Autor Wątek: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny  (Przeczytany 11827 razy)

Offline r0cq

• Mniej słów więcej czynów!
  • Strażak Sam
Odp: Nowe rozp. o KSRG a ratownik medyczny
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2018, 14:42:25 »
No to niech dają... nie będę się czuł na siłach podjąć medycznych czynności ratunkowych z powodu braku praktyki - to raz.  Dwa - z kim mam prowadzić ALS? Z kolegami ze zmiany którzy zakładają LT raz na 3 lata przed recertyfikacją? Kolejna sprawa to leki. Znam gości co w zespołach nic nie podają tylko robią desant na najbliższy SOR, co dopiero strażak który na co dzien nie jeździ w systemie.

Jeżeli już o lekach mowa to powiedzcie mi jeszcze kto będzie odpowiedzialny za leki i ich przetrzymywanie? Kwatermistrz który załatwia miesiąc rolkę taśmy ostrzegawczej? Do tego chłodnie na niektóre leki itp. 

Pchają się z motyką na słońce... Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować. Widzę też plusy żeby nie było że tylko neguje. Jednak minusów jest więcej moim zdaniem. Jeszcze chwilkę i radary nam dadzą

Myślę, że aspekt tego, że nie będziesz się czuł na siłach nikogo nie będzie obchodził. Będziesz na służbie, na której zajdzie konieczność podjęcia szerokorozumianych medycznych czynności ratunkowych i w przypadku ich niewykonania (na tyle ile będziesz w stanie), to Tobie dobiorą się do czterech liter...Tłumaczenie jest wskazane, ale gorzej jak siadzie na danej sprawie prokurator i benc ;/

To fakt ciężko będzie prowadzić ALS samemu, wręcz jest jest to "niewykonalne", ale ratowników medycznych przybywa.... Leki będziesz Ty podawał, gość z KPP będzie uciskał KP, a gdzie cała reszta? Ehhh...znając życie, tutaj też nikogo to nie będzie obchodzić... Jeszcze trochę i zgon będziesz stwierdzał więc się przygotuj/cie.
Co do desantu w Twoim przypadku, chyba nie muszę pisać, że nie będziesz mógł go zrobić wozem bojowym...

Leki? Będzie się kończyła ważność, to oddasz do ZRM, lodówka? Przecież mamy samochody za miliony... A może jeszcze monitor? Poczekaj jeszcze trochę... I to pojawi się niebawem...

Moje stanowisko w tej sprawie wyraziłem kilka postów wyżej... Najwyższa pora zrozumieć to, że w Polsce dążą do tego by PSP ogarniała również aspekty medycznych czynności ratunkowych, jak u kolegów za granicą.
Szkoda tylko, że na tą chwilę nikt tego nie ma zamiaru docenić.
:straz:
Nigdy nie trać zapału! Jeżeli chcesz być w czymś dobry - dąż do tego!
Każdy ma jakąś rolę w życiu! Zrób wszystko co do Ciebie należy!
Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie!

Online czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Stary Wyga
  • **
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline r0cq

• Strażak Sam
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:00:23 »
Wiem, dlatego umieściłem to w swoim poprzednim poście. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego robić, nawet w przypadku dekapitacji.
Zastanawia mnie jeszcze aspekt bycia KDR-em na miejscu zdarzenia i prowadzenia medycznych czynności ratunkowych, jako jedyny ratownik medyczny na zmianie. Czyżby taka osoba musiala stać się hipermegaturbostrazakiem, bo w przeciwnym razie będzie miał przerąbane? Śmierdzi mi tu jakaś patologią, którą zapewne nikt nie weźmie pod uwagę  ;/

Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie!

Offline Houte

• Stary Wyga
  • **
  • PSP - Mój sposób na życie.
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:15:59 »
Prawda jest taka, że po wprowadzeniu leków będziemy jeździć do nadcisnien i złego samopoczucia czyli z 3/4 wyjazdów na powiatowce zrobi się 9/10. O takiej Warszawie już nawet nie myślę. Z tym że ratownik w systemie ma 28 zł na godzinę ( kontrakt)  a u nas... No właśnie ;) czyli kolejni ludzie co będą robić na pół darmo. Mam nadzieję że chłopaki z papierami u nas zanim przyjmą partie leków i sprzętu wartego kilka set tysięcy złotych ( i oczywiście wezmą za to odpowiedzialność)  upomna się o swoje. Poza tym nie wyobrażam sobie leków czy monitora jeżdżącego w skrytce na pierwszym. Osoby pracujące w zrm będą wiedziały oco chodzi.

