Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 271989 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 24, 2017, 15:38:39 »
@ radca
Cytuj
Napisz na skpnszz@wp.pl - to jest kontakt do KS Pożarnictwa Solidarności
W przeciwieństwie do niektórych z chęcią zapoznamy się z takimi badaniami.

Co do meritum to pamiętam pierwsze nomexy. Bardzo drogie. I praktycznie niezniszczalne wytrzymały trzy lub cztery zmiany zamienników.
Polecam jeszcze raz przeczytać uwagi do rozporządzenia mundurowego jakie zbieraliście prawie pół roku temu. Uwagi z Pomorskiego były napisane między innymi na podstawie tych badań

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 24, 2017, 15:43:35 »
@ radca
Polecam jeszcze raz przeczytać uwagi do rozporządzenia mundurowego jakie zbieraliście prawie pół roku temu. Uwagi z Pomorskiego były napisane między innymi na podstawie tych badań

@madmax29
zostały uwzględnione?
Pytanie, na jakim etapie są teraz prace? Da się jeszcze coś zmienić czy czekają tylko na przyklepnięcie? Bo póki co to jedna wielka tajemnica.
Skoro jest już projekt rozporządzania to chyba na końcowym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 24, 2017, 15:50:27 »
W bardzo niewielkim ułamku, ale cześć rzeczy można wdrożyć w zarządzeniu KG.
 Projekt rozporządzenia jaki był powyżej linkowany jest z 2015 roku, więc nie wiem o co chodzi...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 24, 2017, 16:47:32 »
W bardzo niewielkim ułamku, ale cześć rzeczy można wdrożyć w zarządzeniu KG.
 Projekt rozporządzenia jaki był powyżej linkowany jest z 2015 roku, więc nie wiem o co chodzi...
Nawet nie w ułamku bo kolega pracował nad tymi uwagami ale chyba zostało to wszystko pominięte. Zresztą przy tym 01 wcale się nie dziwię bo pomorskiego tak jak jego poprzednik poprostu nie lubi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 29, 2017, 20:35:08 »
No już dwa dni mijają od WZD "S" w Pruszkowie... A komunikatu brak  :wall: :wall: :wall:
Nie wiem czy już mogę zacząć się śmiać czy płakać nad idiotyzmem....
PS. kiedy kolejne  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Walcie do skutku  :szalony: :szalony: :szalony:
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 20:46:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 29, 2017, 20:51:55 »
Skoro jesteś w tym związku, jesteś w zarządzie, jesteś "głupio-mądry" na tym forum, a jak niektórzy sugerują jesteś zwykłym trollem, to po ostatnim twoim wpisie stwierdzam że jesteś zwykłym kretynem, który stoi z boku i jak trzeba, to nie ma nic do powiedzenia a swoje mądrości głosi jedynie na tym forum...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 29, 2017, 21:25:14 »
Skoro jesteś w tym związku, jesteś w zarządzie,
W jakim zarządzie, określenie to mnie obraża...Nigdy nie będę w prezydium (bo tak się zarząd nazywa) bo mój honor mi nie pozwala być z obecnym składem (i oczywiście nikt mi tego nie proponował  :rofl:). Nie wynika to wbrew pozorom z personaliów ale z działań.
to po ostatnim twoim wpisie stwierdzam że jesteś zwykłym kretynem, który stoi z boku i jak trzeba, to nie ma nic do powiedzenia a swoje mądrości głosi jedynie na tym forum...
To powiedz kretynowi skąd ty jesteś a parę kwiatków ci ujawnię z uśmiechem na twarzy...
PS. Postanowiłem z dniem dzisiejszym nie wypowiadać się w temacie ZZ. Chyba, że mnie ktoś sprowokuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 16:58:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 31, 2017, 15:48:54 »
To cię sprowokuję Eqinox.
Znowu zabrakło odwagi zeby przyjechać na WZD? Nie jestes aby delegatem? Nie masz takiego obowiązku statutowego?
Pytania są retoryczne.
A skoro jestes delgatem, to jestes we władzach związku na poziomie krajowym :)
Eqinox to może ty nam powiesz skąd jestes? :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 31, 2017, 17:52:04 »
To cię sprowokuję Eqinox.
Nie gniewaj się, ale ty mnie do niczego nie sprowokujesz gdyż wiem jak mocno jest uzależniony od niektórych ludzi, więc musisz realizować "ich drogę" ale pozwolisz, że ja przedstawię swój pogląd na pewne sprawy.
Znowu zabrakło odwagi zeby przyjechać na WZD? Nie jestes aby delegatem? Nie masz takiego obowiązku statutowego?
Pytania są retoryczne.
Może i retoryczne ale wiesz, że znowu mam usprawiedliwienie :) Bawmy się dalej jak w podstawówce, jest akcja jest reakcja.
Eqinox to może ty nam powiesz skąd jestes? :rofl:
Przecież wiesz albo podejrzewasz  :wacko: Słyszałem kilka ostrzeżeń kierowanych w moim kierunku jak widzisz jestem totalnie niereformowalny jeśli chodzi o własne zdanie   :szalony:

