Autor Wątek: Praca pilarką a środki ochrony indywidualnej  (Przeczytany 422 razy)

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Praca pilarką a środki ochrony indywidualnej
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 16:27:19 »
Witam. Jaki dokument precyzyjnie wskazuje jakich środków ochrony indywidualnej strażak (użytkownik) powinien używać przy pracy z pilarką? Proszę o udzielenie w miarę możliwości odpowiedzi wraz z fragmentem dokumentu.

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: Praca pilarką a środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2017, 17:59:29 »
Udało mi się znaleźć następujące informację, proszę o weryfikację co myślicie na ten temat:

Przepisy wewnętrzne PSP nie regulują bezpośrednio wymagań związanych z pracą pilarką łańcuchową, natomiast na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 16 września 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej dowiadujemy się, iż:
„§ 7. Sprzętu specjalistycznego i środków ochrony indywidualnej strażak używa zgodnie z instrukcją. Podlegają one sprawdzeniu po każdorazowym użyciu oraz podczas przeprowadzania zmiany służby, a stosowane podczas szkolenia — podlegają sprawdzeniu przed rozpoczęciem ćwiczeń.”
oraz
„§ 52. Strażak uczestniczący w akcji ratowniczej:
2) używa sprzętu specjalistycznego zgodnie z instrukcja obsługi;"

Należy więc odnieść się do instrukcji obsługi pilarek bądź do Rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z 2003 roku.

Offline Fistach

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1.164
Odp: Praca pilarką a środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2017, 21:16:28 »
Instrukcja obslugi to swietosc :)