, to my mundurowi jesteśmy wtedy, jak nam się coś należy od Państwa.
Zapraszam do lektury - http://www.strazak.pl/index.php/topic,9786.0.html

A tu taki kwiatek, jak widać nie tylko po koszarach się chodzi w polarach - https://www.youtube.com/watch?v=0o4Xj4cFBg8

I jeszcze jeden temat z forum - http://www.strazak.pl/index.php/topic,27932.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2017, 14:52:53 wysłana przez firek998 »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2017, 13:00:37 »
Przedmówca Firek998 ma całkowitą rację całkowity brak profesjonalizmu gdy kupujecie polary i chodzicie w bluzach za własne pieniądze .
Bo gdybym sam nie kupował czarnych koszulek to wygadał bym jak strach na wróble .
 Gdyż to co dostałem kilka lat temu dawno uległo BIO-degradacji . Masz racje nie zgodne z regulaminem jest to że kupujemy bluzy , ale w tych zjeb.... koszarówkach zimom idzie Kurw.... zamarznąć  .
 Do tego wygadamy w nich jak srający kot za płotem.
Nie to co w umundurowaniu Dow-sztabowym i tu się chyba wszyscy zgodzą że w tym wygląda się lepiej , Ale nie dla Psa kiełbasa zapewne .

Czas aby o nas zadbano to nie było by na forum takich tematów .   

Oczywiście zgadzam się z tobą, że czas na nowe umundurowanie.
Ale to, co jak to ładnie ująłeś uległo biodegradacji, to ci się należy nowe jak psu buda. Koszulki zgodnie z tabelą należności masz na 2 lata, a po tym czasie należą ci się nowe. I nie musisz kupować nowych. A skoro nie pobierasz nowych sortów, to kupujesz je za "mundurówkę" którą co roku dostajesz, na uzupełnienie sortów. Polar nie jest sortem mundurowym, który wynika z tabeli należności.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2017, 10:58:07 »
  Kolego firek998 , jesteś mało elastyczny, w służbie liczy się także ergonomia, nie wiem czy zauważyłeś. Zważywszy na poczynania zespołów , które pracują od niemal 10 lat, nad zmianami w naszym umundurowaniu , czy to koszarowym , czy to "bojowym", niemal wymuszają na strażakach kreatywności i własnej inicjatywy w poprawianiu wygody i komfortu pełnienia służby.
  Nie wiem czy pracujesz na PB czy jesteś pracownikiem biurowym , dlaczego pytam? Ponieważ w mojej komendzie najwięcej wymaga się od strażaków z PB, jeśli chodzi o przestrzeganie regulaminu odnośnie umundurowania podczas pełnienia służby ( jednak bez przesadyzmu) , natomiast od strażaków pracujących w biurach nic się nie wymaga..... pracują w ubraniach cywilnych.
  Regulamin komendy jest jeden dla wszystkich.
  Cóż Ty na to? Można? - MOŻNA. Oprócz PB.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2017, 19:23:41 »
  Kolego firek998 , jesteś mało elastyczny, w służbie liczy się także ergonomia, .....

Nawet sobie nie wyobrażasz jak elastyczne jestem. W służbie nie tylko liczy się ergonomia. Są jeszcze inne rzeczy. Ale nie znaczy to że powinniśmy naginać prawo, bo nam akurat dziś jest tak wygodniej. Jutro ktoś wypuści na rynek bluzę z kapturem z napisem PSP, czy innym, i co też mamy sobie takowe zakupić bo jest wygodniejsza od polara, bo i kaptur na głowę można założyć.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2017, 19:13:20 »
Niedawno minęły 2 lata odkąd ZOSP wprowadził zmianę do regulaminu wpisując wzór kurtki Softshell i polaru (a także koszulki polo) do regulaminu umundurowania OSP  :gwiazdki:   
Tymczasem w KG PSP pracuje zespół opracowując nowe wzory ubrań... od niemal 10 lat. Nie stać ich nawet na zrobienie załącznika z dopuszczeniem wzoru bluzy polarowej.  :maska:
Wojsko używa polarów służbowych z kurtkami Goretex od co najmniej 7 lat. Policja też się takich dorobiła. Cyrk? Jak najbardziej. :wall:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2017, 20:29:49 »
A tu takie kwiatki w Grójcu, cała zmiana, a pewnie i cała KP w polarach śmiga przy aprobacie Pana Komendanta - https://pl-pl.facebook.com/pspgrojec/

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jaki polar strażacki kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2017, 20:35:38 »
Widocznie Komendantowi z Grójca zależy na tym aby jego podwładni chociaż w minimalnym stopniu wyglądali jak porządna służba mundurowa, a nie ekipa szmaciarzy i łachmaniarzy rodem z podrzędnego lumpeksu.
Niestety tego samego nie można powiedzieć o kolejnych Komendantach Głównych oraz Związkach Zawodowych.
Mam nadzieję, że podobną drogą pójdą kolejni Komendanci. Niech to będzie taki cichy protest wobec tak szumnie zapowiadanej wymianie umundurowania której nie możemy się doczekać od 10 lat. Cała Europa śmieje się z PSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2017, 22:43:19 wysłana przez Pułkownik_Moralność »