A teraz pora na mój punkt widzenia....
Cała ta zabawa w zwoływanie kolejnych WZD i uchwałach sekcji wojewódzkich w sprawie "wotum dla KG" jest dla mnie całkowicie niezrozumiała, niestety ale nie może 7 województw (z tego 4 małe) narzucać woli 9 innym. Doszliśmy do granic absurdu gdzie wola większości jest negowana i nazywana tchórzostwem. Czy nie jest aktem sprzeciwu "nieobecność" otóż ja uważam, że tak. Mamy realia jakie mamy na uczciwość nie można liczyć więc trzeba grać jak przeciwnik pozwala a, że przez tyle lat kilku ludzi w zakulisowych grach dorównało Frankowi Underwoodowi to nastały ciekawe czasy w "S" strażackiej  :wacko: Powiem więcej uważam, że obecny konflikt będzie miał pozytywny wpływ na przyszłość KSP gdyż pozwoli na gwałtowne rozliczenie się z przeszłością i wywalenie tego chorego układu na śmietnik historii (albo zakonserwowania go na wieki ale ta decyzja zapadnie w kwietniu).

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 17:56:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 31, 2017, 23:22:47 »
I teraz pytanie .
Kto na tym wszystkim korzysta ? ( obecnie i w przyszłości). Jeśli my "brać strażacka " to ok , ale obawiam się że zostaliśmy trwale podzieleni i żadne wybory nie załatwią tematu,  po prostu któraś z grup przejdzie do opozycji ( mniejsza o to która) a Pan KG dalej będzie ( moim zdaniem ) rozgrywał nasze środowisko wywołując wewnętrzne spory. Pozwalając na funkcjonowanie PSP w różnych woj. na różnych zasadach ( równi i równiejsi ) powołując i co ciekawsze nawet mianując swoich, bo dziś nie można już być strażakiem trzeba się opowiedzieć i zająć stanowisko inaczej jest się zawsze zdrajcą a tak chociaż jedna strona cię akceptuje.

Bez urazy nie reprezentuje żadnej ze stron wnoszę tylko o opanowanie dla obu stron barykady bo niestety uważam że jesteśmy tylko pionkami w tej grze.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 02, 2017, 12:19:48 »
Eqinox
jak zawsze niewzruszony QED  :rofl:
Nie chodzi o to czy masz czy nie usprawiedliwienie. Tylko czy rzucasz słowa na wiatr. Miałes byc na WZD a kolejny raz krewisz.
Tu na formum grasz omnibusa i bohatera. Przyjdz stan przed ludźmi i rozmawiaj twarzą w twarz.
Co do większosci ... jak mniejszosc może przegłosować większosć?

