Autor Wątek: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny  (Przeczytany 49708 razy)

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2017, 20:44:20 »
Nie chcę deprecjonować pomysłu. Jednak w mojej opinii jest zbyt wiele do zrobienia aby ruszać pełną parą od teraz. A wygląda na to, że tak się stało. Teraz Ci, na dole, zastanawiają się jak to zrobić?
Osobiście bardzo bym chciał aby całe zapleczy było przygotowane wcześniej. Niestety tak nie jest.

@ zyraf:
1. Przeczytaj ze zrozumieniem. Ustawa o PRM prócz wojska i antyterrorki nie zwalnia żadnej innej organizacji z obowiązku zastosowania się do Ustawy o działalności leczniczej.
2. Liczy się stan faktyczny prawa a nie projektowany. Masz pewność 100%, że projekt wejdzie w obecnym kształcie? Kiedy wejdzie w życie?
3. Jest tak mało dowódców i komendantów, znających zagadnienie, że znam jednego, z którym mogę merytorycznie porozmawiać. Oczywiście ubolewam nad tym... Zatem żywię nadzieję, że Twój za-ca wie z czym ma do czynienia.

Nadto:
To, że ktoś 10, 15, 20 lat temu skończył szkołę policealną rat.med. nie oznacza, że zna temat. Choćby temat zakupu farmacji - wyobraźmy sobie kwatermistrza z KP czy KW idącego z zapotrzebowaniem na leki do apteki, w tym z zapotrzebowaniem na grupę IV-P (narkotyczne). Mina aptekarki bezcenna...
Mogę jedynie przypuszczać, że spojrzy w kalendarz aby upewnić się czy w tym dniu wypada 1 kwietnia. Druga jej myśl może iść ku wybraniu numeru 997.
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:58:53 »
Niestety od 26.06.2018 kwatermistrz będzie musiał się zastanawiać nad lekami.
Co myślicie nad tym dokumentem. Czy u Was w KM/KP coś o tym wiedzą?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 22, 2018, 16:37:52 »
Problem w tym, że nikt tak bez recepty nic kwatermistrzowi nie sprzeda. Problem pojawił się już przy zakupie NaCl, która jest dostępna w PSP R-1 a co dopiero cała lista leków... to trzeba raczej od innej strony dopracować.

zyraf

  • Gość
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2018, 17:46:19 »
Ekscytacja tym pismem już przeminęła.

Dzięki bogu żadnych leków i sprzętu dokupywać nie będą.

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2018, 18:45:03 »
No chyba nie do końca przeminęła. Było pismo z terminem na doposażenie w plecaki dla ratowników medycznych. U mnie do końca miesiąca mają pojawić się leki. Szczegółów co do gospodarki lekami na tę chwilę nie znam.

Semper Paratus

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:30:57 »
No chyba nie do końca przeminęła. Było pismo z terminem na doposażenie w plecaki dla ratowników medycznych. U mnie do końca miesiąca mają pojawić się leki. Szczegółów co do gospodarki lekami na tę chwilę nie znam.

No nie żartuj ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2018, 12:31:16 »
Gdzie służysz piana1? [województwo]. Wszystko to co się dzieje w Straży z nowymi przepisami dot. stanowisk służbowych i wydłużania, omijania tematu ratowników medycznych wtedy kiedy trzeba im coś dać staje się normą. Jak nie ma karetki i trzeba pomóc to wtedy wszyscy na Ciebie patrzą jak na cudotwórce i "zrób wszystko za Nas sam". Czekam narazie na wojskowo-medyczny kurs kwalifikacyjny i medyczny kurs kwalifikacyjny MSWiA kiedy wszystko zacznie być jak w ustawie. Swoją drogą poczekać mi będzie trzeba do emerytury!

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:23:31 »
To może przez to u mnie są takie roszady ratowników na zmianach
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2018, 09:14:34 »
Cytuj
Projekt MSWiA dotyczący ratowników medycznych w służbach.

https://remiza.com.pl/projekt-mswia-dotyczacy-ratownikow-medycznych-w-sluzbach/

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2018, 09:37:23 »
Jedyny komentarz jaki nasuwa mi się w tej chwili to:  :wall: :wall: :wall:

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2018, 10:13:27 »
Wystarczyło, że medyczni postraszyli strajkiem i nie obsadzeniem karetek, a tu świstu gwizdu i "czarnuchom'' z PB nowe obowiązki w gratisie się szykują. ''Ludwiku D i psie Sabo nie idźcie tę drogą" jak mawiał klasyk

