Autor Wątek: Kto do SGSP 2018?  (Przeczytany 109171 razy)

Offline newage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 20, 2018, 12:23:30 »
Zwykle jestem biernym czytelnikiem tego forum ale jako absolwent SGSP i obecny pracownik tej uczelni pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym wątku. Jeżeli chodzi o trudności i problemy jakie spotyka się podczas studiów to mam wrażenie,  że one nie biorą się z tego jak uczelnia funkcjonuje czy jakie są w niej zasady,  a z tego po prostu jaka młodzież przychodzi do niej. Uczelnia od lat pracuje na podobnych zasadach i do tej pory mam wrażenie,  że niewiele się zmieniły. Ewentualne zmiany obserwuje raczej na korzyść Podchorążych. Przez mury SGSP przeszlo wiele pokoleń i nie słychać wśród absolwentów słowa żałuję. Najwięcej problemów pojawia się wśród już aktualnych studentów. Ale kto ponosi odpowiedzialność za brak przepustek powstały w wyniku znalezienia na terenie szkoły narkotyków albo inne kary za alkohol i inne tego typu rzeczy. Uważam,  że w sprawie właśnie tej akcji narkotykowej zostaliście potraktowani - podchorążowie jak dzieci bo i jak dzieci się zachowywaliście,   czego przykładem był strajk głodowy przez jeden dzień.  Co dziwnego jest w tym że podchorążowie są angażowani do prac na rzecz szkoły, poligonów itp. Kogo dziwi to że uczelnia mundurowa wymaga pewnych zasad podporządkowania się,  wypełniania rozkazów i poleceń? Najbardziej zdziwieni i zaskoczeni są ludzie,  młodzież nowoczesna,  która przychodzi tutaj podporządkowana i pokorna na kandydatkę i na kilka miesięcy pierwszego roku.  Później zaczynają się schody. Pretensjonalny i życzeniowy sposób bycia wielu Podchorążych daje przekłamany obraz tego jak jest w szkole. Jeżeli chodzi o naukę to na swoim przykładzie wiem,  że jako niezbyt wybitny naukowiec przebrnąłem przez te 4 lata stacjonarnej inżynierki i 2 lata zaocznej magisterki bez większych problemów. Droga młodzieży żeby wymagać coś później od swojego pracodawcy trzeba najpierw zacząć wymagać od siebie.  Jaki jest problem w tym żeby przygotować się na jakąś laborke, nauczyć się na egzamin?  Generalnie poświęcając 40% wolnego czasu taki jaki jest w SGSP można śmiało zaspokoić wszystkie potrzeby,  wszystkich przedmiotów.  Dlaczego niektórzy opowiadają tylko jak jest trudno i jak jest ciężko podając przykłady mega upierdliwych wykładowców z danych przedmiotów,  a przecież są takie semestry gdzie nauki jest tyle co kot napłkał,  a 90% wolnego czasu pozostaje do wlasnej dyspozycji. Kolejną rzeczą jest podawanie WATu jako przykład uczelni gdzie żołd podchorążego jest kilkukrotnie wyższy od podchorążego SGSP. Dlaczego nikt za przykład nie podaje że w wacie przecież oficerowie,  wojskowi sa rozsyłanie właśnie tak po całej Polsce jak to ma mieć miejsce u nas. Według mnie sgsp nadal pozostaje bądź co bądź atrakcyjna uczelnią ale dla ludzi odpowiedzialnych z pasją i pełnych zaangażowania. Bo takich mimo wszystko jeszcze się spotyka w sgsp i wśród takich właśnie ludzi szukałbym opinie na temat szkoły. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to wystarczy się zainteresować przed wybraniem szkoły jak to wygląda bo można to określić mniej lub bardziej przybliżony sposób. Narzekanie na zarobki będąc jeszcze na studiach lub mając w planach dopiero przejście na studia według mnie wydaje się nie na miejscu. Życzę wszystkim miłego dnia a kandydatom trafnych wyborów i zachęcam wszystkich pasjonatów służby na studia w SGSP.

Offline smutny_pchor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 20, 2018, 14:33:54 »
Czytam ten wątek od dłuższego czasu i również postanowiłem, że odpowiem na przemyślenia pana newage. Przede wszystkim co się tyczy nauki w SGSP, to są przypadki, że osoby nie raz, a dwa czy więcej razy zaczynają studia w naszej Uczelni i ją kończą. Ba, można zostać nawet Dowódcą Kompanii i nie jest to nic niezwykłego. Wiadomo, chcieć to móc. Uwielbiam argumenty dotyczące "afery narkotykowej", zapewne na pana kompanii jedynym uzależnieniem była hakówka. Nie dotyczy to mojej kompani, ale jeśli dwa roczniki nie mogą wychodzić nigdzie i są po pięć razy dziennie kontrolowani, to nic dziwnego że był odzew. Niech się pan przejdzie po dowolnym akademiku w Polsce i zobaczy pan ile jest alkoholu i narkotyków. W SGSP znaleziono śladowe ilości, a poszła fama, jakby był u nich punkt dystrybucji na cala Warszawę. Dobrze że dowódcy zachowali się dojrzale i zamknęli wszystkich, chociaż wiadomo kto ile czego miał przy sobie. Co do rozkazów wszystko spoko tylko ludzie są dysponowani do noszenia szafy z punktu a do punktu b i potem z punktu b do punktu a. Jesliby pan robił to codziennie, to też po paru miesiącach pojawilaby się frustracja. Podchorazowie niby  są tacy pretensjonalni, a w międzyczasie odbywa się spotkanie z R-K gdzie kadra dostaje opr za to, że nie ma żadnych publikacji, nikt nic nie robi i spada ocena szkoły. Co więcej, podobno było tylko 4 osoby w mundurach, a podobno to jest Uczelnią mundurowa. Co do przydziałów - raz że jak startowalem była całkiem inna sytuacja, wiedziałem ze jak ugadam się z komendantem u siebie, to trafie np na Małopolskę, teraz już wiem, że może być bardzo trudno. Na WAT daja pieniądze, ale po ukończeniu szkoly dają mieszkanie i uposażenie na poziomie 5000. Teraz mam wizję, ze za dwa lata trafie gdzieś na Lubuskie, z uposażenie rzedu 2800 i sam mam sobie szukac mieszkania. Dla kogoś to może mały problem, ale jeśli trafie na mały powiat, gdzie nie znajdę mieszkania i muszę szukac w większym miescie, wstac rano o 4, żeby zdążyć do pracy to ja dziękuję  :stop: Dobrze się mówi jak się kończyło SGSP na całkiem innych zasadach, dostaje się uczciwe pieniądze i nie odpowiada niemal za nic. I na koniec co do narzekania na zarobki: to po co się studiuje? Żeby pisać sobie skrót inż przed nazwiskiem, czy może żeby się czegoś nauczyć, potrafić dobrze zrobić swoją robotę i być za to godnie wynagrodzonym, żeby nie trzeba było zaciskać pasa i liczyć na to, ze uda się dociągnąć do pierwszego? Slyszalem o przypadku absolwenta, który nie ma czasu na nic, bo dojeżdża ponad 200km do pracy. Ludzie nie są głupi, w tym roku było dużo mniej chętnych na tor przeszkód. Jeśli tylko możecie, popytajcie ludzi jak tutaj naprawdę wygląda życie, bo to nie jest ta Uczelnia co jeszcze kilka lat temu.