Offline ratolek

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:00:50 »
Wszystko da się zrobić. Ciekaw jestem tylko jak zachęcą ratmedów do wykonywania swoich czynności, czy tak jak w PRM?
Uważam, że jeden doświadczony ratmed z dwójką kpp da sobie radę. Ale do takiego wykonywania mcr trzeba doświadczenia i za to powinna być odpowiednia gratyfikacja, bo wielu nie chce robić tego w ramach swoich stanowisk. Jak narazie to na podziale traktuje się Nas bardziej jako strażaków niż jako ratmedów. Oczywiście jak zachodzi potrzeba to jesteśmy ratmedami, np szkolenia co może także robić ratownik kpp, bo ratmedzi nie mogą w straży pokazać swoich umiejętności zdobytych na studiach i w ZRM, SOR. Uważam, że powinny być osobne samochody SRMed lub osobne, czyste skrytki na sprzęt ratmed-raptem przyda się plecak jak w ZRM plus Lifepack i krzesełko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2018, 20:09:27 wysłana przez ratolek »

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:15:44 »
Ratolek i koniecznie musisz mieć na mundurze z przodu, z tyłu , z boku naszywki ratownik medyczny a najlepiej żebyś miał hełm koloru niebieskiego żeby wszyscy na świecie wiedzieli że jesteś ratownik....ja supermega turbo strażakom w PSP mówię NIE ale to tylko moje zdanie

Offline młody13

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2018, 21:33:00 »
Wszystko da się zrobić. Ciekaw jestem tylko jak zachęcą ratmedów do wykonywania swoich czynności, czy tak jak w PRM?
Uważam, że jeden doświadczony ratmed z dwójką kpp da sobie radę. Ale do takiego wykonywania mcr trzeba doświadczenia i za to powinna być odpowiednia gratyfikacja, bo wielu nie chce robić tego w ramach swoich stanowisk. Jak narazie to na podziale traktuje się Nas bardziej jako strażaków niż jako ratmedów. Oczywiście jak zachodzi potrzeba to jesteśmy ratmedami, np szkolenia co może także robić ratownik kpp, bo ratmedzi nie mogą w straży pokazać swoich umiejętności zdobytych na studiach i w ZRM, SOR. Uważam, że powinny być osobne samochody SRMed lub osobne, czyste skrytki na sprzęt ratmed-raptem przyda się plecak jak w ZRM plus Lifepack i krzesełko.

Człowieku co Ty bredzisz wszędzie tnie się koszty brakuje podstawowego umundurowania , środków czystości się nie można doprosić a Tobie karetka się w straży marzy  :gwiazdki:

Offline ratolek

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:22:26 »
... i do tego wszędzie nowe wozy za milion złotych...

Offline r0cq

• Strażak Sam

Online czakson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:20:10 »
I to wszystko za 2500zl ... Żenada...

Offline r0cq

• Strażak Sam
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:54:59 »

Niektórzy o takim wynagrodzaniu, to pomarzyć mogą...

Organy Państwowe muszą się śpieszyć, bo ratownicy medyczni zaczynają protestować na serio, a ktoś przecież musi udzielać medycznych czynności ratunkowych w przypadku, kiedy nie będzie wystarczająco ZRM  :gwiazdki: :wall:

Online czakson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:40:01 »
To niech kupią skrzynkę Captoprilu i Pyralginy. Jak jeździsz to wiesz o co mi chodzi :D

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 05, 2018, 22:02:34 »

Czego beczysz?
Zrobią kurs super jak jeszcze pkt za to będą to super ekstra
Za karetki robić nie będziemy bo nie ma na to kasy, nie mówiąc o szerokim temacie leków (zakupy, przechowywanie, wydawanie itd itp) więc nie histeryzuj na zapas

Online czakson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:21:32 »
Nie histeryzuje... tylko wyrażam swoje odczucie... nie widzę tego w naszej formacji i koniec. Zostawmy MCR pogotowiu. Nam KPP w zupełności wystarczy

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 07, 2018, 13:21:37 »
Też tego nie widzę ale ciesze się, że ktoś to próbuje uregulować.

Online czakson

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 07, 2018, 18:56:05 »
Też tego nie widzę ale ciesze się, że ktoś to próbuje uregulować.

Ktoś Kumaty musi się za to wziąć. Rozumiem pewne rzeczy, ale nie to co jest w tym projekcie :)

Offline Marcin92

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 11, 2018, 10:51:55 »
Widział ktoś? Wyrzucili wszystkie stanowiska dla ratowników medycznych. Podobno wchodzi w życie z dniem 1.10.2018
Dodaje zdjęcia akurat tabelki dla komend powiatowych. Na priv mam cały dokument.

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 11, 2018, 11:59:58 »
podobno...tak się tworzy ploty.

Datę pisma widział? jakby wchodziło 01.10.2018 to by już głośno o tym było.

Offline Marcin92

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:10:48 »
Podobno bo to jest projekt. Ale coś kadrowa u mnie morela że przyszły pisma w sprawie zmiany. Będę na służbie to się szczegółów dowiem

Offline r0cq

• Strażak Sam
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:15:15 »
Wyjdzie jak zwykle. Dorzucą obowiązków a gratyfikacji brak. Czemu mnie to nie dziwi.