Autor Wątek: Kto do SGSP 2018?  (Przeczytany 109718 razy)

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 26, 2017, 08:05:47 »
Zejdźcie na ziemie i rozejrzyjcie się po znajomych, cywili - ilu pracuje na 2 etaty?

Zwłaszcza jeśli ten ktoś ma maturę z matematyki i/lub fizyki i/lub chemii i/lub biologii i/lub informatyki z reguły na rozszerzeniu z dobrym/bardzo dobrym wynikiem i ukończy studia inżynierskie. Odpowiedzieć jest prosta - NIKT! A Ty jeszcze weź pod uwagę tor sprawnościowy, badania, testy psychologiczne a dodatkowo kandydatkę - 2 miesiące w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej. Można do tego jeszcze dodać cały tok studiowania i bezsensowne przeciwności SGSP, ale są święta, nie chce mi się, a ponadto mnie już to nie dotyczy.

Oczywiście możesz sobie dorabiać...Z tego co wiem, to w dalszym ciągu podchorążowie w wolnym czasie dorabiają na przeprowadzkach, meblowaniu, czy też skręcaniu mebli. Ale czy to jest szczyt Twoich marzeń? Teraz patrzysz na to inaczej, bo jesteś młodym wilkiem, ale za jakiś czas? Żona, rodzina, dzieci? Pasją do straży pożarnej będziesz ich żywił, czy dorabiał dla nich przez następny dzień i noc, patrząc z boku jak dorastają? Oczywiście przy założeniu, że pójdziesz na podział bojowy - co jest coraz bardziej wątpliwe, patrząc na propozycję przepisu kwalifikacyjnego.

Jadąc na tor sprawnościowy zapytaj podchorążych jak jest faktycznie na szkole i jak się w niej czują... i weź pod uwagę to, że w służbie stałej nie ma wcale lepiej.

PS. nie zniechęcam. Po prostu weź pod uwagę powyższe aspekty, których rozwinięcie mogłoby stworzyć obszerną książkę pt. "Szkoła Główna Stwarzania Pozorów", autorstwa podchorążych.
:straz:
czytając wiadomości tego typu mam wrażenie że po pierwsze szkoły pożarnicze w szkole nie mają sensu bo są zwyczajnie słabe a po nich pensje wręcz głodowe a po drugie zawód strażaka w naszym kraju nie ma praktycznie plusów  i mam teraz pytanie do osób bardziej w temacie szkoły i zawodu bo się zastanawiam nad AMW i SGSP czy warto wgl próbować do SGSP i poprawiać maturę z chemii czy lepiej skupić się na naprawdę ciężkiej sprawnosciowce do AMW ?

Offline intensso66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 26, 2017, 09:39:25 »
Gdy startowałem do SGSP równocześnie mój kolega z liceum startował do AMW.Nie miał jakichś nie wiadomo jakich wyników ale dostał się i teraz na pewno by nie zrezygnował.Z tego co wiem to pływanie tam jest wysoko punktowane.Nie wiem jak to tam jest,ale z tego co mówił to po szkole wcale nie musi pracować nad morzem (to pewnie zależy od kierunku jaki się wybierze).Także ogólnie to jest zadowolony więc chyba z czystym sumieniem mogę stwerdzić że bedzie to lepszy wybór niż elitarna SGSP 😂

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 26, 2017, 10:08:55 »
Gdy startowałem do SGSP równocześnie mój kolega z liceum startował do AMW.Nie miał jakichś nie wiadomo jakich wyników ale dostał się i teraz na pewno by nie zrezygnował.Z tego co wiem to pływanie tam jest wysoko punktowane.Nie wiem jak to tam jest,ale z tego co mówił to po szkole wcale nie musi pracować nad morzem (to pewnie zależy od kierunku jaki się wybierze).Także ogólnie to jest zadowolony więc chyba z czystym sumieniem mogę stwerdzić że bedzie to lepszy wybór niż elitarna SGSP 😂
Dzięki bardzo za odp tak mi się właśnie czytając forum na temat tego co się w straży wyprawia to rozważenie AMW z takimi wynikami nie jest głupie (podstawy prawie na 100 i rozszerzenie ang na 70) z pływanie problemu nie mam a faktycznie jak pisał kolega wyżej z pasji do straży rodziny nie otrzymasz także myślę że macie już jednego kandydata mniej ale wszystkim zakochanym w psp powodzenia

Offline kuba197

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 26, 2017, 12:05:55 »
Byłem podchorążym 14 miesięcy na AMW.  Zrezygnowałem na początku października. Jak macie pytania jak to jest wojsku to walcie.
Co ciekawe odchodząc moim jednym z pomysłów było SGSP, zrezygnowałem z niego bo po przejściach w wojsku oraz tak jak piszecie gorszej pensji w straży i PRZEDE WSZYSTKIM WIĘKSZEJ KASY W CYWILU CO DO CZASU WŁOŻONEGO W PRACĘ (możecie sobie mówić że to pasja, a nie pieniądze są ważne ale kiedyś zobaczycie, że będą was głównie napędzały w pracy). Wywnioskowałem, że jak i tak spedzalem tam obowiązkowo 17h dziennie, bez połowy weekendów i mam się tam kisić 5 lat żeby na koniec dostać 'prezent' w postaci przydziału na metalowej puszce w Świnoujściu to podziękuję  :gwiazdki: No ale żołdzik fajny był. Po pierwszym awansie 1450 wpadalo, a jak macie zaparcie to możecie wcale tego nie wydawać i zaoszczędzić (akademik, żarcie, pociągi za darmo). Teraz ziomeczki z plutonu na 2 roku z matem(kapralem) mają 1900-2000 zależnie od zwrotów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 26, 2017, 12:54:05 »
Teraz ziomeczki z plutonu na 2 roku z matem(kapralem) mają 1900-2000 zależnie od zwrotów.
To ile można wykręcić na ostatnim roku?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kuba197

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 26, 2017, 13:17:34 »
Teraz ziomeczki z plutonu na 2 roku z matem(kapralem) mają 1900-2000 zależnie od zwrotów.
To ile można wykręcić na ostatnim roku?
To 2000 to dlatego że wiele dni wolnych miał.
Tak to mają 1800. Na 5 roku około 2800

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 26, 2017, 13:29:09 »
To 2000 to dlatego że wiele dni wolnych miał.
Tak to mają 1800. Na 5 roku około 2800
To ile ma oficer średniego szczebla? Ze stażem około 20 lat...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 26, 2017, 13:40:17 »
Eqinox uposażenie w wojsku również zależy od wielu czynników, ale już teraz po ukończeniu szkół wojskowych ppor. może liczyć na pensję w okolicach 5 tys na rękę.

Nie wiem na ile prawidłowe dane podaje gość, ale informacje są tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=upwjPBklYLE
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2017, 13:44:39 wysłana przez RezO »
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline kuba197

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 26, 2017, 13:54:06 »
To 2000 to dlatego że wiele dni wolnych miał.
Tak to mają 1800. Na 5 roku około 2800
To ile ma oficer średniego szczebla? Ze stażem około 20 lat...

Średniego stopnia to w wieku 40 lat około 5500-7000. Plus mieszkaniówka.

Offline kuba197

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 26, 2017, 14:03:01 »
Gdy startowałem do SGSP równocześnie mój kolega z liceum startował do AMW.Nie miał jakichś nie wiadomo jakich wyników ale dostał się i teraz na pewno by nie zrezygnował.Z tego co wiem to pływanie tam jest wysoko punktowane.Nie wiem jak to tam jest,ale z tego co mówił to po szkole wcale nie musi pracować nad morzem (to pewnie zależy od kierunku jaki się wybierze).Także ogólnie to jest zadowolony więc chyba z czystym sumieniem mogę stwerdzić że bedzie to lepszy wybór niż elitarna SGSP 😂
Dzięki bardzo za odp tak mi się właśnie czytając forum na temat tego co się w straży wyprawia to rozważenie AMW z takimi wynikami nie jest głupie (podstawy prawie na 100 i rozszerzenie ang na 70) z pływanie problemu nie mam a faktycznie jak pisał kolega wyżej z pasji do straży rodziny nie otrzymasz także myślę że macie już jednego kandydata mniej ale wszystkim zakochanym w psp powodzenia
Wysłałem prywatna wiadomość do Ciebie ale nie wiem czy doszła.

Offline Kamo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 26, 2017, 15:45:41 »
Niektórym może się zmienić to kim chcą zostać w przyszłości podczas nauki w tej szkole ;)
potwierdzam :(, pchor.  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 05:58:06 wysłana przez Kamo »

Offline kuba197

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 26, 2017, 16:49:57 »
Niektórym może się zmienić to kim chcą zostać w przyszłości podczas nauki w tej szkole ;)
potwierdzam :(, pchor. 1 roku :)
Ja się rozmyśliłem ale o tydzień za późno.  Naliczyli po rezygnacji do zapłaty 24 500 zł  :wall:

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 26, 2017, 22:25:25 »
yyy ale co wy gadacie że w straży jest źle, a szczególnie w sgsp? Ojciec po sapsp, na utrzymaniu czworo dzieci w tym ja, żyjemy na calkiem przyzwoitym poziomie, znajomi z okolicy po sgsp w wieku 25-30 lat stawiają już własne domy jednorodzinne pracując tylko w straży, nigdzie sobie nie dorabiając a tutaj wchodzę, czytam i wnioskuję że sgsp trzeba omijać szerokim łukiem... Nie wiem, to jakaś manipulacja żeby zniechęcić kandydatów czy po prostu w tej szkole jest aż tak źle?

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 27, 2017, 08:33:19 »
yyy ale co wy gadacie że w straży jest źle, a szczególnie w sgsp? Ojciec po sapsp, na utrzymaniu czworo dzieci w tym ja, żyjemy na calkiem przyzwoitym poziomie, znajomi z okolicy po sgsp w wieku 25-30 lat stawiają już własne domy jednorodzinne pracując tylko w straży, nigdzie sobie nie dorabiając a tutaj wchodzę, czytam i wnioskuję że sgsp trzeba omijać szerokim łukiem... Nie wiem, to jakaś manipulacja żeby zniechęcić kandydatów czy po prostu w tej szkole jest aż tak źle?
Nie chodzi o to że jest źle ale jest coraz gorzej a wojsko daje trochę lepsze możliwości finansowe myślę że jeżeli komuś mocno zależy na straży to nie powinien nawet patrzeć w innym kierunku a jeżeli ktoś do końca tego nie czuje albo nie jest pewny to niech się zastanowi i pogada z pchorami bo z tego co wiem to o trafienie na podział bojowy może być ciężko a ja np średnio bym chciał uczyć się 4 lata żeby potem powiedzieli "dziękujemy idzie pan za biurko na południe albo zachód polski za okolo polowe wyplaty z MONu"( A jestem z Mazur) dlatego moim zdaniem sgsp to coraz częściej kwestia do zastanowienia ale nie o tym ten wątek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:51:25 »
yyy ale co wy gadacie że w straży jest źle, a szczególnie w sgsp? Ojciec po sapsp, na utrzymaniu czworo dzieci w tym ja, żyjemy na calkiem przyzwoitym poziomie, znajomi z okolicy po sgsp w wieku 25-30 lat stawiają już własne domy jednorodzinne pracując tylko w straży, nigdzie sobie nie dorabiając a tutaj wchodzę, czytam i wnioskuję że sgsp trzeba omijać szerokim łukiem... Nie wiem, to jakaś manipulacja żeby zniechęcić kandydatów czy po prostu w tej szkole jest aż tak źle?
Szczerze z takim podejściem dla ciebie SGSP to idealne miejsce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 04, 2018, 11:59:39 »
Witam. Na stronie SGSP pod zakładką rekrutacja nie ma żadnych informacji odnośnie terminów itp.
Informacja jest zamieszczona gdzieś indziej? Orientuje się ktoś o co chodzi?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:14:00 »
tak, pisałem do nich maila mniej więcej z tym samym pytaniem i dostałem w odpowiedzi ten link:
http://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2017/7124,UCHWALA-NR-22032017-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-z-dnia-22-marca-201.html
tam jest wszystko dokładnie opisane

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:15:26 »
Ok, dzięki za link
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 08, 2018, 19:16:30 »
wiadomo coś na temat próbnych torów ? czy wgl będą w tym roku ?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 13, 2018, 23:41:08 »
Jeśli chodzi o tor przeszkód to oficjalna informacja pojawi się myślę w ciągu tygodnia. Nieoficjalnie powiem, że pierwsza tura odbędzie się w ostatni weekend stycznia ;)

Offline xaMikePL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:28:05 »
Witam. Właściwy tor sprawnościowy i pływanie odbywają się pod koniec kwietnia czy maja ?  -_-

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 16, 2018, 15:42:03 »
Nie, testy sprawnościowe są pod koniec czerwca

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:18:00 »
Mam pytanie czy ma ktoś listy do SGSP z poprzednich lat ? CHodzi mi o liste gdzie są kandydaci z pkt od 1 do ostatniego nie tylko tych co sie dostali. Bo nie moge znalexc :/

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2018, 10:16:16 »
halo panowie jak przygotowania idą ?bo co do sprawności to możemy się chyba pożegnać z możliwością przebiegniecia toru w tym roku może to i lepiej ...

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 03, 2018, 17:50:51 »
W sumie chyba nie wiadomo co ze sprawnoscia w tym roku i w SGSP...
"W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi dotyczącymi warunków naboru do służby w Państwowej Straży Pożarnej zmianie mogą ulec warunki egzaminu sprawnościowego. "
Zakładka Warunki Rekrutacji na sgsp.edu.pl, chyba mozliwy spadek progu za matury :D