Autor Wątek: Aspirantka Dla WYBRANYCH  (Przeczytany 6615 razy)

Offline Paweł1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Aspirantka Dla WYBRANYCH
« dnia: Sierpień 19, 2017, 16:57:28 »
Witam
Jestem Strażakiem z Małopolski, rozmawiałem 18.08,2017 z kolegą ze Świętokrzyskiego, znamy się z kursu, i ze szkoły RM, od 2009 r. Kolega opowiedział mi przy piwku historyjkę z jego KP, która brzmi:
Na szkołę aspirantów kierowani są ludzi bez MATURY, o stażu w PSP krótszym niż żywot muchy, a co najgorsze traktują PSP jako dodatek rolny, i nie wykazujący się żadną inicjatywą, mający PSP w głębokim poważaniu, Człowiek który został skierowany do SA w tym roku jest "LUBIANY i CENIONY" do tego stopnia że przeszedł wszystkie zmiany, i nikt go nie chce u siebie.
Ludzie kompetentni, spełniający wszystkie warunki i stojący zawsze na pierwszej Lini w walce, są pomijani z premedytacją bo nie mają wujka lub są w złych związkach.
Ja skończyłem właśnie SA, a do straży przeszedłem w 2007 r, kumpel o którym mowa ma 14 lat służby jest RM i jest na grupie ratownika.
Chciałem zapytać jak jest u Was w KP.
Jak Myślicie kiedy się skończy protekcjonizm w PSP
Pozdrawiam

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2017, 21:57:08 »
powinny być jasno sprecyzowane kryteria, a co więcej komenda sama powinna wychodzić z inicjatywą aby szkolić załogę, wg mnie staż około 10 lat i automatycznie kierowanie na studium nie jest niczym nadzwyczajnym (wyjątkiem mogą być osoby, które nie chcą). Jednak jest odwrotnie, SA dla "wybranych" cóż można zrobić ...
niewątpliwie takie działanie ma negatywny wpływ na tok służby i przyniesie efekty za kilka lat.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2017, 08:35:27 »
Cytuj
Jak Myślicie kiedy się skończy protekcjonizm w PSP

Myślę, że chyba jutro :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2017, 22:53:10 »
Ameryki nie odkryłeś!

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2017, 21:39:38 »
wszyscy godzą się na to o czym było wspomniane  ...
mogę jedynie spytać gdzie są wartości, które kształtowały historię pożarnictwa oraz zasady etyki zawodowej, gdzie te wartości, gdzie ta sumienność, solidarność, sprawiedliwość, gdzie ta służba, gdzie ten szacunek ...
orły na samym szczycie udoskonalają cały czas tą służbę, ale w jaki sposób...
do ilu osób związanych z PSP ma się dzisiaj szacunek ...
pozdrawiam

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 11:47:56 »
Protekcjonizm w PSP ma bardzo wiele twarzy.
Teraz wujek nie wiele może. Państwową Strażą Pożarną rządzi teraz przybudówka Pis-u, NSZZ „Solidarność. Zobaczcie tylko kim są obecni komendanci wojewódzcy, to albo zakamuflowani współpracownicy Pis-u, albo wysocy działacze związkowi. W komendach powiatowych i miejskich, to samo. O komendancie głównym to już nawet nie wspomnę.
Teraz członkowie i działacze „jedynie słusznego upartyjnionego związku” zajmują eksponowane stanowiska i są kierowani do szkół. Nie dotyczy to tylko kierowania do Szkół Aspirantów, dokładnie to samo dotyczy skierowań do SGSP. Tak dzieje się nie tylko w Małopolsce czy Świętokrzyskim, to zjawisko ogólnokrajowe.

Zainteresowanym polecam poniższy link, dotyczy tego tematu.

https://mojaremiza.pl/blogs/1727/152/szkola-aspirantow-psp-dla-dzialaczy-nszz-solidarnosc




Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2017, 12:36:36 »
Zainteresowanym polecam poniższy link, dotyczy tego tematu.

https://mojaremiza.pl/blogs/1727/152/szkola-aspirantow-psp-dla-dzialaczy-nszz-solidarnosc
Reklamujesz bloga?
Sam wpis w blogu jest dziwny bo najpierw jest, że to źle, że KW nie zna strażaków a potem wpis o tym, że to zgodne z prawem. Owszem KW nie zna wszystkich strażaków nie zna nawet połowy ale ma dwie tabelki z których jak wół widać gdzie dać miejsce.  Wiesz jaki jest rozstrzał kadry aspiranckiej w moim województwie? Od 10% do 40%. I co dalej wysyłać z KP w której 40% stanu to aspiranci? 
Nie dotyczy to tylko kierowania do Szkół Aspirantów, dokładnie to samo dotyczy skierowań do SGSP. Tak dzieje się nie tylko w Małopolsce czy Świętokrzyskim, to zjawisko ogólnokrajowe.
Ogólnokrajowe zjawisko? Dane chętnych do SGSP zbierano w kwietniu i wszyscy którzy spełnili kryteria zostali zakwalifikowani! (Informacja z SGSP)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2017, 12:54:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2017, 13:11:55 »
Ha! Ha! Zgodnie z przewidywaniem. Pan Troll już jest.
Szanowny Panie Eqinox, wpisy na tym forum czytam od 2005 roku. Szanownego Pana obserwuję od roku. Przeczytałem wszystkie Pańskie wpisy, wiem kiedy i ile razy dziennie przeszukuje Pan forum. Wystarczy, że ktoś napisze coś negatywnego na PiS albo na NSZZ”Solidarność”, Pan już tam jest i mąci Pan wodę. Nie wiem ile Panu płacą za wpis, 30gr. czy 3zł. Jeżeli się to Panu opłaca to rób Pan to trochę inteligentniej, żeby gołym okiem nie był widać TROLLA NA ETACIE.

I jeszcze jedno, proszę się nie wysilać, polemiki nie będzie


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2017, 14:51:22 »
Ha! Ha! Zgodnie z przewidywaniem. Pan Troll już jest.
Szanowny Panie Eqinox, wpisy na tym forum czytam od 2005 roku. Szanownego Pana obserwuję od roku. Przeczytałem wszystkie Pańskie wpisy, wiem kiedy i ile razy dziennie przeszukuje Pan forum. Wystarczy, że ktoś napisze coś negatywnego na PiS albo na NSZZ”Solidarność”, Pan już tam jest i mąci Pan wodę. Nie wiem ile Panu płacą za wpis, 30gr. czy 3zł. Jeżeli się to Panu opłaca to rób Pan to trochę inteligentniej, żeby gołym okiem nie był widać TROLLA NA ETACIE.
Lubisz taką dyskusję? Spoko, ale z tobą pogadam inaczej.  Zabawmy się w mówienie prawdy:
Oświadczam, że nigdy nie zarobiłem nawet złotówki na forum strazak.pl.
A teraz ty:
Ja oraz autor bloga (o ile jesteście różnymi osobami) nie jesteśmy kandydatami do SA PSP (oraz nasze dzieci i wnuki) oraz nigdy nie byliśmy kandydatami. Moje działania w 100% są bezinteresowne.

Ja ze swojej strony zweryfikuje dane które są w pełni jawne.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2017, 15:15:08 »
Eqinox, a skąd masz pewność, że strazak444 miał na myśli, że pieniądze otrzymujesz z forum strazak.pl. Przecież nigdzie o tym nie napisał. Jeżeli ktokolwiek Ci płaci za teksty, to może być to każdy, niekoniecznie związany z forum, ale żywo zainteresowany wydźwiękiem poszczególnych wątków. Może niech strazak444 uściśli swoją myśl o płaceniu i dopiero się do niej odnieś.

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2017, 16:39:44 »
No widzisz Scyzoryk jaka wymowna cisza. Eqinox ostatnio był na forum o 15:34, twój wpis pojawił się o15:15. Dzisiaj od rana już kilka razy przeglądał nowe wpisy. Jest możliwe aby Twojego wpisu nie zauważył?
Tylko naiwni sądzą, że armia trolli internetowych którą PiS stworzył przed wyborami została rozwiązana, to w dalszym ciągu bardzo sprawnie działająca machina. To forum jest zbyt duże aby nie posiadało swojego „opiekuna”. Panu o którym mówimy poświęciłem sporo czasu, od kilku miesięcy uważam go za zawodowca. Na szczęście stosuje bardzo prostackie i wyświechtane metody,  zawstydza, ośmiesza, sugeruje, że tekst jest niespójny i pisany przez kretyna, kieruje polemikę na boczne tory itp. Te metody są już rzadko stosowane ale na osoby które z rollingiem się nie zetknęły są nadal skuteczne. Uważam, że należy przestać milczeć i nazywać zjawisko po imieniu i zacząć ignorować takie gni…y, bo taka metoda na takiego przeciętniaka wystarczy.

Zainteresowanym polecam artykuł szerzej opisujący zjawisko TROLA NA ETACIE.

 http://crowdmedia.pl/jak-pis-zbudowal-armie-internetowych-trolli/

A ciebie Eqinox nadal obowiązuje ostatnie zdanie z mojego poprzedniego wpisu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2017, 17:09:51 »
Eqinox, a skąd masz pewność, że strazak444 miał na myśli, że pieniądze otrzymujesz z forum strazak.pl.
Ja też nie, napisałem, że nie zarobiłem na forum strazak.pl nawet złotówki co nie oznacza, że forum mi płaci tylko oznacza, że za moje hobby pisanie czy też w wersji strazak444 trolowanie nie dostaje żadnych pieniędzy! Służbowo też na tym nie zyskuje. Robię to bo lubię, jeden łowi ryby inny strzela do dzików a Ja  siedzę w internecie lub czytam książki.
No widzisz Scyzoryk jaka wymowna cisza. Eqinox ostatnio był na forum o 15:34, twój wpis pojawił się o15:15. Dzisiaj od rana już kilka razy przeglądał nowe wpisy. Jest możliwe aby Twojego wpisu nie zauważył?
Zauważył zauważył ale jadł obiad potem poszedł na zakupy i dopiero znalazł czas aby się odezwać.
To forum jest zbyt duże aby nie posiadało swojego „opiekuna”. Panu o którym mówimy poświęciłem sporo czasu, od kilku miesięcy uważam go za zawodowca. Na szczęście stosuje bardzo prostackie i wyświechtane metody,  zawstydza, ośmiesza, sugeruje, że tekst jest niespójny i pisany przez kretyna, kieruje polemikę na boczne tory itp. Te metody są już rzadko stosowane ale na osoby które z rollingiem się nie zetknęły są nadal skuteczne. Uważam, że należy przestać milczeć i nazywać zjawisko po imieniu i zacząć ignorować takie gni…y, bo taka metoda na takiego przeciętniaka wystarczy.
Gościu jak to o tobie świadczy znasz metody itp. itd. A sam zmieniasz temat wątku...
Jak dla mnie możesz mnie gnidą nazywać i czym chcesz bo to nie robi na mnie wrażenia. Ale masz moje słowo, że sprawdzę gdzie trafiły wszystkie miejsca na SA PSP z województwa świętokrzyskiego (9 szt.) i namierzę przyczynę.
Zainteresowanym polecam artykuł szerzej opisujący zjawisko TROLA NA ETACIE.
http://crowdmedia.pl/jak-pis-zbudowal-armie-internetowych-trolli/

Chcesz kilka artykułów o UFO? Czy może o końcu świata? Partia która musi sie mega dokładnie rozliczać z pieniędzy zatrudniła armie ludzi.... A smoki były w tej bajce? BO jeśli władza i smoki to przedawkowałeś "Grę o tron".
Moderator : Kończymy te osobiste wycieczki i wracamy do tematu.  Dotyczy Wszystkich !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2017, 21:57:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Aspirantka Dla WYBRANYCH
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2017, 20:38:16 »
pozwole sobie wtracic do dyskusji bo temat znam mozna juz powiedziec z dwoch stron. moja teza jest prosta uderz w stol a nozyce sie odezwa. otoz w mojej KP byla praktyka od lat wysylania ludzi po 18-20 lat sluzby. np. st.ogn. dowodca zastepu bez matury szedl na szkole (ktora defacto nic oprocz stopnia by nie dala) byly tez przypadki ze szli ludzie i rezygnowali w trakcie. po wyborach nowa wladza nowy KW nowy KP i troche to zrobil rozsadniej. mlodsi ida z perspektywami. patrzy na przyszlych asp. pod katem podjecia dalszej nauki na SGSP i puszcza ludzi od 2 lat po 6-10 lat sluzby i zaczela sie ujadanka z drugiej strony ze kociarstwo idzie. oczywiscie nie musze mowic ze odzywaja sie ludzie ktorym szkola nie wiele by dala. ludzie na stanowiskach aspiranckich bez mozliwosci albo czasu podjecia pozniej nauki na sgsp. albo najzwyczaniej w swiecie tacy ktorym to sie nie w zab nie kalkuluje bo po co ma isc klient co ma 15 lat sluzby na SA potem sgsp co mu zajmie z 7-8 lat i skonczy wszystko bedzie mial wysluge pozwalajaca pojsc na emke. tak wiec jakby nie bylo zrobione tak komus bedzie to nie pasowac. jedyne rozsadne wyjscie to odblokowania stanowisk podoficerom (dowodca zastepu st.oper.) i aspirantom dowodcy i zcy dowodcy zmiany i by nie bylo takiego parcia na szkoly dla wszystkich. tyle.