Autor Wątek: Kto do SGSP 2018?  (Przeczytany 109229 razy)

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 14, 2018, 12:51:19 »
Jest ktos kto dostal sie do SA PSP krakow i SGSP? :D

Offline Bartolini2721

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 14, 2018, 18:41:05 »
spoko w takim razie mam pytanie jak wygląda sprawa z odwodami na szkole czy można załatwić sobie pracę na podziale na więcej niż 2 lata po szkole jak wyglądają zarobki po szkole nauka ile dni i jak to się łączy że służbami na jrg sgsp czy wtedy ma się wolne od  nauki i co się robi w tym czasie oraz jak z wakacjami czy zostaje się normalnie na szkole czy są praktyki i od czego to zależy myślę że to chyba wszystko z góry dzięki jak ktoś odpowie  :straz:

Nie jestem pchorem SGSP, ale próbuje już czwarty raz (4 razy matura poprawiana  :gwiazdki:) do tej uczelni i w tym roku jestem bardzo wysoko na liście rezerwowej (pierwsza 10), więc są duże szanse, że się uda. Stoję przed wyborem życia praktycznie, gdyż zostało mi 10tyg do inż mechanika na Politechnice. Robiłem rozeznanie, rozmawiałem z kilkoma pchorami SGSP i starszymi strażakami PSP.

Odwód, tzn Centralny Odwód Operacyjny Komendanta Głównego PSP, coś podobnego jak służby, siedzisz na szkole i w razie jakiegoś wydarzenia na terenie PL ładują cię w autobus i razem z kontenerami wysyłają powiedzmy na drugi koniec Polski (tak wnioskuje). 
Służby na JRG wypadają raz w tyg, przez cały semestr tego samego dnia, żeby można było ułożyć plan zajęć na uczelni. Dopiero po szkole pracujesz 24/48h. Teraz każdy strażak ma obowiązek wysłużenia 2lat na PB, czy będziesz mógł wysłużyć więcej, czy pójdziesz za biurko to już zależy od KP/KM do której trafisz.
Piątki są wolne od zajęć, jak na większości studiów stacjonarnych.
Wakacje - teraz pchor z naboru 2017 cały lipiec siedzi na jednostce, cały sierpień i pół września będzie miał wakacje.
Zarobki po szkole - 3000-3500zł zależy od dodatków, miejsca służby itd. Dowódca zmiany z dużym stażem może podobno dociągnąć do 4000zł. W ramach awansów to wiadomo, można mieć i pewnie z 10k jak w przyszłości zostało by się KP/KW PSP. Wszystko zależy od losu i jak ci się kariera potoczy.

Teraz pytanie ode mnie, która osoba z listy była na psychologu i czy ktoś już odpadł, bo siedzę od tygodnia jak na szpilkach.

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 14, 2018, 19:43:45 »
spoko w takim razie mam pytanie jak wygląda sprawa z odwodami na szkole czy można załatwić sobie pracę na podziale na więcej niż 2 lata po szkole jak wyglądają zarobki po szkole nauka ile dni i jak to się łączy że służbami na jrg sgsp czy wtedy ma się wolne od  nauki i co się robi w tym czasie oraz jak z wakacjami czy zostaje się normalnie na szkole czy są praktyki i od czego to zależy myślę że to chyba wszystko z góry dzięki jak ktoś odpowie  :straz:

Nie jestem pchorem SGSP, ale próbuje już czwarty raz (4 razy matura poprawiana  :gwiazdki:) do tej uczelni i w tym roku jestem bardzo wysoko na liście rezerwowej (pierwsza 10), więc są duże szanse, że się uda. Stoję przed wyborem życia praktycznie, gdyż zostało mi 10tyg do inż mechanika na Politechnice. Robiłem rozeznanie, rozmawiałem z kilkoma pchorami SGSP i starszymi strażakami PSP.

