Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 273899 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 24, 2018, 13:43:03 »
Co do różnic w średnich. Czy u was w województwie średnia w powiatach jest równa?
A co do twojego przerażenia. To twój problem dla mnie to była jeszcze jedna gorąca dyskusja w której brak argumentów zastąpiono krzykiem i chamstwem. Czemu taka jest wasza taktyka to wiecie wy i wasz mocodawca.
A i WZD się odbyło. Statut trzeba czytać.
W tej samej kategorii komend a oczywiście że tak (oczywiście zgodnie z przepisami jest 5 kategorii komend miejskich/powiatowych a różnica miedzy kategorią drugą a piątą wynosi około 1,5 % tak w 2009 zostało to podzielone)... A w kraju ktoś miał w dupie kategorię KW i ustalił własne zamiast dwóch (zgodnie z przepisami) jest 4 gdzie uznaniowo wylądowało 4 województwa w Polsce D...
O nie nie co do dyskusji to chamstwo było obustronne. Ja spokojnie na to patrzyłem i nie mów mi że tak nie było... Tak jak odzywki do ciebie były chamskie tak ty potrafiłeś się błyskotliwie odwinąć ale też potrafiłeś dać popis chamstwa (moim zdaniem) w stosunku do jednego z delegatów z WLKP (na temat tego z jakimi ludźmi nie rozmawiasz).
O wszystko obwiniasz naszego wyimaginowanego mocodawce dlaczego? Bo nie możesz przyjąć do wiadomości że nowy przewodniczący nie będzie z Mazowsza i koniec kropka. 
Emer72 nie świadczę publicznie pomocy prawnej. Gdybyś wszedł na salę lub był zainteresowany to byś usłyszał co mówiłem na ten temat w rozmowie z Wielkopolska i Eqinox ( jeśli kogoś pominąłem to przepraszam)
Emer72 i przy całym szacunku chyba nie jesteś członkiem KK. Więc nie mów może za KK co KK zrobi a czego nie zrobi.
Eqinox słyszał i rozmawiał potem z Panią której nazwisko przekręciłeś
Decyzja KK jest ostateczna i koniec pieśni  ma zostać zrealizowana  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 18:30:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 24, 2018, 14:14:36 »
Obrazem tego wzd zostanie twarz Wielebnego przyklejonego do szyby sali obrad, nieudolnie liczącego delegatów, którzy nie podporzadkowali się woli Pana Leszka.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 24, 2018, 18:43:14 »
No to zobaczymy czy kolega emer72 w realu będzie miał tyle odwagi. Mail o takiej treści został rozesłany po strukturach związkowych
Cytuj
Dzień Dobry
Informuję, że w związku z pojawieniem się w dniu dzisiejszym na Forum Zawodowców STRAZAK.PL temat WZD KSP, oszczerstw dotyczących niejasności operacji finansowych  KS Pożarnictwa NSZZ"Solidarność" od razu po zapoznaniu się z powyższym tekstem podjąłem decyzję o wszczęciu kroków prawnych przeciwko osobie, która niniejszy post umieściła. Uważam, że granice zdrowej polemiki w tym momencie zostały stanowczo przekroczone.  Przypominam, że KS Pożarnictwa w roku 2017 była kontrolowana dwukrotnie i w
żadnym przypadku nie było wniosków wskazujących na przestępstwa finansowe. Informuję również, że gdyby odbyło się WZD każdy delegat zostałby zapoznany z protokołem Komisji Rewizyjnej Sekretariatu Służb Publicznych, Komisji Rewizyjnej KS Pożarnictwa oraz informacjami o podjętych działaniach.Każdy delegat poznałby wszystkie mechanizmy finansowe oraz pełne sprawozdanie finansowe. Niestety nie było dane tego uczynić, dlatego oczekuję, że dla dobra KS Pożarnictwa zakończy się publiczna dyskusja w
tym temacie.  Informuję również, że każde oszczercze działanie w sferze publicznej, które mogłoby by zaszkodzić wizerunkowi KS Pożarnictwa spotka się z podobną reakcją.
z poważaniem Robert Osmycki
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność
ul. Podchorążych 38, 00-463 Warszawa
tel. 22 523 31 02
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2018, 07:55:57 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 24, 2018, 18:47:16 »
Szczerze nie łatwiej i nie taniej opublikować wyniki tych kontroli tutaj?
Przecież efekt będzie taki sam jak postu Emer72... Ale wasza wola  :fiuu:
Zdarzało się nawet że jeden KW (już na emce) upoważniał oficera ze swojej komendy do zrobienia porządku w jednym wątku :P
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 18:50:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 24, 2018, 19:39:44 »
Eqinox i różnice w srednich w powiatach jak wpływają wg ciebie na średnia w województwach?
Podpowiem ilość i kategorie komend są różne w różnych województwach więc ....

