Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 271905 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 03, 2018, 20:11:49 »
A może jest to celowe działanie? Może jesteśmy na początku drogi naszej formacji do reorganizacji np w Państwową Służbę Ratowniczą? Przykład mieliśmy z BOR a teraz SOP. Nowa formacja, nowe angaże, nowe prawa itp...
Może możliwe co do KG.
Co do reszty to nie uda się bez bólu. W BOR było tylko 3 tys. ludzi, a problemów po zmianach ohoho. Do dzisiaj brakuje chyba ze 30% obsady. U nas przy jakiejkolwiek próbie 70% złożyłoby raporty o emkę. Wiesz co by było? Katastrofa finansowa komend, bo trzeba byłoby wypłacić za urlopy, odprawy, a części też jubileuszówki, gdyby zwolnił się ktoś kto nie ma wysłużone 15 lat to nie wiem skąd by wzięli kasę na przekazanie składek do ZUS. Trzeba nie mieć wyobraźni i odpowiedzialności, żeby tak zrobić.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 03, 2018, 21:38:47 »
Cytuj
Może możliwe co do KG.
Co do reszty to nie uda się bez bólu.
nie zauważyłeś że to obecnie nie jest problem? :rofl:

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 04, 2018, 09:34:35 »
Z BOR tak zrobili bo chcieli pozwalniać tych niewygodnych ,rozwiązać wszystko i przyjmować tylko tych których chcą. A tym przekształceniem to straszą panowie z S  że ponoć KG już nad tym pracuje  i dlatego tak rozważnie trzeba podejść do protestu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:21:46 »
Eqinox. Chciałem wytłumaczyć Tobie wszystko od A do Z ale jeżeli jesteś magistrem finansów publicznych to nie jest moją rolą uzupełnianie twoich luk w wykształceniu i to za darmo. Ale jesteś bystry Chłop (jak…) więc kilka podpowiedzi:
Po pierwsze. Zajrzyj do ustawy o Korpusie Służby Cywilnej, to dowiesz się z niej iż służba ta jest podzielona na: pracowników SC zatrudnionych na umowę o pracę, pracowników mianowanych na urzędników SC oraz na wyższe stanowiska SC. Dla każdej z nich przyporządkowany jest inny przepis płacowy. Do tego w przypadku urzędników KSC przepis określa dziewięć grup (stopni) zaszeregowania.  Liczba etatów na  urzędników mianowanych jest limitowana przez Dyrektora Generalnego KSC.
Po drugie. Zapytaj obecnie panującego KG PSP, który podobno czynnie tworzył pierwszą i drugą ustawę modernizacyjną  dlaczego przypisane w roku 2006 etaty do PSP (w liczbie 600 ) zostały zapisane tak, że nie można było z nich przenieść ani jednej złotówki na wcześniej zatrudnionych pracowników SC. Efekt – etaty poszły do powiatów ze średnią wyższą o ok. 500,- niż wcześniej pracujących w komendach wojewódzkich czy KG.
Po trzecie. W latach 2007 – 2008 wcześniej zatrudnieni pracownicy KSC (tj. przed 2007 rokiem), dostali w ramach rekompensaty dodatek specjalny 200,- zł. W 2009 roku i później odebrano im ten dodatek (w ramach środków specjalnych w budżecie państwa pieniądze zabezpieczono tylko na lata 2007, 2008).
Po czwarte. Jeżeli jest tak źle jak piszesz pracownikom KSC (w mazowieckim) to dlaczego KG PSP przenosi rok rocznie pieniądze z funduszu cywili KG PSP na fundusze nagrodowe do szkół w kraju? Wziąłeś to pod uwagę w swoich wyliczeniach, czy jakoś twój „informator” zapomniał napomknąć o tym? A nie mówimy tu o 10 złotych.
Po piąte. Żeby mówić o wynagrodzeniach pracowników pomocniczych (kolejna kategoria), to trzeba spojrzeć w historię tak daleką jak Mieszko I – czego nie lubisz. Zatem nie będę się wgłębiał tylko odeślę do punktu czwartego.
Po szóste. W 2014 lub 2015 roku Mazowiecka KW został obdarzona mazowieckim CPR-em. Z etatami pomocniczymi. Od wojewody. Jak umiesz szukać to poszukaj o jakich wielkościach wynagrodzenia jest tam mowa.
Nie pisz na mój temat bo do tej pory z informacji które napisałeś zgadza się tylko stanowisko służbowe... A reszta to bzdury wyssane z palca...  Temat pracy magisterskiej nie jest ściśle powiązany z kierunkiem studiów.
Co do twojej wypowiedzi to prosiłem cie o dwie rzeczy (na pogrubioną cześć nie odpowiedziałeś):
Zróbmy tak odnieś się do tabelki którą ci załączam i uzasadnij jak to było (tylko pamiętaj, że istnieje protokół z tych uzgodnień) i jak to się stało że kapitalizm nie dotyczy KSC i pracowników pomocniczych tylko strażaków....
Odpowiedz wprost czy cywile są gorsi od mundurowych tak jak strażacy z biedniejszych województw są gożej opłacani BO TAK musi być... Dla mnie główny księgowy pracujący w komendzie kategorii III czy to jest na Mazowszu, na Pomorzu czy Lubelszczyźnie powinien mieć takie samo wynagrodzenie... Tak jak strażak w tej samej kategorii KM/KP a geograficzne KM/KP położenie nie powinno wpływać na wysokość uposażenia. Napisze po raz już nie wiem który ŻADEN AKT PRAWNY NIE RÓŻNICUJE ZAROBKÓW STRAŻAKÓW (I NIE DZIELI ICH) TO STRAŻACY STRAŻAKOM TO ZROBILI.
