Autor Wątek: Kto do SGSP 2018?  (Przeczytany 109851 razy)

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 08, 2018, 15:59:59 »
Może nie być próbnego toru, ogólnie może go nawet nie być na egzaminie.. Nie ma jeszcze pewności, jak będzie wyglądać część sprawnościowa.
To całkiem niezła zapowiedź bałaganu, jaki możecie zastać gdy dostaniecie się do szkoły ;)
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 08, 2018, 16:42:17 »
Może nie być próbnego toru, ogólnie może go nawet nie być na egzaminie.. Nie ma jeszcze pewności, jak będzie wyglądać część sprawnościowa.
To całkiem niezła zapowiedź bałaganu, jaki możecie zastać gdy dostaniecie się do szkoły ;)

Balagan jest tylko w czesci dotyczacej rekrutacji

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 08, 2018, 17:22:31 »
Balagan jest tylko w czesci dotyczacej rekrutacji

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P
Tor przeszkód : https://www.facebook.com/SamorzadSGSP/photos/a.192969017386656.57200.147799088570316/2103941892956016/?type=3&theater

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 08, 2018, 18:21:26 »
Balagan jest tylko w czesci dotyczacej rekrutacji

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P
Tor przeszkód : https://www.facebook.com/SamorzadSGSP/photos/a.192969017386656.57200.147799088570316/2103941892956016/?type=3&theater

robić robią bo zawsze tak było ale pewności nie ma, zwłaszcza że jednemu odpowiadają żeby śledzić stronę sgsp :P

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 08, 2018, 18:48:55 »
Tak wygląda aktualnie sprawa kandydatów co do rekrutacji w PSP https://m.youtube.com/watch?v=KeQw8jtbMQI jest marzec a my nadal jesteśmy traktowani podobnie jak rok temu z maturami mam nadzieję że zakończy się równie pozytywnie co wtedy

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 08, 2018, 19:03:14 »
Basior7776 zatem jest już potwierdzona informacja że tor się odbędzie?
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 08, 2018, 19:17:46 »
Basior7776 zatem jest już potwierdzona informacja że tor się odbędzie?
Robia tor ale w dalszym ciagu nie wiadomo jak bedzie wygladac rekrutacja. Kazdy czeka na ostateczne decyzje ale jak widac w Naszym Państwie jest jeden wielki .....

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 08, 2018, 21:04:02 »
Basior7776 zatem jest już potwierdzona informacja że tor się odbędzie?
Na razie odbędzie się próby, dalej nic nie wiem :)
Robia tor ale w dalszym ciagu nie wiadomo jak bedzie wygladac rekrutacja. Kazdy czeka na ostateczne decyzje ale jak widac w Naszym Państwie jest jeden wielki .....
Dla niektórych to codzienność  :szalony:

