Autor Wątek: Wojska Obrony Terytorialnej  (Przeczytany 2471 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Wojska Obrony Terytorialnej
« dnia: Wrzesień 02, 2017, 13:23:05 »
Mam pytanie. Czy są na forum osoby które wstąpiły w szeregi OT? Może się ktoś podzielić doświadczeniami w tym zakresie. Bo z tego co wiem to na wschodniej ścianie Polski pierwsze brygady zostały już utworzone. Może ktoś opisze jak się dostał, co ma za obowiązki, czy coś w zamian otrzymuje, jak wygląda szkolenie, jak często musi się stawiać w jednostce itp.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wojska Obrony Terytorialnej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2017, 13:34:08 »
Ciekawostkę mam:  dwóch ochotników z mojego powiatu było niedawno promowanych na podporuczników WOT.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2017, 13:37:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Wojska Obrony Terytorialnej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2017, 15:00:07 »
Z tego co mi wiadomo to otrzymują 500 złociszy/miesiąc za gotowość do działań. Jak dla mnie całe te WOT-y to pic na wodę, mobilności zero (co pokazała ostatnia wichura na Pomorzu, wotu tam nie bylo bo w tych rejonach jeszcze ich nie utworzono), sprzętowo też kiepsko, poziomu wyszkolenia możemy się jedynie domyślać... Próbujemy naśladować coś co dobrze się sprawdza w ju-es-ej, ale jak zawsze u nas wychodzi klapa.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wojska Obrony Terytorialnej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:35:22 »
Jak dla mnie całe te WOT-y to pic na wodę, mobilności zero (co pokazała ostatnia wichura na Pomorzu, wotu tam nie bylo bo w tych rejonach jeszcze ich nie utworzono)
Sam sobie odpowiedziałeś czemu tak jest. Poza tym od wydania decyzji o utworzeniu jednostki i rozpoczęcia jej formowania musi trochę czasu upłynąć, bo żołnierze OT dopiero się szkolą, a gotowość operacyjną jednostki osiągną za kilka lat...

sprzętowo też kiepsko
Byś się zdziwił - wojska operacyjne są w szoku ile dobra idzie do WOT, począwszy od MSBS-ów, poprzez nowe umundurowanie i wyposażenie, prawdopodobnie z rewelacyjnym kamuflażem MAPA.

Kwestia wyszkolenia jednak jest oczywista - żołnierza nie da się ani wyszkolić przez weekend, ani go na wysokim poziomie wyszkolenia utrzymać, gdy musi wybierać między pracą, domem, a zabawą na poligonie, to ostatnie zawsze będzie na ostatnim miejscu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE