Autor Wątek: Praca w UK  (Przeczytany 5373 razy)

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Praca w UK
« dnia: Lipiec 21, 2017, 08:30:35 »
Ponawiam watek, bo za wcześniejszy zostałem tylko shejtowany bo nie zawarłem paru informacji i użyłem jednego niewłaściwego slowa. Wszystkie hejty proszę zostawić dla siebie jeśli nie znacie człowieka i jego sytuacji nie oceniajcie.

Jak wygląda i czy jest możliwa rekrutacja mł aspiranta do straży w UK,  jeśli skończę szkole aspirantow otrzymuje dokument który uprawnia mnie do pracy za granica , jak to sie ma do otrzymanego stopnia w RP czy jakoś przechodzi stopień czy wszystko muszę zaczynać od nowa , czy jest możliwość odpracowania tych 5 lat opłacając koszty szkoły zza granicy czy dopiero jest możliwość wyjazdu po przepracowaniu 5 lat .

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi .

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:07:02 »
Możliwa pewnie jest. Warunkiem na pewno będzie pozytywne zdanie egzaminu z języka. Kuzyn próbował dostać się z naboru "z ulicy". Obowiązywały go egzaminy sprawnościowe + egzamin z "wiedzy ogólnej" + "rozmowa kwalifikacyjna" z szefem tamtejszej straży. Pomimo tego, że od dziecka jest w Anglii i język nie stanowi dla niego problemu, to z językiem branżowym miał problemy. Ostatecznie nie dostał się. Do tego musisz zorientować się jak wygląda możliwość pracy w świetle "brexitu". Czy wymagane jest lub będzie (od kiedy) pozwolenie na pracę w UK. Czy stopień przechodzi i ewentualnie jakby wyglądała taka procedura - nie wiem. Ale tam chyba inaczej wygląda kwestia "szkolnictwa pożarniczego" więc zbytnio bym na to nie liczył. Zawsze lepiej być miło zaskoczonym, niż rozczarowanym.

Offline Mały Taj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:33:27 »
Próbuj i daj znać. Do odważnych świat należy :straz:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:39:37 »
trzymam kciuki ,a by Ci się udało może tacy jak Ty przetrą szlak i będzie więcej chętnych do wyjazdu i nie piszcie mi że kształcił się w Polsce niech pracuje w Polsce.Co go tu czeka?

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:53:01 »
trzymam kciuki ,a by Ci się udało może tacy jak Ty przetrą szlak i będzie więcej chętnych do wyjazdu i nie piszcie mi że kształcił się w Polsce niech pracuje w Polsce.Co go tu czeka?

Rozstawianie barierek  :P
Miało, być śmiesznie, ale to jednak jest żałosne!

JRG7

  • Gość
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2017, 23:15:25 »
 ^_^ pewnie o to chodzi - http://wyborcza.pl/7,75248,22112979,strazacy-musieli-ustawiac-barierki-pod-sejmem-po-raz.html?disableRedirects=true

Jakieś foty i będzie nam Wszystkim jaśniej  :P
Wracając do tematu ktoś musi być pierwszy, zapytać, podjąć próbę, osobiście uważam że powołani jesteśmy do udzielania pomocy wszystkim potrzebującym więc problem "kraju" jest mało istotny bardziej liczy się satysfakcja, spełnienie obowiązku i gratyfikacja
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 23:59:01 wysłana przez JRG7 »

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2017, 14:07:30 »
Mam kolegę policjanta ,co mu się tam udało. Ale zaczynał od zera. Nie honorują aspiranta, ponieważ takowy tam nie istnieje.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:28:35 »
Kilka lat temu rozmawiałem o warunkach przyjęcia i płacowych (bez porównania) 
- Egzamin językowy
- Egzamin z nazewnictwa pożarniczego
- Znają i mieli doczynienia ze szkołą aspirantów Poznań, dyplom w sumie nie wiele daje. (Na marginesie podczas rozmowy o Częstochowie i Krakowie nie wiele wiedzieli)
- W Londynie możliwość podjęcia pracy jeżeli mieszkałeś przez ostatnie 12 miesięcy na terenie miasta.
- Możliwość pracy w Londyńskiej SP w charakterze biurowym - zabezpieczenia p.poż itp w terenie ale nie na oddziale wyjazdowym i później przenosisz się do oddziału wyjazdowego.
- Preferują prawo jazdy angielskie na pojazdy ciężarowe.
Więcej masz na stronie http://www.london-fire.gov.uk/job-spec-you-are-ready.asp lub napisz pod adres info@london-fire.gov.uk  i zapytaj jak aplikować do służby straży pożarnej - to warunki dla Londynu.

Powodzenia w szukaniu miejsca na tym świecie.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2017, 22:01:14 »
Mam pytanie w temacie. Kończyłem SA PSP w 2003 roku i nie było międzynarodowego dyplomu. W jaki sposób można byłoby go teraz otrzymać?

Offline Agata86

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Praca w UK
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2017, 12:22:35 »
Ja od kilku lat jestem strażakiem w Uk, chętnie posłużę pomocą