Autor Wątek: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej  (Przeczytany 16428 razy)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« dnia: Wrzesień 10, 2017, 16:41:27 »
Chciałem was zapytać, czy wiecie coś więcej na temat polecenia przestrzegania 12 zasady etyki zawodowej, dot. odpowiedzialnego korzystania z form komunikacji elektronicznej.
Nie chce siać plotek, chodzi mi tylko o konkrety czy ma to jakieś przełożenie po fali krytyki za rozstawianie barierek czy krytyki drugiej opcji po wypowiedzi Pana z opozycji, czy po prostu o to że towarzystwo się "rozpasało" i trzeba kitę przykrócić
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2017, 19:45:17 »
Pismo KG - osoby mające zdjęcia profilowe w portalach społecznościowych w mundurze, mają powstrzymywać się od komentowania bieżącej sytuacji politycznej oraz unikać dyskusji na tematy polityczne i drażliwe społecznie. ( to tak pokrótce)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 19:49:30 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2017, 20:20:43 »


Mój mundur, mam prawo go nosić zgodnie z rozporządzeniem z 2005 (lub 2006 nie pamiętam dokładnie)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 07:43:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2017, 21:23:53 »
Przecież nie napisałem, że zabrania Ci nosić mundur i robić sobie w nim zdjęcia, tylko i wyłącznie prezentować różne opinie często skrajne nieprzystające do apolityczności z jednoczesnym prezentowaniem się, jako funkcjonariusz. I pisemko na pewno do was dojdzie gdyż sygnowane było do wiadomości podległych KW/KP funkcjonariuszom
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 21:28:14 wysłana przez pb11 »

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2017, 21:38:03 »
Dajcie skan tego pisma, koniecznie.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2017, 21:55:11 »
Rozumiem że ubranie specjalne, zgodnie z rozporządzeniem nie jest mundurem  :rofl:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2017, 22:34:45 »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2017, 23:08:33 »
Rozumiem że dobrze pisać o obecnej władzy można.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2017, 10:55:19 »
a to się chyba popularnie nazywa cenzura...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:21:28 »
Jasny szlak mnie trafia jak czytam to pismo i patrzę kto je podpisał.
Kto tu ma czelność używać zwrotu „zasada apolityczności”,
- ten nieszczęśnik woził du…ę Zielińskiemu na spotkania wyborcze, był autorem większości zapytań poselskich, wyciągających brudy środowiska pożarniczego na forum sejmu, które Zieliński składał w sejmie.
- po objęciu stanowiska, z nadania politycznego, pousuwał z szeregów ( na zlecenie polityczne) nawet swoich kolegów z roku w SGSP.
„zasady etyki zawodowej”
- ze strajku w SGSP uciekł jak szczur, z całego rocznika tylko 3 było tak wiernych komunie.
- kilka razy miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z tym jegomościem, to co opowiadał o swoich przełożonych to wstyd dla każdego oficera.
- przekupywanie działaczy związkowych NSZZ „S” stanowiskami i stopniami co pół roku, żeby trzymali za mordę strażaków i nie dopuszczali do jakichkolwiek przejawów niezadowolenia.
„żeby nie dyskredytować swojej formacji”
- a kto bardziej ja dyskredytuje, no chyba że to nie jest jego formacja.

Ze strażackim pozdrowieniem wszystkim sympatykom Suskiego.
 

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:29:29 »
Jasny szlak mnie trafia jak czytam to pismo i patrzę kto je podpisał.
Kto tu ma czelność używać zwrotu „zasada apolityczności”,
- ten nieszczęśnik woził du…ę Zielińskiemu na spotkania wyborcze, był autorem większości zapytań poselskich, wyciągających brudy środowiska pożarniczego na forum sejmu, które Zieliński składał w sejmie.
- po objęciu stanowiska, z nadania politycznego, pousuwał z szeregów ( na zlecenie polityczne) nawet swoich kolegów z roku w SGSP.
„zasady etyki zawodowej”
- ze strajku w SGSP uciekł jak szczur, z całego rocznika tylko 3 było tak wiernych komunie.
- kilka razy miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z tym jegomościem, to co opowiadał o swoich przełożonych to wstyd dla każdego oficera.
- przekupywanie działaczy związkowych NSZZ „S” stanowiskami i stopniami co pół roku, żeby trzymali za mordę strażaków i nie dopuszczali do jakichkolwiek przejawów niezadowolenia.
„żeby nie dyskredytować swojej formacji”
- a kto bardziej ja dyskredytuje, no chyba że to nie jest jego formacja.

Ze strażackim pozdrowieniem wszystkim sympatykom Suskiego.

