Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2018 ?  (Przeczytany 89437 razy)

Offline grzdud3c1

• Początkujący
  • *
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 15, 2018, 19:33:45 »
To prawda , też to zauważyłem że po dostaniu się do służby czar pryska  :gwiazdki: już kilka osób które się dostały z tzw. ulicy mówiły mi że drugi raz by nie składali ... dziwne to wszystko

Offline guzik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 15, 2018, 19:53:06 »
Mógłby się ktoś bardziej wypowiedzieć na temat tego pryskającego czaru i tych narzekań, bardzo mnie to ciekawi i zastanawia jak właściwie jest faktycznie po szkole. Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline rocky323

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 15, 2018, 20:11:43 »
Bo się ludziom od dobrobytu w dupie poprzewracało, mówią żeby drugi raz nie składali, ja dorabiam w drugiej firmie i wiem jakie jest podejście do człowieka u prywaciarza i jaka odpowiedzialność w moim fachu(kierowca autobusu), a teraz też inaczej patrzę na PSP(też kiedyś myślałem że po co ja tu przyszedłem), ja nie żałuję że służę, wręcz na służbę idę z przyjemnością.

Ps. nie dorabiam bo mam manię posiadania pieniędzy, po prostu sytuacja życiowa mnie zmusiła ale to już inny temat.

Pozdrawiam :straz:

Offline TTomX

• Stary Wyga
  • **
  • SA PSP Kraków 18
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 15, 2018, 20:29:59 »
Chodzi pewnie o to z jakim nastawieniem idziesz do PSP. Czy dlatego że lubisz to,  pasjonujesz się zawodem i chcesz tam pracować nawet mimo przeciwności, czy idziesz dlatego że wydaje ci się że to świetna pensja i same przywileje, a potem zderzenie z rzeczywistością.

Online Mateusz4859

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 15, 2018, 20:40:30 »
Mam 16 lat i nawet jeśli się nie dostane do SA to pójdę z ulicy za te 1500 zł pracować , dobremu strażakowi powinna starczyć satysfakcja z wykonywanego zawodu ,pieniądze są tylko dodatkiem ,chociaż wiadomo bez nich jest ciężko .

Offline TTomX

• Stary Wyga
  • **
  • SA PSP Kraków 18
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 15, 2018, 21:13:39 »
Wychodzę z podobnego założenia, jeśli trzeba będzie to spokojnie można dorobić, czy założyć własną działalność. A chyba najważniejsze to robić coś co sprawia przyjemność. Co z tego że będziesz się woził nową bawarką i mieszkał w fajnym domu, skoro codziennie rano musiałbyś się zmuszać żeby znowu iść do roboty której nienawidzisz. Z drugiej strony łatwo się tak mówi gdy nie masz rodziny na utrzymaniu, ale nie przesadzajmy, większość strażaków ma przecież rodziny i wcale jakoś źle nie mają z tego co można zaobserwować.

Offline grzdud3c1

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 15, 2018, 22:01:04 »
Dokładnie koledzy, ja mam w tej chwili 22 lata i 6 naborów z ulicy ( 4 razy miałem problem z Harwardem  :mellow:  jak 2 razy udało się przejść Harward to już wszystko poszło ładnie i byłem na rozmowie, ale lista rezerwowa  :wall:) teraz startuję do aspirantki i mam nadzieję że się uda  :straz: a już niekiedy szkoda mi moich kursów ( prawko C i C+E , płetwonurek , ratownik KPP, pilarz, 4 lata w OSP)  mam pasję i cel

Offline fireldz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 15, 2018, 22:04:01 »
Mam 16 lat i nawet jeśli się nie dostane do SA to pójdę z ulicy za te 1500 zł pracować , dobremu strażakowi powinna starczyć satysfakcja z wykonywanego zawodu ,pieniądze są tylko dodatkiem ,chociaż wiadomo bez nich jest ciężko .
Noi wlasnie najlepsze sa opinie 16 latkow, niedlugo juz do PSP beda przychodzic charytatywni ludzie, poprostu dla samej satysfakcji  :rofl:
Przeciez z czegos trzeba zyc, dopiero gdy staniesz sie dorosly i odpowiedzialny zrozumiesz ze pieniadze sa do zycia potrzebne. A wracajac, w strazy przy obecnym systemie pracy mozna spokojnie dorobic. Tylko tak sie porobilo ze kazdy chce isc do jednej pracy i zeby mial na wszystko i zeby wystarczylo na utrzymanie rodziny, a tak w tej sluzbie nie ma niestety ;)

Offline matgud21

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 15, 2018, 22:49:20 »
kiedyś było dobrze teraz jest kryzys a kiedyś znowu będzie lepiej. Nie ma co patrzyć też pryzmatem szarości tylko wierzyć w to że kiedyś będzie lepiej bo jak sie ma utrzymac taka sytuacja dłużej to będą coś musieli zrobić żeby poprawić tą sytuację

Offline młodyadept

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 15, 2018, 23:08:26 »
Narzekają chyba ze względu na zderzenie z rzeczywistościa pracy jaki panuje w straży. Myslą, że to ciągłe ratowanie życia ludzi przez ich bohaterską postawe a tu trzeba sie podporządkować. Nowe i o ogolny nacisk na narzekanie. Najpierw marzenie żeby sie dostać a potem prychanie że 2.5 na reke a on przecież tyle się uczył.

Offline Tommyh

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 15, 2018, 23:48:35 »
Prawda jest taka, że ludzie są po prostu leniwi malo razy jest robota na szkole to zamiast cos szybko zrobic i spokój mieć to jeden patrzy na drugiego i cos co mialo sie zrobic 30 min robi sie 1h. A co do pracy powiedzcie mi gdzie macie tak w pracy ze za przespane czasem 8h  dostaniecie dniówke ? ...
Widze na praktykach jak jest na miescie jak sie cos robi to sie robi wiadomo ale po 15 to juz naprawde jest luz i mozna sobie pograc w siatke albo nogę jak jest spokój i bez wyjazdów jest.

Offline TTomX

• Stary Wyga
  • **
  • SA PSP Kraków 18
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 16, 2018, 18:25:28 »
Mam dwa pytanie co do beepa o które zapomniałem zapytać na dniach otwartych.
1. Test kończy się po dwukrotnym nie zmieszczeniu się w czasie. Ale jako wynik końcowy podaje się pierwszy odcinek w którym nie zmieszczę się w czasie, czy ostatni który wykonałem poprawnie?
2. Falstart/nie zmieszczenie się w czasie sygnalizuje sędzia stojący naprzeciw mnie, czy ten który stoi za mną? Chodzi mi o to czym mam szanse zauważyć że muszę zrobić korektę? Ewentualnie po popełnieniu dwóch falstartów zapisuje się wynik na jakim skończyłem, czy test jest unieważniony?

Offline stasiu95

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 16, 2018, 23:33:39 »
Mam dwa pytanie co do beepa o które zapomniałem zapytać na dniach otwartych.
1. Test kończy się po dwukrotnym nie zmieszczeniu się w czasie. Ale jako wynik końcowy podaje się pierwszy odcinek w którym nie zmieszczę się w czasie, czy ostatni który wykonałem poprawnie?
2. Falstart/nie zmieszczenie się w czasie sygnalizuje sędzia stojący naprzeciw mnie, czy ten który stoi za mną? Chodzi mi o to czym mam szanse zauważyć że muszę zrobić korektę? Ewentualnie po popełnieniu dwóch falstartów zapisuje się wynik na jakim skończyłem, czy test jest unieważniony?

1.Jako wynik podaje się odcinek na którym się zatrzymałeś :D
2. Niestety falstart sygnalizuje ten sędzia, który stoi przy linii przy której był on popełniony

Offline Marcing3

• Strażak Sam
  • Cel: SA PSP Poznań '16
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:37:41 »
Panowie, a jak Wam idzie koperta? Ja dopiero jutro będę coś sobie majstrował i ciekaw jestem jak to będzie.

Online strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:42:20 »
Panowie, a jak Wam idzie koperta? Ja dopiero jutro będę coś sobie majstrował i ciekaw jestem jak to będzie.

Osobiście pomiędzy 22 a 23 sek. Powoli do przodu, jeszcze czas jest. Systematycznie z progresem. Będę celował w max jeśli się nie pośliznę (odpukać). Pierwsze treningi to delikatny bieg i ogarnianie pokonywania płynnie słupków. A teraz to już kręcenie czasówek. Max na dwa obwody i max na 3 obwody.

Offline wsw

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:43:19 »
Ostatnio miałem 21.5 s, jeśli mogę coś podpowiedzieć to dużo daje siła dynamiczna typowa dla sprintera 😀

Online strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:47:08 »
Ostatnio miałem 21.5 s, jeśli mogę coś podpowiedzieć to dużo daje siła dynamiczna typowa dla sprintera 😀

To prawda. Również dynamiczne starty zrobisz przy beepie. Przy wyższych lvl. Mi osobiście trening beepa wnosi wiele do koperty. Taka sugestia ode mnie :))

Offline KLosss

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 17, 2018, 09:47:46 »
A macie jakiś swój obrany sposób treningu beeb test ?i ile razy w tyg go trenujecie z koperta Bo ja biegam 2 razy tylko ile mam sil..

Online strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 17, 2018, 10:03:42 »
A macie jakiś swój obrany sposób treningu beeb test ?i ile razy w tyg go trenujecie z koperta Bo ja biegam 2 razy tylko ile mam sil..

Beepa biegam co drugi dzień. Choć mam w planach od Pon do Pt. Dziś akurat wypada ten dzień na beepa. Z treningu na trening biegam coraz więcej odcinków.  Co trening jest rekord. Ale nigdy nie biegnę aż do "upadku". Zawsze staram sie robić o 5-6 odcinków wiecej niż na poprzednim treningu. Kończąc np na lvl 10,2. Odpoczywam chwile i zaczynam znów biec od lvl 10 w górę. Na zakończenie treningów kilka odcinków 20 metrowych staram sie biec w okolicach 5 sekund i wracać truchtem. U mnie skutkuje bo co trening jest wiecej odcinków. Przy starcie mam nadzieje ze na adrenalinie pójdzie jeszcze więcej. Biegam sam. Mamed się wypowiadał ze w grupie biega się dużo lepiej. Ogólnie chce się na spokojnie wytrenować na 60-70 pkt. Wieże że stać mnie osiągnąć ten pułap punktowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 10:14:06 wysłana przez strażaksanok »

Offline matgud21

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 17, 2018, 14:03:41 »
Ja trenuje wybierania i różne interwały. Beep dopiero od połowy czerwca częściej np 2-3 razy tygosniowo. Częściej uważam że nie ma sensu