Odwód, tzn Centralny Odwód Operacyjny Komendanta Głównego PSP, coś podobnego jak służby, siedzisz na szkole i w razie jakiegoś wydarzenia na terenie PL ładują cię w autobus i razem z kontenerami wysyłają powiedzmy na drugi koniec Polski (tak wnioskuje). 
Służby na JRG wypadają raz w tyg, przez cały semestr tego samego dnia, żeby można było ułożyć plan zajęć na uczelni. Dopiero po szkole pracujesz 24/48h. Teraz każdy strażak ma obowiązek wysłużenia 2lat na PB, czy będziesz mógł wysłużyć więcej, czy pójdziesz za biurko to już zależy od KP/KM do której trafisz.
Piątki są wolne od zajęć, jak na większości studiów stacjonarnych.
Wakacje - teraz pchor z naboru 2017 cały lipiec siedzi na jednostce, cały sierpień i pół września będzie miał wakacje.
Zarobki po szkole - 3000-3500zł zależy od dodatków, miejsca służby itd. Dowódca zmiany z dużym stażem może podobno dociągnąć do 4000zł. W ramach awansów to wiadomo, można mieć i pewnie z 10k jak w przyszłości zostało by się KP/KW PSP. Wszystko zależy od losu i jak ci się kariera potoczy.

Teraz pytanie ode mnie, która osoba z listy była na psychologu i czy ktoś już odpadł, bo siedzę od tygodnia jak na szpilkach.
niestety dla Ciebie ale pani psycholog bardzo miła i nie wiem czy komuś dała niezdolny myślę że musisz czekać do badań w szpitalu żeby się ktoś wykrouszyl ew poligon

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 14, 2018, 19:52:16 »
Psycholog nie może dać "niezdolny" tylko psychiatra. Niektórzy na drugi dzień badań mogą się zdziwić.
Co do wypowiedzi odnośnie szkoły, to tak mniej więcej to wygląda. W niektórych aspektach, m.in. w zarobkach bym się nie zgodził oraz pracy na Podziale Bojowym dłużej niż dwa lata (zawsze można zmienić Komendę w której się służy. Oczywiście jest to zależne od dużej ilości czynników, ale wszystkiego dowiecie się w czasie studiowania w SGSP.
:straz:

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 14, 2018, 21:00:10 »
Psycholog nie może dać "niezdolny" tylko psychiatra. Niektórzy na drugi dzień badań mogą się zdziwić.
Co do wypowiedzi odnośnie szkoły, to tak mniej więcej to wygląda. W niektórych aspektach, m.in. w zarobkach bym się nie zgodził oraz pracy na Podziale Bojowym dłużej niż dwa lata (zawsze można zmienić Komendę w której się służy. Oczywiście jest to zależne od dużej ilości czynników, ale wszystkiego dowiecie się w czasie studiowania w SGSP.
No jednak wolałbym się dowiedzieć o tym jak mniej więcej wyglądałaby moja praca przed pójściem do szkoły bo wiem że sporo trzeba zadać i też nie chciałbym zabrać komis miejsca bo może komuś odpowiadalaby praca biurkiem za około 3 tyś

Offline Bartolini2721

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 14, 2018, 22:29:48 »
Panie Boże uchowaj od pracy za biurkiem w straży...  :zamknij:

Czy można liczyć na to, że Rektor Komendant pozwoli dokończyć Politechnikę w jakim kolwiek trybie (niestacjonarny lub indywidualny), zostało by tylko 5 zjazdów...

Ile zarabia oficer PSP? Wiadomo, że nie dla pieniędzy idzie się do straży ale kiedyś rodzinę trzeba utrzymać.

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 15, 2018, 13:08:58 »
no właśnie niezbyt rozumiem bo jak słyszałem to odwodach "zamiatamy plac łopatą " czyli ogólną zabawa w sprzątaczke ktoś może wie coś na ten temat? jak to wygląda itp

Offline D3zmo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 15, 2018, 14:56:14 »
Panie Boże uchowaj od pracy za biurkiem w straży...  :zamknij:

Czy można liczyć na to, że Rektor Komendant pozwoli dokończyć Politechnikę w jakim kolwiek trybie (niestacjonarny lub indywidualny), zostało by tylko 5 zjazdów...

