Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2018 ?  (Przeczytany 366210 razy)

Offline Hanys96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:19:02 »
Jak to jest z ta sprawnością, jeżeli np nie osiągnie się minimum, czyli tych 35pkt, to kandydat odpada? Pomimo tego, ze np na beepie i drążku wyciągnie dobry wynik? Liczy się średnia czy minimum musi być zrobione?

Offline Dreamer96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:25:44 »
Jak to jest z ta sprawnością, jeżeli np nie osiągnie się minimum, czyli tych 35pkt, to kandydat odpada? Pomimo tego, ze np na beepie i drążku wyciągnie dobry wynik? Liczy się średnia czy minimum musi być zrobione?

Z każdej konkurencji trzeba mieć minimum 35 pkt żeby zaliczyć( w przypadku mężczyzn), a żeby zaliczyć cały test sprawnościowy trzeba mieć średnią arytmetyczną 55 pkt z 3 konkurencji.

Offline Hanys96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 04, 2018, 23:00:21 »
Duże są różnice punktowe pomiędzy szkołami? Jak sprawa wyglądała w tum roku? Nie zlinczujcie mnie tu teraz ze mam porównywać tabele punktowe, ale pewnie jest ktoś kto to sprawdzał i jest na bieżąco a forum od tego jest żeby uzyskać odp. Pozdrawiam  :szalony:

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 04, 2018, 23:05:29 »
dokładnie nie wiem , ale wiem ze w Krakowie był najwyższy próg i była to przewaga kilkunastu punktów pomiędzy Częstochową i Poznaniem ! trzebia miec tez na uwadze ze w tych dwóch szkołach było po około 800 chętnych a w Krk okolo 1050! przepraszam ale juz nie pamiętam tych wyników dokladnie ale mniej wiecej tak to wyglądało

Offline Hanys96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 04, 2018, 23:32:45 »
Rozumiem, dzięki mamed za odpowiedz. A tak z ciekawości, gdzie składasz papiery?

Offline Borus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 06, 2018, 13:21:38 »
 A czy wiadomo już jak będą patrzeć na wiek? Chodzi mi o to czy rocznikowi czy tak jak było kiedyś że jeżeli ktoś miał urodziny przed wrześniem to nie mógł skladac :pyt

Offline bordu93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:41:08 »
Mam pytanko, jeśli w lutym będą już miał 25 lat to mogę jeszcze startować do SA PSP czy już nie???

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 07, 2018, 19:52:26 »
Wydaje mi się, że raczej będą brali pod uwagę tylko rocznik

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 07, 2018, 21:20:36 »
Jesli maja byc te same przepisy co w sgsp to osoby urodzone po 1 wrzesnia tylko beda mogly... Czyli Ci co nie skonczyli jeszcze 25 lat ;)

Offline Emaso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 10, 2018, 14:52:14 »
Jesli maja byc te same przepisy co w sgsp to osoby urodzone po 1 wrzesnia tylko beda mogly... Czyli Ci co nie skonczyli jeszcze 25 lat ;)

Może być dokładnie tak jak pisze "fireldz" gdyż:

zgodnie z obecnym rozporządzeniem, tym najświeższym z sierpnia 2017 roku, które po raz pierwszy wejdzie w życie podczas rekrutacji w 2018 roku, jest zapis "osoba która nie przekroczyła 25 roku życia". W takim stanie rzeczy osoby z rocznika 93 urodzone przed 2 września, które w momencie ślubowania będą miały 25 lat - najprawdopodobniej nie będą brane pod uwagę przy składaniu podań. Wiem, że tak jest to interpretowane od wielu lat w SGSP, bo sam dowiadywałem się w tamtym roku przystępując do rekrutacji, czy to będzie moja ostatnia próba w ubieganiu się o przyjęcie do szkoły i potwierdzono mi, że tak (a jestem z lutego '93 i w tamtym roku miałem ostatnią szansę startu do SGSP). Jeżeli te warunki mają być ujednolicone oznacza to, że w SA tę ustawę będą interpretować od tego roku tak samo...

