Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2018 ?  (Przeczytany 204170 razy)

Offline adasskoklb

• Bywalec
  • *
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 13, 2018, 21:00:46 »
ja mam na październik termin co do przegrody, niby nie jest drastycznie krzywa, ale jeżeli odpadłbym w procesie rekrutacji przez coś na co miałem wpływ nie umiałbym sobie spojrzeć do końca życia w lustro. Jak nie dasz rady w tym roku to w następnym, chociaż możesz spróbować i być bogatszy o te doświadczenie rok później. Kto Ci zabroni? A nóż się dostaniesz, tylko teraz jest ta zasadnicza kwestia. Czy Ty chcesz? Ja na jana dopiero za rok próbuję. Wóz albo przewóz. Poczytaj sobie jakie kierunki obieralne są na tej uczelni na którą rozważasz pójść, ścieżka kariery po niej i zadaj sobie najważniejsze pytanie. Czy będziesz usatysfakcjonowany pełniąc takie obowiązki. U nas w Opolu np były dwie ścieżki do wybrania na 5 semestrze :

- konstruktor ( projektowanie CAD głównie )
- technolog ( programowanie obrabiarek CNC )

Powtarzam, to jest kwestia indywidualna. Znając siebie po prostu wiem, że stateczna praca mnie zmęczy, jestem energiczny, muszę być w ruchu stąd decyzja o straży. Szczerze mówiąc to po coraz dłuższym śledzeniu tematu i wzniecaniu się za każdym razem gdy słyszę syreny to zaczynam odczuwać najzwyczajniej w świecię potrzebę zostania tym strażakiem. Taki obowiązek wobec siebie. Nie każdy musi nim zostać, ale trafiłeś tutaj więc gdzieś z tyłu głowy ta myśl się pojawiła, więc staram się jako nazwijmy to z większym bagażem doświadczeń i błędnych decyzji przybliżyć jakie mniej więcej konsekwencje będzie niosła za sobą każda z decyzji. Szkoda, że ja po liceum nie wiedziałem, że takie forum istnieje. Wszystko mogło potoczyć się inaczej. Ale już w tym miejscu wiem, że jeżeli się dostanę do szkoły i wszystko pójdzie po myśli na pewno będę kontynuował ścieżkę rozwoju w komendzie z biegiem lat. Komendantem może nie zostanę, do tego by była potrzebna Warszawa ale na ostatnie lata służby chciałbym już być dobrze ustawiony w kwestii sytuacji na jednostce, pełnionych obowiązków i stopnia ;)

Offline Hanys96

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 13, 2018, 22:24:16 »
Teraz będę miał wybór co do specjalizacji. Są różne, nie mam takiego typowego mibmu, jest połączony z mechanika cieplna: termodynamika, mechanika płynów i reszta. Przedmioty projektowe już za mną, cad i solidworks. Studia ciężkie, ale jakoś idzie. Jeszcze dorabiam dając lekcje z matmy LO i gimnazjum. Sam nie wiem. Jeszcze jest pomysł o policji, zarobki po półrocznej szkole 2600 na rękę. Praca państwowa, stała. Dobry kolega niedawno poszedł i mówi ze fajnie, zachęca mnie tez. Zobaczymy jak to będzie. Życie pisze różne scenariusze  :gwiazdki:

Offline matgud21

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 13, 2018, 22:52:32 »
Dla mnie studia są bardzo przyjemne i gdybym miał 17 lat to bym się uczył i szedł do SGSP albo na WAT.  Powiem Ci że korki spoko sprawa na dorabianie. Znam osobę co dorabia po 7 tyś miesięcznie na korkach  i jeszcze pracuje.  Policja trochę więcej ale też trzeba lubic. Wiadomo zależy od wydziału ale tam się zaczyna się od posterunkowego. Zależy kto co lubi.  Ode mnie z rodziny dużo osób w policji jest od zwykłych po oficerów ale mi się ta praca poprosru nie podoba. Straz ma tez lepszy system zniżkowy. Udzielają korki dobrze w straży być na 8 h zmiany ale wszystko się da pogodzić;)

Offline Kacper956

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 13, 2018, 23:21:29 »
. Jeśli dostanę się na SA i mnie wywalą daleko to tam oficerów nie ma więc szybki awans pewny.

To że nie ma oficerów to nie znaczy, że będzie awans. Od niedawna jest takie magiczne coś, że stanowiska kierownicze dostaną tylko oficerowie. Więc możliwie szybko aspirant spadnie ze swojego stołka i zastąpi go oficer... Tak teraz się dzieje na Dolnym Śląsku, zapotrzebowanie na oficerów mega bo przychodzi z 4 rocznie na dśląsk a na emeryturę idzie z dziesięciu, a stanowisk obsadzać nie ma kim...

Offline matgud21

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 13, 2018, 23:32:26 »
. Jeśli dostanę się na SA i mnie wywalą daleko to tam oficerów nie ma więc szybki awans pewny.