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 11, 2018, 22:12:46 »
Widzę, że sporo osób ma wątpliwości co do tego  czy iść do SGSP czy nie więc opiszę swój przypadek, może komuś pomoże w podjęciu decyzji :) Rocznik '95, zaraz po maturze studia i rezygnacja pod koniec 1 roku (w maju/czerwcu) wtedy też zapadła decyzja - startuję do SGSP. Szybka analiza na czym stoję zdrowotnie i jeśli chodzi o naukę, czy jest w ogóle sens próbować. Przeanalizowałem całe rozporządzenie i optymistycznie założyłem, że przy odrobinie szczęścia przejdę badania, maturę musiałem poprawić z co najmniej 2 przedmiotów, padło na matematykę, fizykę i biologię. (Jak poczytacie temat z zeszłego roku to zobaczycie, że na początku września podali nowe zasady rekrutacji, z dodatkowym przedmiotem obowiązkowym co ostatecznie zostało przywrócone do starych zasad w +/- połowie grudnia). Wracając do procesu przygotowań, przez wakacje praca, odpoczynek i obmyślanie planu a z początkiem września wdrożenie go w życie. Ze sportem mam kontakt od dziecka więc testów sprawnościowych się nie obawiałem, mimo to od września przykładałem się do treningów i odpowiedniego żywienia co również mogło się przełożyć na wyniki badań. Regularna siłownia, basen, bieganie, rozciąganie, ale głównie skupiałem się na nauce. Chodziłem na korepetycje do tego ucząc się sporo samemu w domu (w końcowej fazie przygotowań po kilka godzin dziennie). Tak jak wspomniałem wyżej w połowie grudnia znowu zmieniono zasady rekrutacji i dodatkowy przedmiot jednak nie był potrzebny, skutkowało to tym, że przez 3 miesiące uczyłem się niepotrzebnie dodatkowego przedmiotu na co wydałem również niepotrzebnie kilkaset zł na korepetycje. Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia prywatnie zoperowałem sobie przegrodę nosową (koszt około 3200 zł). W międzyczasie praktycznie od września chodziłem po lekarzach i badałem wszystko po kolei żeby się upewnić, że z wynikami wszystko w porządku i ewentualnie mieć czas na działanie. Śmiało mogę stwierdzić, że zaliczyłem kilkunastu lekarzy robiąc przy tym komplet badań. Dalsze miesiące to czas sumiennej nauki, od stycznia (czyli pierwszego próbnego toru) co miesiąc zacząłem jeździć właśnie na ww tory próbne, łącznie będąc 3 lub 4 razy (tylko jeden odpuściłem). Na przełomie marca/kwietnia wysłanie podania no i przyszedł długo wyczekiwany czas matur. Napisałem to co miałem i pozostało czekać. Stronę SGSP, samorządu studenckiego na Facebooku i to forum śledziłem praktycznie codziennie więc ze wszystkim byłem na bieżąco. Pod koniec czerwca sprawnościówka i basen. Wyniki jakie udało mi się uzyskać to 42.xx na torze i 38.xx na basenie z czego byłem zadowolony. 30 czerwca wyniki matur, dosłanie świadectwa do szkoły i dalsze oczekiwanie na listę rekrutacyjną. Po kilku dniach jest lista i uzyskane przeze mnie 141,5 pkt. Patrząc względem tamtego roku (2017) to rok wcześniej (2016) bym się nie dostał bo ostatni miał chyba 143 pkt a 2 lata wcześniej (2015) bym się dostał bo ostatni miał chyba 138. Tak więc dalsze czekanie w międzyczasie szukając innego kierunku studiów co zakładał plan B. Czekałem do końca pierwszego tygodnia sierpnia, będąc cały czas w gotowości, że w każdej chwili mogę być wysłany na badania, niestety ostatecznie zabrakło kilku miejsc żeby wejść z listy rezerwowej (około 1,5 pkt rekrutacyjnego czyli 1 pkt = 2% na maturze do skierowania na badania). W międzyczasie dostałem się na studia inżynierskie - kierunek informatyka stosowana, które rozpocząłem wraz z początkiem października, ale plan zakładał poprawę matury z rozszerzonego angielskiego i kolejny start w tym roku. Zgłosiłem się znowu z chęcią poprawy matury, zapisałem na korepetycje z angielskiego i wydawałoby się zacząłem cały proces od nowa bogatszy o cały rok doświadczeń. W przeciągu ostatniego miesiąca zadecydowałem jednak, że kolejnego startu nie będzie. Wygrał rozsądek niż pogoń za marzeniami i niepewną przyszłością. I tak jestem 2 lata do tyłu przez to, że zrezygnowałem z pierwotnego kierunku studiów i kolejny rok przygotowywałem się do matury. W czasie rekrutacji będę kończył już 1 rok obecnych studiów z dobrą średnią(przy odrobinie szczęścia uda się zdobyć stypendium naukowe) i dobrymi perspektywami na pracę w przyszłości (biorąc pod uwagę zarobki, czas pracy, tryb pracy). W zamian mogę podejść do rekrutacji nie będąc pewnym, że się dostanę, czy przejdę badania, psychologa, unitarkę aż w końcu czy uda mi się skończyć 4 letnie studia zaczynając znowu od początku a poza tym martwić się o to co po studiach, gdzie mnie ewentualnie przydzielą. Podsumowując tą moją bardzo długą wypowiedź, każdy z Was musi sam zadecydować i chłodno przekalkulować co jest dla Was lepsze, samymi marzeniami o pracy w straży nie utrzymacie się w przyszłości, nie utrzymacie rodziny itp. być może rezygnacja z obecnego kierunku, który studiujesz żeby poświęcić się rekrutacji to nie jest najlepszy pomysł, pomimo tego, że serce mówi co innego (tak jak u mnie). Ja jestem do tyłu 2 lata nauki i około 5000-6000 zł wliczając wszystkie koszta związane z przygotowaniami, ale nie żałuję. Prawdopodobnie już nie będzie mi dane zostać strażakiem co jest moim marzeniem a moja ścieżka zawodowa potoczy się w innym kierunku. Pozostaje mi głęboko westchnąć kiedy kolejny raz będzie mijał mnie wóz bojowy na sygnałach i realizować się w innym kierunku, marzenie o straży jednak pozostanie już chyba na zawsze. Powodzenia wszystkim startującym i tym, którzy stoją przed ciężkimi decyzjami.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 17, 2018, 14:59:36 »
był ktoś na torze na dniach otwartych dzis? jak poszło?