Offline newage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 20, 2018, 16:12:36 »
Przykład innych akademiku w których jest mnóstwo alkoholu i narkotyków nie jest najlepszym przykładem. W innych akademikach płaci się za wyżywienie i za sam pokój.  My mówimy o uczelni mundurowej na której może nie panują ale powinny panować jakieś zasady i każdy się powinien do nich stosować a jakiekolwiek przekroczenie tych zasad powinno być odpowiednio karane.  Do mnie natomiast nie dociera argument że były to śladowe ilości. Nie liczę tutaj się ilość ale sam fakt i w tym przypadku popieram Akurat odpowiedzialność zbiorową bo nic bardziej nie działa jak właśnie to. Gdy w przyszłości okaże się na przykład że twój syn bierze ale właśnie śladowe ilości narkotyków albo prowadzi niewielki handelek śladowymi ilościami. Co będzie dla Ciebie ważne w takiej chwili? Ilość czy to ze rzeczywiście były to narkotyki? Co do wykonywania prac gospodarczych trzeba po prostu przyjąć na klatę że podchorążowie są niestety tanią siłą roboczą a że w szkole jest bardzo wiele komórek które mają do wykonania tego czy innego rodzaju pracę to muszą się z niej wywiązać i moim zdaniem powinno to się opierać właśnie na pomocy Podchorążych.  To że czasami jest to noszenie z punktu a do punktu b to według mnie nikt nie robi tego po to żeby komuś uprzykrzyć życie a po prostu w związku ze zmienności decyzji.  nie wierzę w to że pracy to jest tak dużo że mogłabym zaważyć na tym Czy studia są atrakcyjne czy nie. Jeżeli chodzi o cenę szkoły to wpływ na to ma wiele czynników. Wywołane publikacje.  Ileż można pisać razy o tym samym.  Nie jest łatwo wziąć kartkę papieru i napisać artykuł który będzie punktowany przez komisję. Zapytaj wykładowców,  pracowników naukowych Jak wyglądają ich stanowiska,  laboratoria i czy coś nowego w ostatnim dziesięcioleciu się zmieniło. Ile winy jest po stronie szkoły a ile po stronie naukowców? Trudno rozstrzygnąć.
W przypadku przedziałów do pracy po studiach to nie było jasno powiedziane w moich czasach że na pewno trafię tam gdzie będę chciał była ewentualnie taka możliwość natomiast nikt mnie o tym nie zapewniał i ja się na to godziilem. Wydaje mi się również że Tobie też tego nikt nie zapewnił. Były to po prostu jakieś opinie i zdania z lat ubiegłych. Na wacie dają inne warunki po ukończeniu szkoły ale to też z góry jest wiadome i też z góry było wiadomo że niestety po naszej Alma Mater nikt nie da ani mi ani Tobie mieszkania a już na pewno nie pensji na takim poziomie jak po wacie. Nie wiem skąd masz informację że jestem odpowiedzialny za niewiele bo albo nawet za nic.  Tutaj muszę cię naprostować bo odpowiadam za bardzo wiele i bardzo wielu.  I uwierz mi nie jest wcale łatwo przychodzić do pracy właśnie z tą myślą. Co to narzekanie na zarobki na to też Powtórzę się niestety wszyscy wiedzą jakie one są te różnice na różnych stanowiskach i województwach nie są duże. W ostatnich latach może niewielkie ale jakieś podwyżki były. Ja pamiętam że przed studiami i na kandydatce dużo się rozmawiało o tym jakie wynagrodzenie czeka nas po skończeniu studiów.  Kandydatka lub okres tuż przed kandydatką był najlepszy na to żeby jeszcze zrezygnować i wybrać inną drogę dlatego uważam że narzekanie w czasie studiów na zarobki nie jest dla mnie argumentem. Uważam że przydziały co do miejsca pracy w mniejszym lub większym stopniu będzie można negocjować większość z was i przyszłych absolwentów trafi jednak na komendę czy miasta które sobie zaplanowało.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 20, 2018, 16:29:16 »
To i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Nie chcę wyciągać żadnych brudów, to nie jest miejsce od tego. Rozmawiałem z chłopakami, którzy w ubiegłym roku mieli promocję oficerską i z tego co mi wiadomo, to do tej pory jedynie wewnątrz województw można się starać o przeniesienie. Czy będzie taka opcja w przyszłości: nie wiadomo.
Fajnie jest robić to co się lubi, sam głównie z tą myślą wybrałem SGSP, ale znikąd opinia studentów się nie bierze. Sam jak byłem na pierwszym roku widziałem, że ludzie jakoś inaczej myślą ;) niemniej każdy musi sam rozważyć plusy i minusy SGSP, bo to ważna decyzja, która rzutuje potem na całe życie.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline kilobat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 20, 2018, 21:17:15 »
Haha dobrze się uśmiałem. Jest coraz lepiej ? To chyba Panie newage nie uczęszczaliśmy do tej samej uczelni. Teraźniejsza sytuacja w SGSP pokazuje jak objęcie przez pewne osoby stanowisk kierowniczych niszczy tą szkołę. Pchory są traktowani jak ludzie ułomni a tacy nie są. I to nie tylko moje zdanie a 95% osób które studiują w SGSP oraz kadry dydaktycznej. Dla jasności ludzie którzy kończyli SGSP dwa,trzy lata temu nie wierzą w to co się tu dzieje. Krótko mówiąc Rysiu i Stasiu wróć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 20, 2018, 21:24:50 »
Stasio fajny chłop ale Rysiu to niedobry mordziak...  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
PS. Opinia kolegi newage to raczej propaganda niż prawda.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 21:35:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline majner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 21, 2018, 00:26:19 »
Długo starałem się dostać do SGSP i gdy w końcu w tym roku jestem tego bardzo pewny dowiaduję się o tym co się dzieje w szkole i po jej ukończeniu. Stoję przed najważniejszym wyborem w życiu i po wszystkich opiniach na forum i wśród podchorążych jestem nastawiony bardzo negatywnie na rozpoczęcie nauki na tej uczelni. Są jakieś perspektywy zmian w najbliższym czasie?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 21, 2018, 07:08:28 »
U nas dużo się mówiło o tym, żeby spróbować przeczekać przydziały, bo może będzie tak, że dwa roczniki zapełnią największe potrzeby i reszcie będzie troszkę łatwiej. Na dzienną magisterkę w tym roku jeśli się dobrze orientuję zostaje tylko 5 osób (na jakieś 15 miejsc). O czymś to świadczy, że pomimo tego, że jak mówi Pan newage zmiany są coraz bardziej na plus, ludzie uciekają stąd jak tylko mogą.Jak widać mało przekonuje darmowe mieszkanie i wyżywienie w szkole, skoro wolą dojeżdżać i płacić za studia zaoczne.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Online r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 21, 2018, 11:07:42 »
U nas dużo się mówiło o tym, żeby spróbować przeczekać przydziały, bo może będzie tak, że dwa roczniki zapełnią największe potrzeby i reszcie będzie troszkę łatwiej. Na dzienną magisterkę w tym roku jeśli się dobrze orientuję zostaje tylko 5 osób (na jakieś 15 miejsc). O czymś to świadczy, że pomimo tego, że jak mówi Pan newage zmiany są coraz bardziej na plus, ludzie uciekają stąd jak tylko mogą.Jak widać mało przekonuje darmowe mieszkanie i wyżywienie w szkole, skoro wolą dojeżdżać i płacić za studia zaoczne.

Zapełnienie braków kadrowych przez Oficerów po dziennych studiach w SGSP jest nierealne! Żeby było mało, to Komendanci w odległych zakątkach Polski nie dają oficerom grup oficerskich, bo wiedzą, że dany Oficer ma zamiar się przenieść jak tylko dostanie z KW/KG taką możliwość. I całe współczynniki procentowe nasycenia kadry Oficerskiej idą w piach....Nawet nie wysyłają ich na kursy, bo nie będą inwestować w ludzi, którzy pójdą w inny rejon Polski... :wall: Gdzie sens i logika?  :cooo:

:straz:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 21, 2018, 11:31:26 »
Tutaj raczej chodziło o samą zmianę % kadry oficerskiej w województwie niż o poszczególne stanowiska - na Podkarpaciu nawet udałoby się znaleźć typowo oficerskie stanowisko, ale i tak przydziału nie będzie :) część po prostu liczy na ewentualną zmianę władzy :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 26, 2018, 13:44:21 »
Post o torze przeszkód na fanpage samorządu ;)

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 26, 2018, 16:11:50 »
Cóż... Na najbliższej rekrutacji tor będzie ale na następnym już raczej zmiana. Jak myślicie?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 26, 2018, 16:20:08 »
Cóż... Na najbliższej rekrutacji tor będzie ale na następnym już raczej zmiana. Jak myślicie?

Wszystko zalezy od projeku w legislacji kiedy wejdzie w zycie. A w kazdej chwili moze wejsc

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 26, 2018, 22:55:22 »
Mógłbyś dokładnie powiedzieć o co chodzi powyższym projektem?  :cooo:

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 26, 2018, 23:36:06 »
Mógłbyś dokładnie powiedzieć o co chodzi powyższym projektem?  :cooo:
Po wejściu projektu legislacyjnego sprawność do  SGSP, SA i z ulicy będzie taka sama, tj. Beep test, koperta oraz pociąganie na drazku,
Będzie to ułatwienie dla szkół oraz dla komend w przeprowadzeniu naboru bo nie będą konkurencje zależne od warunków atmosferycznych
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 23:45:42 wysłana przez matgud21 »

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 29, 2018, 23:15:08 »
Wiecie może jak wyglądają terminy rekrutacji w tym roku?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 30, 2018, 09:03:11 »
Do 31 mają składanie podań co roku było, więc zapewne w tym roku będzie podobnie.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 30, 2018, 17:35:53 »
jest wszystko na stronie.
termin rozpoczęcia rekrutacji: 03.04.2018 r.
termin zakończenia rekrutacji (złożenia dokumentów): 31.05.2018 r.
egzamin wstępny sprawnościowy:
dostarczenie zaświadczenia lekarskiego: w dniu egzaminu sprawnościowego

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 02, 2018, 21:14:05 »
Wybiera się ktoś z was na tor 07.04?

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:17:26 »
tak jest, z wrocka jadę

Offline michuxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SGSP 2019 :D
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 03, 2018, 22:47:02 »
Panowie!!! Z kim można popisać na priva na temat szkółki? Chodzi o jakiegoś z aktualnych studentów najlepiej  ^_^ .

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 04, 2018, 08:17:09 »
Pisz ;)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 04, 2018, 11:10:07 »
Jutro ma być ogłoszenie aktów! :)

Offline barteks11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 05, 2018, 00:13:40 »
Ktoś wie jakie dokumenty trzeba składać ?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:13:29 »
Ktoś wie jakie dokumenty trzeba składać ?

Poczekaj chwile, dziś w życie wchodzi projekt dotyczący testów sprawnościowych. Dotrze ta informacja również do szkół i wszystko umieszczą na stronie