Z BOR tak zrobili bo chcieli pozwalniać tych niewygodnych ,rozwiązać wszystko i przyjmować tylko tych których chcą. A tym przekształceniem to straszą panowie z S  że ponoć KG już nad tym pracuje  i dlatego tak rozważnie trzeba podejść do protestu.
KG już miał:
- zakazać dodatkowego zarobkowania
- wprowadzić system 12/24/12/48
- jeszcze nie wiem jakie zarazy....
a teraz się pisze że PSP zlikwiduje w ramach reformy... Ludzie bądźcie poważni to taki sam news jak z zarobkami KG jak weźmiesz kwotę z PITu czy oświadczenia majątkowego i podzielisz na 12 to nie wychodzi ci uposażenie miesięczne tylko średni miesięczny dochód. Ale jak ktoś chce takie newsy to znam osobiście dwóch strażaków z PB którzy zarabiają lepiej niż KG i to jeden dużo lepiej.... Podrzuci ktoś dane tych ludzi do onetu? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 04, 2018, 18:44:51 »
Eqinox, zdecyduj się czego chcesz. Bo raz piszesz
Cytuj
Zaskoczę cię mam wykształcenie wymagane na stanowisku głównego księgowego (do zajęcia tej funkcji brakuje mi tylko kilkuletniej praktyki) a tematem mojej magisterki było szeroko rozumiane finansowanie PSP na przykładzie budżetu KM.

Cytuj
Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie mojej osoby?
A z chwilę:
Cytuj
Nie pisz na mój temat bo do tej pory z informacji które napisałeś zgadza się tylko stanowisko służbowe...
  A przy okazji jak to jest z tym twoim wykształceniem: bo wyżej napisałeś to co napisałeś a teraz:
Cytuj
Temat pracy magisterskiej nie jest ściśle powiązany z kierunkiem studiów.
.”  Ale to nie ma znaczenia tak naprawdę, bo powinieneś pójść do swojej Alma Mater i albo odebrać pieniądze albo oddać dyplom. Jeżeli uważasz, że w Mazowieckim wszystkie etaty cywilne to Główne Księgowe to gratuluję dowcipu. Właśnie wykazałeś myślenie „swoją małą ojczyzną” gdzie masz jeden albo dwa etaty cywilne i obydwa z wyższym stopniem zaszeregowania np. właśnie główna księgowa lub tym podobny. I jeszcze dla urzędnika SC (czyli mianowanego) i z lat 2007 – 2009 czyli z wyższą stawką od początku. Do tego dolicz 130,- zł i podwyżkę z 2017 roku (nowa ustawa modernizacyjna) I masz 3.300,- jak w podlaskim lub podkarpackim albo 3.400,- jak w pomorskim.  A w mazowieckim masz pracowników SC na umowie o pracę (mianowane etaty też są to prawda) a poza tym masz stanowiska inspektorów czy specjalistów – czyli z niższych stopnia zaszeregowania. Odpowiem od razu na kolejne pytanie na które powinieneś nabyć wiedzę jak się w tym zakresie uczyłeś:  stopień zaszeregowania etatu nie zależy od „widzimisię” (czytaj decyzji Komendanta) – nawet Komendanta Głównego PSP. PSP dostaje takie etaty kalkulacyjne jakie wyznaczy Dyrektor Generalny. Tak samo nie jest takie proste przekształcić etat SC uzyskany na zasadzie umowy o pracę na etat urzędnika SC – bo limit etatów mianowanych ustala też Dyrektor Generalny.  Po za tym pracownik SC na umowę o pracę, żeby zostać urzędnikiem mianowanym musi spełniać odpowiednie wymogi i złożyć stosowny egzamin (a to byś wyczytał z ustawy o KSC ale albo temperatury albo lenistwo nie pozwoliło odrobić Tobie tej lekcji).  Zatem jeżeli mówisz o średniej to najpierw sprawdź co w nią wchodzi a nie od razu z kapitalizmem, który nie dotarł do mazowieckiego.

Przy okazji jedna tabelka z bliżej nieznanego dokumentu „jaskółki nie czyni” a wyjmowanie z kontekstu staje się Twoją specjalnością. Pokaż cały dokument a wtedy porozmawiamy. Pewnie by nie było o czym bo wszystko co tu wykładam i marnuję czas czytelników jest napisane w tym dokumencie. Poza tym osoba tak wysoko funkcyjna w związku taką wiedzę powinna mieć „w małym palcu”.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 18:51:59 wysłana przez FireSquad »

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 04, 2018, 18:59:42 »
Cytuj
KG już miał:
- zakazać dodatkowego zarobkowania
Była taka odprawa z komendantami powiatowymi pod koniec ubiegłego roku po której zrobił się mały szum
Cytuj
- wprowadzić system 12/24/12/48
Nieprawda. Jedynie system naprzemienny dla dowódców  JRG i ich zastępców. Ale wszystko przed nami
Cytuj
- jeszcze nie wiem jakie zarazy...
Może takie...