Świetne podsumowanie, nic dodać, nic ująć. Brawo!
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:52:41 »
Strazak444 strzał w dziesiątkę. Poza tym apolitycznosć została okreslona w ust. o PSP i wyraża się ustaniem członkostwa w partii politycznej z chwilą podjęcia służby i zakazem przynależnosci do partii politycznej. I nic poza tym. Zakaz wyrażania swojego zdania na temat tak dziwacznej sytuacji politycznej nie jest apolitycznoscią, a jedynie kneblowaniem ust. PRL bis towarzyszki i towarzysze. Pomożecie? Pomozemy!

Nie zdziwię się jak powstanie nieformalne polecenie lustrowania FB i TT, co kto tam pisze i przeprowadzania rozmów z delikwentami. :-)


Trzeba utworzyć w KW komórki ds. kontroli FB i TT na wzór: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Urz%C4%85d_Kontroli_Prasy,_Publikacji_i_Widowisk

PS. Strażak ma być jak wiadomosci TVP :-))))))))))))
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 12:08:41 wysłana przez Oggi »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2017, 12:15:45 »
Cytuj
Trzeba utworzyć w KW komórki ds. kontroli FB i TT na wzór: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Urz%C4%85d_Kontroli_Prasy,_Publikacji_i_Widowisk

Uwierz że życie już w tej chwili przerasta twoje oczekiwania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 12:24:08 wysłana przez pb11 »

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2017, 12:48:21 »
To czy forum jest inwigilowane i przez kogo, będzie widać po następnych wpisach.
Jeśli pojawią się użytkownicy dyskredytujący nasze wpisy przez sugerowanie naszej niewiedzy, niespójność tekstu lub zmieniający wydźwięk wątku przez kierowanie polemiki na boczne tory, to będzie wszystko jasne.
pb 11 może mieć wiele racji i może wiedzieć więcej niż nam się wydaje.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2017, 13:10:29 »
A mnie szlag jasny trafia jak ten gościu mówi z telewizora "my strażacy". Apolityczny się znalazł.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2017, 13:28:26 »
Cytuj
pb 11 może mieć wiele racji i może wiedzieć więcej niż nam się wydaje

 Oj, co do pierwszego to zawsze jest kwestia dyskusyjna natomiast druga część to absolutny strzał kulą w płot.

Co gorsza wracając do meritum sprawy ja osobiście zwłaszcza w odniesieniu do fragmentu pisma " w tym zamieszczania zdjęcia profilowego........... podczas prezentowania prywatnych opinii i komentarzy" jak najbardziej zgadzam się z KG i nie znajduję w tym przypomnieniu niczego niewłaściwego. Niestety, ale niektórym strażakom trzeba przypominać, iż powinni moim zdaniem powstrzymywać się przed wyrażaniem publicznie pewnych opinii jednocześnie prezentując się, jako funkcjonariusz ( jesteś nim 24 h na dobę).
Zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie a ja zawsze raczej lubiłem służbowy dryl i mi to nie przeszkadza i nie czuję także potrzeby by komentując prywatnie jakąś sytuację z życia koniecznie prezentować się odbiorcy w mundurze gdyż to siłą rzeczy rodzi pewne skojarzenia ( dla jednych pozytywne dla innych negatywne). Weźcie pod uwagę, że np. lekarze nie mogą reklamować leków, sędziowie przynajmniej w teorii brać udziału w wiecach politycznych itp. Jak pogodzić ( teoretyzuję) sytuacje, w której osoba występująca w mundurze udziela się na portalu społecznościowym prezentując swoje skrajne opinie ( nie wiem np. rasistowskie, obrażające którąś z opcji politycznych lub dyskredytujące przełożonych) z byciem funkcjonariuszem i obowiązkami, jakie z tego wynikają. Czy tu naprawdę wystarczy stwierdzenie, że są to tylko i wyłącznie moje prywatne opinie i nic nikomu do tego?


Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2017, 18:51:16 »
+Całe szczęście, że jestem na emce. Mimo że głosowałem na PiS to wypowiadam się tak jak chcę i NIKT mi munduru nie odbierze. Teraz wszystkie swoje posty i dobre i krytyczne dla władzy wstawiam w mundurze. hehehe/

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2017, 21:40:18 »
+Całe szczęście, że jestem na emce. Mimo że głosowałem na PiS to wypowiadam się tak jak chcę i NIKT mi munduru nie odbierze. Teraz wszystkie swoje posty i dobre i krytyczne dla władzy wstawiam w mundurze. hehehe/


To tylko kwestia czasu. Wobec sędziów w stanie spoczynku wszczynane są dyscyplinarki za niepochlebne opinie. Macierewicz zmienił rozporzadzenie i mże wojskowych degradować za niepochlebne opinie wobec władzy. Kwestia czasu aż u nas taki przepis powstanie i nawet emeryt nie pisnie złego słowa na PIS. Będzie tak jak w Korei Płn. Wielbić będziemy wodza o każdej porze.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:25:09 »
To czy forum jest inwigilowane i przez kogo, będzie widać po następnych wpisach.
Jeśli pojawią się użytkownicy dyskredytujący nasze wpisy przez sugerowanie naszej niewiedzy, niespójność tekstu lub zmieniający wydźwięk wątku przez kierowanie polemiki na boczne tory, to będzie wszystko jasne.
Spodziewałeś się szybszej reakcji?  :szalony: :szalony: Specjalnie poczekałem aby wybić ci ten argument  :rofl:
Pismo ma sens i taka jest prawda, widziałem na protestach w Warszawie czynnych funkcjonariuszy PSP, akurat na spacerze z bratanicą byłem.
A mnie szlag jasny trafia jak ten gościu mówi z telewizora "my strażacy". Apolityczny się znalazł.
W odróżnieniu od strażak444 wiesz, że trafić to cie może szlag a na spacer sie idzie na szlak  :rofl: Apolityczność formacji w której wszystkie stołki kierownicze są obsadzane w uzgodnieniu z politykami i tego wymaga ustawa przecież to fikcja...
To tylko kwestia czasu. Wobec sędziów w stanie spoczynku wszczynane są dyscyplinarki za niepochlebne opinie. Macierewicz zmienił rozporzadzenie i mże wojskowych degradować za niepochlebne opinie wobec władzy. Kwestia czasu aż u nas taki przepis powstanie i nawet emeryt nie pisnie złego słowa na PIS. Będzie tak jak w Korei Płn. Wielbić będziemy wodza o każdej porze.
Z sędziami jest inaczej bo oni nie przechodzą na emerytury, cytuje "Stan spoczynku nie jest emeryturą, służba sędziego trwa do śmierci" (...)"Za uchybienie godności sędziego po przejściu w stan spoczynku i w okresie pełnienia służby sędzia odpowiada dyscyplinarnie". CO do degradacji wojskowych to też nie jest taka prosta sprawa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:10:27 »
Sprawa jest banalnie prosta. Odpalcie na jakimś strażackim portalu na FB wpisy o barierkach i o pieniądzach dla OSP. Kto tam się wypowiada? Przecież nie kominiarze.. Tu PB11 mówi bardzo dobrze. Chodzi o straszaka, żeby zamknąć gębę i nie komentować sytuacji politycznej.. Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:14:34 »
Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz... Za negatywne wypowiedzi na temat swojego pracodawcy w wiekszości krajów świata wyleciał byś z roboty.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:18:18 »
Nie widzę w tym piśmie nic nadzwyczajnego. Jest to zwykła dbałość o wizerunek naszej formacji. Podam tylko przykład, że niektóre osoby publiczne (np. aktorzy), które mają profil publiczny nie wyrażają skrajnych poglądów właśnie ze względu na dbanie o wizerunek. Prywatnie nie jedna napewno ma inne zdanie. W naszym przypadku to samo. Nikt nie zabroni strażakowi mieć własnych poglądów, tylko wyrażaj je jako osoba prywatna, bo w mundurze jesteś już funkcjonariuszem PUBLICZNYM a nie osobą prywatną.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:28:02 »
Czyli Panowie Eqinox i aspiryna uważacie, że to pismo to tylko tak w ramach przypomnienia i nie miały wpływu na to ostatnie wydarzenia? Eqinox ja czasem odnoszę wrażenie, że jesteś tu celowo jako prowokator.. łapiesz tylko wycinki zdań jak te niskobudżetowe gazety.. a jak mój post nie pasował bo nie wiedziałeś jak odpowiedzieć to go skasowales i zamknąłeś temat..
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:48:49 »
Nie śledzę skrupulatnie wydarzeń i nie wiem co masz konkretnego na myśli. Uważam tylko, że człowiek będący w mundurze przestaje być osobą prywatną. Tak samo jak nie przystoi chodzić najebanemu, nie będąc na służbie (podkreślam  najebanemu, bo pod wpływem alkoholu to pół biedy) np przy okazji dnia strażaka, bo i takie przypadki tu i ówdzie się zdarzają. Prywatnie rób co chcesz, mów co chcesz, ale jak zakładasz mundur to wyrażasz już opinię naszego środowiska, a nie swoją prywatną.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 21:58:02 wysłana przez aspiryna »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:54:58 »
Eqinox ja czasem odnoszę wrażenie, że jesteś tu celowo jako prowokator.. łapiesz tylko wycinki zdań jak te niskobudżetowe gazety.. a jak mój post nie pasował bo nie wiedziałeś jak odpowiedzieć to go skasowales i zamknąłeś temat..
Skasowałem i zamknąłem temat? Żartujesz? Jestem zwykłym użytkownikiem.
Nie sądzę abyś był w stanie napisać coś na co nie będę wstanie odpowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 14:59:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.