A i na koniec kwestia do znudzenia przywołanych przez ciebie ostrzeżeń. To ja  prosiłem Ryszarda żeby ci powiedział, że jesli nadal będziesz pomawiał ludzi bez dowodów, to w końcu ktos powie sprawdzam i skończy sie dla ciebie niemiłymi skutkami prawnymi i znowu związej będzie musiał ratować swojego członka (ciebie) :)

Co do uczciwosci to powiem tak każdy sądzi sam po sobie.

i na koniec co do mojego uzależnienia od kogokolwiek, to jestem uzależniony od Boga i Żony. Drogi nikogo onnego nie muszę realizować, bo dla mnie S to nie jest droga na realizowanie kariery. Tylko czy ty potrafisz to zrozumieć?

pb11
komendant głowny PSP nie rozegra żadnego związku jesli w związku nie będzie chętnych do rozgrywk. Więc pretensje do niego że korzysta z okazji uważam za nietrafne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2017, 12:32:30 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 02, 2017, 17:45:06 »
Co do większosci ... jak mniejszosc może przegłosować większosć?
No jak pokazały Międzyzdroje to może...
A i na koniec kwestia do znudzenia przywołanych przez ciebie ostrzeżeń.
Nie chodzi o to grzeczne ale  to o wyrywaniu nóg z .... i inne tego typu  :tuba: Ty a to nie są groźby?
jesli nadal będziesz pomawiał ludzi bez dowodów, to w końcu ktos powie sprawdzam i skończy sie dla ciebie niemiłymi skutkami prawnymi i znowu związej będzie musiał ratować swojego członka (ciebie) :)
Z całym szacunkiem ale w takiej sprawie nie zgłoszę się o pomoc, sam sobie poradzę.
i na koniec co do mojego uzależnienia od kogokolwiek, to jestem uzależniony od Boga i Żony. Drogi nikogo onnego nie muszę realizować, bo dla mnie S to nie jest droga na realizowanie kariery. Tylko czy ty potrafisz to zrozumieć?
Z czym ci się kojarzy data 21 lutego 2014 r.?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 02, 2017, 18:34:42 »
Panowie:
 radca i eqinox - proponuję abyście przeszli na wiadomości priv, a nie pisali tutaj o rzeczach o których Wy wiecie o czym mówicie, pozostali forumowicze mają mgliste pojęcie. A Ci którzy są nieprzychylni ZZ Solidarność np. F i PP tylko zacierają ręce, ze dwóch frajerów z S-ki napie....la się na forum strażackim odpychając tym samym potencjalnych nowych członków i demobilizując dotychczasowych członków.
Trochę rozsądku.......
pozdrawiam 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 03, 2017, 10:46:44 »
Peterek trafiłeś w 10 z tym komentarzem- WIĘCEJ ROZSĄDKU!!! Własnie tego nie ma, nie było i raczej nie będzie w ZZ (celowo napisałem ZZ bo to jest we wszystkich strażackich i aby mi nie zarzucono że napier.... w S). Właśnie takie napie.... jak to robią radca i Eqinox jest niemal w każdej komendzie gdzie jest ZZ. Dlaczego tak jest ? bo po kilku latach od powstania ZZ w PSP do władzy w ZZ i ogólnie w szeregi ZZ zaczęły zapisywać się osoby nie w celu walki o dobro strażaków ale o swóje 4 litery, robienie kariery itp. ZZ zatracił swoje korzenie. I TU DLA WYJASNIENIA LUDZI NA MNIE NAPIER.... WYJAŚNIAM ŻE Z POWYŻSZEGO ZREZYGNOWAŁEM Z DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZKOWEJ

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 08, 2017, 11:00:36 »
officer moim zdaniem nie masz racji.
Istnienie lub nieistnienie ZZ w komendzie nie wywołuje samo z siebie żadnego napier... jak to nazwałes.
Problem jest wtedy gdy związek (którykolwiek) ma być metodą na karierę kosztem innych (nawet lepiej przygotowanych lub o lepszych predyspozycjach) lub gdy komendant ma prywatny folwark z własnymi sympatiami i antypatiami a ZZ próbuje doprowadzić do równego traktowania ludzi. Jesli ZZ i strona służbowa chcą jasnych i przejrzystych zasad traktowania ludzi, to czemu miałby być konflikt?