NIELEGALNA INGERENCJA KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP W SYSTEM PRZEPROWADZENIA NABORU NA ZSI 2018/2019 W SZKOLE GŁÓWNEJ SŁUŻBY POŻARNICZEJ

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej SGSP  dotyczących naboru na Zaoczne Studia Inżynierskie na rok 2018/2019 funkcjonariusze, którzy posiadali tytuł ukończenia szkoły średniej oraz którzy skończyli naukę w szkołach aspirantów składali dokumenty do postępowania rekrutacyjnego bezpośrednio w Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (gdzie na stronie internetowej w zasadach rekrutacji była informacja o konieczności posiadania skierowania od właściwego przełożonego - czyli Komendanta Miejskiego/Powiatowego PSP). Osoby te otrzymywały ze swoich Komend Wojewódzkich PSP informacje o zakończeniu zbierania danych. Osoby wpłaciły kwotę należną za proces rekrutacji w SGSP, złożyły kompletne dokumenty
w Szkole i formalnie powinny wziąć udział w procesie rekrutacji.
Po opublikowaniu przez Komisję Rekrutacyjną  list osób przyjętych na studia, część osób nie mogła znaleźć się na żadnych listach tj. ani na wykazie osób przyjętych ani na wykazie osób nie przyjętych (nie spełniających wymogów regulaminowych). Jednocześnie zauważono, że część osób przyjętych nie spełniało wymagań kwalifikacyjnych (minimów punktowych) określonych regulaminem rekrutacji. Funkcjonariusze, którzy uzyskali wystarczającą (nawet wysoką) liczbę punktów, a nie mogący znaleźć się pośród przyjętych lub nie przyjętych, wszczęli procedurę odwoławczą, gdyż według ich zdania czy też naszego (związkowego) prawnika, bezprawnym jest nie zakwalifikowanie ich do rekrutacji na studia.
Po tym jak do SGSP zaczęły wpływać odwołania Komendant Główny PSP wystosował pismo  BS-I-1402/3-42/17 z dnia 08 sierpnia 2017 roku
w którym stwierdza, że Komendanci Wojewódzcy PSP mają podejmować działania w celu wycofania dokumentów osób (strażaków) spoza limitów przekazanych przez KG PSP. Była to jawna bezprawna ingerencja Komendanta Głównego PSP, ponieważ na listach limitowych pojawiły się osoby bez odpowiednich kwalifikacji w naborze (brak minimum punktów) a ponadto wszystko wskazuje na to, że weryfikacja osób przyjmowanych przez KG PSP  na ZSI nastąpiła dopiero po przeprowadzeniu naboru.
Zdaniem odwołujących się jest to działanie bezprawne, gdyż osoby ubiegające się o nabór na ZSI zrobiły to właściwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. stosownymi rozporządzeniami oraz Regulaminem Naboru przyjętym i ogłoszonym przez Senat  SGSP.
     Dodatkowo po rozpoczęciu procesu odwoławczego, zainteresowani strażacy zauważyli, iż na stronie SGSP nie są już dostępne zasady rekrutacji na studia I stopnia. Ponadto z informacji z poszczególnych Komend Wojewódzkich wynika, iż liczby osób kwalifikujących się do rekrutacji po uzgodnieniu z Komendami Wojewódzkimi PSP nie były w żaden sposób limitowane, a zbierane tylko dla uporządkowania wiedzy na temat potrzeb szkoleniowych.
Cytuj
a teraz się pisze że PSP zlikwiduje w ramach reformy... Ludzie bądźcie poważni to taki sam news  jak z zarobkami KG jak weźmiesz kwotę z PITu czy oświadczenia majątkowego i podzielisz na 12 to nie wychodzi ci uposażenie miesięczne tylko średni miesięczny dochód. Ale jak ktoś chce takie newsy to znam osobiście dwóch strażaków z PB którzy zarabiają lepiej niż KG i to jeden dużo lepiej.... Podrzuci ktoś dane tych ludzi do onetu?
Wymieniłbym Rzecznika KG PSP na Ciebie bo go przebijasz na głowę a chłop tak się stara.
 


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 05, 2018, 05:53:36 »
... Odpowiedz wprost czy cywile są gorsi od mundurowych tak jak strażacy z biedniejszych województw są gożej opłacani BO TAK musi być... Dla mnie główny księgowy pracujący w komendzie kategorii III czy to jest na Mazowszu, na Pomorzu czy Lubelszczyźnie powinien mieć takie samo wynagrodzenie... Tak jak strażak w tej samej kategorii KM/KP a geograficzne KM/KP położenie nie powinno wpływać na wysokość uposażenia. Napisze po raz już nie wiem który ŻADEN AKT PRAWNY NIE RÓŻNICUJE ZAROBKÓW STRAŻAKÓW (I NIE DZIELI ICH) TO STRAŻACY STRAŻAKOM TO ZROBILI.
Gdyby żaden akt prawny nie różnicował zarobków strażaków nie byłoby widełek. Sztywne kwoty są w grupie zaszeregowania i w stopniu, pozostałe są zróżnicowane. I jednym z elementów zróżnicowania jest rynek pracy. Jeżeli w różnych komendach są różne koszty utrzymania to i również są różne uposażenia. Twierdzenie że wszyscy strażacy mają takie same żołądki możesz sobie odpuścić ... I skończ z twierdzeniem nieprawdy > żaden akt prawny nie różnicuje ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:58:24 »

NIELEGALNA INGERENCJA KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP W SYSTEM PRZEPROWADZENIA NABORU NA ZSI 2018/2019 W SZKOLE GŁÓWNEJ SŁUŻBY POŻARNICZEJ

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej SGSP  dotyczących naboru na Zaoczne Studia Inżynierskie na rok 2018/2019 funkcjonariusze, którzy posiadali tytuł ukończenia szkoły średniej oraz którzy skończyli naukę w szkołach aspirantów składali dokumenty do postępowania rekrutacyjnego bezpośrednio w Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (gdzie na stronie internetowej w zasadach rekrutacji była informacja o konieczności posiadania skierowania od właściwego przełożonego - czyli Komendanta Miejskiego/Powiatowego PSP). Osoby te otrzymywały ze swoich Komend Wojewódzkich PSP informacje o zakończeniu zbierania danych. Osoby wpłaciły kwotę należną za proces rekrutacji w SGSP, złożyły kompletne dokumenty
w Szkole i formalnie powinny wziąć udział w procesie rekrutacji.
Po opublikowaniu przez Komisję Rekrutacyjną  list osób przyjętych na studia, część osób nie mogła znaleźć się na żadnych listach tj. ani na wykazie osób przyjętych ani na wykazie osób nie przyjętych (nie spełniających wymogów regulaminowych). Jednocześnie zauważono, że część osób przyjętych nie spełniało wymagań kwalifikacyjnych (minimów punktowych) określonych regulaminem rekrutacji. Funkcjonariusze, którzy uzyskali wystarczającą (nawet wysoką) liczbę punktów, a nie mogący znaleźć się pośród przyjętych lub nie przyjętych, wszczęli procedurę odwoławczą, gdyż według ich zdania czy też naszego (związkowego) prawnika, bezprawnym jest nie zakwalifikowanie ich do rekrutacji na studia.
Po tym jak do SGSP zaczęły wpływać odwołania Komendant Główny PSP wystosował pismo  BS-I-1402/3-42/17 z dnia 08 sierpnia 2017 roku
w którym stwierdza, że Komendanci Wojewódzcy PSP mają podejmować działania w celu wycofania dokumentów osób (strażaków) spoza limitów przekazanych przez KG PSP. Była to jawna bezprawna ingerencja Komendanta Głównego PSP, ponieważ na listach limitowych pojawiły się osoby bez odpowiednich kwalifikacji w naborze (brak minimum punktów) a ponadto wszystko wskazuje na to, że weryfikacja osób przyjmowanych przez KG PSP  na ZSI nastąpiła dopiero po przeprowadzeniu naboru.
Zdaniem odwołujących się jest to działanie bezprawne, gdyż osoby ubiegające się o nabór na ZSI zrobiły to właściwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. stosownymi rozporządzeniami oraz Regulaminem Naboru przyjętym i ogłoszonym przez Senat  SGSP.
     Dodatkowo po rozpoczęciu procesu odwoławczego, zainteresowani strażacy zauważyli, iż na stronie SGSP nie są już dostępne zasady rekrutacji na studia I stopnia. Ponadto z informacji z poszczególnych Komend Wojewódzkich wynika, iż liczby osób kwalifikujących się do rekrutacji po uzgodnieniu z Komendami Wojewódzkimi PSP nie były w żaden sposób limitowane, a zbierane tylko dla uporządkowania wiedzy na temat potrzeb szkoleniowych.

To teraz w PSP tak to się będzie odbywało  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 05, 2018, 09:03:34 »
Gdyby żaden akt prawny nie różnicował zarobków strażaków nie byłoby widełek. Sztywne kwoty są w grupie zaszeregowania i w stopniu, pozostałe są zróżnicowane. I jednym z elementów zróżnicowania jest rynek pracy. Jeżeli w różnych komendach są różne koszty utrzymania to i również są różne uposażenia. Twierdzenie że wszyscy strażacy mają takie same żołądki możesz sobie odpuścić ... I skończ z twierdzeniem nieprawdy > żaden akt prawny nie różnicuje ...
Słuchaj mega prosta sprawa jak udowodnić mi nieprawdę... Podaj link do tego aktu prawnego i mam nadzieje, że ustawodawca literalnie wpisał zróżnicowany rynek pracy jako jedna z przyczyn różnicowania wynagrodzeń strażaków... I że w ogóle coś wpisał o zróżnicowania zarobków strażaków.
Także kolego Piotrze998 oczekuje na link...
@FireSquad
Nie wierzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem więc zapewne celowo palisz głupa...
1. Nie umiesz rozróżnić:
Eqinox, zdecyduj się czego chcesz. Bo raz piszesz
Cytuj
Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie mojej osoby?
A z chwilę:
Cytuj
Nie pisz na mój temat bo do tej pory z informacji które napisałeś zgadza się tylko stanowisko służbowe...
 
Sam pisząc na mój temat (nie wiem skąd biorąc informacje) wywalasz same bzdury (poza jedną informacją)... Dlatego napisałem ci aby nie było przekłamań po prostu zapytaj a nie pisz na zasadzie sufit podłoga. Widzisz tu niezdecydowanie?
Jeżeli uważasz, że w Mazowieckim wszystkie etaty cywilne to Główne Księgowe to gratuluję dowcipu. Właśnie wykazałeś myślenie „swoją małą ojczyzną” gdzie masz jeden albo dwa etaty cywilne i obydwa z wyższym stopniem zaszeregowania np. właśnie główna księgowa lub tym podobny.
Gdzie tak napisałem!? Uważam, że osoba zaszeregowana do tego samego stanowiska/zajmująca ten sam etat w porównywalnej wielkości KM/KP powinna zarabiać tyle samo... A tak nie jest bo pytałem głównych księgowych (i to nie jednego  :rofl: ).
