Autor Wątek: Żądanie zmiany treści meldunku  (Przeczytany 6936 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Żądanie zmiany treści meldunku
« dnia: Lipiec 13, 2017, 19:23:48 »
Chyba każdemu zdarzyło się otrzymać informację ze stanowiska kierowania o żądaniu zmiany treści meldunku.
Wielokrotnie dyżurni nakazują praktycznie przebudować całą informację bo w/g nich tak nie może być pomimo tego że nie ma błędów formalnych a tylko własna interpretacja zdarzenia ( bo się będzie WSKR czy KCKR czepiał).
§ 39.1 rozporządzenia o ksrg wyraźnie wskazuje kto sporządza informację.
No i teraz pytanie czy można odmówić takiej zmiany treści informacji ze zdarzenia?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Żądanie zmiany treści meldunku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2017, 19:47:21 »
można odmówić (kilkukrotnie tak robiłem w ostatnich latach), ale zanim to zrobiłem to sprawdziłem w przepisach, wytycznych itp. że miałem rację.
Tak w dużym skrócie - natomiast nie możesz odmówić w sytuacji, gdy np. SKKW lub twój przełożony lub ktoś kto jest zatwierdzającym meldunek oczekuje na uszczegółowienie czyli rozbudowanie meldunku np. z przebiegu akcji, kontaktów i relacji ze służbami wspomagającymi czy nietypowymi zdarzeniami.
pozdrawiam
ps. na zdolnym slonsku jest schemat sporządzania infomacji ze zdarzenia wprowadzony przez 01kw i kdr musi się trzymać schematu
 

Offline mate.p2p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Żądanie zmiany treści meldunku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2017, 21:31:21 »
Ponadto pod wydrukowanym meldunkiem jest napisane kto sporządził IzZ, kto zatwierdził SKKM, kto zatwierdził w SKKW. Wiadomo że ile osób piszących meldunek z tego samego zdarzenia tyle tak na prawdę mogłoby być jego wersji, jednak jeżeli ktoś zwraca uwagę to warto sprawdzić czy aby nie ma racji zgodnie z Zasadami ewidencjonowania zdarzeń w swd-st.