Autor Wątek: SA PSP  (Przeczytany 1905 razy)

Offline 998Kacper998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
SA PSP
« dnia: Sierpień 19, 2017, 01:19:46 »
Witam wszystkich!
Z góry przepraszam jeśli moje pytanie ma gdzies odpowiedź na tym forum jednak ja jej nie znalazlem ubiegam się o przyjecie do Szkoły aspirantow w Krakowie i chciałbym się dowiedzieć jak często można tam dostać przepustkę albo czy jest możliwość wychodzenia po zajęciach na przykład na miasto dużo czytałem o tej szkole i pytalem różnych ludzi alenigszie nie uzyskałem odpowiedzi z góry dziękuję za odpowiedź i jeśli ktoś ma wrzucic jakiś głupi nic nie wnoszący komentarzy to nie ma sensu dzięki za pomoc
Pozdrawiam  ^_^

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2017, 11:41:47 »
Po pierwsze to nie napisałeś czy startujesz na służbę kandydacką czy jesteś strażakiem w służbie. Co do wolnego, nie licz na za wiele. Jeśli chodzi o kandydacką, to na 1 roku będziesz miał sporo służb (po unitarne, w trakcie której raczej przepustek nie będzie). Jak masz służbę- siedzisz w szkole. Sporo też zależy od rocznika- jak będzie duży, to prawdopodobnie będziesz miał możliwość częściej ubiegać się o przepustkę (tak, ubiegać, bo to że nie masz służby nie znaczy że już możesz wyjść). Akurat nie byłem na SA w Krakowie, ale myślę, że zasady są podobne. Jak złapiesz ZOK-a (zakaz opuszczania koszar- otrzymują podpadziochy) to nie wyjdziesz. Zwykle musisz się zmieścić w czasie do wieczornego apelu, także jak już zrobisz rejony to wiele czasu nie zostanie. Jeśli chodzi o weekendowe wyjazdy to u nas udawało się w najlepszym wypadku co 2 tygodnie (ojcowie/matki częściej- ale automatycznie jak takich byś miał to sam wyjedziesz rzadziej). Raczej nie przetrzymują ludzi na siłę na weekend bo to jakieś zawsze koszty. Ale z drugiej strony są służby do obstawienia, grupa rezerwowa, itp. Więc różnie bywa. Ale przede wszystkim- najpierw się dostań, bo z tego co piszesz dopiero się ubiegasz, a więc startujesz za rok. O ile nabory w takiej formie zostaną...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline 998Kacper998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2017, 15:01:58 »
Bardzo dziekuje za odpowiedz bede kandydowal na normalne studia dziennie nie pracuje jeszcze w PSP ale mam nadzieje ze sie dostane i juz bede pelnoprawnym strazakiem nie tylko OSP.

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:42:55 »
Uzbroj sie w cierpliwosc i nie zalamuj po pierwszych 3 uwalonych rozmowach 😀

Offline 998Kacper998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2017, 18:37:14 »
Co masz na myśli?