Co do naszej dyskusji z Eqinoxem to poniewaz nie ma okazji spotkac się osobiscie to tak sobie pisujemy na forum i w PW.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 11:04:56 wysłana przez radca »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 08, 2017, 15:35:19 »
officer moim zdaniem nie masz racji.
Istnienie lub nieistnienie ZZ w komendzie nie wywołuje samo z siebie żadnego napier... jak to nazwałes.
Problem jest wtedy gdy związek (którykolwiek) ma być metodą na karierę kosztem innych (nawet lepiej przygotowanych lub o lepszych predyspozycjach) lub gdy komendant ma prywatny folwark z własnymi sympatiami i antypatiami a ZZ próbuje doprowadzić do równego traktowania ludzi. Jesli ZZ i strona służbowa chcą jasnych i przejrzystych zasad traktowania ludzi, to czemu miałby być konflikt?
O to to to właśnie, niestety z moich doświadczeń (kiedyś członka ZZ) wynika, że niestety sens istnienia związków coraz częściej zawiera się w "nasz" i "nie nasz" - bez znaczenia są pozostałe kwestie. Z tego jest coraz więcej kłótni a wręcz otwartych wojen na komendach. Ja wiem, że dla związku to super jak strażacy garną się do zapisywania, tylko, że między sobą rozpytują, do którego się związku zapisać żeby szybciej awansować i nie mieć problemów z awansem a nie dla walki o to by było lepiej w formacji. To jest tylko walka aby mi było lepiej.
Tak moi drodzy jest - choć za chwilę usłyszę, że nie.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 19, 2018, 09:44:39 »
Walne i wybory już blisko. Ma ktoś jakieś przecieki kto będzie kandydował na przewodniczącego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 19, 2018, 11:16:18 »
Walne i wybory już blisko. Ma ktoś jakieś przecieki kto będzie kandydował na przewodniczącego?
Na pewno kandydował nie będzie Robert O.
Prawdopodobnie kandydatów będzie dwóch czyli wpierany przez Roberta i z obozu przeciwników jeden z przewodniczących wojewódzkich.
Już od kilku osób słyszałem jak ważne będą te wybory.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 19, 2018, 14:48:45 »
Walne i wybory już blisko. Ma ktoś jakieś przecieki kto będzie kandydował na przewodniczącego?
Na pewno kandydował nie będzie Robert O.
Prawdopodobnie kandydatów będzie dwóch czyli wpierany przez Roberta i z obozu przeciwników jeden z przewodniczących wojewódzkich.
Już od kilku osób słyszałem jak ważne będą te wybory.

Nowy przewodniczący powinien być wybrany z tych województw które mają najgorsze zarobki na pewno nie z Warszawy  :kwit:

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 19, 2018, 14:50:57 »
Nowy przewodniczący powinien gwarantować niezależność i samorządność związku i wnieść trochę świeżości. Tak więc oby to nie był człowiek wskazany przez kg

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 19, 2018, 15:13:41 »
Powodzenia :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 19, 2018, 15:15:02 »
Nowy przewodniczący powinien być wybrany z tych województw które mają najgorsze zarobki na pewno nie z Warszawy  :kwit:
Tutaj się zgadzam...
Bardzo chciałbym aby ze strony obecnego przewodniczącego KSP wystartował przewodniczący Podlasia... A wystartuje zapewne przewodniczący MOZ 1504 czyli pomysłodawca (wnioskodawca) dania podwyżek w szkodliwe i jeśli wygra to taki pomyslowy Dobromir może pogłębić różnice...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 19, 2018, 15:16:38 »
Może w końcu ktoś młodszy dojdzie do władzy ale na tyle energiczny żeby dał radę ogarnąć struktury ZZ. Może lepiej będzie rozumiał obecne problemy służby. 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 15:22:24 wysłana przez zimny_marian »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 19, 2018, 15:20:38 »
Tylko dwóch przewodniczących wojewódzkich jest starszych od kolegi Roberta. Więc jest duża szansa  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 19, 2018, 15:28:04 »
Pisząc "młody" miałem na myśli człowieka, który jest młody a nie ciut młodszy od obecnego przewodniczącego.