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 17, 2018, 16:55:13 »
Byłem na dniu otwartym, słyszałem że duży tłok przy torze

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 17, 2018, 17:10:46 »
ja na tor się nie dostałem. Myslalem, ze każdy będzie mógł spróbować a tam podchodzę i okazuje się, ze trzeba było się zapisać i jeszcze zaświadczenie o ubezpieczeniu :/

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 17, 2018, 17:40:16 »
A gdzie były prowadzone zapisy?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 17, 2018, 19:01:17 »
balkej, na stronie fb samorząd studencki sgsp.

Basior - gadałem z jednym pchor z drugiego roku. jak się go zapytałem co mu się podoba to się uśmiechnął, spytał się kilku kolegów co jest fajnego w tej szkole i dostałem odpowiedz ze pogoda czasami, jedzenie i to, ze jest blisko metra ;) zebym się przedewszystkim zastanowił :/

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 18, 2018, 10:32:53 »
balkej, na stronie fb samorząd studencki sgsp.

Basior - gadałem z jednym pchor z drugiego roku. jak się go zapytałem co mu się podoba to się uśmiechnął, spytał się kilku kolegów co jest fajnego w tej szkole i dostałem odpowiedz ze pogoda czasami, jedzenie i to, ze jest blisko metra ;) zebym się przedewszystkim zastanowił :/
Szkoda że go nie zapytałeś, czemu w takim razie sam nie zrezygnuje? wszak to dopiero II rok. A i część egzaminów by mu uznali w innej, lepszej szkole. Szkoda chłopa, taki młody a już stracony... poświęcił się dla... Właściwie dla czego? SPRAWY? Ojca? wcześniejszej emki? A może była to po prostu głupota?
Przepraszam za OT, taka mnie refleksja naszła...

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 18, 2018, 11:00:09 »
z tego co wiem to jak się zrezygnuje to trzeba zwrócić koszty nauczania

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 18, 2018, 13:38:09 »
z tego co wiem to jak się zrezygnuje to trzeba zwrócić koszty nauczania
myślę że wybór czy zwrócić koszty nauki czy perspektywa pracy w zawodzie który by męczył to chyba jasna sprawa ... no przynajmniej tak byłoby u mnie ten rok daje sobie jeszcze szanse na sgsp (zabrakło mi naprawdę niewiele mialem 142 pkt) poprawiam mature i proboje jeszcze raz ale na pewno nie będę sobie życia o 180 stopni zmieniał żeby się dostać.  Polecam trochę inaczej pomyśleć o straży i jak ktoś nie był to podejść do chłopaków w najbliższej JRG i zapytać jak i co na pewno odpowiedzą i doradzą żeby potem nie było sytuacji że ktoś nagle zderzył się z rzeczywistością panujaca w PSP i już nie chce iść tą drogą.  Sorki za długi wywód ale to co się dzieje na forum w tym roku trochę mnie przerasta bo już sobie tu nie pomagamy tylko jest temat dlaczego nie iść do sgsp i co jest lepsze od straży

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 18, 2018, 14:58:19 »
@darek łatwo Ci się pisze. Nie jest łatwo zrezygnować ze Szkoły mając za sobą czas przygotowań do Szkoły (dla niektórych czas liczony w latach) , ogrom wyrzeczeń, następnie tor sprawnościowy, basen, psycholog, później badania specjalistyczne, po tym wszystkim poligon (2 miesiące), ślubowanie (+100 do kozaka), a następnie pytanie, czy to faktycznie jest Szkoła/Uczelnia na której chciałem studiować? I odpowiedź sama w sobie "nie tak sobie to wyobrażałem, nie po tym jak zdawałem na maturze matematykę, fizykę, chemię, biologię, informatykę, język obcy, brałem korki, ćwiczyłem, pływałem, nie po tym jak zrobiłem operację przegrody nosowej, jak zrobiłem korektę laserową wzroku, etc..... Taka osoba się łudzi, że będzie lepiej, że ktoś w końcu go doceni, że ktoś go w końcu potraktuje poważnie, że system który jest tworzony przez ludzi będących na Szkole się poprawi, że dostaniesz delegację na warsztaty by się szkolić, ba dostaniesz urlop, który przysługuje Ci w ilości 5 dni na rok po to by zwiększyć swoje kwalifikację.... niestety - coraz bliżej do więzienia alcatraz niż Szkoły Oficerskiej. I to nie tyczy się tylko SGSP....

Pamiętam jak jednego roku dwie osoby zrezygnowały z III kompanii (teraz byliby już Oficerami). Do 3 roku wierzyły, że będzie lepiej, jednakże... Co roku ktoś rezygnuje ze Szkoły, ale o tym się nie mówi. Od kolegi wiem, że z nauki w Szkole rezygnuje gość z II kompanii. Miejcie na uwadze, że z reguły nikt nie sra we własne gniazdo w którym przebywa, stąd też sporo informacji do Was nie dociera a żeby zrezygnować trzeba mieć jaja.

@Kacper956 Jest możliwość rezygnacji ze studiów nie zwracając kosztów kształcenia, ale na tym etapie powinieneś myśleć o tym co chcesz w życiu robić.

@Tom@sz strażacy z najbliższej JRG powiedzą Ci wyłącznie jak to jest w służbie stałej. Was czeka (o ile się dostaniecie) czteroletnia bądź sześcioletnia służba kandydacka.

Nie piszę tego by Was zniechęcić, tylko zachęcić do głębszej refleksji.

Wybór należy do Was! Powodzenia!
 :straz:

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 18, 2018, 17:35:10 »
Jeśli ktoś naprawdę chce zostać strażakiem, pomagać ludziom to przeżyje te 4 lata choćby nie wiem jak było przeje*ane, ale jeśli idzie dlatego że naciskają na niego rodzice bądź ktoś inny to niech lepiej zrezygnuje z tego pomysłu i wybierze się na studia, które będą mu odpowiadały i wiąże sobie z nimi przyszłość, a pisanie wybranych przedmiotów na maturze daje szeroki wachlarz w wyborze :)

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 18, 2018, 18:22:09 »
Jeśli ktoś naprawdę chce zostać strażakiem, pomagać ludziom to przeżyje te 4 lata choćby nie wiem jak było przeje*ane, ale jeśli idzie dlatego że naciskają na niego rodzice bądź ktoś inny to niech lepiej zrezygnuje z tego pomysłu i wybierze się na studia, które będą mu odpowiadały i wiąże sobie z nimi przyszłość, a pisanie wybranych przedmiotów na maturze daje szeroki wachlarz w wyborze :)
jestem tego samego zdania i dodatkowo uważam że dużo osób myśli o studiach w sgsp jak o typowych studiach a nie służbie kandydackiej i nauce dlatego tyle osób rezygnuje

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 18, 2018, 20:30:18 »
Dostaniecie się do SGSP, to wrócimy do tej dyskusji. Całkiem inne jest spojrzenie z domu, a inne już po przekroczeniu murów :) nagle okazuje się, że już nie jest tak fajnie żyć sama ideą kilka lat.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 19, 2018, 16:35:52 »
Dostaniecie się do SGSP, to wrócimy do tej dyskusji. Całkiem inne jest spojrzenie z domu, a inne już po przekroczeniu murów :) nagle okazuje się, że już nie jest tak fajnie żyć sama ideą kilka lat.

Tak się składa, ze dobrze wiem o czym mówię, choć sam jestem w aspirantce ☺

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 20, 2018, 10:57:57 »
W takim razie, jeżeli ktoś jest w temacie to mam pytanie: co jest tak trudnego w SGSP co jest tzw murem rzeczywistości  z którym niektórzy zderzają się po dostaniu się na szkołę. Jakie są minusy tej szkoły.  Pytam z perspektywy siebie bo spodziewam się dużej ilości nauki oraz ciężkiej roboty strażaka ale jako strażak osp jest to dla mnie coś co chcę robić więc mogę nie widzieć wszystkich aspektów sgsp

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SGSP 2018?
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 20, 2018, 11:25:47 »
Powiem CI tak..
Pytałem wielu osób tu na forum którzy są po SGSP i nawet dzisiaj strażaka na jednostce. Szczerze zdania są podzielone. Jeden poleci, drugi nie. Tak będzie zawsze. To zależy jeśli bardzo chcesz to ja bym poszedł. Wyjdziesz jako oficer bęzie Ci łatwo, jeśli jesteś młody całe życie przed Tobą. Ja gdybym miał 18 lat nie popełnił bym takiego błędu i bym się ostro  uczył, żeby dostać się do SGSP. Teraz mam 23 lata, tytuł inż, narzeczoną, kupioną działkę na dom i ślub za 3 lata. Po pierwsze to nie chciałym zostawić narzeczoną z sprawami ślubu samą. Dwa prawdopodobieństwa trafienia na południe do JRG po SGSP bardzo mała. Gdybym teraz poszedł na SGSP to skończyłbym oficerkę w wieku 27 lat. Niech mnie wywalą na zachód to masakra, nawet nie chciałbym o tym myśleć. Po SA na którą chcę się dostać mam większe prawdopodobieństwo że się dostanę bliżej domu, wiadomo mogą wywalić ale nie będzie mnie to tak bolało jak po SGSP.

" Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"
Z tym się zgodzę. Nie spotkałem się z osobą, która by nie narzekala na pracę. Naprawdę nie znam takiej osoby.  Jeśli chcesz byćw straży to idź i się realizuj w tym co lubisz. Ja też chcę iść do straży i się realizować wtym co kocham robić. Ludzie są na nie na straż ogólnie teraz bo niskie zarobki ale powiem Ci jedno. Wyścig szczurów za kasą w ciąż trwa i będzie trwał. Ale kasa Ci jedynei da to że będzie CIę stać na wypasione wakacje, sprzęty elektroniczne itp. Nie jeden miał miliony i choroba złapała i ciup bęc i go nie ma, kasa nie pomogła.
WIadomo lepiej jak są pieniądze niż jak ich nie ma. ALe popatrz na to co chcesz robić, jak chcesz być strażakiem to idź walcz. Jeśli jesteś po maturze lub ją piszesz w tym roku to się nawet nie zastanawiaj. Nikt nie powiedział że jak pójdziesz na AGH/Polibud, politechnikę śląśką to będziesz architektem, inżynierem na budowie itp. PO studiach na renomowanych uczelniach  i wydanych pieniądzach będziesz kasował towary w sklepie ( wiem wiem że teraz w lidlu itp sklepach zarabia się więcej niż w straży)

Myślę, że popatrz przez pryzmat tego co chcesz w życiu robić, ja osobiście zrobiłem błąd że się nie uczyłem i nie poszedłem do SGSP po liceum bo wiedzę mam i szybko ją przyswajam. Dlatego ja CI mówię idź do SGSP :)