Ile zarabia oficer PSP? Wiadomo, że nie dla pieniędzy idzie się do straży ale kiedyś rodzinę trzeba utrzymać.

Bartek w Nałęczowie na Pb sobie pojezdzisz 😁😎

Offline Bill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 15, 2018, 15:12:43 »
no właśnie niezbyt rozumiem bo jak słyszałem to odwodach "zamiatamy plac łopatą " czyli ogólną zabawa w sprzątaczke ktoś może wie coś na ten temat? jak to wygląda itp
Taka prawda, tam zobaczysz wiele czynności o których by ci się nawet nie snilo

Offline Pomas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 15, 2018, 15:31:07 »
Psycholog nie może dać "niezdolny" tylko psychiatra. Niektórzy na drugi dzień badań mogą się zdziwić.
Co do wypowiedzi odnośnie szkoły, to tak mniej więcej to wygląda. W niektórych aspektach, m.in. w zarobkach bym się nie zgodził oraz pracy na Podziale Bojowym dłużej niż dwa lata (zawsze można zmienić Komendę w której się służy. Oczywiście jest to zależne od dużej ilości czynników, ale wszystkiego dowiecie się w czasie studiowania w SGSP.
:straz:

Jedna osoba z mojej grupy na psychologu będzie mieć ponownie badanie więc chyba może dać "niezdolny"

Offline xaMikePL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 16, 2018, 21:29:54 »
Jak Panowie po badaniach ? Bardzo rygorystycznie podchodzą do tego? Czepiają się o wszystko strasznie ?

Offline Pomas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 18, 2018, 18:38:17 »
Zależy od lekarza, okulistka czepia się gdyby z 5 metrów pomyślisz D z O 😉

Offline waw123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:09:17 »
Panowie jak długo trwają te testy psychologiczne a później rozmowa z psychologiem? Czy to jakos sprawnie idzie czy trzeba przeznaczyć cały dzień?

Offline modelot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 19, 2018, 21:37:35 »
Ja miałem na 9 wyszedłem koło 14:30 ze szkoły.

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:47:09 »
Pytanie do osób które już były na zamczysku. Co warto wziąć poza rzeczmi z listy?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:56:49 »
Przypomnij co jest na liście ;)

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 20, 2018, 11:36:30 »
Oprocz podstawowych rzeczy na wyjazd typu ubrania czy środki higieny osobistej to jeszcze:
Karta szczepień
Przybory do czyszczenia obuwia
Proszek do prania
Igła nitka
Środki na komary
Pieniądze

Co do pieniędzy, to podczas unitarki jest jakiś wyjście do sklepu oraz jak "często" ?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 20, 2018, 13:16:26 »
Ciosq tam nie ma żadnego sklepu, w lesie będziecie przecież :) automat będzie postawiony i jeśli funkcyjni wam pozwolą, to można będzie kilka groszy wrzucić :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 20, 2018, 14:40:52 »
No właśnie chodziło mi o to dlaczego piszą o pieniądzach skoro to w lesie jest.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 20, 2018, 14:51:40 »
żeby mieli co krasc

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 20, 2018, 17:55:10 »
żeby mieli co krasc

"Powiedział" co wiedział  :wall: :wall:  :gwiazdki:

Offline Pomas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 21, 2018, 22:09:15 »
Jak sytuacja, które osoby są teraz wzywane na badania?

Offline Bartolini2721

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 22, 2018, 13:12:12 »
Początek drugiej setki teraz idzie, ja mam na poniedziałek.

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 22, 2018, 14:16:28 »
Wie ktoś ile odpadło osób na badaniach?

Offline Bartolini2721

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 23, 2018, 14:54:25 »
Podobno na jutro wzywana jest 119 osoba i nie ma jeszcze składu na Zamczysko.