Przy okazji jedna tabelka z bliżej nieznanego dokumentu „jaskółki nie czyni” a wyjmowanie z kontekstu staje się Twoją specjalnością. Pokaż cały dokument a wtedy porozmawiamy. Pewnie by nie było o czym bo wszystko co tu wykładam i marnuję czas czytelników jest napisane w tym dokumencie. Poza tym osoba tak wysoko funkcyjna w związku taką wiedzę powinna mieć „w małym palcu”.
Czytasz tylko moje wpisy? Przecież jeden z użytkowników już powiedział co to za dokument.... Jest to oficjalna odpowiedz KG.
@FireSquad:
Idźmy w dyskusji metodą faktów dokonanych:
1) Czy 01 zakazął dodatkowego zarobkowania?
2) Czy wprowadził system 12/24/12/48? (To że dowódcy chodzili przez 3 miesiące na dwie zmiany to nie wpływa na pytanie)
3) Co do ingerencji KG w proces naboru do szkoły to nie wiem z jakich przyczyn to wynikało więc nie bedę się wypowiadał...
Wymieniłbym Rzecznika KG PSP na Ciebie bo go przebijasz na głowę a chłop tak się stara.
 
Nie wydaje mi się abyś miał rację, wielokrotnie widziałem rzecznika w TV i uważam, że daje radę. Czy ja bym dał radę nie mam pojęcia i na miejscu przełożonych rzecznika bym nie zaryzykował  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 05, 2018, 18:40:35 »
Idźmy w dyskusji  drogą (nie metodą)  faktów dokonanych:
Cytuj
„Uważam, że osoba zaszeregowana do tego samego stanowiska/zajmująca ten sam etat w porównywalnej wielkości KM/KP powinna zarabiać tyle samo...”
Fajnie tylko powiedz jak.
Komenda A III kategoria etat  - specjalista dla pracownika KSC (bo taki komenda dostała 15 lat temu). Wartość etatu kalkulacyjnego 2.500,- (przykładowo).
Komenda B III kategoria etat – specjalista dla urzędnika KSC ( bo taki komenda dostała w 2009r.). Wartość etatu kalkulacyjnego 3.200,- (przykładowo).
Uczyń fakt i wyrównaj te różnice (wprowadź jednorodną etatyzację KSC) jeżeli problem leży w ustawie o korpusie Służby Cywilnej a nie w chęciach komendantów (powiatowych, wojewódzkich, Głównego PSP oraz Ministra SWiA). Druga sprawa: jeżeli dokonasz tego faktu to uczyń drugi fakt i przeprowadź egzaminy na urzędników KSC dla osób które pracują już 30 – 39 jako pracownik lat SC i myślą o emeryturze a nie o nauce drugiego języka (warunek ustawowy) i doprowadź  do ich mianowania przez Dyrektora Generalnego KSC.
Cytuj
1) Czy 01 zakazał dodatkowego zarobkowania?
Takie wielkie spotkanie Komendanta Głównego PSP z komendantami powiatowymi i miejskimi w SGSP (przełom 2017/2018) nic nie mówi? To popytaj komendantów. Oczywiście, nie zakazał (jak zdejmowania flag) Wskazał jedynie, żeby bacznie przyjrzeć się dodatkowemu zarobkowaniu i ostrożnie wydawać zgody.
Cytuj
2) Czy wprowadził system 12/24/12/48? (To że dowódcy chodzili przez 3 miesiące na dwie zmiany to nie wpływa na pytanie)
Z tego co wiem to chyba nie tylko na 3 miesiące. Gdzieś chyba było dłużej.
Na jednej z narad padło zdanie o programie pilotażowym w dwóch dużych i w dwóch mniejszych komendach. Oczywiście w kontekście 12tek.
Cytuj
Sam pisząc na mój temat (nie wiem skąd biorąc informacje) wywalasz same bzdury (poza jedną informacją)... Dlatego napisałem ci aby nie było przekłamań po prostu zapytaj a nie pisz na zasadzie sufit podłoga
Przypomnieć jak ty wywalasz same bzdury o innych? Nawet w tym wątku tylko nieco wcześniej?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 06, 2018, 06:06:45 »
... Napisze po raz już nie wiem który ŻADEN AKT PRAWNY NIE RÓŻNICUJE ZAROBKÓW STRAŻAKÓW (I NIE DZIELI ICH) TO STRAŻACY STRAŻAKOM TO ZROBILI.
... Słuchaj mega prosta sprawa jak udowodnić mi nieprawdę... Podaj link do tego aktu prawnego i mam nadzieje, że ustawodawca literalnie wpisał zróżnicowany rynek pracy jako jedna z przyczyn różnicowania wynagrodzeń strażaków... I że w ogóle coś wpisał o zróżnicowania zarobków strażaków...
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 27 lutego 2008 r.
w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
§ 5. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe oraz stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
2) udział w ćwiczeniach i zgrupowaniach;
3) udział w akcjach ratowniczych poza terenem działania jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę;
4) sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów;
5) inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające przyznanie dodatku służbowego.
3. Dodatek służbowy przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.
§ 6. 1. Strażakowi może być przyznany na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30% najniższego uposażenia określonego w § 1 ust. 2.
5. Dodatek motywacyjny przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Jeżeli w rozporządzeniu masz zapis "przyznaje w wysokości do" to jest to zróżnicowanie, czy ci się podoba czy nie. Literalnie zróżnicowanego rynku pracy nie masz zapisanego, lecz jest możliwość przyznawania środków finansowych w różnej wysokości na poszczególne komendy i po herbacie.
Tak więc rozporządzenie MSWiA RÓŻNICUJE UPOSAŻENIA STRAŻAKÓW i nie twierdź że nie ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 06, 2018, 06:30:55 »
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 27 lutego 2008 r.
w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
§ 5. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe oraz stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
2) udział w ćwiczeniach i zgrupowaniach;
3) udział w akcjach ratowniczych poza terenem działania jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę;
4) sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów;
5) inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające przyznanie dodatku służbowego.
3. Dodatek służbowy przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.
§ 6. 1. Strażakowi może być przyznany na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30% najniższego uposażenia określonego w § 1 ust. 2.
5. Dodatek motywacyjny przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Jeżeli w rozporządzeniu masz zapis "przyznaje w wysokości do" to jest to zróżnicowanie, czy ci się podoba czy nie. Literalnie zróżnicowanego rynku pracy nie masz zapisanego, lecz jest możliwość przyznawania środków finansowych w różnej wysokości na poszczególne komendy i po herbacie.
Tak więc rozporządzenie MSWiA RÓŻNICUJE UPOSAŻENIA STRAŻAKÓW i nie twierdź że nie ...
Mam nadzieje że żartujesz?
Ten przepis w żaden sposób nie dotyczy komend... Województw czy Powiatów...
Każdy strażak ma w swoim "angażu" ten paragraf...
Szkoda że nie wziąłeś przepisów dotyczących  funduszy spójności UE tam masz literalnie wpływ wysokości środków finansowych przydzielanych na województwo zależny od dochodu brutto.
@FireSquad...
Ja o Głównych Księgowych ty o starszych specjalistach... U mnie ta różnica nazywana jest "starym i nowym portfelem". Zejdźmy do wspólnej dyskusji...
Odnosząc się do zakazu zarobkowania to go nie ma i taka jest prawda... Zwiększyć nadzór to chyba już z 1000 razy słyszałem od różnych komendantów...
12/24/24/48 też nie ma, pisali tutaj na forum o komendach które miały to pilotażowo wprowadzać... Piałem PM do ludzi oni mi odpisywali gdzie to ma być i dzwoniłem... Żadna informacja się nie potwierdziła.

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 06:36:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 06, 2018, 07:55:09 »
... Napisze po raz już nie wiem który ŻADEN AKT PRAWNY NIE RÓŻNICUJE ZAROBKÓW STRAŻAKÓW (I NIE DZIELI ICH) TO STRAŻACY STRAŻAKOM TO ZROBILI.
Rozporządzenie MSWiA RÓŻNICUJE UPOSAŻENIA STRAŻAKÓW wbrew temu co twierdzisz ...
Rozdział środków finansowych na komendy też jest zróżnicowany, a nie ustalony jednakowy dla wszystkich.
Co niektórzy twardo obstają przy swoim i np. jak im plują w twarz to twierdzą że deszcz pada ...
Dyskusję w tym temacie uważam za zakończoną.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:12:53 »
Też nie słyszałem o zakazie zarobkowania. Przypuszczam, że gdyby zakaz taki został wprowadzony to z połówę kolrgów z pb poszłoby na emeryturę. A z biur zapewne jakieś 30%. Ten przywilej jeszcze trzyma w służbie. Bo za wdzięczność społeczeństwa oraz przyjazne gesty Szwedów jak również pochwały Premiera i KG nikt jeszcze rodziny nie wykarmił.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 06, 2018, 17:52:50 »
Rozporządzenie MSWiA RÓŻNICUJE UPOSAŻENIA STRAŻAKÓW wbrew temu co twierdzisz ...
Rozdział środków finansowych na komendy też jest zróżnicowany, a nie ustalony jednakowy dla wszystkich.
Co niektórzy twardo obstają przy swoim i np. jak im plują w twarz to twierdzą że deszcz pada ...
Dyskusję w tym temacie uważam za zakończoną.
Nic nie różnicuje, nic takiego tam nie ma określa jedynie kryteria otrzymania dodatku służbowego oraz jego wysokość maksymalną...
Rozdział środków nie oparty o strukturę kadrową (liczbę kadry dowódczej) oraz staż jest patologią... Swoją drogą nie jesteś przypadkiem z województwa o najwyższej średniej w kraju i z KP PSP która ma (miała) średnią wyższą niż 3-4 krotnie większe KM PSP? Oczywiście zawyżając tam średnią podano argumenty które napisałem powyżej... Nie średni dochód na mieszkańca bo ten był co najwyżej przeciętny... Prawda to???
Oczywiście każdy kto twierdzi, że zróżnicowanie zarobków strażaków ze względu na położenie geograficzne jest uczciwe pluje mi i wielu w twarz!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 07, 2018, 15:58:10 »
Cytuj
Oczywiście każdy kto twierdzi, że zróżnicowanie zarobków strażaków ze względu na położenie geograficzne jest uczciwe pluje mi i wielu w twarz!