Z tym, że w poprzednich latach (jestem pewny że w rekrutacji na turnus 2016/17) pojawiała się taka oto wzmianka: "...może być przyjęta na podstawie dobrowolnego zgłoszenia, uzyskała świadectwo dojrzałości lub świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie przekroczyła 23 roku życia. Za wartość graniczną wieku przyjmuje się rok kalendarzowy, w którym osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej kończy 23 rok życia." A więc nie zwracano uwagi na miesiąc urodzenia, tylko brali rocznikowo.

Nie wiem, czy w tym roku pojawi się ostatecznie taki zapis i  gdzie miałby on się pojawić, skoro ustawa jest już zaakceptowana. (Może są osoby z poprzednich roczników, które pamiętają w jakim czasie pojawiały się ostateczne warunki naboru w których był ten zapis). Dodam, że w mailu od szkoły, pytając o szczegóły co do wieku dostałem tylko odpowiedź żeby śledzić stronę internetową bo tam pojawiają się wszystkie zmiany...

Zaznaczam, że jest to moja własna interpretacja tego zapisu i całej sytuacji związanej ze zmianą progu wiekowego, więc nie chcę wprowadzać zamętu wśród kandydatów z rocznika '93.  :straz:  Ale widzę, że jest coraz więcej osób interesujących się tą sprawą, dlatego warto byłoby wyjaśnić to jak najszybciej. Może ktoś ze szkoły mógłby zapukać do sekretariatu i zapytać osobiście o ten limit wiekowy, jak to wygląda, wtedy rozwiałoby to nasze wątpliwości.

Offline adasskoklb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:13:09 »
Siemanko, dotyczy mnie ten sam problem co was. Jestem z grudnia 1994, i sam siedzę jak na szpilkach czekając na jakieś konkretne dane, czy mogę startować do SA PSP. W pierwszej wersji planowałem iść do SGSP, ale po ujednoliceniu warunków rekrutacji zacząłem rozważać SA. Jeżeli patrząc na to pod kątem ujednolicenia to powinny obowiązywać takie same warunki. Jak pisałem do Warszawy dostałem taką odpowiedź:

Szanowni Państwo,

w 2019 roku chciałbym przystąpić do rekrutacji na studia dzienne na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (WIBP)
na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Szukając informacji w internecie natrafiłem na taki warunek:

O przyjęcie do ww. szkół (służby kandydackiej) mogą ubiegać się obywatele polscy, którzy uzyskali:
a) świadectwo dojrzałości i nie przekroczyli 25 roku życia -jeżeli ubiegają się o przyjęcie do służby kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

25 lat kończę 04.12.2019r (ur. 04.12.1994) i chciałbym się upewnić czy będę mógł przystąpić do rekrutacji w ww. roku.
Proszę o odpowiedź.

Z wyrazami szacunku,
XYZ

Szanowny Panie,

 
Po zapoznaniu się z treścią maila uprzejmie informuję, że w opisanym przypadku nie będzie przeszkód formalnych aby ubiegać się na przyjęcie na studia stacjonarne dla strażaków w służbie kandydackiej w 2019 r. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że Pan chce aplikować w 2019 r. to proszę śledzić naszą stronę internetową gdyż w okolicy kwietnia – maja tego roku zostaną ogłoszone warunki rekrutacji na 2019/2020 i może coś się zmienić w przedmiotowej kwestii. Jeśli nie będzie żadnych zmian to tak jak napisałem na wstępie, możliwość rekrutacji w Pana przypadku będzie możliwa.

 

Z poważaniem,

st. bryg. dr inż. Waldemar Jaskółowski
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
Dziekan Wydziału WIBP
tel. 22 56 17 553
tel. kom. 601387731


Tylko pytanie czy szkoły Aspiranckie się do tego ustosunkują czy nie  :o

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:37:36 »
Ale Ty konczysz 25 lat po 1 wrzesnia, wiec to nie problem ;)
Chodzi o osoby urodzone przed 1 wrzesnia czyli rozpoczynajac szkole maja juz na karku 25 lat (kiedys takie osoby nie byly brane pod uwage) ;)

Offline adasskoklb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #512 dnia: Styczeń 14, 2018, 12:38:34 »
no tak, wszystko gra odnośnie Warszawy ale z Krakowem to dalej znak zapytania. Tylko że z wiadomości poprzedzającej moją jest ta wzmianka o roku kalendarzowym, i tak się zaczynam zastanawiać czy nie zaczną czarować z tym wiekiem za rok, bo z tego co obserwuję to co rok coś innego. Problem polega na tym, że startowałbym w tym roku tylko, jeszcze studiuję dziennie i słabo by było przerwać studia na trzecim roku. Dużo niewiadomych, a za rok ostatnia możliwość rekrutowania :gwiazdki:omg

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:16:40 »
Jeżeli chodzi o szkoły,jeżeli ktoś zdecyduje się na CSPSP to przede wszystkim po zdaniu sprawnościówek niech nie przestaje ćwiczyć bo unitarka na szkole to jest zapierdol nie do opisania zarówno psychiczny jak i fizyczny,na szkole panuje bardzo duża dyscyplina a jeżeli chodzi o urlopy to częściej niż raz na dwa tygodnie do domu nie pojedziesz ;)

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 14, 2018, 22:33:21 »
dzieki kamil , to wazna informacja !

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #515 dnia: Styczeń 15, 2018, 00:23:37 »
Kto w tym roku wybiera Częstochowę?  :straz:

Offline adasskoklb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #516 dnia: Styczeń 16, 2018, 11:57:23 »
Powiedzcie mi jak to jest, bo planowo mam zamiar dostać się do Krakowa w nast roku, bo jeszcze dwa semestry na polibudzie mi zostały. Co się stanie jak złożę papiery w tym roku, żeby że tak powiem spróbować swoich sił i zobaczyć jak z tą komisją wyjdzie. Czy jak przejdę wszystko (optymistyczna wersja) i zrezygnuję po rekrutacji, naliczą mi jakieś koszta? :gwiazdki:

Offline Wookie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #517 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:30:20 »
Jeśli zrezygnujesz po dostaniu się to będzie to głupia decyzja  :stop:
Przede wszystkim powiedz to osobom które próbują już kilka lat. Wszyscy wiemy że do SA nie da się na pewniaka dostać od tak - a studia na polibudzie zawsze można dokończyć później. Sam znam funkcjonariusza który tak właśnie zrobił.
A co do kar pieniężnych to raczej nie ma - ktoś niżej z listy po prostu wejdzie zamiast Ciebie

Offline Wookie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:33:26 »
Jeszcze w kwestii polibuda <--> szkoła aspirantów : http://www.strazak.pl/index.php/topic,27220.0.html

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:46:57 »
raczej nikt nie wejdzie za niego , tylko to miejsce przepadnie ! tak jak byłow tym roku , nie wzięli nikogo z list rezerowowych do SA

Offline KamilWZO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:17:44 »
z testów sprawnościowych można było uzyskać max 70 czy 75 punktów?

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:22:14 »
z testów sprawnościowych można było uzyskać max 70 czy 75 punktów?
75

Offline TobiaszBB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 21, 2018, 21:12:02 »
Zastanawialiście się jaki będzie próg w tym roku jeżeli chodzi o teorię ?
Według tego co jest tutaj zawarte http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170001703/O/D20171703.pdf a dokładnie chodzi mi o wzór to u mnie szału nie ma z punktami zaledwie 103,25. Ale może ze sprawności coś bym dobił ;D
A jak u was ? :)

Offline Hanys96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 21, 2018, 22:15:07 »
Niecałe 130

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 21, 2018, 23:23:59 »
Ja mam ponad 100, przestaje liczyc, tylko skupiam sie na maturze, a nie kalkulacjach :D najwazniejsze zablysnac w maju, a pozniej niech sie dzieje wola nieba :D