Autor Wątek: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW  (Przeczytany 35218 razy)

Offline goand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:40:25 »
https://drive.google.com/file/d/0Bz5KAtmT_gPEZHlybEludVNpdGM/view?usp=sharing

"Do ćwiczeń używamy również ubrania robocze....." 00:31:33  :gwiazdki:


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:00:51 »
Sama kwestia rozstawienia płotków nie jest bulwersująca. Podchorążowie rozstawiają takie barierki w różnych miejscach kilka razy do roku: własne juwenalia, promocja oficerska połączona z obchodami Dnia Strażaka.. Znany jest przecież przypadek, kiedy podchorążowie nocą "naprawiali" kostkę na pl. Piłsudskiego dwa dni przed promocją i zarazem dzień przed Świętem 3 Maja  :mellow:  Natomiast sama otoczka - zrywanie emblematów, zakaz prowadzenia korespondencji radiowej, dyspozycja wyjazdu, która została wysłana po fakcie i samo tłumaczenie KG to jest dno! No jak można mówić o jakimkolwiek rozpoznaniu pod kątem zagrożenia terrorystycznego jeśli na miejscu poza studentami I roku i kierowcą nie było ani jednego oficera PSP?? To o jakim rozpoznaniu mowa i kto miał je przeprowadzać? Jak można twierdzić, że nieprawdziwe są informacje o zrywaniu emblematów, bo takich emblematów po prostu nie da się się usunąć z ubrań?? Komendant mógł zrobić jedną rozsądną rzecz, a mianowicie powiedzieć: "Tak, poproszono mnie o pomoc i podjąłem sam decyzję o wysłaniu ludzi w celu pomocy w rozstawieniu barierek (pora nocna, trudności ze ściągnięciem firmy tym się zajmującej etc.).  To moja indywidualna decyzja i nie mam sobie nic do zarzucenia".
W zamian za to postanowił brnąć w zaparte, stwarzać sztuczne powody wysłania sił COO, przez co cała sytuacja nabrała miana kpiny roku.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:51:02 »
"Podchorążowie nauczyli się stawiac te płotki" - ale doczekaliśmy się Komendanta. Jeszcze trochę, to odwód ze szkoły będzie jeździł do KG grabic liście, w ramach nauki obsługi przyrządu typu grabki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 29, 2017, 18:14:56 »
Nie sądziłem, że to powiem, ale największą dumą z ukończenia SGSP, była dla mnie pamięć o bohaterskiej postawie z roku 1981. To była kwintesencja nowej służby. Ludziom służymy i tylko ludziom. "Dobra zmiana" to jest kwintesencja szamba które się wylało w PSP.

KG - i decyzja pozostawiam bez komentarza.
Nie godzę się aby formacja PSP brała udział w opisywanych działaniach.
Natomiast przepraszam bo to będzie nie popularne.  Tylko KG "narozrabiał"? Nie ma co bronić decyzji, moim zdaniem negatywnie wpływającym na wizerunek strażaka. Padają tutaj słowa dzieci - młodzież, o obecnych podchorążych. W 1981 roku mieliśmy innych podchorążych ? ? ? Co ich różniło. Myśleli nie tylko o sobie swoich przyszłych miejscach służby. Podchorążowie też się nie popisali..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2017, 23:28:01 wysłana przez fireman »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 29, 2017, 18:27:24 »
   Nie chcę wyszukiwać różnic, ale dwie na szybko można przedstawić: w tym przypadku było tylko ok. 40 podchorążych a nie cała szkoła ( minus 4 osoby - pamiętamy ), druga różnica - to jednak w kraju nie ma zamieszek i strajków jak w 1981 roku. Moim zdaniem wina jest na samym szczycie decyzyjnym i konsekwencje powinna ponieść ta osoba, chyba że honoru brak.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 30, 2017, 23:26:32 »
@Spartan998 nie chcesz wyszukiwać różnic ale na szybko dla usprawiedliwienia lub z innych pobudek poszły różnice. Oczywiście, że zaraz podniesione zostaną argumenty, że na rozkaz i takie tam. Zamysłem tego co napisałęm było przedstawienie naświetlenie odmiennego zachowania takich samych ludzi? Czy takich samych NIE. Czasy mamy jakie mamy jedni powiedzą, że frontowe inni że dobra zmiana. My jesteśmy tylko ludźmi. Tylko tyle, że jeszcze kilka lat temu nie tak łątwo można było złamać strażacką solidarność. Dziś ślepo wykonuje się polecenia. Takie działanie jest przerażające, a wiesz dlaczego? Niedługo możez się spodziewać, że dostaniesz polecenie doodzenia plutonem GCBA z działkami wodnymi, dlaczego możesz się domyśłeć i... co będziesz w takiej sytuacji dowodził, albo obsługiwał działko?    Też znajdziesz różnice pomiędzy kiedyś a dziś - te różnice znajdzie każdy. Dziś przetrącane są kręgosłupy moralne w imię awansu w imię przekonań politycznych, a przecież jesteśmy apolityczni.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 31, 2017, 05:41:55 »
... Dziś przetrącane są kręgosłupy moralne w imię awansu w imię przekonań politycznych, a przecież jesteśmy apolityczni.
Nic dodać ...
Z małym zastrzeżeniem, że niektórzy sami się na to godzą ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 31, 2017, 09:11:09 »
U mnie w ramach "kreci mnie bezpieczeństwo" za psa kazali się przebierać. Dla mnie takie coś jest .... upodleniem... może za mocne słowo... ale na pewno wykracza poza zakres jakichkolwiek kompetencji. Stać nas na propagandę to i na opłacenie animatora powinno być, jak juz ten pies ma biegać... A jak nie to niech się w te śmierduchy przebierają ci co to wymyślili.... słodko pijąc kawkę na odprawie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2017, 22:22:42 »
Polecam posłuchać naprawdę wypowiedzi zapisane w podanym wyżej pliku audio @goand, @neonerpin. Mam wrażenie że podchorążowie staną sie fachowcami w ustawieniu barierek. Czas 3.30 mowa o możliwych zagrożeniach terrorystycznych. Przypomnę, że barierki były chyba stawiane w celu zabezpieczenia pokojowej demonstracji - działań jakichkolwiek w związku z terroryzmem nie odnotowano, powoływanie się na ustawę antyterrorystyczną jest delikatnie mówiąc naciągane.
   

Offline papay_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 09, 2017, 20:22:02 »
Ciąg dalszy akcji:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22212834,strazacy-wioza-barierki-na-miesiecznice-w-ramach-wspolpracy.html#Czolka3Img

cyt.:"Trwają przygotowania służb do jutrzejszej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Policji pomaga tym razem także straż pożarna, która przywiozła barierki na Krakowskie Przedmieście...."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 10, 2017, 05:59:38 »
"Został wysłany jeden samochód, który cały czas był na nasłuchu i w razie akcji był gotowy do wyjazdu - mówi nam st. asp. Łukasz Płaskociński."
Był gotowy o wyjazdu z barierkami - niech się Płaskociński nie ośmiesza.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:35:07 »
https://www.jugendopposition.de/node/151114?guid=909

"Kierownictwo akcji Volkspolizei nie daje sobie rady i wysyła samochody gaśnicze straży pożarnej z Plauen jako armatki wodne do rozgonienia ludzi."

