Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 272027 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 26, 2018, 16:23:39 »
Delegat z Wielkopolski, który był na sali, reprezentował MOZ o liczebności kilkunastokrotnie mniejszej od nieprzyjętej RSP. Nie reprezentował całego województwa, tak jak delegat z Elbląga nie reprezentował województwa warmińsko-mazurskiego. Prawda jest taka, że decyzja Prezydium KK nie została wykonana i tylko z tego powodu WZD się nie odbyło.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 26, 2018, 18:44:24 »
Widzę że jest w końcu ktoś kto ma jakieś pojęcie o Wlkp. To napisz jeszcze kiedy i czemu utworzono sekcje wielkopolską.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 26, 2018, 19:30:21 »
Delegat z Wielkopolski, który był na sali, reprezentował MOZ o liczebności kilkunastokrotnie mniejszej od nieprzyjętej RSP. Nie reprezentował całego województwa, tak jak delegat z Elbląga nie reprezentował województwa warmińsko-mazurskiego.

  W taki sam "sposób" na zdolnym ślonsku chciano wykiwać nowego przewodniczącego, który zastąpił po wielu latach starego przewodniczącego, niedoszłego pewnego komendanta. "Patent" zastosowany w innych województwach przez stronników Roberta O. na zdolnym slonsku nie przeszedł. :rofl: :rofl:
pozdrawiam
ps.
polityka to bagno, a działalność na szczeblu krajowym w jakimkolwiek ZZ jest jak polityka.   

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 26, 2018, 19:51:03 »
Widzę że jest w końcu ktoś kto ma jakieś pojęcie o Wlkp. To napisz jeszcze kiedy i czemu utworzono sekcje wielkopolską.
To co odpowiesz czemu w Wlkp to tak wygląda?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 27, 2018, 09:35:20 »
Mam małe pytanie. Skoro pismo od Rady Krajowej jest z 8 maja, dlaczego sprawy Wielkopolski nie załatwiono wcześniej, przed WZD?
ps. Szczerze to obecnie obie strony konfliktu w mojej opinii (ale nie tylko mojej bo podobne zdanie ma wielu szeregowych działaczy ZZ) to taplające się w błocie świnie. Zatarła się różnica wszyscy są utaplani w błocie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2018, 12:26:21 wysłana przez madmax29 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:04:23 »
Ktoś już widział pismo przewodniczącego MSP "S" woj. podkarpackiego dotyczące WZD? Bo może ono sporo ciekawostek  pokazać gdyż ten przewodniczący był członkiem zespołu negocjacyjnego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2018, 22:08:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 05, 2018, 07:19:23 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 05, 2018, 20:28:38 »
Znamy komunikat kol. przewodniczącego, to tak dla przeciwwagi w załączeniu stanowisko jednego z przewodniczących struktur wojewódzkich, ośmielającego się mieć inne zdanie na temat ostatnich wydarzeń

[załącznik usunięty przez administratora]
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:28:50 »
Ja to już nie ogarniam jak dobrze mamy, istna kraina szczęścia nic tylko przytakiwać rzeczywistości...jak w latach 2008-2015. O co tutaj chodzi?  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:33:21 »
Ja to już nie ogarniam jak dobrze mamy, istna kraina szczęścia nic tylko przytakiwać rzeczywistości...jak w latach 2008-2015. O co tutaj chodzi?  :wall:
Wiesz, że to napisał członek rady KSP który jest w niej od początku powstania Państwowej Straży Pożarnej. Wiec chyba pogląd ma dobry... Nie wiem czy nie jest jedyny w tym gronie z takim stażem w radzie....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 05, 2018, 22:38:19 »
Czyli generalnie po raz kolejny robią nas na lewo i prawo :(

