Autor Wątek: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd  (Przeczytany 4757 razy)

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« dnia: Sierpień 20, 2017, 21:37:04 »
Czołem, mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć kto wybiera się na szkolenie podstawowe w zawodzie strażak. Ktoś może jedzie na najbliższe do Częstochowy lub Bydgoszczy?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:40:46 »
25 wrzesnia Bydzia

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:42:06 »
A nie zaczyna się za tydzień czasem 28siepnia!?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2017, 10:37:55 »
Mozliwe.

Offline arti380

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2017, 12:35:39 »
Witam. Może ktoś kto zakończył juz szkolenie podstawowe w nowym systemie podzielonym na etapy lub ktoś kto jest w trakcie tego szkolenia jak to wyglada w praktyce? Z teorii wiem o co chodzi ale fajnie by było wiedzieć jak to wyglada na miejscu.

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2017, 17:03:53 »
Skończyłem to szkolenie w zeszłym tygodniu w Bydgoszczy. Ogólnie wszyscy są zadowoleni z tej zmiany. Wracasz po praktykach z 'jakimś doświadczeniem', co przekłada się na łatwiejsze przyswajanie wiedzy.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2017, 17:36:29 »

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:57:20 »
Skończyłem to szkolenie w zeszłym tygodniu w Bydgoszczy. Ogólnie wszyscy są zadowoleni z tej zmiany. Wracasz po praktykach z 'jakimś doświadczeniem', co przekłada się na łatwiejsze przyswajanie wiedzy.
Więcej teorii czy praktyki?

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2017, 12:13:03 »
Nie wiem jak dokładnie wyglądał podział godzin, ale wg moich odczuć było trochę więcej zajęć praktycznych. W pierwszym bloku od początku mieliśmy ciągłość zajęć teoretycznych (strasznie się dłużyło) , później sama praktyka.  Po powrocie z praktyk, zajęcia były na przemian, zeszyty- poligon. Wydawało się to dużo lepszym rozwiązaniem.

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2017, 10:12:13 »
A mam pytanie jeszcze, jak jest z meldunkiem w hotelu (tam.gdzie śpimy) można dzień wcześniej?

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2017, 20:33:58 »
Zdarzało się, że ktoś przyjechał dzień za wcześnie, bo mu się pomyliło. Nie było, żadnego problemu, przenocowali go na JRG.  Wydaje mi się, że najlepiej będzie zadzwonić i zapytać.

Offline andrzejcukier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2017, 13:55:00 »
Zapytam tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku - jak to wygląda z zarobkami/żołdem w trakcie szkolenia? Czy dostaje się jakieś wynagrodzenie? I jak jest z jedzeniem, noclegiem, itd.? Wszystko we własnym zakresie, czy szkoła to zapewnia?

Sorry jeśli kolejne pytanie o to samo, ale nie udało mi się znaleźć dokładnych aktualnych informacji na ten temat.

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2017, 18:39:18 »
Normalnie Ci płacą, na początku miesiąca. Hotel i 3 posiłki dziennie są zapewnione. Trzeba wziąć swoje sztućce, czajnik bo niebie da i ma początku szkolenia jest szok. Piszę tu o CS😉
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline olek123456

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2018, 11:44:19 »
Witam mam pytanie odnosnie nowych zmian szkolenia podstawowego :
Czy jak bede na bloku I to w weekendy wraca sie do domu czy caly czas na miejscu sie przebywa?
Jak wyglada blok II praktyki odbywają sie w macierzystej jednostce? i jak to godzinowo wyglada? codziennie rano sie chodzi czy jak?

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Szkolenie podstawowe Częstochowa, Bydgoszcz itd
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2018, 22:21:49 »
I blok to jakieś 8 tygodni, w zależności od szkoły 3-5 tygodni unitarki, czyli bez wyjść nawet do sklepu, a potem jak służba nie wypadnie to jedziesz do domu, o ile nie masz 700km do domu i jest to w ogóle nie opłacalne (chyba że opłąca się poświęcić 20h w samochodzie, żeby być 20h w domu). Z reguły jakieś 3-4 weekendy zjazdowe sie trafią,.
II blok pracujesz normalnie 24/48 na podziale bojowym, nie przysługują ci wtedy wolne służby ani urlop ( chyba że dowódca rozpisze ci praktyki tak że bd miał jedną  lub dwie wolne ze względu na to że czas praktyk wyniesie 90 dni a trzeba zrobić minimum 28 służb) bez względu czy jesteś z podziału czy z biur
III blok,  około 10 tygodni, już bez unitarki, tylko że dochodzi służba na podziale jrg szkolnej, co się wiąże z większą ilością służb.