http://www.lubin82.pl/4445.html

http://www.lubin82.pl/4546.html

http://historialubina.pl/?page_id=1319

Obyśmy nie musieli nigdy wiecej oglądać takich scen u nas... :-\ Wprawdzie PSP nie podlega Policji (ani ZSP MO w 1982) jak Kommando F podlegalo Volkspolizei, ale u nas jak widac wystarczy wspólny resort.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:52:11 »
Jedno małe sprostowanie, obsługa wozu strażackiego stanowiła kompania operacyjna ZOMO a nie strażacy!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 10, 2017, 17:43:21 »
"Został wysłany jeden samochód, który cały czas był na nasłuchu i w razie akcji był gotowy do wyjazdu - mówi nam st. asp. Łukasz Płaskociński."
Był gotowy o wyjazdu z barierkami - niech się Płaskociński nie ośmiesza.
W tej części się z tobą zgadzam, czemu rzecznicy prasowi nie powiedzą normalnie była to akcja "pomocy" innym służbom realizowana zgodnie z przepisami z której sporządzono informację ze zdarzenia nr XYXYXY-0123. Takich sytuacji w ciągu roku w całej PSP są dziesiątki a może setki.
Obyśmy nie musieli nigdy wiecej oglądać takich scen u nas... :-\ Wprawdzie PSP nie podlega Policji (ani ZSP MO w 1982) jak Kommando F podlegalo Volkspolizei, ale u nas jak widac wystarczy wspólny resort.
Osoba która użyła by PSP w takim celu utraciła by za następnej władzy prawo do emerytury, wykorzystywanie stanowiska dla osobistych korzyści zgodnie z ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym może skutkować odebraniem prawa do emerytury. Odebrano już co najmniej 2 oficerom PSP prawo do emki mundurowej.  Obecna sytuacja w PSP jest bez precedensu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 17:53:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 10, 2017, 18:54:04 »
Nie porównuj ustawiania barierek w środku nocy,  bez emblematów,  jak darmowa siła robocza,  z zakazem rozmowy z kimkolwiek, ze schowanym autobusem,  do działań typu oświetlenie terenu w czasie czynności prowadzonych przez Policję lub otwarcia mieszkania na ich wniosek.  Umundurowani, samochód rat.-gaś. oznakowany,  oświetlony.  To jest wykonanie czynności pomocniczych na rzecz innych służb,  oprócz działań porządkowych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 10, 2017, 19:46:03 »
Nie porównuj ustawiania barierek w środku nocy,  bez emblematów,  jak darmowa siła robocza,  z zakazem rozmowy z kimkolwiek, ze schowanym autobusem,  do działań typu oświetlenie terenu w czasie czynności prowadzonych przez Policję lub otwarcia mieszkania na ich wniosek. 
Chłopie bądź kobieto rozmawiamy w tym momencie o przewożeniu barierek służbowym autem na prośbę prawdopodobnie policji więc czym to się różni od oświetlenia czy otwarcia mieszkania? 
Niczym szczególnym to się nie różni.
A co do użycia podchorążych do różnych tego typu działań to używał tego praktycznie każdy KG w historii (jeśli któryś tego nie zrobił to przepraszam ale najdłużej rządzący robili to kilkadziesiąt razy). Wiesz na czym polega problem, że dopiero teraz wali się w KG jak w bęben za to. Czym się różni rozstawianie barierek podczas manifestacji KODu (czy innej cholery) od strajku górników? Tam też barierki rozkładali podchorąży (bodajże w 2013 r.) i jakoś nikt o tym nie trąbił na forum, to też było działanie przeciw społeczeństwu ale nikt nie krzyczał, że zrównuje się strażaków z ZOMO!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 10, 2017, 20:31:49 »
A co do użycia podchorążych do różnych tego typu działań to używał tego praktycznie każdy KG w historii (jeśli któryś tego nie zrobił to przepraszam ale najdłużej rządzący robili to kilkadziesiąt razy). Wiesz na czym polega problem, że dopiero teraz wali się w KG jak w bęben za to
Wątpię żeby takie "akcje" miały miejsce kilkadziesiąt razy, ale jak ktoś wcześniej wspomniał - jednak miały miejsce. Problemem to jest raczej tłumaczenie: bo "oni" tak robili to i nam wolno. Jakbym telewizora słuchał. @Eqinox, uderz się w pierś i napisz, że popierasz takie działania bo jakoś nie wierzę, że nie "czujesz" różnicy między rozkładaniem barierek pod sejmem (bez mundurów) a pomocą policji.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 10, 2017, 22:36:19 »
Problemem to jest raczej tłumaczenie: bo "oni" tak robili to i nam wolno. Jakbym telewizora słuchał. @Eqinox, uderz się w pierś i napisz, że popierasz takie działania bo jakoś nie wierzę, że nie "czujesz" różnicy między rozkładaniem barierek pod sejmem (bez mundurów) a pomocą policji.
Problem jest dużo głębszy. Czemu nie było takiej awantury jak podchorąży rozkładali barierki przeciw górnikom... Wiesz?
Czemu wtedy wszyscy nie krzyczeli?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 22:59:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 11, 2017, 05:43:37 »
... Czemu nie było takiej awantury jak podchorąży rozkładali barierki przeciw górnikom... Wiesz? Czemu wtedy wszyscy nie krzyczeli?
Odpowiadając za siebie - nie posiadałem informacji że coś takiego miało miejsce.
Albo działania były lepiej zamaskowane, albo ich nie było ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 11, 2017, 06:51:52 »
Odpowiadając za siebie - nie posiadałem informacji że coś takiego miało miejsce.
Albo działania były lepiej zamaskowane, albo ich nie było ...
Były na 100% gdyż rozmawiałem z podchorążym który brał w tym udział.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 11, 2017, 07:58:29 »
Czemu nie było takiej awantury jak podchorąży rozkładali barierki przeciw górnikom... Wiesz? Czemu wtedy wszyscy nie krzyczeli?
Bo świadomość społeczeństwa rośnie. Inne są także możliwości przekazu informacji (to akurat niestety czasem działa w inną stronę niż byśmy sobie tego życzyli). Moim zdaniem takie "akcje" nie powinny mieć miejsca ani wtedy ani teraz ani w przyszłości. Usprawiedliwianie tego podobnymi działaniami poprzedników to starta płyta. Kiedyś się podobno piło na służbie - czy to znaczy, że jak się teraz ktoś napije to go będziemy podobnie usprawiedliwiać?
Myślę że wszyscy zauważają różnicę miedzy rozkładaniem płotków przed imprezami masowymi a odgradzaniem władzy od demonstrantów.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:13:44 »
Problem jest dużo głębszy. Czemu nie było takiej awantury jak podchorąży rozkładali barierki przeciw górnikom... Wiesz?
Czemu wtedy wszyscy nie krzyczeli?

Equinox, na forum jesteś zarejestrowany od 2007 roku. Więc może odpowiesz, czemu nie protestowałeś/założyłeś wątku w tym temacie?
Chyba, że założyłeś, a ja nie zauważyłem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 11, 2017, 17:30:46 »
Więc może odpowiesz, czemu nie protestowałeś/założyłeś wątku w tym temacie?
Chyba, że założyłeś, a ja nie zauważyłem.
Ale mi takie działania nie przeszkadzają więc czemu miałem je negować? Na moim podwórku używano kilka razy SKw do celów "innych" niż pożarnictwo. Dla mnie rozstawianie barierek przeciwko "wariatom" z KODu itp. organizacji (tylko wariat kładzie się pod jadący samochód) nie różni się niczym od rozkładnia barierek na strajku górników.  Tu i tu ma oddzielić służby porządkowe od ludzi którzy mogą być agresywni więc poprzez działanie tego typu ogranicza się prawdopodobne straty materialne liczbę rannych oraz unika się awantur.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Strażacy musieli ustawiać barierki pod Sejmem - Artykuł GW
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 12, 2017, 12:42:11 »
Czy na Twoim podwórku strażacy też musieli ukrywać przynależność do PSP, czy robili to oficjalnie jako STRAŻACY?
Bo o to przede wszystkim chodzi. Jeżeli ktoś (KG, Kom SGSP?) nie chce, aby strażacy byli kojarzeni z taką działalnością, to niech wynajmie firmę, która odpłatni te barierki ustawi, a nie urządza bal przebierańców.