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 14, 2018, 17:27:09 »
Niue mogą Ci narzucić obowiązków od tak...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2018, 18:01:16 »
Niue mogą Ci narzucić obowiązków od tak...
Pewnie, że nie narzucą. Zrobią Ci kurs kwalifikacyjny na który zgodzisz się oczywiście dobrowolnie, a potem dostaniesz tzw. propozycję nie do odrzucenia  :mellow:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 14, 2018, 23:16:37 »
No to niech dają... nie będę się czuł na siłach podjąć medycznych czynności ratunkowych z powodu braku praktyki - to raz.  Dwa - z kim mam prowadzić ALS? Z kolegami ze zmiany którzy zakładają LT raz na 3 lata przed recertyfikacją? Kolejna sprawa to leki. Znam gości co w zespołach nic nie podają tylko robią desant na najbliższy SOR, co dopiero strażak który na co dzien nie jeździ w systemie.

 Jeżeli już o lekach mowa to powiedzcie mi jeszcze kto będzie odpowiedzialny za leki i ich przetrzymywanie? Kwatermistrz który załatwia miesiąc rolkę taśmy ostrzegawczej? Do tego chłodnie na niektóre leki itp. 

Pchają się z motyką na słońce... Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować. Widzę też plusy żeby nie było że tylko neguje. Jednak minusów jest więcej moim zdaniem. Jeszcze chwilkę i radary nam dadzą
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 14, 2018, 23:30:23 »
Nie wiem czy śmiać się  czy płakać...??? Jako RM związany z systemem nie wiem, nie wyobrażam sobie w jaki sposób ma to funkcjonować w strukturach psp, natomiast jest to dobre rozwiązanie dla Policji gdzie dysponuje karetami a RM nabyli doświadczenia miedzy innymi na wojnie,  a pizniej przeniesli sie w msw i myślę że to tez dobre rozwiązanie np do wyjazdów typy Szwecja jako zabezpieczenie wówczas jadą chłopaki którzy z medycyna są obyci we fluo, bo przeciętne JRG tego nie ciągnie, ale czas pokaże i myślę że tu są zakusy na coś więcej obecnej władzy .... ale czas  pokaże ...

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2018, 14:42:25 »
No to niech dają... nie będę się czuł na siłach podjąć medycznych czynności ratunkowych z powodu braku praktyki - to raz.  Dwa - z kim mam prowadzić ALS? Z kolegami ze zmiany którzy zakładają LT raz na 3 lata przed recertyfikacją? Kolejna sprawa to leki. Znam gości co w zespołach nic nie podają tylko robią desant na najbliższy SOR, co dopiero strażak który na co dzien nie jeździ w systemie.

 Jeżeli już o lekach mowa to powiedzcie mi jeszcze kto będzie odpowiedzialny za leki i ich przetrzymywanie? Kwatermistrz który załatwia miesiąc rolkę taśmy ostrzegawczej? Do tego chłodnie na niektóre leki itp. 

Pchają się z motyką na słońce... Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować. Widzę też plusy żeby nie było że tylko neguje. Jednak minusów jest więcej moim zdaniem. Jeszcze chwilkę i radary nam dadzą

Myślę, że aspekt tego, że nie będziesz się czuł na siłach nikogo nie będzie obchodził. Będziesz na służbie, na której zajdzie konieczność podjęcia szerokorozumianych medycznych czynności ratunkowych i w przypadku ich niewykonania (na tyle ile będziesz w stanie), to Tobie dobiorą się do czterech liter...Tłumaczenie jest wskazane, ale gorzej jak siadzie na danej sprawie prokurator i benc ;/

To fakt ciężko będzie prowadzić ALS samemu, wręcz jest jest to "niewykonalne", ale ratowników medycznych przybywa.... Leki będziesz Ty podawał, gość z KPP będzie uciskał KP, a gdzie cała reszta? Ehhh...znając życie, tutaj też nikogo to nie będzie obchodzić... Jeszcze trochę i zgon będziesz stwierdzał więc się przygotuj/cie.
Co do desantu w Twoim przypadku, chyba nie muszę pisać, że nie będziesz mógł go zrobić wozem bojowym...

Leki? Będzie się kończyła ważność, to oddasz do ZRM, lodówka? Przecież mamy samochody za miliony... A może jeszcze monitor? Poczekaj jeszcze trochę... I to pojawi się niebawem...