Rozumiem, że jeżeli na położenie geograficzne mieszkanie jest droższe w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Toruniu czy Wrocławiu od mieszkania w Chełmie czy Lublinie to też pluje komuś ktoś w twarz. Może zróbmy tak: Ty doprowadzisz do tego żeby koszty metra kwadratowego mieszkania (i jego utrzymania) były takie same jak u Ciebie (oprócz Warszawy), a my doprowadzimy do tego by średnie  były wszędzie takie same (oprócz Warszawy).   Mówimy tu o funkcjonariuszach, bo w przypadku pracowników cywilnych jest to zdecydowanie trudniejsze.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:36:13 »
Rozumiem, że jeżeli na położenie geograficzne mieszkanie jest droższe w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Toruniu czy Wrocławiu od mieszkania w Chełmie czy Lublinie to też pluje komuś ktoś w twarz. Może zróbmy tak: Ty doprowadzisz do tego żeby koszty metra kwadratowego mieszkania (i jego utrzymania) były takie same jak u Ciebie (oprócz Warszawy), a my doprowadzimy do tego by średnie  były wszędzie takie same (oprócz Warszawy).   Mówimy tu o funkcjonariuszach, bo w przypadku pracowników cywilnych jest to zdecydowanie trudniejsze.
Życie to tylko koszt m2? I do tego chcesz sprowadzić wynagrodzenia? Oki to są miasta gdzie koszt m2 jest wyższy niż w Warszawie jest to np. Sopot i czy strażacy w Sopocie mają wyższą średnia? Od nich zacznij równanie....
Bardzo długą dyskusję na WZD toczyli na ten temat dwaj mieszkańcy Warszawy i okolic... W tym człowiek który teraz jest dyrektorem w Lublinie a wcześniej pracował w ministerstwie i stwierdził że poza kosztem mieszkania które jest w zakupie jest droższe (koszty utrzymania są takie same) mieszkanie w Warszawie niczym się nie różni a nawet w niektórych przypadkach jak np. rozbudowany transport publiczny są niższe... Jego adwersarzem w dyskusji był był przewodniczący KSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #442 dnia: Sierpień 08, 2018, 15:32:49 »
Cytuj
Bardzo długą dyskusję na WZD toczyli na ten temat dwaj mieszkańcy Warszawy i okolic... W tym człowiek który teraz jest dyrektorem w Lublinie a wcześniej pracował w ministerstwie i stwierdził że poza kosztem mieszkania które jest w zakupie jest droższe (koszty utrzymania są takie same) mieszkanie w Warszawie niczym się nie różni a nawet w niektórych przypadkach jak np. rozbudowany transport publiczny są niższe... Jego adwersarzem w dyskusji był był przewodniczący KSP
O jakim ty WZD mówisz  skoro na ostatnich trzech WZD nie było nikogo z twojego województwa. Albo zmień „informatora” albo zmień lekarza bo po raz kolejny „walisz bzdurami”.  A przy okazji to mieć kredyt mieszkaniowy do spłacenia na 200 tysięcy a mieć kredyt na 400 tysięcy to dla ciebie bez różnicy. I rata płatności 700,- zł miesięcznie czy 1.400,- zł miesięcznie (przykładowo w rozliczeniu 30-sto letnim) to żadna różnica.  A wartość gruntu i podatków to różnicy nie ma? Gratuluję poczucia humoru od samego rana.
Cytuj
Życie to tylko koszt m2? I do tego chcesz sprowadzić wynagrodzenia? Oki to są miasta gdzie koszt m2 jest wyższy niż w Warszawie jest to np. Sopot i czy strażacy w Sopocie mają wyższą średnia? Od nich zacznij równanie...
Przytaczam twoją wcześniejszą wypowiedź z 1 sierpnia w tym wątku:
Cytuj
PS. jeżeli ja promuje socjalizm to w ramach obecnego w PSP kapitalizmu najlepiej zarabiający strażacy pełnią służbę w Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Sopocie, Dąbrowie Górniczej? Zgadzasz się z tym co napisałem....
Bo te miasta są w pierwszej 10 miast z najwyższym wynagrodzeniem ale widocznie zasady rozdziału środków w PSP ich aż tak nie dotknęły....   
Ledwie tydzień a już zapomnienie? Nie będę promował żadnego lekarstwa ale zaczyna się na Bilo…..  Może być też inne byleby pomogło bo niektórzy mówią, że jesteś przypadkiem nieuleczalnym.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpień 08, 2018, 15:34:09 »
O czym Koledzy właściwie dyskutują?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 08, 2018, 20:25:30 »
O czym Koledzy właściwie dyskutują?
Szczerze to nie wiem  :rofl:  FireSquad dużo o mnie pisze i myśli, że się nie wiem może przestraszę  :szalony: :szalony:
O jakim ty WZD mówisz  skoro na ostatnich trzech WZD nie było nikogo z twojego województwa. Albo zmień „informatora” albo zmień lekarza bo po raz kolejny „walisz bzdurami”.  A przy okazji to mieć kredyt mieszkaniowy do spłacenia na 200 tysięcy a mieć kredyt na 400 tysięcy to dla ciebie bez różnicy. I rata płatności 700,- zł miesięcznie czy 1.400,- zł miesięcznie (przykładowo w rozliczeniu 30-sto letnim) to żadna różnica.  A wartość gruntu i podatków to różnicy nie ma? Gratuluję poczucia humoru od samego rana.
WZD na którym była ta rozmowa odbyło się 23 kwietnia br. rozmowa toczyła się przy obiedzie a światkami jej było co najmniej 2 komendantów i kilkunastu związkowców.... To że czegoś nie wiedziałeś lub nie byłeś obecny to już nie moja wina ale nie pisz głupot nie upewniwszy się...
Co do kredytów hipotecznych to spłacam już drugi w swoim życiu więc za przeproszeniem "nie ucz ojca dzieci robić"...
O czym ty piszesz... Z rozmowy dwóch "Warszawiaków" wynikało jasno pod koniec że różnica jest tylko w zakupie nieruchomości.
Co do drugiej części twoje wypowiedzi to tak zakręciłeś się że nie mam pojęcia o co ci chodzi...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2018, 20:50:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 08, 2018, 21:15:15 »
Cytuj
WZD na którym była ta rozmowa odbyło się 23 kwietnia br. rozmowa toczyła się przy obiedzie a światkami jej było co najmniej 2 komendantów i kilkunastu związkowców.... To że czegoś nie wiedziałeś lub nie byłeś obecny to już nie moja wina ale nie pisz głupot nie upewniwszy się...
Co do kredytów hipotecznych to spłacam już drugi w swoim życiu więc za przeproszeniem "nie ucz ojca dzieci robić"...
O czym ty piszesz... Z rozmowy dwóch "Warszawiaków" wynikało jasno pod koniec że różnica jest tylko w zakupie nieruchomości.
Co do drugiej części twoje wypowiedzi to tak zakręciłeś się że nie mam pojęcia o co ci chodzi...
WZD KSP na których ja byłem a nie było waszych delegatów odbyły się 23/24 sierpnia 2017,  w październiku 2017 i 22/23/24 maja 2018r. Nie przypominam sobie żadnego WZD 23 kwietnia br.  A poza tym nie podsłuchuje prywatnych rozmów „przy obiedzie”  bo nie są to żadne źródła wiedzy.
Jeżeli nie rozumiesz, że wartość metra kwadratowego mieszkania to nie wszystko, bo potem się płaci opłatę gruntową lub dzierżawę wieczystą która ma znaczący wpływ w miastach na koszty utrzymania mieszkania to już nie moja wina. Popytaj kolegów z Łodzi, Torunia, Sopotu (twojego ulubionego) czy Wrocławia albo z Lublina,  jakie ponoszą koszty opłat. Spytaj się też o koszty wywozu nieczystości, koszty wody i ścieków. Nie wszyscy mają możliwość wylewania szamba na pole (z całym szacunkiem dla tych co tak mogą). Wtedy może zrozumiesz (w co wątpię), że koszty utrzymania nawet w jednym województwie nie są równe. Bo jeżeli ktoś mieszka w mieszkaniu w Poznaniu, ponosi o wiele większe koszty utrzymania, niż np. w równomiernym budynku mieszkalnym pod  Trzcianką.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:20:29 »
WZD KSP na których ja byłem a nie było waszych delegatów odbyły się 23/24 sierpnia 2017,  w październiku 2017 i 22/23/24 maja 2018r. Nie przypominam sobie żadnego WZD 23 kwietnia br.  A poza tym nie podsłuchuje prywatnych rozmów „przy obiedzie”  bo nie są to żadne źródła wiedzy.
Sorry że dopiero dzisaj ci odpisuje ale nie miałem czasu...
Podsłuchiwanie rozmów prywatnych? Skąd taki wniosek? Ja byłem inicjatorem dyskusji i gospodarzem...
Jeżeli nie rozumiesz, że wartość metra kwadratowego mieszkania to nie wszystko, bo potem się płaci opłatę gruntową lub dzierżawę wieczystą która ma znaczący wpływ w miastach na koszty utrzymania mieszkania to już nie moja wina. Popytaj kolegów z Łodzi, Torunia, Sopotu (twojego ulubionego) czy Wrocławia albo z Lublina,  jakie ponoszą koszty opłat. Spytaj się też o koszty wywozu nieczystości, koszty wody i ścieków. Nie wszyscy mają możliwość wylewania szamba na pole (z całym szacunkiem dla tych co tak mogą). Wtedy może zrozumiesz (w co wątpię), że koszty utrzymania nawet w jednym województwie nie są równe. Bo jeżeli ktoś mieszka w mieszkaniu w Poznaniu, ponosi o wiele większe koszty utrzymania, niż np. w równomiernym budynku mieszkalnym pod  Trzcianką.
Pozwolisz że od końca ci odpowiem:
-  średnią dostaje KM PSP Poznań czy cała WLKP? Ja naprawdę nic do strażaków z dużych miast nie mam ale średnie dostaje całe województwo i w ten sposób strażacy z Legionowa  zarabiają lepiej niż strażacy z Lubina, Rzeszowa czy Białegostoku... Normalne to... No chyba niekończenie..  Geografia decyduje o ilości środków nie obciążenie pracą, ilość grup specjalistycznych czy wysługa lat i struktura kadrowa po prostu geografia.
Co do kosztów mieszkania na podstawie analizy porównawczej mieszkań w Warszawie (Żoliborz, Bemowo, Mokotów), Lublinie (Śródmieście, Czuby i Tatary) i mojego ulubionego przykładowego Sopotu należy stwierdzić że koszty utrzymania w Warszawie i Lublinie są znacznie niższe (ponad 20%) niż w Sopocie... I jak to się ma do twojej teorii uzasadniającej różnice w płacach strażaków?  Bzdury bzdury jeszcze raz bzdury... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:45:25 »
A dlaczego ulubionego Sopotu..bo z tego co wiem chłopaki zrzeszeni w Solidarności mają już dość.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:53:01 »
Sopot poparł protest federacji i jest oflagowany...tak zresztą jak Gdańsk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:57:46 »
Sopot poparł protest federacji i jest oflagowany...tak zresztą jak Gdańsk
Też na ich miejscu bym poparł bo nikt w kraju nie dostaje tak w dupę na średniej jak oni... Idąc parametrami mówionymi na forum powinni mieć najwyższą w kraju  :straz:
Tylko zastanowił bym się kto może im w tym temacie pomóc :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 15:01:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.