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 05, 2018, 23:07:38 »
Czyli generalnie po raz kolejny robią nas na lewo i prawo :(
Nie... Generalnie demokracja w KSP się sprowadza do tego co napisał kol. Leszek, że w KSP musi rządzić Mazowsze!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:10:33 »
Po ostatnim WZD wnioski są następujące.
Eqinox jest mocny na forum. W realu nie ma odwagi stanąć przed ludźmi i bronić swoich bredni. Argumentów też nie ma.
Na forum potrafi cię atakowac a PW chwalić za dociskanie tych których publicznie najbardziej broni.
Gdyby doszło do głosowania na WZD to obóz Eqinoxa by przegrał bo ludzie potrafią myśleć. I wiedzą co jest dla nich dobre. Kto im pomaga a kto szkodzi.
I na koniec powiedziałem to na WZD i powtarzam tu. Z kol. Eqinox więcej w żadne dyskusje czy rozmowy nie wchodzę. Zbierze się na odwagę to na WZD albowiem radzie pogadamy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:27:26 »
Po ostatnim WZD wnioski są następujące.
Eqinox jest mocny na forum. W realu nie ma odwagi stanąć przed ludźmi i bronić swoich bredni. Argumentów też nie ma.
Na forum potrafi cię atakowac a PW chwalić za dociskanie tych których publicznie najbardziej broni.
Gdyby doszło do głosowania na WZD to obóz Eqinoxa by przegrał bo ludzie potrafią myśleć. I wiedzą co jest dla nich dobre. Kto im pomaga a kto szkodzi.
I na koniec powiedziałem to na WZD i powtarzam tu. Z kol. Eqinox więcej w żadne dyskusje czy rozmowy nie wchodzę. Zbierze się na odwagę to na WZD albowiem radzie pogadamy.
Wystarczyło przyjąć WLKP i byśmy sobie pogadali do bólu... Widzisz ja nigdy nie miałem nic wspólnego z WLKP i jestem wobec tych ludzi lojalny a Ty?
Jeśli pewność zwycięstwa masz to czemu nie zagłosowałeś za przyjęciem WLKP (w zasadzie byłeś nieobecny) tylko nie gadaj głupot o tym że się z decyzją nie zgadzasz bo to decyzja ostateczna jest i nic z tym nie zrobisz poza realizacją. Co do obecności mojej na radzie to informuję cię, że żadnego zaproszenia nie otrzymałem więc nie planuje się tam pojawiać bo nie jestem jej członkiem  :wacko:
Nie dyskutuj ze mną odnieś się do pisma Leszka P... Było tak jak napisał czy nie było...

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:17:03 »
Szanowny Eqinox-ie powiedz nam co z tą Wielkopolską jak to się stało że są dwie dwie reprezentacje z Wielkopolski dlaczego powstał rozłam. Nadal nie przedstawiono nam tej informacji na forum ... czekamy my szaraczki.
Co do stażu, kogoś że był czy nie był od początku, to tym bardziej powinien przyjść i porozmawiać ze strażakami na WZD. Czemu nie przyszedł? Czemu nie przyszliście (choć bez mandatów odebranych)? Moglibyście choć po rozmawiać z tymi co mieli odwagę być na sali. Zabrakło czegoś?? Odwagi ?? Czy jak to ładnie nadużywacie "solidarności" - Pytam się z kim? z częścią strażaków którzy byli na sali i czekali? Czekali na strażackie, męskie powtarzam męskie, normalne rozmowy ale nie, TY - Wy wiecie lepiej. Już 3 razy wiecie lepiej. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd przed strażakami którzy na co dzień oczekują pomocy od nas związkowców i jak się pytają co dalej to co ja mam im powiedzieć, że Co? Góra ma nas na dole w DUPIE ??
Widocznie swoje interesy przedkładacie nad interes ogółu. Pomimo przewagi liczebnej zdezerterowaliście cichcem po śniadanku, a w zasadzie już po kolacji rozpowiadaliście że wyjeżdżacie rano. A tak na koniec to nie wiem gdzie szanowny przewodniczący był ale miejscowość nazywa się Sterdyń i odmienia się w Sterdyni.
pozdrawiam :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:08:55 »
Cała dyskusja na temat ZZ (ich powstania, rządzenia, zebrania, spotkania,manifesty itd.itp.) sprowadza się do takiej opowieści: Lud (czyt. strażacy) wziął się w kupę i chcąc poprawy warunków pracy, płacy itp. Poszedł więc całą kupą wykrzyczeć i dać temu wyraz przed JP. JP nakazał z pośród ludu wybrać przedstawiciel, a by mogli w imieniu ludu rozmawiać. Wybrańcy (E.,O, R itp.) poszli więc do JP. Ten po wysłuchaniu zgodził sie na to aby przez kolejne spotkania reprezentowali lud, a następnie zaprosił na obiad. Wybrańcy zasiadając do stołu zamiast zjeść zupkę a resztę jadła wynieść ludowi, to nie dość że tego nie zrobili to zaczęli konsumować, a następnie będąc złymi wybrańcami wyrywali sobie lepsze kąski z gardła. Gdy już się najedli wychodząc do ludu musieli przygotować sobie jakieś wytłumaczenie aby omamić lud i naobiecywać gruszek na wierzbie. Cwańszym wybrańcom to się udało, a tym którzy nie wcisnęli ciemnoty pozostało odkryć rąbek tajemnicy obiadu i w celu wybielenia siebie zrzucic całość na JP i pozostałych wybrańców.
Dedykuję opowieść największym dyskutantom na tym forum reprezentujących władzę ZZ
Pozdrawiam i milknę na kolejne miesiące, bo rzygać się chce jak czyta się niektórych komentarze.   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:33:02 »
Szanowny Eqinox-ie powiedz nam co z tą Wielkopolską jak to się stało że są dwie dwie reprezentacje z Wielkopolski dlaczego powstał rozłam. Nadal nie przedstawiono nam tej informacji na forum ... czekamy my szaraczki.
Jakie dwie reprezentacje? Jaki rozłam... 960 osób kontra 40? to jakieś 4% ma mieć władze nad 96% to jest demokracja? Nie to dupokracja!!
Co do stażu, kogoś że był czy nie był od początku, to tym bardziej powinien przyjść i porozmawiać ze strażakami na WZD. Czemu nie przyszedł? Czemu nie przyszliście (choć bez mandatów odebranych)? Moglibyście choć po rozmawiać z tymi co mieli odwagę być na sali. Zabrakło czegoś?? Odwagi ?? Czy jak to ładnie nadużywacie "solidarności" - Pytam się z kim? z częścią strażaków którzy byli na sali i czekali? Czekali na strażackie, męskie powtarzam męskie, normalne rozmowy ale nie, TY - Wy wiecie lepiej. Już 3 razy wiecie lepiej. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd przed strażakami którzy na co dzień oczekują pomocy od nas związkowców i jak się pytają co dalej to co ja mam im powiedzieć, że Co? Góra ma nas na dole w DUPIE ??
Widocznie swoje interesy przedkładacie nad interes ogółu. Pomimo przewagi liczebnej zdezerterowaliście cichcem po śniadanku, a w zasadzie już po kolacji rozpowiadaliście że wyjeżdżacie rano. A tak na koniec to nie wiem gdzie szanowny przewodniczący był ale miejscowość nazywa się Sterdyń i odmienia się w Sterdyni.
pozdrawiam :straz:
Jedno proste żądanie uszanujmy prawie 1000 strażaków z WLKP i dyskutujemy czy to tak ciężkie uszanować innych związkowców.... Skoro dla kogoś za trudne to komisarz podejmie tą decyzję....
Zresztą jutro się przekonamy...
My bez Wielkopolski nie siądziemy do stołu ani bez żadnego innego województwa  :straz: :straz: :straz: "SOLIDARNOŚĆ"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 22:42:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 07, 2018, 00:37:24 »
Tą wielkopolską i jej bractwem jajników wycierasz gębę i forum od kilku miesięcy....
Gdybyś  (i koledzy) był(liście) SOLIDARNI wobec wszystkich a nie swoich, to miałoby to sens, a tak jest jak w opowieści @officer
Gdybyś dostał wraz z bandą władzę to zagryzłbyś resztę (o czym sam nieraz pisałeś) a jakby zabrakło kości to gryzłbyś swój organ.... amen
Takim jak ty nie ufam nawet jak w słoneczny dzień witają się ....
Solidarność się nie zmienia.... Dawno temu też tak było ale młodzi (chętni do koryta) tego nie pamiętają
EGO = 1 / wiedza

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 07, 2018, 15:44:16 »
Wielkopolska SR, przyjęta do KSP uchwałą Rady Sekcji Krajowej

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 07, 2018, 17:08:56 »
W końcu, good job.

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 07, 2018, 17:13:05 »
A tak na koniec to nie wiem gdzie szanowny przewodniczący był ale miejscowość nazywa się Sterdyń i odmienia się w Sterdyni.
pozdrawiam :straz:

Ale mu pojechałeś, serio, chyba się nie podniesie po tym ciosie.


Wielkopolska SR, przyjęta do KSP uchwałą Rady Sekcji Krajowej

Aż strach pytać na jakich warunkach.
Szkoda tylko, że teraz się dało, a na spotkaniu za 500zł/delegata się nie dało.
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 07, 2018, 17:14:18 »
Wielkopolska SR, przyjęta do KSP uchwałą Rady Sekcji Krajowej
A później wyrzucili dwa województwa... Wiec KSP to   teraz to 14 województw...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 07, 2018, 19:53:50 »
Ktore dwa?

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 07, 2018, 21:37:42 »
Świętokrzyskie i Lublin