A co do pomorskiego i działań byłego kw to czy to nie ty obiecywaliśmy info w tej sprawie pi uzyskaniu informacji publicznej?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 19:42:45 wysłana przez radca »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 24, 2018, 21:19:36 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 24, 2018, 21:52:16 »
Cytuj
O możliwości zerwania WZD zostałem powiadomiony przed rozpoczęciem ostatniego posiedzenia ustępującej Rady Sekcji. Przedstawiciel województwa lubelskiego przedłożył wobec mnie niewykonalne  żądanie oświadczając przy tym, że w przypadku nie wykonania tego żądania część województw nie dopuści do rozpoczęcia WZD. Wobec takiego dyktatu podjąłem daleko idące działania mające na celu do doprowadzenia wykonania statutowego obowiązku przeprowadzenia zebrania wyborczego.

 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
O Boże widzisz i nie grzmisz... Tym delegatem byłem ja w obecności około 6-8 osób  w odpowiedzi na słowa przewodniczącego dotyczące nieprzyjęcia Wielkopolski zareagowałem prosząc o kartkę i długopis oraz zapytałem Panią z KKW o liczbę delegatów na WZD... Otrzymałem zielony kalendarza z herbem Dzierżoniowa i zacząłem pisać po skończeniu pisania powiedziałem, że jeżeli nie zostanie przyjęta WLKP możemy zerwać kworum.   
To nie wykonalne zdanie to zrealizowanie decyzji Komisji Krajowej o obowiązku przyjęcia Wielkopolski... Liczba członków rady obecnych w Pałacu Ossolińskich pozwalała na zebranie kworum... Więc w jaki sposób było niewykonalne nie wiem.
Dla mnie prawie 1000 ludzi z Wielkopolski to nie worek ziemniaków którym można kupczyć!!!!
Cytuj
Zwołałem spotkanie  przewodniczących struktur regionalnych/międzyregionalnych w którym uczestniczyło dwoje przedstawicieli Krajowej Komisji Wyborczej NSZZ”Solidarność”  jako rozjemcy-obserwatorzy. 

Powinno mieć dalszy ciąg... Na tym posiedzeniu kupczyłem Wielkopolską jak przekupka grożąc, że jeśli się dwaj liderzy nie dogadają nie zrealizuję decyzji komisji krajowej... Świadków jest aż nad to tego spotkania bo ze 20 osób.
Prawda jest taka że brak realizacji decyzji w 8 maja 2018 r. spowodował zerwanie WZD... A do realizacji był zobowiązany (decyzja na stronie 10)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 22:31:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 25, 2018, 05:49:34 »
Wszyscy tu pisali jaki to ciekawy zjazd będzie. Niestety wyszedł tak jak dwa poprzednie. Osoba decydująca o ruchach tej grupy podrzymała taktykę i tyle. Związek ma być niewydolny i już . Pisanie że to z powodu Wielkopolski czy każdego innego jest tylko odwracanie uwagi. Przed zjazdem pisano o równaniu średnichi itp. niektórzy szaty mieli rwać. Wiecie ile czasu na to poświęcili? Wcale. Sami zerwali obrady.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 25, 2018, 06:06:36 »
Najciekawsze były telefony od osoby spoza ZZ, po których pojawiał się blady strach na twarzy i wszystkie ustalenia się rozmyły. Tylko, żeby od razu bez słowa wyjaśnienia wyjeżdżać. Czyżby jakieś głowy miały polecieć, gdybyśmy kontynuowali ustalenia z późnych godzin wieczornych pierwszego dnia. A: "Co się stało", B: "Nie wiem, kazali uciekać w popłochu każdy w swoją stronę"  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 25, 2018, 06:19:49 »
Wszyscy tu pisali jaki to ciekawy zjazd będzie. Niestety wyszedł tak jak dwa poprzednie. Osoba decydująca o ruchach tej grupy podrzymała taktykę i tyle. Związek ma być niewydolny i już . Pisanie że to z powodu Wielkopolski czy każdego innego jest tylko odwracanie uwagi. Przed zjazdem pisano o równaniu średnichi itp. niektórzy szaty mieli rwać. Wiecie ile czasu na to poświęcili? Wcale. Sami zerwali obrady.
Odwracaniem uwagi? Znasz ten cytat "Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka"...
W obronie jednego byliście gotowi uwalić 1000 osób i zarzucacie że to pretekst? 1/8 Związku to pretekst a nie przyjęcie 1000 w imię jednego to co? W sumie użytkownicy to ocenią. To trzeba było to rozwiązać w najprostszy możliwy sposób czyli przyjąć Wielkopolskę przecież nie mieli byśmy żadnego pretekstu. Co stało na przeszkodzie że Rada KSP nie wykonała decyzji... Tylko mi nie mów że brak kworum bo z nazwiska i imienia jestem wstanie tutaj wymienić członków rady których widziałem 22 maja.
Co do rozmów o średnich wymienić ci z kim o tym rozmawiałem? Z 3 osobami w tym dwoma przewodniczącymi.
Najciekawsze były telefony od osoby spoza ZZ, po których pojawiał się blady strach na twarzy i wszystkie ustalenia się rozmyły. Tylko, żeby od razu bez słowa wyjaśnienia wyjeżdżać. Czyżby jakieś głowy miały polecieć, gdybyśmy kontynuowali ustalenia z późnych godzin wieczornych pierwszego dnia. A: "Co się stało", B: "Nie wiem, kazali uciekać w popłochu każdy w swoją stronę"  :wall:
A smok był w tej bajce?! Byłem przy tym jak podjęto tą decyzję i wierzcie mi żadnego telefonu nie było  :wacko: :wacko:
Sam nie wiem ile razy i kogo informowałem, że warunkiem brzegowym jest realizacja decyzji komisji krajowej i przyjęcie Wielkopolski.

Oczywiście wiesz że mniejszość nie jest wstanie zerwać obrad?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2018, 08:00:12 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 25, 2018, 06:48:04 »
Oczywiście wiesz że mniejszość nie jest wstanie zerwać obrad?
Czemu obrady zerwano i nie wybrano nowego przewodniczącego? Była większość, były chęci i co się stało?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 25, 2018, 06:54:12 »
Czemu obrady zerwano i nie wybrano nowego przewodniczącego? Była większość, były chęci i co się stało?
To powiedz proszę co by się wtedy stało z Wielkopolską?
Została by we wszystkim całkowicie pominięta... 2 lub 3 województwo (pod względem liczebności) nie miało by żadnego reprezentant w KSP.
Solidarność czym jest dla ciebie? Dla mnie solidarność to jeden za wszystkich wszyscy za jednego i 8 przewodniczących okazało solidarność z Wielkopolska. 
A ty Maciey powiedz czemu nie zrealizowano decyzji ostatecznej o przyjęciu WLKP? Przecież zarząd komisaryczny zrealizuje ją jako jedną z pierwszych więc okaże się że opór starej rady był daremny. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 25, 2018, 06:58:53 »
Dopóki nie wybierzecie młodych nic się w KSP nie zmieni.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 25, 2018, 07:01:56 »
To załóżmy po waszej wygranej nie można było dołączyć w glorii i chwale tej części Wielkopolski? Efekt ten sam tylko byłby już np. nowy przewodniczący. Pełnia szczęścia i wtedy poprowadzilibyście ludzi na barykady na jesień, razem z resztą "S" w kraju. To takie proste.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 25, 2018, 07:10:37 »
Wszyscy tu pisali jaki to ciekawy zjazd będzie. Niestety wyszedł tak jak dwa poprzednie. Osoba decydująca o ruchach tej grupy podrzymała taktykę i tyle. Związek ma być niewydolny i już . Pisanie że to z powodu Wielkopolski czy każdego innego jest tylko odwracanie uwagi. Przed zjazdem pisano o równaniu średnichi itp. niektórzy szaty mieli rwać. Wiecie ile czasu na to poświęcili? Wcale. Sami zerwali obrady.
Co do rozmów o średnich wymienić ci z kim o tym rozmawiałem? Z 3 osobami w tym dwoma przewodniczącymi.
Ja na służbie rozmawiałem z 5 osobami i co?
Też pogadałem sobie. Tylko że ja nie jestem delegatem. Pogadać to sobie można na forum, a Ciebie ludzie wybrali żebyś ich na wzd reprezentował a ty na obrady nie poszedłeś?

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 25, 2018, 08:38:14 »
Delegaci na wojewódzkie zjazdy powinni rozliczyć swoich przedstawicieli ze zjazdu krajowego. Jak można pojechać, a następnie opuścić spotkanie w celu jego zerwania. Ci którzy go opuścili mieli większość czyli mogli potem przegłosować wszystko co chcieli przyjęcie wielkopolski itp.itd. niestety chodzi tylko o to żeby związek był sparaliżowany, a ludzi nie obchodzi kto będzie rządził ważne żeby coś ruszyło i było kogo z tych działań rozliczyć. Jeżeli strażacy z dołu nie wyra nacisku na swoich przedstawicieli to sytuacja ta będzie trwała w nieskończoność ludzie którzy zostali na sali chcieli aby związek zaczął działać nieważne pod czyim przewodnictwem. Z tego co opowiadał znajomy który tam był to jeden wielki bur..... ja bawię się w związki i nie może być ze ludzie których wybrałem nie robią swojej roboty.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2018, 09:06:41 wysłana przez adam.pul »

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 25, 2018, 09:08:30 »
I wyszło, że "S" nie będzie działać prawidłowo już pewnie nigdy.
Jedna strona uważa, że KK nakazała złamać prawo, druga ten argument wykorzystuje, że nie zrealizowano polecenia KK.
(jeden z wielu wielu argumentów zależny od miejsca gdzie się siedzi, a co za tym idzie punktu widzenia)
Zmienić wszystkich delegatów i zacząć od nowa.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 25, 2018, 09:18:24 »
Tak czytając te pismo zastanawiam się czy podpisana pod tym pismem pani Z. ma wogóle taka moc żeby się pod nim podpiać jeżeli jest to pismo Komisji Krajowej to chyba ktoś ważniejszy powinien się pod nim podpisać, żeby się za chwilę nie okazało ze ta pani jest z Wielkopolski :gwiazdki:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 25, 2018, 15:43:25 »
A jekie to ma znaczenie skąd pochodzi sekretarz KK, który ma pełne plenipotencje do podpisywania decyzji Prezydium KK?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 25, 2018, 17:55:00 »
To jest związek zawodowy, czy piaskownica?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 25, 2018, 18:01:08 »
To jest związek zawodowy, czy piaskownica?
A może ring bokserski  :rofl: Piaskownica raczej nie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 25, 2018, 18:12:11 »
Ring bokserski? To raczej walki w kisielu w wykonaniu sfochowanych panienek. Żenujące przedstawienie...

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 25, 2018, 18:15:18 »
A jekie to ma znaczenie skąd pochodzi sekretarz KK, który ma pełne plenipotencje do podpisywania decyzji Prezydium KK?
I to jest pytanie czy ma prawo się podpisywać w imieniu KK?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 25, 2018, 18:25:14 »
I to jest pytanie czy ma prawo się podpisywać w imieniu KK?
Sekretarz u mnie w regionie ma prawo podpisywać za prezydium decyzje. Myślę, że w KK jest podobnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.