Autor Wątek: Wniosek Krajowej Sekcji Pożarnictwa o zmianę Rozporządzenia MSWiA z dnia 20 maja  (Przeczytany 17526 razy)

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
http://kspnszz.org/index.php/2017/05/19/wniosek-krajowej-sekcji-pozarnictwa-o-zmiane-rozporzadzenia-mswia-z-dnia-20-maja-2016-r-w-sprawie-stanowisk-sluzbowych-w-psp/

czy ma ktoś jakieś informacje w sprawie tego pisma ? Czy to już jest nie aktualne? Bardzo przepraszam jeśli było to już poruszane ale nie mogę znaleźć :)

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Z tego co wiem KG nie bardzo chce. Bo co z oficerami zrobi wtedy

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
wydaje mi sie ze nie ma na to szans ale jesli poszlo jakies pismo chciałem sie dowiedzieć czy jest na to jakas reakcja...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
wydaje mi sie ze nie ma na to szans ale jesli poszlo jakies pismo chciałem sie dowiedzieć czy jest na to jakas reakcja...
Jest reakcja ale nie mogę na razie zdradzić szczegółów, bo mam tylko nieoficjalne wieści bez potwierdzenia na  :kwit: :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Uchyl rąbka tajemnicy :straz:

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Uważam, że szanse są nikłe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Uważam, że szanse są nikłe.
Myślę, że się mylisz gdyż w kraju są województwa gdzie braki kadrowe są bardzo duże i nie da się ich w krótkim czasie (+/- 5 lat) naprawić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Eqinox teraz potrzebne Ci potwierdzenie na piśmie? W sprawie wizji emerytalnej wystarczało Tobie :..... WYWIAD Pana Prezesa :rofl:
Właśnie Eqinox wasza praca powinna polegać na reagowaniu nawet na pogłoskach- poprostu gasić w zarodku , albo jeszcze skuteczniej prowadzić "profilaktyke", bo póxniej w wielu przypadkach jest za późno.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
WYWIAD Pana Prezesa :rofl:
Właśnie Eqinox wasza praca powinna polegać na reagowaniu nawet na pogłoskach- poprostu gasić w zarodku , albo jeszcze skuteczniej prowadzić "profilaktyke", bo póxniej w wielu przypadkach jest za późno.
Czym jest wywiad w ogólnopolskiej prasie? Jeśli to nie jest potwierdzenie na piśmie to.... Już z @radcą wskazaliśmy co powinieneś zrobić...
Wyjaśnij mi czemu gasić w zarodku nadzieje na zmianę niekorzystnych przepisów? Uważam, że szansa jest duża i każde stanowisko dla którego zostaną obniżone wymagania będzie wielkim sukcesem. Gdyż przez ostatnie "wiele" lat tylko podnoszono wymagania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Uważam, że szanse są nikłe.
Myślę, że się mylisz gdyż w kraju są województwa gdzie braki kadrowe są bardzo duże i nie da się ich w krótkim czasie (+/- 5 lat) naprawić.
jaki problem przerzucić kadry. Są województwa gdzie jest nad stan, a produkcja oficerów i aspirantów idzie pełną parą i nic nie zapowiada zahamowania procesu produkcyjnego.Fala grupowych odejść na emki już przeszła,w jednostkach młoda kadra blokująca etaty na ładnych parę lat

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
jaki problem przerzucić kadry. Są województwa gdzie jest nad stan, a produkcja oficerów i aspirantów idzie pełną parą i nic nie zapowiada zahamowania procesu produkcyjnego.Fala grupowych odejść na emki już przeszła,w jednostkach młoda kadra blokująca etaty na ładnych parę lat
Ustawa o PSP? Proponuje lekturę bo tam jest wszystko napisane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
jaki problem przerzucić kadry. Są województwa gdzie jest nad stan, a produkcja oficerów i aspirantów idzie pełną parą i nic nie zapowiada zahamowania procesu produkcyjnego.Fala grupowych odejść na emki już przeszła,w jednostkach młoda kadra blokująca etaty na ładnych parę lat
Ustawa o PSP? Proponuje lekturę bo tam jest wszystko napisane.
znam ta lekturę, ale treść zawsze można zmienić, to tylko ustawa

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
znam ta lekturę, ale treść zawsze można zmienić, to tylko ustawa
Dokładnie, tylko pamiętaj jeśli chcesz wysłać 1000 aspirantów i oficerów np. na zachodnie pomorze  to musisz z zachodniego pomorza wysłać 1000 podoficerów na południe i południowy wschód Polski.  Doliczając do tego wszystkie dodatki, umundurowanie no i prawdopodobnie częste absencje chorobowe mogło by to wyjść jako największy błąd w historii PSP. Ten manewr jest możliwy tylko z absolwentami dziennymi, którzy dopiero raczkują w pożarnictwie, no i przeniesienia służbowe na własną prośbę na wyższe stanowiska. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 11:39:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
dokładnie, chodzi o dziennych absolwentów, a jak chodzi o już pracujących ten rok czy pięć to sami widza, że jak w jednostce etaty polokowane i nie ma szans na awans to o ile nic nie stoi na przeszkodzie(np sprawy prywatne, niechęć do regionu -_- itp) jak dostanie dobrą propozycję awansu to się przeniesie

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Oprócz zachodniopomorskiego które to województwa?

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
bo to jest chory system, który jest tylko po to zeby szkoly miały przemiał... powinno się dzienną zlikwidować SA i SGSP... A powinny szkoly być tylko i wyłącznie dla funkcjonariuszy będących w służbie i to w taki sposób ze zajmuje stanowisko i gdy się sprawdzi na danym stanowisku i przyjdzie jego kolej to jedzie albo na SA lub SGSP w zależności od zajmowanego stanowiska.

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
A ja z innej beczki. Może spadnie na mnie prąd krytyki w natarciu, ale wyobraźmy sobie sytuacje.
Jest w jednostce kilka osób "czychających" na stanowisko oficerskie na podziale bojowym. Na zaopatrzenie emerytalne załóżmy wybiera się dwóch z-ców d-ców zmiany i d-ca zmiany, czyli 3 osoby. Na jego miejsce czekają:
1. aspirant z wyższym (administracja) po SPF czekający na SPO - 11 lat słuzby,
2. aspirant z wyższym (ratownictwo medyczne) 12 lat służby,
3. aspirant z wyższym (zarządzanie kryzysowe) 9 lat słuzby,
4. oficer po SGSP 5 lat służby,
5. oficer SGSP mgr inż. poż. 7 lat słuzby.

Rozumiem, że pewna część ludzi osób nie wykształconych pod względem pożarniczym (nie mam tu na celu kogokolwiek obrażać, ale tak będę nazywał osoby nie po SGSP) jest ewidentnie za tym, żeby ten załącznik został zmieniony (wrócił) i otworzył możliwość zajęcia dla takich osób stanowisk oficerskich blokując przy tym właśnie oficerów po SGSP. Taki aspirant będzie siedział do maxa na stanowisku oficerskim na podziale bojowym na 100%.
Uważam, że w jednostkach gdzie są takie sytuacje jak powyżej, strażacy po SGSP powinni mieć pierwszeństwo do objęcia stanowisk oficerskich. Pewnie osoby, które czytają mojego posta w tym miejscu łapią się za głowę, uważaj że lepiej takiego aspiranta z doświadczeniem niż młodego po SGSP. Może i racja, ale znam wieeeeleee przypadków z kilku lat wstecz, kiedy to aspiranci chcąc otrzymać pełne kwalifikacje i stopień, szli na studia jak najmniej wymagające (pojechać jak najbliżej, zdać, odebrać dyplom, przedstawić w kadrach i dawać stanowisko bo mam wyższe), śmiejąc się z aspirantów, którzy poszli do SGSP jeździli co dwa tygodnie pt-ndz, zajęcia od 8:00-20:35, mając w podświadomości, że na tamtą chwilę wystarczył im papier ratownika medycznego (studia lic.), a siedzieli po nocach na służbie, liczyli całki, uczyli się hydromechaniki, termodynamiki, środków, fizykochemii, itp.

Po czasie okazało się, że teraz znowu Ci co chcieli jak najmniejszym kosztem zdobyć stopień i kwalifikacje krzyczą, że są pokrzywdzeni (nie dostają oficera po SPO, SPK/SPF gdzie pracą końcową jest "egzamin" z 50 pytań testowych z dostępnej wcześniej bazy 200 pytań) ... Sory, ale tego nie jestem w stanie zrozumieć. Zaraz zaczną się ataki na mnie, że jestem młody po SGSP i co ja się tam się znam, że liczy się doświadczenie i że na inż. w SGSP i tak nic nie uczą. Może nie uczą tak jak powinni w dobie dzisiejszego pożarnictwa, ale jak na każdych studiach są przedmioty, które są do niczego nie potrzebne, ale są też i takie przedmioty, których może faktycznie podczas służby się nie wykorzysta, ale trzeba się ich porządnie nauczyć bo pewni wykładowcy nie odpuszczą....
Dlatego SGSP są studiami, gdzie oprócz poziomu nauczania (oceniać poziom mają prawo tylko ABSOLWENCI SGSP. Moim zdaniem poziom jest za niski z przedmiotów pożarniczych pod względem praktycznym, a pod względem teoretycznym niektóre zakłady są po prostu zacofane np. Zakład SR-G - młody oficer uczy się budowy hydronetki od podstaw itp...) liczy się także wytrwałość i cierpliwość.

Dlatego załącznik nr. 6 tak, ale z głową. Każdy miał prawo skończyć SGSP, pojeździć przez min. 4 lata dwa razy w miesiącu, trzy dni od 8-20. Pouczyć się, pościemniać, postresować się itp.  Ci co mają blisko warszawy to super, mieli szczęście, ale byli też z południa, z zachodu Polski. Dlaczego oni dzisiaj mają być w "drugim rzędzie" w kolejce do stanowiska bo są aspiranci z doświadczeniem bez wykształcenia pożarniczego???



Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Cytuj
Rozumiem, że pewna część ludzi osób nie wykształconych pod względem pożarniczym (nie mam tu na celu kogokolwiek obrażać, ale tak będę nazywał osoby nie po SGSP)
czyli tylko ludzie po SGSP maja wykształcenie pod względem pożarniczym  :rofl: No chłopie a szkoły aspirantów i podoficerska kształci z tańca na rurze jak mniemam z twojej wypowiedzi  :rofl:

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Szanowny kolego. Jakbyś doczytał moją wypowiedź do końca, a nie wycinał zdanie wycięte z kontekstu to może byś zrozumiał, że "wykształceniem pożarniczym" nazwałem w przenośni studia wyższe, które chcesz czy nie kształcą oficerów - inżynierów pożarnictwa. A jak kształcą? każdy z nas funkcjonariuszy ma jakieś zdanie na ten temat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Szanowny kolego. Jakbyś doczytał moją wypowiedź do końca, a nie wycinał zdanie wycięte z kontekstu to może byś zrozumiał, że "wykształceniem pożarniczym" nazwałem w przenośni studia wyższe, które chcesz czy nie kształcą oficerów - inżynierów pożarnictwa. A jak kształcą? każdy z nas funkcjonariuszy ma jakieś zdanie na ten temat.
@madmax ma rację i nie jest to wyrwane z kontekstu:
Dlaczego oni dzisiaj mają być w "drugim rzędzie" w kolejce do stanowiska bo są aspiranci z doświadczeniem bez wykształcenia pożarniczego???
Z tego zdania jak wół wynika, że aspiranci nie mają wykształcenia pożarniczego twoim zdnaiem.
PS. przypadek pierwszy (1. aspirant z wyższym (administracja) po SPF czekający na SPO - 11 lat słuzby,) może być dowódcą zmiany i nie wiem po co czeka na SPO. I jego bym wybrał bo mam duże podejrzenia, że staż służby liczyłeś razem ze szkołą. Liczenie w ten sposób stażu na PB to tak jak by mierzyć długość prącia od pięty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 18:48:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
moim zdaniem w pierwszej kolejności powinien być zmieniony zapis załącznika nr 6 dotyczący kierowców operatorów. Wysyłanie na SA kierowcę po to tylko aby miał możliwość zajęcia st. operatora jest niewłaściwą "gospodarką" zasobami ludzkimi. Ze znanych mi przypadków musiałoby przyjść naraz chyba z 10 miejsc na komendę do SA zaocznej, aby został wysłany choć jeden kierowca.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
moim zdaniem w pierwszej kolejności powinien być zmieniony zapis załącznika nr 6 dotyczący kierowców operatorów. Wysyłanie na SA kierowcę po to tylko aby miał możliwość zajęcia st. operatora jest niewłaściwą "gospodarką" zasobami ludzkimi. Ze znanych mi przypadków musiałoby przyjść naraz chyba z 10 miejsc na komendę do SA zaocznej, aby został wysłany choć jeden kierowca.
pozdrawiam
Powiem wam jak ja to widzę:
- podoficer możliwość awansu do grupy 7
- aspirant możliwość awansu do grupy 9 (10 w grupach specjalistycznych)
- oficer od 10 w górę (wszystkie stanowiska poniżej są dla aspirantów i podoficerów).
I nie żaden załącznik tylko kompleksowa nowelizacja ustawy o PSP, rozporządzania kwalifikacyjnego i płacowego.
Likwidacja wszelkich podyplomówek (jednak ci którzy ukończyli zachowują kwalifikacje), mocne ograniczenie kształcenia dziennego w SGSP  i SAPSP a docelowo likwidacja.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
dokładnie tak ... plus do tego ze w pierwszej kolejności zajmowane stanowisko a potem dopiero szkolą

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Spokojnie bo kadra na szkołach jak przeczyta to na zawał zejdzie.

fireman80

  • Gość
moim zdaniem w pierwszej kolejności powinien być zmieniony zapis załącznika nr 6 dotyczący kierowców operatorów. Wysyłanie na SA kierowcę po to tylko aby miał możliwość zajęcia st. operatora jest niewłaściwą "gospodarką" zasobami ludzkimi. Ze znanych mi przypadków musiałoby przyjść naraz chyba z 10 miejsc na komendę do SA zaocznej, aby został wysłany choć jeden kierowca.
pozdrawiam
Powiem wam jak ja to widzę:
- podoficer możliwość awansu do grupy 7
- aspirant możliwość awansu do grupy 9 (10 w grupach specjalistycznych)
- oficer od 10 w górę (wszystkie stanowiska poniżej są dla aspirantów i podoficerów).
I nie żaden załącznik tylko kompleksowa nowelizacja ustawy o PSP, rozporządzania kwalifikacyjnego i płacowego.
Likwidacja wszelkich podyplomówek (jednak ci którzy ukończyli zachowują kwalifikacje), mocne ograniczenie kształcenia dziennego w SGSP  i SAPSP a docelowo likwidacja.

Zgadzam się w 100%. To samo powtarzam swoim kolegom od kilku lat.