Autor Wątek: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych  (Przeczytany 3380 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« dnia: Sierpień 21, 2017, 21:48:06 »
Jakiś czas temu grupa strażaków, która kończyła cywilne studia na SGSP otrzymywała tytuł inżyniera pożarnictwa i pierwszy stopień oficerski. 
Wielu z nich było po kursie podstawowym lub podoficerskim.
Czy ktoś wie jak to ma się do kierowania działaniami ratowniczymi?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 23:03:58 »
Stopień? Ciekawe kto. Bo cywile z pewnością nie dostali mianowania. Tytuł Inżyniera Pożarnictwa otrzymał na pewno pierwszy rocznik - ZSZ1, nie jestem pewien co otrzymał ZSZ2. Z całą pewnością ZSZ3 otrzymał już samego Inżyniera. A w kwestii zapytania - teoretycznie kryterium do KDR jest tytuł inżyniera pożarnictwa (wg aktualnego załącznika 6). I jeżeli nikt nie będzie wnikał w rodzaj ukończonych studiów - nie ma problemu. Reszta ("zwykli" inżynierowie) powinna ukończyć SPK, które nie może ruszyć od roku... No i jest jeszcze kwestia zaszłości. Ja zająłem stanowisko za poprzedniego przepisu kwalifikacyjnego i spełniam warunki na KDR "przez zasiedzenie".

Offline mate.p2p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2017, 21:35:33 »
Studenci cywilni kończąc I stopień na wydziale IBP w SGSP otrzymują tytuł inżyniera bezpieczeństwa pożarowego, tytuł inżyniera pożarnictwa otrzymują strażacy w służbie kandydackiej.

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:03:18 »
Kolego w historii uczelni były takie przypadki że studenci cywilni otrzymywali tytuł inżynier pożarnictwa nawet wówczas gdy nie byli funkcjonariuszami. Min. Pierwszy rocznik studiów dla osób cywilnych w formie zaocznej który ruszał  o ile mnie pamięć nie zawodzi w 1999 roku.
Ponadto opiszę Ci inny ciekawy przykład uzupełniających studiów magisterskich gdzie w jednym czasie w jednym miejscu i w tych samych plutonach studiowali studenci mundurowi i cywilni -natomiast ich dyplomy ukończenia są różne , pomimo tej samej podstawy programowej tych samych zajęć . W momencie gdy ktoś z osób cywilnych wszedł do służby to na koniec w czasie rozdania dyplomów gdy był w mundurze otrzymywał taką samą absolwentke jak funkcjonariusze mgr. inż pożarnictwa

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2017, 20:00:52 »
Chore to wszystko! Formacja też przez tą szkołę choruje!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Inżynier pożarnictwa po studiach cywilnych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2017, 20:47:20 »
Chore to wszystko! Formacja też przez tą szkołę choruje!
Diagnoza dość dziwna... Formacja choruje na wiele chorób.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.