Autor Wątek: Skandaliczna wypowiedź!  (Przeczytany 4375 razy)

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Skandaliczna wypowiedź!
« dnia: Sierpień 16, 2017, 21:58:01 »
"W rozmowie z "Faktami" TVN wojewoda Dariusz Drelich przekonywał, że na miejscu wystarczy obecność strażaków. - Do zbierania gałęzi i zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska - mówił w materiale Drelich [przypomnijmy, że wojewodowie są przedstawicielami rządu w terenie - red.]."
Czyli wedlug ludzkich panów tylko zbieramy gałęzie, zamiatamy liście no i oczywiście rozstawiamy barierki przed miesiączkami...
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2017, 22:24:39 »
"W rozmowie z "Faktami" TVN wojewoda Dariusz Drelich przekonywał, że na miejscu wystarczy obecność strażaków. - Do zbierania gałęzi i zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska - mówił w materiale Drelich [przypomnijmy, że wojewodowie są przedstawicielami rządu w terenie - red.]."
Pan Wojewoda prawdopodobnie dał ciała z tematem wojska więc postanowił zastosować taktykę znaną min. z tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ
A, że teraz wpakował się jeszcze bardziej ale to już inna historia. Bo albo największe wiatrołomy w historii tego kraju albo kupa liści i gałęzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 22:43:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2017, 22:47:36 »
Aż się prosi pier***lnąć tym wszytkim i niech sobie pan wojewoda (z braku obustronnegowzajemnego szacunku z małych liter) sam zbiera patyki.
Tylko co tym biednym poszkodowanym ludziom powiedzieć.
Widać jak głęboko ma władza nas, a przede wszystkim społeczeństwo. Cokolwiek by robili oczu nam nie zamydlą.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:57:48 »
A ma ktoś wiedzę jaka jest sytuacja na miejscu? Od kilku dni jest przekaz w TVP Info z miejsca zdarzenia, widać sporo SiS, generały się pokazały i ministry. Jakieś pierwsze spostrzeżenia od naocznych świadków?
Ciekaw jestem jak faktycznie wyglądała sytuacja z użyciem wojska. Może nie za bardzo chcieli go ruszać bo przygotowania do defilady 15.08?  :cooo:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:33:50 »
Przełącz TV na inny kanał.
Wczoraj był lans, dzisiaj nie ma nikogo.
Nawet na temat wojska jest bardzo dużo niechlubnych komentarzy.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rytel-ochotnik-o-usuwaniu-skutkow-nawalnicy,764989.html

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:35:19 »
Defilada defiladą, a do Rytla wcześniej pojechała inna jednostka. Byłem we wtorek, to widziałem, że chłopaki z wojska jak wszyscy wrócili brudni, mokrzy i ztyrani. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym z Rytla, to mówił, że służby działają sprawnie, a problem jest z wolontariuszami, których przybywa, nie ma osoby, która mogłaby koordynować ich działania i rozdzielać zadania.
Świadków TVN-u proponuję brać z przymrużeniem oka, często są to wypowiedzi wyssane z palca żeby wywołać sensację. Możliwe, że jutro pojadę z OSP, bo dzisiaj jestem na służbie, chyba, że zostanę tam wysłany, bo jestem na liście żeby jechać na dłużej, czekamy na polecenie. Wtedy postaram się skrobnąć coś w wolnej chwili o sytuacji na miejscu.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2017, 14:49:53 »
Byłem we wtorek, to widziałem, że chłopaki z wojska jak wszyscy wrócili brudni, mokrzy i ztyrani.
Kurcze zamiatanie liści i zbieranie gałęzi to jednak męcząca praca... To oczywiście sarkazm, nie mam nic do chłopaków z wojska bo oni sami nic nie mogą, muszą wykonywać rozkazy od tych (tu wstawić kto jaki epitet uważa za słuszny) z góry...
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2017, 18:43:24 »
muszą wykonywać rozkazy od tych (tu wstawić kto jaki epitet uważa za słuszny) z góry...
Zapytaj się "chłopaków z wojska" jaki epitet dali by przed nazwiskiem swojego ministra. Jeśli zapytasz "tych zwykłych" to będą to mega pozytywne epitety. Bo armia po małutku ale systematycznie wyprzedza wszystkie służby jeśli chodzi o zarobki. W zasadzie jeśli by doliczyć równoważniki, które nie wchodzą do tzw. średniej to już wszystkich z MSWiA (poza ABW) wyprzedzili o dwie długości. Wraz z planowanym przez ich ministra i rząd wzrostem wydatków na armie o 25% myślę, że do PSP nie będzie w ogóle chętnych do służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2017, 14:00:28 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2017, 14:29:41 »
Leje na wojewodę ale w którym akapicie artykułu lub momencie filmu Blaszczak go chwali??