Moje stanowisko w tej sprawie wyraziłem kilka postów wyżej... Najwyższa pora zrozumieć to, że w Polsce dążą do tego by PSP ogarniała również aspekty medycznych czynności ratunkowych, jak u kolegów za granicą.
Szkoda tylko, że na tą chwilę nikt tego nie ma zamiaru docenić.
:straz:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:00:23 »
Wiem, dlatego umieściłem to w swoim poprzednim poście. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego robić, nawet w przypadku dekapitacji.
Zastanawia mnie jeszcze aspekt bycia KDR-em na miejscu zdarzenia i prowadzenia medycznych czynności ratunkowych, jako jedyny ratownik medyczny na zmianie. Czyżby taka osoba musiala stać się hipermegaturbostrazakiem, bo w przeciwnym razie będzie miał przerąbane? Śmierdzi mi tu jakaś patologią, którą zapewne nikt nie weźmie pod uwagę  ;/

:straz:

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:15:59 »
Prawda jest taka, że po wprowadzeniu leków będziemy jeździć do nadcisnien i złego samopoczucia czyli z 3/4 wyjazdów na powiatowce zrobi się 9/10. O takiej Warszawie już nawet nie myślę. Z tym że ratownik w systemie ma 28 zł na godzinę ( kontrakt)  a u nas... No właśnie ;) czyli kolejni ludzie co będą robić na pół darmo. Mam nadzieję że chłopaki z papierami u nas zanim przyjmą partie leków i sprzętu wartego kilka set tysięcy złotych ( i oczywiście wezmą za to odpowiedzialność)  upomna się o swoje. Poza tym nie wyobrażam sobie leków czy monitora jeżdżącego w skrytce na pierwszym. Osoby pracujące w zrm będą wiedziały oco chodzi.

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:00:50 »
Wszystko da się zrobić. Ciekaw jestem tylko jak zachęcą ratmedów do wykonywania swoich czynności, czy tak jak w PRM?
Uważam, że jeden doświadczony ratmed z dwójką kpp da sobie radę. Ale do takiego wykonywania mcr trzeba doświadczenia i za to powinna być odpowiednia gratyfikacja, bo wielu nie chce robić tego w ramach swoich stanowisk. Jak narazie to na podziale traktuje się Nas bardziej jako strażaków niż jako ratmedów. Oczywiście jak zachodzi potrzeba to jesteśmy ratmedami, np szkolenia co może także robić ratownik kpp, bo ratmedzi nie mogą w straży pokazać swoich umiejętności zdobytych na studiach i w ZRM, SOR. Uważam, że powinny być osobne samochody SRMed lub osobne, czyste skrytki na sprzęt ratmed-raptem przyda się plecak jak w ZRM plus Lifepack i krzesełko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2018, 20:09:27 wysłana przez ratolek »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:15:44 »
Ratolek i koniecznie musisz mieć na mundurze z przodu, z tyłu , z boku naszywki ratownik medyczny a najlepiej żebyś miał hełm koloru niebieskiego żeby wszyscy na świecie wiedzieli że jesteś ratownik....ja supermega turbo strażakom w PSP mówię NIE ale to tylko moje zdanie

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2018, 21:33:00 »
Wszystko da się zrobić. Ciekaw jestem tylko jak zachęcą ratmedów do wykonywania swoich czynności, czy tak jak w PRM?
Uważam, że jeden doświadczony ratmed z dwójką kpp da sobie radę. Ale do takiego wykonywania mcr trzeba doświadczenia i za to powinna być odpowiednia gratyfikacja, bo wielu nie chce robić tego w ramach swoich stanowisk. Jak narazie to na podziale traktuje się Nas bardziej jako strażaków niż jako ratmedów. Oczywiście jak zachodzi potrzeba to jesteśmy ratmedami, np szkolenia co może także robić ratownik kpp, bo ratmedzi nie mogą w straży pokazać swoich umiejętności zdobytych na studiach i w ZRM, SOR. Uważam, że powinny być osobne samochody SRMed lub osobne, czyste skrytki na sprzęt ratmed-raptem przyda się plecak jak w ZRM plus Lifepack i krzesełko.

Człowieku co Ty bredzisz wszędzie tnie się koszty brakuje podstawowego umundurowania , środków czystości się nie można doprosić a Tobie karetka się w straży marzy  :gwiazdki:

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:22:26 »
... i do tego wszędzie nowe wozy za milion złotych...


Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:20:10 »
I to wszystko za 2500zl ... Żenada...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !