Autor Wątek: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW  (Przeczytany 35096 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 12, 2017, 13:45:02 »
... Na moim podwórku używano kilka razy SKw do celów "innych" niż pożarnictwo...
Nie mówimy o używaniu sprzętu PSP do celów innych niż pożarniczych, lecz o używaniu tego sprzętu i strażaków do działań związanych z utrzymaniem porządku ... Te działania są zastrzeżone dla innych i nie dajmy się w to wmanewrować.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 12, 2017, 15:41:11 »
Czy na Twoim podwórku strażacy też musieli ukrywać przynależność do PSP, czy robili to oficjalnie jako STRAŻACY?
Bo o to przede wszystkim chodzi. Jeżeli ktoś (KG, Kom SGSP?) nie chce, aby strażacy byli kojarzeni z taką działalnością, to niech wynajmie firmę, która odpłatni te barierki ustawi, a nie urządza bal przebierańców.
Wierzysz w to, że polecenie pochodzi od tak wysokiego dowództwa (myślisz, że ktoś decydując się wysłać strażaków na takie działania przejmuje się dystynkcjami)? Na 90% jakiś nadgorliwy oficer wpadł na  genialny pomysł i wyszedł z tego nie lichy bałagan.
Nie mówimy o używaniu sprzętu PSP do celów innych niż pożarniczych, lecz o używaniu tego sprzętu i strażaków do działań związanych z utrzymaniem porządku ... Te działania są zastrzeżone dla innych i nie dajmy się w to wmanewrować.
A co to zmienia? PSP pomaga gminie, powiatowi pomaga województwu to czemu nie może pomóc policji?
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 12, 2017, 20:22:57 »
Czyli wg ciebie strażacy PSP mogą a może nawet powinni pomagać policji w działach porządkowych i działkami rozpędzać demonstrantów - to tylko pomoc policji ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 12, 2017, 22:21:41 »
Czyli wg ciebie strażacy PSP mogą a może nawet powinni pomagać policji w działach porządkowych i działkami rozpędzać demonstrantów - to tylko pomoc policji ...
Ale uparty jesteś. Czy pomoc policji rownac się musi używaniu PSP jak ZOMO? Ja uważam ze nie, dla mnie to zwykła współpraca między służbami tego samego resortu. I naturalna konsekwencja przynależności do MSWiA.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 13, 2017, 06:01:00 »
... Ale uparty jesteś. Czy pomoc policji rownac się musi używaniu PSP jak ZOMO? Ja uważam ze nie, dla mnie to zwykła współpraca między służbami tego samego resortu. I naturalna konsekwencja przynależności do MSWiA.
Nie tyle uparty co konsekwentny i nie lubię niedopowiedzeń. Pomoc policji jak i innym tak, ale nie w działaniach porządkowych, a rozstawianie barierek do nich należy. Pomijając wszystkie inne aspekty jest to łamanie ustawy o PSP. A z naturalną konsekwencją przynależności nie rozpędzaj się > dostałeś się między wrony to ...Temat uważam za zakończony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 15:15:18 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 13, 2017, 10:25:28 »
Ale uparty jesteś.

Sam jesteś uparty, na dodatek chyba osamotniony w tych skrajnych poglądach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:17:45 »
Sam jesteś uparty, na dodatek chyba osamotniony w tych skrajnych poglądach.
Skrajne poglądy?
Poglądy jak poglądy nie ma w nich nic skrajnego. Skrajne poglądy to na lewo komunizm na prawo faszyzm/nazizm. Moje są trochę bardziej na prawo niż na lewo.   Co do osamotnienia to nie wiem czy zauważyłeś ale cały kraj (a nawet świat) skręca ostro w prawo i jeśli nic się nie zmieni to to jeszcze przyśpieszy.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 13, 2017, 13:05:26 »
Koledze Eqinox proponuje przeczytania artykułu na temat ustroju w Polsce w  . Z uwagi ,że kolega już odnoś się do całego świata w sprawie poglądów co nie ma nic wspólnego z rozstawieniem barier uważam ,że wątek należy zamknąć. Kolega niech sobie wyobrazi,że zamiast strażaków barierki rozstawiają pielęgniarki lub księża lub wioślarze itp. Strażacy jak i inny przykładowi w/w celowo przeze mnie wymienieni nie są uprawnieni do stawiania barierek. Pozdrawiam
 https://www.salon24.pl/u/rasfufu/16470,solidaryzm-katolicki-socjalizm-glowna-ideologia-gospodarcza-na

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 13, 2017, 13:28:28 »
Koledze Eqinox proponuje przeczytania artykułu na temat ustroju w Polsce w  . Z uwagi ,że kolega już odnoś się do całego świata w sprawie poglądów co nie ma nic wspólnego z rozstawieniem barier uważam ,że wątek należy zamknąć. Kolega niech sobie wyobrazi,że zamiast strażaków barierki rozstawiają pielęgniarki lub księża lub wioślarze itp. Strażacy jak i inny przykładowi w/w celowo przeze mnie wymienieni nie są uprawnieni do stawiania barierek. Pozdrawiam
 https://www.salon24.pl/u/rasfufu/16470,solidaryzm-katolicki-socjalizm-glowna-ideologia-gospodarcza-na
Wiesz, że cytowany artykuł jest z 2008 r. dodatkowo jest bardzo zabawny i ma tyle wspólnego z prawdą (oczywiście moim zdaniem) co Adam Michnik piszący o naszych emeryturach. Najlepszy fragment artykułu  :rofl:
Cytuj
Przecież władze w 1989 roku przejęły związki zawodowe! W mediach publicznych, rządowym radiu czy telewizji nie dopuszcza się do głosu zwolenników liberalizmu, i to od wielu, wielu lat.
Zdaniem autora artykuł związki zawodowe to zło które ogranicza rozwój kraju tylko zapomina, że najbardziej liczne są ZZ w krajach bardzo bogatych takich jak Szwecja, Dania czy Belgia. A w Polce tłamsi się zdanie liberałów, autor zapomina o bardzo znanym liberale, który na początku lat 90 był ministrem finansów nazywał się Leszek Balcerowicz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 13:34:01 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 13, 2017, 17:56:17 »
Kolega Eqinox nie odniósł się merytorycznie do mojego cytatu " Kolega niech sobie wyobrazi,że zamiast strażaków barierki rozstawiają pielęgniarki lub księża lub wioślarze itp. Strażacy jak i inny przykładowi w/w celowo przeze mnie wymienieni nie są uprawnieni do stawiania barierek."
Na tematy polityczne nie będę już opisywał tylko dyskusja merytoryczna. Nie wiem jak było naprawdę , ale jeżeli podchorążowie zdjęli emblematy podczas tzw. ćwiczeń to znaczy ,że to robili krasnale i "sprawy już może nie być". Pozdrawiam i kończę ten wątek i więcej nie będę pisać w tej sprawie  :kwit:.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 13, 2017, 19:07:54 »
Kolega Eqinox nie odniósł się merytorycznie do mojego cytatu " Kolega niech sobie wyobrazi,że zamiast strażaków barierki rozstawiają pielęgniarki lub księża lub wioślarze itp. Strażacy jak i inny przykładowi w/w celowo przeze mnie wymienieni nie są uprawnieni do stawiania barierek."
Dlaczego? Bo nie chciałem być złośliwy... Równie dobrze można dać aby przekaz był jeszcze ostrzejszy niepełnosprawnych, dzieci z przedszkola i oczywiście batalion z domu seniora. Ale chyba nie o to chodzi?
Co mają wioślarze (księża i pielęgniarki też) do MSWiA? Aby wyostrzyć przekaz można manipulować wypowiedzią bardzo mocno.
Nie wiem jak było naprawdę , ale jeżeli podchorążowie zdjęli emblematy podczas tzw. ćwiczeń to znaczy ,że to robili krasnale i "sprawy już może nie być".
 
Wiesz, że wykorzystywano podchorążych do takich i podobnych działań i byli ubrani w dresy i w niebieskie ubrania robocze (nazwa przekazana przez jednego z uczestników to "Kim Mir Seny"). Sprawę zbadałem mega szczegółowo tak więc ciężko będzie każdemu w tej dyskusji.   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 19:11:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 14, 2017, 08:12:04 »
Czy Ty nigdy nie zrozumiesz, że tu nie chodzi o udowadnianie, że tak samo źle robiono kiedyś?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 16, 2017, 17:30:47 »
Czy Ty nigdy nie zrozumiesz, że tu nie chodzi o udowadnianie, że tak samo źle robiono kiedyś?
A ty nigdy nie zrozumiesz, że to zwykła propaganda która ma na celu pokazanie jak jest w kraju źle? Kupuj to jeśli masz ochotę ja mam i będę miał odrębne zdanie.
Masz kolejny przykład czyli nawałnice na Pomorzu wskaż chociaż jeden obszerny artykuł na gazeta.pl lub TVN24 o zaangażowaniu strażaków o tym, że w skali kraju straż pożarna interweniowała około 21 000 razy. Poszukaj bo w artykułach są tylko krótkie wzmianki o pomocy strażaków. Strażacy PSP i OSP tyrają tam od początku  a propaganda wali artykuły kiedy trzeba było użyć wojska albo, że Minister Antoni się zakopał tarpanem. Nie jest ważne dla nich, że pomorscy ochotnicy i zawodowcy interweniowali 6200 razy a Wielkopolska niewiele mniej. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 16, 2017, 19:39:55 »
wskaż chociaż jeden obszerny artykuł na gazeta.pl lub TVN24 o zaangażowaniu strażaków o tym, że w skali kraju straż pożarna interweniowała około 21 000 razy. 
Wskażę jak zadasz to pytanie w temacie o nawałnicach a ten jest o rozstawianiu płotków. EOT

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 20, 2017, 09:48:32 »
Sprawa była poruszana na posiedzeniu Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/biuletyn.xsp?documentId=EDEAA30C08D5A1AEC125816A004B12E1
Wypowiadał się m. in. Pan Komendant Główny PSP

/przepraszam za post pod postem/

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 20, 2017, 11:14:14 »
Przyznam się, że czytałem wybiórczo ze względu na brak czasu.

Wychwyciłem pytanie i odpowiedź, które wklejam poniżej:

Poseł Zbigniew Sosnowski (PSL):
"Panie przewodniczący, panie ministrze, panie i panowie posłowie, panie generale, pan powołuje się dzisiaj, na co zwrócił uwagę pan poseł Wójcik, na ustawę antyterrorystyczną. Przytacza pan nowe rozporządzenie o krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Powiedział pan, że użył sił i środków, odwołując się do tej ustawy. A wcześniej pan minister powiedział, że nie było żadnej rekomendacji o wzroście zagrożenia antyterrorystycznego. O co w tym wszystkim chodzi? Panie generale, nie jestem posłem totalnej opozycji, ale także posłem totalnej władzy. Zarzucam panu – niszczycie wizerunek Państwowej Straży Pożarnej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Stąd moje pytania. Proszę mi powiedzieć, czy prawdą jest, że podchorążych zmuszano, aby zdejmowali odznaczenia szkoły? Jeśli tak, to będzie najlepsza odpowiedź, w jakim celu siły zostały użyte. Jeśli popełni się błąd, lepiej jest powiedzieć przepraszam, niż brnąć w to, co prowadzi do jeszcze większych nieporozumień."

Komendant główny PSP Leszek Suski:
"Panie przewodniczący, panie ministrze, szanowni państwo, nie ja dowodziłem podchorążymi i nie wiem, czy było takie polecenie. Nie wierzę w to, dlatego że dysponujemy mundurami wyjściowymi, umundurowaniem ochronnym, w którym widzimy strażaków w czasie akcji (z nich nie można zdjąć elementów) oraz ubraniem koszarowym – podobne do dresów z napisami. Z nich również nie można zdjąć elementów. Do ćwiczeń także używamy ubrań roboczych. Nie wiem, w jakich ubraniach byli podchorążowie, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, mogę się dowiedzieć. Dziękuję."

Odnośnie wizyty Trumpa w Polsce i udziale podchorążych nie będę wspominał. Ogólnie bez komentarza... Jestem ciekaw reakcji ludzi na kolejne nadchodzące wydarzenie z udziałem podchorążych.
Nie bez przyczyny coraz częściej pojawia się określenie w różnych regionach Polski: "SGSP - Szkoła Główna Stwarzania Pozorów"...
:straz:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 27, 2017, 08:40:49 »
"(...) dysponujemy mundurami wyjściowymi, umundurowaniem ochronnym, w którym widzimy strażaków w czasie akcji (z nich nie można zdjąć elementów) ... Z nich również nie można zdjąć elementów. ".

Pagony to nakładki, reszta emblematów na rzepy. Czy zmieniło się umundurowanie? Teraz te elementy są niezdejmowalne? hmmmmm

I nikt nic nie wie. Ktos zadzwonił do d-cy zmiany, żeby przyjechali i ponisuli te barierki, a "góra" nic nie wie. Jak dla mnie to kit totalny. To jest Sejm i takie "ruchy" sądzę ustalane są na najwyższych szczeblach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2017, 08:46:20 wysłana przez Oggi »