To że nie ma oficerów to nie znaczy, że będzie awans. Od niedawna jest takie magiczne coś, że stanowiska kierownicze dostaną tylko oficerowie. Więc możliwie szybko aspirant spadnie ze swojego stołka i zastąpi go oficer... Tak teraz się dzieje na Dolnym Śląsku, zapotrzebowanie na oficerów mega bo przychodzi z 4 rocznie na dśląsk a na emeryturę idzie z dziesięciu, a stanowisk obsadzać nie ma kim...
No tak zależy gdzie trafisz ;)

Offline adasskoklb

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 14, 2018, 09:37:53 »
to wniosek nasuwa się sam, omijać Dolnośląskie  :rofl:

Offline firefighter98

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 16, 2018, 08:43:45 »
Nic z tego przyjacielu, ponieważ najwiecej aspirantów w tym roku idzie na dolny śląsk

Offline adasskoklb

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 16, 2018, 12:09:47 »
nie wyczułeś ironii :wacko: przecież takich problemów nie ma co rozpatrywać dwa lub trzy lata przed ukończeniem szkoły, ba nawet przed jej rozpoczęciem. Wiele czynników może wpłynąć na zmianę decyzji bądź docelowe miejsce pełnienia służby. Na wszystko przyjdzie czas, przejdźcie najpierw komisję a później można polemizować, kto, gdzie, po co, na co ;)

Offline Druh Heldens

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 16, 2018, 17:23:33 »
Tak jak kolega wyżej mówi, dostańcie się najpierw do szkoły, a dopiero później zacznijcie myśleć do jakiej jednostki pójdziecie po szkole  ^_^

Offline cs98

• Stary Wyga
  • **
  • Cel: CS PSP '19
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 16, 2018, 17:35:51 »
A warunków jak nie było, tak nie ma  :wall:

Offline Druh Heldens

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 16, 2018, 20:43:40 »
To jest pierwszy sprawdzian dla tych co chcą dostać się do szkoły  :wacko:

Offline Martino

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 16, 2018, 21:31:04 »
Przyzwyczajajcie się chłopaki, na szkole o wszystkim dowiadujecie się na samym końcu i w ostatniej chwili, Heldens dobrze prawi.

Offline firefighter98

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 16, 2018, 23:28:50 »
W centralnej kadet dowiaduje sie dzień po hehe

Offline Amfoteryk

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 17, 2018, 10:56:26 »
A próbował ktoś zadzwonić na podane numery i zapytać czy żyjecie tylko plotkami z forum?

Offline strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 17, 2018, 11:01:23 »
A próbował ktoś zadzwonić na podane numery i zapytać czy żyjecie tylko plotkami z forum?

Dzwonilem, nic nie wiedza. Czekaj i sledzic strone i ternetowa

Offline matgud21

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 17, 2018, 11:23:21 »
albo nie odbieraja bo próbowalem chyba z 20 razy

Offline matgud21

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 17, 2018, 13:30:42 »
Jedno jest chyba pewne :D do 14 kwietnia się dowiemy jakie sa zasady naboru :D
https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/aktualnosci-3/1282-14-kwietnia-2018-dzien-otwarty-w-sa-psp-w-krakowie

Offline adi32

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 17, 2018, 23:12:01 »
Rok temu dni otwarte były w maju, można było na spokojnie wtedy jeszcze pod koniec terminu złożyć papiery do szkoły, ciekawy jestem dlaczego w tym roku dni otwarte są tak wcześnie, tym bardziej, że ciągle nic nie wiadomo co do rekrutacji i nie wiadomo co z papierami do szkoły, czy będzie możliwość je złożyć w dzień otwarty.
Jadąc w kwietniu do egzaminów powinno jeszcze zostać prawie trzy miesiące, przez ten czas może się DUŻO wydarzyć, co do przygotowań, treningów itp. więc ciągle jest dużo niewiadomych..  :gwiazdki:

Offline ochotniczy123

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 18, 2018, 05:17:47 »
No ale czego jeszcze nie wiecie?
Wchodzi matura + sprawność z tamtego roku (koperta, drążek, beep). Terminy składania podań, sprawnościówek pewnie podobnie jak lata uprzednie.
Wszystko się przeciąga, to akurat nikogo nie powinno dziwić, taki kraj. Pewnie wpływ ma na to zmiana egzaminu sprawnościowego dla całej formacji w Polsce, który od x lat jest niezmienny. Głównym argumentem na zmianę była możliwość przeprowadzenia egzaminu niezależnie od warunków atmosferycznych, co w przypadku beepa, koperty i drążka faktycznie się sprawdza. Potrzebna nieduża sala, trochę sprzętu i po egzaminie.

Offline Lucky

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 18, 2018, 10:01:29 »
Jedno jest chyba pewne :D do 14 kwietnia się dowiemy jakie sa zasady naboru :D
https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/aktualnosci-3/1282-14-kwietnia-2018-dzien-otwarty-w-sa-psp-w-krakowie

Nie byłbym tego taki pewny  ^_^
w SGSP  były wczoraj dni otwarte, a chyba tak naprawdę nadal nie wiadomo co ze sprawnością. Niby zrobili próbny tor, ale na stronie internetowej cały czas jest napisane, że trwają prace legislacyjne dot. sprawności.

Jeśli do 14 kwietnia nie zrobią tej ustawy na dniach otwartych w Krk będziemy robić harvarda  :rofl: :rofl: :rofl:

Edit:
Sorry teraz doczytałem.
"nasi goście będą mogli zapoznać się z obiektami Szkoły, zobaczyć jak będzie wyglądał w tym roku egzamin wstępny dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby kandydackiej, spróbować swoich sił w teście sprawności fizycznej"

A więc czekać do 14 kwietnia  :straz:
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 10:09:46 wysłana przez Lucky »
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu