Służba > Gorące dyskusje strażaków

Pytania do Komendanta Głównego L.Suskiego

(1/10) > >>

Audytor_PSP:
Trochę czasu minęło od powołania Pana Komendanta i wiele różnych deklaracji usłyszeliśmy.  Na prowincję nie docierają niestety informacje, co udało się zrealizować i jak Pan Komendant reformuje i naprawia Polską Straż Pożarną.

1 czerwca 2016 r Komendant Główny podpisał bardzo ciekawy dokument „Raport nt. działalności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Szefa Obrony Cywilnej Kraju w latach 2008-2015” oczywiście wskazano w nim wiele problemów.  W punkcie 17 natomiast „ Wnioski oraz propozycje działań usprawniających”  znalazły się  34 zadania z wskazanymi osobami odpowiedzialnymi i terminami ich wykonania.  Wszystkie terminy już chyba minęły.  Może ktoś z kolegów  ma wiedzę  czy wszystkie polecenia zostały zrealizowane ?

kolumb 112:
No tak zawsze zaczyna się w sposób profesjonalny zarządzanie organizacją. Tzw. BILANS OTWARCIA. Nawet nie wiedziałem, że taki dokument powstał ale to tylko dobrze świadczy o podejściu do zarządzania przez "nowe rozdanie" aczkolwiek teraz po dwóch latach to już nie nowe.
No nie ukrywam, że to bardzo ciekawe co w tym raporcie otwarcia było?

ŻARTS:
Ja wiem kto! Ja wiem kto! I na pewno, dowiesz się, że Państwowa Straż Pożarna już teraz właśnie, od przejęcia sterów jaśnie nam panującego, jest wzorcową służbą. Wszystko zostało naprawione! Zresztą nikt nie miał wątpliwości. Ja ich nie miałem. Tyle lat służby, te gwiazdki, to doswiadczenie. Generał nawet na emeryturze obmyślał plan naprawy. Teraz zajmujemy się załącznikiem nr 6. Najważniejszym w historii powrotem do normalności. Szczególnie gdy za cel postawiono sobie powrót do średniowiecza. Główna zasada "żeby wszystko się zgadzało należy obniżyć wymagania". Nie stać nas na poziom "C" to obniżymy do "B". No kto by na to wpadł. Proste? Proste! I to się liczy! Jednym rozkazem ludzie otworzyli oczy i nagle zamiast jechać na tankowanie, zakładają kartę "doskonalenie kierowców". Na więcej nas nie stać bo stary jęczy, że kasy na paliwo nie ma. Doskonalenie jazdy jest? Jest! Proste? Proste! Pozostałe sprawy zapewne nakreśli rzecznik KG na tym forum.

Audytor_PSP:
Może przybliżę na przykładzie tragicznego wypadku strażaków w Białymstoku.

str. 42 przedmiotowego dokumentu pkt.10

Przedstawić Komendantowi Głównemu PSP obowiązującą taktykę prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.  Opisać czy wprowadzono zmiany w taktyce działań ratowniczo-gaśniczych w latach 2008-2015 uwzględniając problematykę związaną z pojazdami wyposażonymi w napęd hybrydowy, czynnik chłodniczy HFO=1234yf,  zasilanych paliwami alternatywnymi (LNG, CNG, H2)  Wskazać program szkolenia zawierające powyższą problematykę. Ponadto przedstawić wdrożone nowoczesne metody gaszenia pożarów np. gaszenia pożarów wewnętrznych mgłą wodną. Opisać szkolenie dyspozytorów PSP i poszczególnych grup specjalistycznych. Przygotować propozycje rozwiązań w zakresie ujednolicenia procedur ratowniczych w PSP/KSRG i wymienić propozycje nowych procedur. Opisać proces doskonalenia zawodowego w JRG PSP z wykorzystaniem komór dymowych i rozgorzeniowych.

Wyznaczam termin realizacji zadania do dnia  I kw.2017
Odpowiedzialnym czynię nadbryg. G. Mikołajczyk 

Problemy były zidentyfikowane  1 czerwca 2016 r.,  pytania same się nie nasunęły.  W związku z powyższym dlaczego 02 KG ma dziś problem w ocenie zdarzenia z Białegostoku i tyle to trwa ?

ŻARTS:
No to ja bym mu odpisał, że trochę mi głupio taktyki uczyć Generała. Niby ten zacytowany tekst brzmi profesjonalnie a tak naprawdę jest wołaniem o pomoc emeryta, który nagle wrócił do służby na polityczny rozkaz. Do tego jeszcze musi udowodnić, że straż była w ruinie a on ją postawił na nogi. Współczuję ale tak to wygląda u szaraczków z dołu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej