Autor Wątek: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"  (Przeczytany 16056 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2017, 05:52:26 »
... Partia człowieka o którym mówisz ma najmniej post komunistów w swoim składzie ...
Byłem maks miesiąc temu na spotkaniu podczas którego ludzie którzy sa w Solidarności od jej powstania ...
Pojęcie postkomunisty jest b.szerokie i nie chodzi ilu ich jest w szeregach partii, a o sposób działania nawet tych którzy z racji wieku nie mogli należeć do PZPR, a w działaniach pielęgnują jej najgorsze wzorce ...
Być w "S" a robić coś konkretnego to duża różnica.
Temat uważam za zakończony.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2017, 10:29:51 »
Założymy się?
Odnoszę wrażenie że albo Ci płacą za te brednie albo w ogóle nie chcesz zrozumieć tego co piszą inni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:30:43 »
Odnoszę wrażenie że albo Ci płacą za te brednie albo w ogóle nie chcesz zrozumieć tego co piszą inni.
A może mam po prostu inne zdanie w tym temacie? I co nie mogę go mieć? Nie mogę mieć racji bo ktoś inny mówi inaczej?
Bądźmy poważni akcja z barierkami nie obniży zaufania społeczeństwa do strażaków ani też nie wpłynie na nasze postrzeganie. Gazeta Wyborcza jest medium broniącym za wszelką cenę "starego układu" i naprawdę nie wielu ludzi uznaje Michnika i jego ekipę za autorytety.  A strażacy którzy uznają ją za źródło wiedzy niech sobie przypomną nagonkę na nasze emerytury jako wywołali w latach 2011-12, nie było praktycznie tygodnia aby coś o emeryturach mundurowych się nie ukazało.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 11:36:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 08:25:41 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 14, 2017, 09:45:29 »
co do poparcia społecznego...
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22228857,list-policjanta-od-miesiecznic-nie-chce-aby-osoby-przychylne.html
i wcześniej...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bylem-pacholkiem-tuska-teraz-jestem-w-armii-pis-u-list-policjanta/nx0r99h
Dokładnie szczególnie TOK FM to wiarygodne źródło którego czasem słucham dla śmiechu. Oba źródła wskazane przez ciebie są mocno antyrządowe i powiem ci nie dziwią cię te dwa listy w tym samym czasie poza tym zwróć uwagę szczególnie na formę: jak są pięknie napisane, styl i interpunkcja, która bardziej przypomina dziennikarza a nie normalnego człowieka. Nawet jednego przecinka nie brakuje co jest wręcz niewiarygodne. Dobra znajomość historii i powoływanie się na 20 lecie międzywojenne. Strasznie naciągane te historie policjantów. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:07:39 »
Zatem z których źródeł informacji Twoim zdaniem powinni korzystać strażacy PSP? Mówię o źródłach wiarygodnych.

I jeszcze jedno pytanie. W jednym z poprzednich postów napisałeś, że w PiSie jest najmniejszy odsetek polityków z komunistyczną przeszłością. Czy mógłbyś przedstawić jakieś dane statystyczne, w rozbiciu na inne partie polityczne?

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:21:26 »
Nie przejmujcie się. Pocieszające jest to, że tych miesięcznic zostało 8.  Później tylko odsłanianie pomników w każdym miescie i uroczyste apele pd nimi. I tak aż do ... zmiany opcji politycznej. I tak w kółko. Normalnosci nigdy nie było, więc był czas przywyknąć.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 10:24:49 wysłana przez Oggi »

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 14, 2017, 14:59:11 »
Oba źródła wskazane przez ciebie są mocno antyrządowe i powiem ci nie dziwią cię te dwa listy w tym samym czasie poza tym zwróć uwagę szczególnie na formę: jak są pięknie napisane, styl i interpunkcja, która bardziej przypomina dziennikarza a nie normalnego człowieka. Nawet jednego przecinka nie brakuje co jest wręcz niewiarygodne. Dobra znajomość historii i powoływanie się na 20 lecie międzywojenne. Strasznie naciągane te historie policjantów.
1. Chcesz powiedzieć, że policjantów nie stać na poprawną polszczyznę? I znajomość historii własnej formacji?
2. Chcesz powiedzieć, że skoro "normalny człowiek", to już nie może posługiwać się pięknym stylem i poprawną interpunkcją?
Strasznie naciągane te Twoje historie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2017, 15:54:53 »
1. Chcesz powiedzieć, że policjantów nie stać na poprawną polszczyznę? I znajomość historii własnej formacji?
2. Chcesz powiedzieć, że skoro "normalny człowiek", to już nie może posługiwać się pięknym stylem i poprawną interpunkcją?
Strasznie naciągane te Twoje historie
Dokładnie:
https://twitter.com/WspanialyF/status/896819396332724224
Widać nie tylko ja to zauważyłem. Wiele komentarzy pojawiło się nie przychylnych temu policjantowi. Dodatkowo niektórzy przytoczyli tłumaczenia uczestników procesu Norymberskiego jako identyczne. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2017, 16:24:51 »
Dokładnie:
https://twitter.com/WspanialyF/status/896819396332724224
Widać nie tylko ja to zauważyłem. Wiele komentarzy pojawiło się nie przychylnych temu policjantowi. Dodatkowo niektórzy przytoczyli tłumaczenia uczestników procesu Norymberskiego jako identyczne.

Właściwie to już więcej argumentów w tej dyskusji nie potrzebuję. Odpowiedź i przytaczanie takich "dowodów" na "słuszną" tezę są wystarczająco wymowne. Niespecjalnie zresztą oczekiwałem czegoś innego.
PS. Mimo wszystko poczułem jednak pewne rozczarowanie.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2017, 18:46:29 »
Dla wszystkich przeciwników robienia czegoś innego niż mówią zadania PSP. Czy np. pokazy na WOśP, czy pomoc staroście w obchodach np dnia strażaka, czy zabezpieczenie meczu piłkarskiego itd. Mógłbym wymieniać i wymieniać. Ja jestem przeciwny robieniu CZEGOKOLWIEK co wykrcza poza zakres obowiązków. I tyle. Tyle i aż tyle.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:07:10 »
Dla wszystkich przeciwników robienia czegoś innego niż mówią zadania PSP. Czy np. pokazy na WOśP, czy pomoc staroście w obchodach np dnia strażaka, czy zabezpieczenie meczu piłkarskiego itd. Mógłbym wymieniać i wymieniać. Ja jestem przeciwny robieniu CZEGOKOLWIEK co wykrcza poza zakres obowiązków. I tyle. Tyle i aż tyle.
Myślę, że około 10% interwencji PSP wykracza po za zakres ustawowy. Ja niestety jestem odmiennego zdania gdyż PSP jest bardzo biedna i musi chodzić na żebry, większość komend nawet nie posiada pieniędzy na inwestycje jakiekolwiek. Nie wiele stać na zakup samochodu operacyjnego bez pomocy samorządów. I tu powinienem zacytować znany program satyryczny "przez 8 ostatnich lat" wzrósł min. vat (2 razy: raz o 1% na wszystko i raz o 15% na artykuły związane z ochroną ppoż.) ceny paliwa i wszystkiego wzrosły a budżety wcale.  Niestety biedny nie może wybrzydzać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 19:22:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 19, 2017, 18:23:25 »
Historia jest po to aby o niej czytać i uczyć się na błędach ale nie wolno porównywać jej bezmyślnie do bieżącej sytuacji bo ma to ma mało wspólnego z prawdą.
Znajomość historii pozwala, przede wszystkim, na wyciąganie wniosków. Wysnute wnioski, wprowadzone w życie, pozwalają, nie popełniać ponownie błędów. Piszesz o tym żeby "...uczyć sie na błędach..." Czytam Twoje posty , żeby zrozumieć ale jakoś mi nie idzie, nie widzę abyś chciał się uczyć na błędach popełnionych przez SP.
Tyle tytułem komentarza dotyczącego histori.
_____________________________________________________________________
Śłubowanie tekst.
ŚLUBUJĘ
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać
polecenia przełożonych.
ŚLUBUJĘ
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,
godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad
etyki zawodowej.

Wykonywać polecenie przełożonych. Dobre imię służby - te dwa zdania wynikające z roty ślubowania w aspekcie udziału w PSP Miesięcznicach wykluczają się dla mnie wzajemnie.

Jak pewnie rozumię z wyjazdu do transporu, rozkładania, barierek została sporządzona informacja ze zdarzenia. Ciekawi mnie jak brzmi część opisowa tej informacji. Jaki był zamiar podczas działań.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2017, 20:36:01 »
Kolejna ciekawostka w podobnym klimacie.Związki zawodowe policji jadą po ministrze,a tu na konferencji kto w tle?
.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2017, 21:31:03 »
Kolejna ciekawostka w podobnym klimacie.Związki zawodowe policji jadą po ministrze,a tu na konferencji kto w tle?
.
Kto? Bo nie widziałem, jeśli można to chętnie obejrzę tą konferencję.
Jak pewnie rozumię z wyjazdu do transporu, rozkładania, barierek została sporządzona informacja ze zdarzenia. Ciekawi mnie jak brzmi część opisowa tej informacji. Jaki był zamiar podczas działań.
Mogła to być pomoc innym służb zgodnie z tym co mówił rzecznik więc jak najbardziej informacja ze zdarzenia powinna powstać.
Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: Pomoc policji w transporcie sprzętu.
KOD przyczyny: 38 Inne przyczyny.
Cześć opisowa czyli opis przebiegu działań np. "Działania PSP  polegały na transporcie sprzętu policyjnego z punktu A do punktu B" i w dalszej części trochę "lania" wody, udział jednostek itd.     
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2017, 22:07:44 »
Eqinox jeżeli myślisz tak jak piszesz to współczuję, chyba że chcesz wszystkim na forum zrobić na przekór. Warto posłuchać i przychylić się czasem do opinii innych a nie brnąć uważając się za nieomylnego.  Czasem trzeba otworzyć oczy i sprawy nazwać po imieniu, a nie ubierać je w piękne szatki. To co piszesz to takie pieprz....nie o Chopinie w roku Moniuszkowskim. Oby nieomylini, najwspanialsi itd. w twoim stylu mieli wpływ na PSP jak najkrócej. Życzę tego tobie, nam, a w szczególności PSP, w której od dłuższego czasu liczy się tylko mierny, bierny ale wierny.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2017, 22:29:24 »
Eqinox jeżeli myślisz tak jak piszesz to współczuję, chyba że chcesz wszystkim na forum zrobić na przekór.
I będę robił do skutku aż zrozumiecie, że cała PSP nie zmienia się nawet o mikron pod tym kątem od wielu lat! A rozróżnianie miesięcznicy od strajku górników to kure**two.
Oby nieomylini, najwspanialsi itd. w twoim stylu mieli wpływ na PSP jak najkrócej. Życzę tego tobie, nam, a w szczególności PSP, w której od dłuższego czasu liczy się tylko mierny, bierny ale wierny.
Przyjdą następni tacy sami albo lepsi. Koniec tego wszystkiego będzie identyczny za każdym razem po prostu przyjdą następni   :wacko: :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2017, 23:07:03 »
W tle konferencji Ministra część logo PSP i  mł.kpt. Rafał Soł.... identyfikator osobowy czytelny w 100 %. Takie grzanie się w świetle dobrze ocenianej służby i znanego logo.

Przyczyna "pomoc policji" nie jest wystarczająca dla mnie jako jedyna przyczyna dysponowania SIS JOP. Pomoc w poszukianiu osoby też jest pomocą w policyjnych działaniach, czy pomoc podczas kierowania ruchem, to też kategoria czynności pomocniczych a jakże inna od wiezienia ogrodzeń rozdzielających w zamyśle za kilka godzin dwie grupy, odmiennie myślących ale Polaków. Powinniśmy wszyscy nie tylko w straży myśleć o tym jak godzić ludzi o odmiennych poglądach w ramach jednej granicy. Historia lubi sie powtarzać i z hasłą Polska A i B oby nie powstały na gruncie podziałów dwie krainy. Zatem jakiekolwiek działanie idące na zwarcie na podział ludzi nie  jest nikomu potrzebne.
PSP jako jednostka mundurowa powołana do ratowania życia i mienia powinna być całkowicie apolistyczna i nawet nie kojarzona z jakimkolwiek ugrupowaniem. Czy ważne jest komu dziś pomagamy po nawałnicach i przy działaniach związanych z podtopieniami po deszczach nawalnych? NIE. I nikt nie powinien z nszych dowodzących prowadzić nas w kierunku abyśmy byli z jakąś partią, politycznym ruchem społecznym itp. kojarzeni.     

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 23, 2017, 11:42:32 »
Z kart historii:

"pomoc" Milicji Obywatelskiej, ZOMO i Ludowemu Wojsku Polskiemu: http://www.lubin82.pl/4850.html    http://www.lubin82.pl/4647.html

Do tego prowadzi polityczne wykorzystywanie straży pożarnej.


I teraz cytat z Wikipedii hasła <<Leszek Suski (strażak)>>:
"... W lipcu 2017 wysłał grupę kilkudziesięciu podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do ustawiania barierek wokół kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odgradzających protestujących przeciwko ustawie wprowadzającej zmiany w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego zgłoszonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Było to pierwsze wykorzystanie strażaków przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej do działań politycznych po 1989[7].".

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Suski_(stra%C5%BCak)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 12:18:17 wysłana przez Oggi »

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2017, 13:12:41 »
No to zaznaczył swoje miejsce w historii PSP  :gwiazdki:

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 23, 2017, 16:20:12 »
Pierwszy, ale czy ostatni? Zanim wróci pod kamień, spod którego wypełzł.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 23, 2017, 17:44:58 »
Wikipedię tworzą użytkownicy. Każdy może uzupełnić dane hasło.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 17:48:51 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Udział PSP w organizacji 'Miesięcznicy"
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2017, 17:48:00 »
http://www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/170819290-Biografia-Rozy-Thun-na-Wikipedii-zablokowana-Chcieli-zrobic-z-niej-Niemke.html
Wikipedii nie można traktować jako źródło, poza tym jeśli jutro ktoś zgłosi zastrzeżenie do tego zapisu to go natychmiast usuną.
PSP jako jednostka mundurowa powołana do ratowania życia i mienia powinna być całkowicie apolistyczna i nawet nie kojarzona z jakimkolwiek ugrupowaniem.   
Pierwszy tekst ustawy o PSP mówił o formacji apolitycznej bo poza KG w nic innego nie mogli ingerować politycy. A jak jest teraz...
Wiesz kiedy i kto wprowadził do tego bałaganu polityków każdego szczebla?
Historia lubi sie powtarzać i z hasłą Polska A i B oby nie powstały na gruncie podziałów dwie krainy. Zatem jakiekolwiek działanie idące na zwarcie na podział ludzi nie  jest nikomu potrzebne.
Zgadzam się nie postały na gruncie podziałów terytorialnych (i ich nie spowodują) spowodowali je politycy, a najbardziej Ci jedyni którzy rządzili dwie kadencje z rzędu. Legendarna wypowiedz u "Sowy" "Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie?"
Potem zdziwienie, że "wschód" jest radykalny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 18:10:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.